Setari Cookie-uri

iubit mai tanar sau mai batran

Buna, tuturor! Am citit un subiect mai devreme, cel al "Domnului S", si m-am gandit eu, lasand la o parte un pic tema aceea, ca ar fi cazul sa aflu si eu ce gandeste lumea despre relatiile dintre cele 2 sexe. Nu ma refer la relatie per total, ci doar la varsta dintre cei doi "amorezi". Daca el e mai tanar si ea mai in varsta sau invers... diferenta dintre cei doi o discutam de la 1 an la 20-30. ma gandesc acum ca sunt "n" cazuri, cand ea e mai in varsta si el e un pusti, sau cand el e in varsta si ea e abia rasarita in tumultul vietii si habar-n-are ce drum sa apuce, iar diferentele pot fi acceptabile pana la 5 ani sau cu o discrepanta izbitoare de 30 de ani si peste. Eu sincer, sunt una dintre persoanele care sunt cu capul, adica mi-am inceput viata sexuala la 20 de ani cu un pusti de 16-17 (avea 17 fara vreo 3 luni, tot minor se numeste si atunci, sunt constienta), durata relatiei a fost de 4 ani, 6 luni amici si restul iubiti, si acum m-am "lipit" intr-o alta relatie, el e mai mic cu un an, semn ca mi-a mai venit mintea la cap, tot mai mic decat mine, pentru ca nu stiu cum am facut dar am pastrat standardul de varsta. Cu barbatii mai in varsta, gen 28-37 de ani am fost amica, discutii despre orice in fata unui suc, a unei cafele, nu flirturi, nu sex sau cine mai stie ce, doar discutii ( la un momentdat am intrebat 3 dintre ei ce parere au despre mine si mi-au zis ca-s cerebrala, ff cerebrala pt varsta mea). Nu sunt eu cerebrala deloc, la varsta mea, 25 de ani, cat creier pot avea, sunt cu un neuron si ala trebuie credca sters la nas si schimbat pampersul...Mai pe scurt, de aici mi-a venit in minte subiectul si cred ca e interesant pt unii sau idiot pentru altii si-mi voi lua suturi in fund de la carcotasii care-mi vor spune "trebuia sa-ti povestesti si viata?", da pentru ca nu vreau sa se inteleaga ca arat cu degetul pe cineva. E DOAR O DEZBATERE. multumesc
viviana07
Postat pe 18 Iulie 2010 23:53
dezvirginarea ta e cireasa de pe tort a povestii . in rest.. nasol ca nu poti ave arelatii cu baieti mai amri decat tine, chiar te comaptimesc... umbli chiar cu muculetzi? nu esti in stare sa iei si tu unu pe la 30 asa maxim , MAXIM AM ZIS, sa vezi atunci diferenta de gandire, de comportament... puii mei, nu stiu cum poti umbla cu copii...
Shhh
Postat pe 19 Iulie 2010 00:07
nici daca scriam cu picioarele cred ca nu faceam atatea greseli... da am o scuza... ma doare capul
Shhh
Postat pe 19 Iulie 2010 00:08
De la: Shhh, la data 2010-07-19 00:07:47dezvirginarea ta e cireasa de pe tort a povestii . in rest.. nasol ca nu poti ave arelatii cu baieti mai amri decat tine, chiar te comaptimesc... umbli chiar cu muculetzi? nu esti in stare sa iei si tu unu pe la 30 asa maxim , MAXIM AM ZIS, sa vezi atunci diferenta de gandire, de comportament... puii mei, nu stiu cum poti umbla cu copii...



Ei, esti si tu rea, daca ei ii plac mai mici, asta e, asa s-or potrivi ei, si nu mi se pare ca tipii ar fi prea mici fata de ea, am vazut si alte cazuri chiar cu muculetzi, cum le zici tu !
Eu prefer de aceeasi varsta, sau mai batran, insa nici f batran, in general o diferenta de varsta mare nu favorizeaza o evolutie optima a unei relatii, parerea mea, poate ca la inceput este ok, indragosteala si alea alea, insa pe masura ce trec anii, se va vedea diferenta, si la ce bun sa incerci relatii din astea ?
Summer_
Postat pe 19 Iulie 2010 00:16
ok ....totul depinde de "chimica "dintre cei doi.pentru mine nu conteaza varsta( dar nici s exageram), la cei 20 d ani ai mei nu as sta cu unul d 40,intelegi?in rest,tu te simti prost ca ai fost cu baietasi mai mici ca tine? ...daca doua persoane se inteleg bine,se respecta si se iubesc,restul sunt detalii....bafta!
sweet_heart
Postat pe 19 Iulie 2010 00:18
Dar varianta cu aceeasi varsta nu exista?
Barbie30
Postat pe 19 Iulie 2010 00:18
eh na... se vede peste ani diferenta, dar macar pana cand se vede nu mori cu zile cu un individ necopt langa tine. eu am 25 si ma inteleg f bine cu barbati pana in 35 maxim, dar o relatie as incerca cu unul de maxim 30
Shhh
Postat pe 19 Iulie 2010 00:18
De la: viviana07, la data 2010-07-18 23:53:29 Buna, tuturor! Am citit un subiect mai devreme, cel al "Domnului S", si m-am gandit eu, lasand la o parte un pic tema aceea, ca ar fi cazul sa aflu si eu ce gandeste lumea despre relatiile dintre cele 2 sexe. Nu ma refer la relatie per total, ci doar la varsta dintre cei doi "amorezi". Daca el e mai tanar si ea mai in varsta sau invers... diferenta dintre cei doi o discutam de la 1 an la 20-30. ma gandesc acum ca sunt "n" cazuri, cand ea e mai in varsta si el e un pusti, sau cand el e in varsta si ea e abia rasarita in tumultul vietii si habar-n-are ce drum sa apuce, iar diferentele pot fi acceptabile pana la 5 ani sau cu o discrepanta izbitoare de 30 de ani si peste. Eu sincer, sunt una dintre persoanele care sunt cu capul, adica mi-am inceput viata sexuala la 20 de ani cu un pusti de 16-17 (avea 17 fara vreo 3 luni, tot minor se numeste si atunci, sunt constienta), durata relatiei a fost de 4 ani, 6 luni amici si restul iubiti, si acum m-am "lipit" intr-o alta relatie, el e mai mic cu un an, semn ca mi-a mai venit mintea la cap, tot mai mic decat mine, pentru ca nu stiu cum am facut dar am pastrat standardul de varsta. Cu barbatii mai in varsta, gen 28-37 de ani am fost amica, discutii despre orice in fata unui suc, a unei cafele, nu flirturi, nu sex sau cine mai stie ce, doar discutii ( la un momentdat am intrebat 3 dintre ei ce parere au despre mine si mi-au zis ca-s cerebrala, ff cerebrala pt varsta mea). Nu sunt eu cerebrala deloc, la varsta mea, 25 de ani, cat creier pot avea, sunt cu un neuron si ala trebuie credca sters la nas si schimbat pampersul...Mai pe scurt, de aici mi-a venit in minte subiectul si cred ca e interesant pt unii sau idiot pentru altii si-mi voi lua suturi in fund de la carcotasii care-mi vor spune "trebuia sa-ti povestesti si viata?", da pentru ca nu vreau sa se inteleaga ca arat cu degetul pe cineva. E DOAR O DEZBATERE. multumesc


Si care-i baiul ? Ca nu inteleg !

Postat pe 20 Iulie 2010 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde te duci cand locul tau nu mai e al tau? 198 De la: any04 23 Iunie 2011 17:00
Viața si moarte 72 De la: dragutza_micutza 12 Iulie 2011 08:20
Poti fi prietena cu fosta lui iubita? 49 De la: gratuit89 20 Decembrie 2009 04:19
Cariera vs iubire :( 4 De la: ancu2066 30 Septembrie 2011 09:11
Voua vi se pare ok? 15 De la: missscorpyo 9 Februarie 2010 17:15