Setari Cookie-uri

Concurs: Castiga un inel si un pandantiv Swarovski!

le-as purta la o rochita simpla de culoare neagra
maimuticagogosica
Postat pe 20 Iulie 2010 13:09
o rochie viu colorata, vaporoasa cu un decolteu in V generos
cristine11
Postat pe 20 Iulie 2010 13:10
hmm, colierul e din aur cu pietricele roz deci eu una la-s asorta la o rochie scurta... alba/roz deschis/neagra cu bretele, cu un decolteu, mulata, simpla . Si acel superb inel la-s purta in fiecare zi cand ies in oras si ma imbrac.. asortat. Amandoua bijuteriile sunt minunate si mi-ar face mare palcere sa le port.
Acadikaaa
Postat pe 20 Iulie 2010 13:10
hmm, colierul e din aur cu pietricele roz deci eu una la-s asorta la o rochie scurta... alba/roz deschis/neagra cu bretele, cu un decolteu, mulata, simpla . Si acel superb inel la-s purta in fiecare zi cand ies in oras si ma imbrac.. asortat. Amandoua bijuteriile sunt minunate si mi-ar face mare palcere sa le port.
Acadikaaa
Postat pe 20 Iulie 2010 13:11
Le-as asorta la o rochie eleganta neagra de seara,lunga si cu o crapatura pe picior pana sus, un plic turcoaz,in aceeasi nuanta cu inelul si niste sandale finutze cu toc stilleto.
loredanamonac_2011
Postat pe 20 Iulie 2010 13:11
hmm, colierul e din aur cu pietricele roz deci eu una la-s asorta la o rochie scurta... alba/roz deschis/neagra cu bretele, cu un decolteu, mulata, simpla . Si acel superb inel la-s purta in fiecare zi cand ies in oras si ma imbrac.. asortat. Amandoua bijuteriile sunt minunate si mi-ar face mare palcere sa le port.
Acadikaaa
Postat pe 20 Iulie 2010 13:11
CE POT SA SPUN- BIJUTERIILE SUNT SUPERBE.Inelul il vad purtindu-l la o rochie turcoaz, fina din voal,eleganta ,evazata cu bretele impletite din saten.In fata sa fie usor incretita iar pandativul prin splendoarea lui sa-l asortez cu o pereche de sandale platforma din saten ,decupata in fata si are o funda in fata culoarea pitricelei din pandativ. Ramane la atitudinea d-voastra daca o sa aveti rabdare sa cititi toate ideile cum o sa le apreciati - pentru ca fiecare femeie are un farmec aparte atunci cand isi alege vestimentatia
kudika099705
Postat pe 20 Iulie 2010 13:16
Fiind vara pentru inel as alege o tinuta de zi, formata dintr-o rochie vaporoasa, alba si sandale romane turcoaz.Ar fi perfecta pentru o iesire in oras.

Pandantivul l-as asorta unei tinute de seara mai exact unei rochite simple, bej, cu un decolteu bine ales. Cred ca ar arata perfect impreuna!
dya_dya_diana
Postat pe 20 Iulie 2010 13:18
Buna fetelor! Pandantivul l-as asorta la o rochie lunga sau midi, alba usor vaporoasa impreuna cu o pereche de sandale si un snur in jurul taliei- pentru a o sublinia- in aceeasi nuanta cu pietrele Swarovski, pe malul marii, la o cina romantica impreuna cu logodnicul meu. Inelul are culoarea mea preferata si l-as asorta la o bluza alba lasata pe un umar si la o pereche de pantaloni scurti maro, cu niste sandale cu toc inalt si niste cercei in aceeasi nuanta cu inelul. Bafta tuturor!
babyclau
Postat pe 20 Iulie 2010 13:18
le-as asorta cu tinute elegante, sofisticate, insa nu impreuna ci separate, in functie de nuantele hainelor
anacernescu
Postat pe 20 Iulie 2010 13:22
Cred ca aceste bijuterii s-ar asorta foarte bine cu o rochie pana la genunchi de culoare albastra precum inelul cu un decolteu in V in fata si in spate combinata cu o pereche de sandale aurii finute,cu toc fara platforme, care ar putea fi purtata si in timpul zilei la un eveniment special cum ar fi un botez, o cununie civila,dar si intr-o seara deosebita cum ar fi o cina romantica.Va garantez ca nu veti da gres
rossele
Postat pe 20 Iulie 2010 13:27
eu asa asorta inelul si colierul cu o rochie vaporoasa din matase de culoarea inelului si cu imprimeuri lorale de culoarea colierului si cu nuste sandale gen roman de culoare aurie neaparat cu toc de vreo 12 cm,cu o pereche de ochelari de soarecu rama alba si cu o palarie cu flori atasate pe ea(palaria sa fie cat de cat mare den palariile de plaja
dark_lily09
Postat pe 20 Iulie 2010 13:27
le-as asorta la o rochie de seara eleganta turcoaz
flavia755
Postat pe 20 Iulie 2010 13:29
cu o rochie alba lunga
iustinac
Postat pe 20 Iulie 2010 13:32
Bijuteriile sunt elegante si fine.
Eu le-as asorta la o rochie din matase alba, vaporoasa, cu decolteu in V si barete ce se leaga dupa gat, astfel iesind in evidenta pandantivul, cu o pereche de sandale joase, cu baretute satinate nude si cu un plic nude, astfel cred ca inelul va completa frumos tinuta!
lidiana22
Postat pe 20 Iulie 2010 13:36
Cu o camasa cu manicile 3/4 de culoarea inelului, o fusta neagra cu talia inalta, sub sani, si niste pantofi eleganti, de culoarea pandantivului.Fusta sa fie deasupra genunchilor, cu un mic slitz in spate,cu nasturi pereche de 2 sus.
nebunnattyka
Postat pe 20 Iulie 2010 13:38
Pandativul l-as asorta la o rochie neagra eleganta de seara , lunga pana la genunchi, cu decolteu in V foarte adanc, iar inelul la o rochie cu motive florale care contine culoarea turcoaz, vaporoasa, lunga pana dupa genunchi, cu decolteu in V.
meme_89
Postat pe 20 Iulie 2010 13:38
adevarul este ca e destul de greu sa te gandesti la o singura tinuta pentru ambele bijuterii...eu le-as alege doua tinute,pentru inel as alege o rochie lunga bleumarin si in par mi-as pune o stea sa dea impresia de ocean,de mare...iar pentru pandantiv cred k as alege o rochie tot lunga insa cu un decolteu adanc care sa puna in evidenta minunatia asta de bijuterie...
kudika088455
Postat pe 20 Iulie 2010 13:41
aceste bijuterii se potrivesc perfect cu o rochie neagra scurta, din catifea, cu o pereche de sandale negre tot cu cristale swarovski albastre si portocalii si cu un plic simplu, negru
kudika116976
Postat pe 20 Iulie 2010 13:41
Le-as purta la o rochita simpla de culoare neagra.
marina24
Postat pe 20 Iulie 2010 13:44
le-as purta la o rochie alba vaporoasa din matase!
pitikagl
Postat pe 20 Iulie 2010 13:44
tinand cont ca pandantivul este cu rosu si inelul cu turcoaz...elementul comun,este auriul...as asorta acestea doua cu o rochita din saten mulata aurie care in partea de jos si undeva sub bust ar avea o panglica lata cu margelute mici rosii si turcoaz dispuse pe fasii,ca sa iasa in evidenta cele doua culori,sa nu se amestece.
cristi2flor
Postat pe 20 Iulie 2010 13:44
Buna...as asorta pandantivul la o rochie vaporoasa, alba, de vara...iar inelul la o rochie neagra, conica, cu decolteu in V, a carei lungime sa ajunga undeva pana deasupra genunchiului...:)
cristalsafir
Postat pe 20 Iulie 2010 13:46
Pandativul cu elemente Swarovski l-as asorta cu o rochie neagra, de seara, lunga, simpla si eleganta, cu decolteu in V, fara maneci, stransa pe talie si apoi larga in jos.
Inelul cu elemente Swarovski cred ca l-as asorta la o camasa alba, blugi si pantofi cu toc, la o tinuta de club. :)
kudika123337
Postat pe 20 Iulie 2010 13:46
Aceste bijuterii eu le-as asorta cu o rochita de vara de culoare alba cu flori mari albastre si rosii, lunga, care se prinde dupa gat cu decolteu in V, stransa pe talie si drepta in jos. As asorta si opereche de cercei cu pietre rosii si albastre. In picioare optez pt sandale rosu pal cu talpa ortopedica sau balerini de aceeasi culoare si cu o geanta de vara in aceeasi nuanta cu sandalele.
danielaiacob
Postat pe 20 Iulie 2010 13:47
O rochie neagra,simpla pentru a scoate in evidenta accesoriile.
healthy003205
Postat pe 20 Iulie 2010 13:48
Le-as asorta cu o rochita de vara pana la genunchi inflorata, din material vaporos si un decolteu in v ji pantofi negri cu toc de 10 cm. o tinuta de cocktail.
D3eiaa
Postat pe 20 Iulie 2010 13:49
La o rochie de vara cu un decolteu adanc , colorata.
onutamita
Postat pe 20 Iulie 2010 13:50
As purta aceste minunate bijuterii la o rochie neagra, vaporoasa la o intalnire romantica cu sotul meu
alina0508
Postat pe 20 Iulie 2010 13:51
Imi place in mod deosebit inelul asa ca o sa incep cu el
Am mai multe variante o sa le iau pe rand
1. La o rochita de lungime medie fluida de matase, cu o palma deasupra genunchiului , cu maneci 3/4 de culoare turcoaz si cu imprimeu floral puternic de culoarea roz si violet . Rochita este stransa pe talie cu o curea din piele maro simpla si cu catarama aurie sau in forma de scoica ca si de fildes , niste balenini turcoaz intens in picioare si geanta de ratan impletita , machiaj solar cu putin auriu pe pleoapa si par lung in valuri eventual cu o suvita impletita .
2. Pentru o seara calda de vara , la o plimbare pe faleza l-as asorta la o rochita in stil grecesc alba cu un umar gol si lunga pana la calcaie , sandalute aurii cu talpa joasa cu bretelute foarte subtiri , un acccesoriu inedit si finut in par si un plic azuriu.
3. In club sau la o petrecere l-as asorta la o rochita turcoaz sau mov fara bretele , cu o banda lata stransa pe talie care apoi coboara mai larguta , si destul de scurta , o geanta tip plic medie , galbena cu lantisor ,pantofi peep-too cu toc foarte inalt si cu platforma galbeni , tocul si platforma fiind de culoarea rochitei iar talpa fucsia si un pandativ auriu micut la gat :D
4. Pentru o tinuta eleganta de seara as alege o rochie lunga de culoarea pietrelor inelului , cu maneci lungi si lejere stranse la incheietura mainii , mulata pe corp pana sub fund si de acolo lasata sa cada in valuri pana la pamant , fara decolteu dar cu spatele gol insa materialul sa nu vina strampt pe spate ci sa cada lejer in valuri , piele aramie si machiaj foarte subtil , parul prins intr-un coc lejer din care ies cateva suvite , si eventual lasate cateva suvite ca sa incadreze fata , cercei micuti aurii si sandale cu toc inalt nude sau aurii iar in mana un plic cutie , bijuterie asortat cu inelul .
5. La cat de mult imi place l-as purta si pe plaja la un costum de baie in culori tari de exemplu galben , fucsia , albastru , violet , turcoaz sau un costum intreg alb cu decupaje si aceesorii fine aurii , aceesorizat cu o palarie de paie cu boruri largi si o panglica finuta multicolora , ochelari de soare oversize si o piele bronzata aramiu :P
6. Pe strada l-as purta la o tinuta compusa din o pereche de blugi inchisi la culoare acestia putand fi scurti , trei sferturi sau lungi neaparat skinny, cu o bluzita alba cu maneci scurte gen ie sau o camasuta tot alba cu maneci trei sferturi stransa pe talie de o curea aurie cu platforme inalte nude in picioare si ochelari de soare aviator aurii cu lentile maro sau refletorizante si parul impletit intr-o parte , geanta mare alba in mana
7. chiar daca atunci cand te uiti la el iti vine in minte sezonul estival eu una l-as purta si iarna si m-am gandit ca l-as asorta la o tinuta compusa din pantaloni capri negri , botine cu toc inalt si platforma , cu bot rotund si pana la glezna tot negre , o bluza fina si clutche neagra si un paltonas tip frac , scurt in fata si mai lungut si rotund in spate culoarea verde-albastrui dar nu chiar turcoaz cu 2 randuri de nasturi aurii
8. Iar o tinuta mai speciala care mi-a venit acum in minte e pentru un eveniment important , elegant si eventual extravagant putin unde as asorta inelul peste o pereche de manusi negre , lungi , de satin , la o rohie din acelasi material si culoare stransa pe corp si lunga , cu un decolteu in V sau in forma de inima cu niste sandalute aurii in picioare si un coafura elabora precum si un machiaj sofisticat
9. Nu stiu de ce dar nu mi-ar placea sa il port intr-o tinuta office :P parca cere sa fie scos in lume nu sa fie inchis sau sa se plimbe intr-o incapere , eventual l/as lua asa sa ma uit la el si sa imi aduca aminte de anumite momente dragi in care l/am purtat :D

Si colierul imi place foarte mult dar o sa fiu mai succinta
Pe timp de zi l-as purta la o tinuta gen safary , o rochita lejera alba cu sandalute joase aurii si un ruj corai pe buze , la o pereche de blugi scurti cu un top corai lejer si pantofi cu toc in aceasi nuanta si o geanta micuta aurie , o salopeta de vara sau o rochita scurta cu volane nude si ar mai fi multe
Pentru seara l-as asorta la rochie fie acestea lungi , de coctail sau scurte aurii , negre, visinii , rosii , maronii sau albe cu aceesorii metalice galbene
Si o tinuta mai speciala ce imi vine acum imi minte e o rochita de catifea verde cu aplicatii visinii , pantofii visinii in picioare si o gentuta aurie tip plic ;)
crysstyna_bm
Postat pe 20 Iulie 2010 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul din cele 6 seturi Normaderm pentru ingrijirea tenului cu probleme 663 De la: concursKudika 23 Aprilie 2012 23:47
Concurs Xide - arome incitante pentru toate ocaziile 305 De la: concursKudika 24 Septembrie 2009 18:17
Castiga doua invitatii duble la concertul Antarctica in Club Control! 4 De la: grace009421 20 Decembrie 2011 14:20
Concurs: Castiga una dintre cele 7 biciclete oferite de Brillance 731 De la: concursKudika 27 Noiembrie 2009 17:53
Concurs: Dragostea. Citate 472 De la: inutza05 17 Februarie 2010 11:05