Setari Cookie-uri

Concurs: Castiga un inel si un pandantiv Swarovski!

Cele 2 bijuterii le-as asorta la o rochita neagra eleganta sau o rochita alba de vara.
lmsunshine
Postat pe 20 Iulie 2010 13:54
Cu ce tinuta ai asorta aceste bijuterii?

Eu as asorta aceste bijuterii in felul urmator:
colierul - la o rochie vaporoasa, pastelata, din matase si cu bretelute subtiri, la un eveniment important.
inelul - la o tinuta casual, bazata pe alb cu accesorii turcoaz, la o cina romantica.
Ioana_preda22
Postat pe 20 Iulie 2010 13:55
Le-as asorta la o rochie rosie lunga,cu decolteu tip barcuta ,si la niste sandalute auri si un plic in aceeasi nuanta
kudika093394
Postat pe 20 Iulie 2010 14:00
buna ziua. Eu as asorta ambele bijuterii cu o rochita turcoaz (ca si inelul:d ) din matase, drapata in fata ,cu guler picat( ca sa se vada tot lantisorul) fara maneci si cu o pereche de balerini arginti din piele de sarpe. La acestea as adauga o gentuta tip plic si un parfum dulce. Consider ca rosul puternic de pe pandantiv "dicteaza" o tinuta romantica si naturala , asa ca nimic nu trebuie sa fie strident. Putin rimel pe gene (negru) , un pic de fard bleu la ochi (o nuanta pastelata) si un gloss intr-o nuanta neutra de bej alcatuiesc machiajul . Parul desfacut si buclat pe umeri sau purtat intr-o parte, intr-o coada putin impletita. Consider ca tinuta alcatuita de mine este una potrivita pentru orice ocazie, deoarece este plina de rafinament si delicatete. Aceasta "impletitura" de culori (turcoaz si argintiu) salcatuiesc o tinuta vaporoasa pe care rosul puternic al lantului o va pune si mai mult in valoare prin contrastul cald-rece.
adrianna99
Postat pe 20 Iulie 2010 14:07
as purta pandantul la o rochie neagra simpla si inelul la o rochie simpla de culoare bordeaux/grena
IOL
Postat pe 20 Iulie 2010 14:08
Eu le-as purta la o rochie de vara din matase care sa mangaie pielea si sa confere un aer romantic
kudika076970
Postat pe 20 Iulie 2010 14:08
MULTUMIM KUDICA CA NE RASFETI CU UN NOU CONCURS.IN CURIND IMPLINESC 18 ANI DE LA NUNTA SI CRED CA LA UN ASA EVENIMENT MI SA-AR POTRIVI DE O MINUNE BIJUTERIILE,LUMINARI SAMPANIE IUBIRE SI O VIATA FERICITA
kudika026653
Postat pe 20 Iulie 2010 14:09
As purta aceste bijuterii la o rochie sexy de ocazie de culoare turcoaz cu o panglica si niste flori mici rosii pe talie.
Mirelutza21
Postat pe 20 Iulie 2010 14:12
eu le-as asorta cu o rochie rosie, decoltata, in forma de v in fata, cu spatele gol, pana la genuchi in partea dreapta si in partea stanga un pic mai lunga in colt,la mijloc sa fie stransa in partea dreapta cu un fel de catarama cu pietricele negre in combinatie cu albasru inchis foarte putin vizibil, in partea de sus sa fie un rosu aprins de culoarea sangelui iar in partea de jos sa se amestece cu negru, iar materialul sa fie de matase, foarte fluida si stransa pe corp, cu sandale negre elegante cu toc mediu, decorate cu pietricele de culoare albastru inchis sa nu se observe nuanta decat cu multa atentie iar poseta neagra foarte lucioasa,cu mici pietriciele aruncate inegal, asemanatoare cu cele de la sandale, as continua cu parul prins in coc prins cu o mica fundita in parte dreata a cocului cu pietricele negre in combinatie cu rosu de culoare sangelui, foarte putin vizibila(aceasta fundita). cu o suvita ondulata in partea dreapta.
dragoi_madalina
Postat pe 20 Iulie 2010 14:13
Superbe bijuterii ... le-as asorta la o rochie lunga, negra, decoltata, pantofi toc cui rosii si o poseta plic simpla neagra
Cristina979
Postat pe 20 Iulie 2010 14:14
cu aceste bijuteri se asorteaza o rochie turcoaz cu trena ,
lorymak
Postat pe 20 Iulie 2010 14:22
as asorta bijuteriile cu o rochita neagra cu imprimeu albastru (http://www.amafashion.ro/uploads/produse/2010W26/amafashion-rochie-neagra-cu-cercuri-albastre-3-l.jpg) o curea subtire rosie in talie, si sandale negre cu platforma.
georgianacobzuc
Postat pe 20 Iulie 2010 14:23
De la: lorymak, la data 2010-07-20 14:22:28cu aceste bijuteri se asorteaza o rochie turcoaz cu trena ,
putin mulata pe corp la bust si foarte usor in clos din talie
lorymak
Postat pe 20 Iulie 2010 14:23
Cred ca aceste bijuterii ar da culoare unei "little black dress"!
ircuta
Postat pe 20 Iulie 2010 14:23
O rochie neagra, vaporoasa si cu un decolteu generos, in V
kudika056202
Postat pe 20 Iulie 2010 14:24
Inelul si pandantivul le-as purta la plaja asortate cu un costum de baie elegant.
Pandantivul este rosu si reprezinta pentru mine caldura soarelului si iubirea, iar inelul albastru reprezinta marea si cerul.
dsmagdalena
Postat pe 20 Iulie 2010 14:26
La o tinuta office.
etyl
Postat pe 20 Iulie 2010 14:27
am vazut bijuteriile sunt frumoase dar nu cred ca sunt acele pietre swarovski sunt preeturile ieftine ,,,,,,dar fie cum se spune dar parerea mea e ca nui original
lorymak
Postat pe 20 Iulie 2010 14:31
Inelul l-as asorta la o rochita din matase vaporoasa, in culoarea pietrelor, cu imprimeu floral.... iar colantul la o rochita neagra cu un decolteu adanc pentru a putea fi remarcata finetea lui.
INA61
Postat pe 20 Iulie 2010 14:32
as putea asorta aceste minunate bijuterii la o rochie eleganta de seara, de culoarea neagra.
lenutzaro
Postat pe 20 Iulie 2010 14:33
da si colierul merge la o rochie neagra sau rosie vaporoasa in v in fata si spatele gol ,si pantofi sau sandale rosii
lorymak
Postat pe 20 Iulie 2010 14:34
Aceste accesorii cred ca se potrivesc de minune la o rochie albastra verzuie lunga,cu un decolteu generos in V,ale carei bretele se prind dupa gat.Rochia fiind croita in partea de sus dintr-un material usor transparent,care lasa pielea sa respire,asemanator unei broderii cu flori,care sunt mai dese in zona bustului si mai rare in zona abdomenului si care se imbina in partea inferioara a abdomenului cu un material de aceeasi culoare,mai vaporos,cu reflexii fie albastre fie verzui,cu o despicatura lunga pe partea dreapta care permite punerea in evidenta a picioarelor.La aceasta tinuta as asorta niste sandale aurii (astfel incat auriul sa se potriveasca cu materialul din care este facut inelul si pandantivul ) cu toc cui ale caror berete se impletesc in jurului piciorului si de asemenea un plic auriu. Alte accesorii care se potrivesc sunt niste cercei lungi cu cateva un aurii cu cateva pietricele mici si finute asemanatoare pietrei de la pandantiv.De asemenea pentru aceasta rochie se potriveste un coc lejer cu cateva suvite rebele care sa scoata in evidenta trasaturile fetei.Niste fard sidefat auriu,niste blush, niste buze date cu gloss si persoana iubita alaturi si tinuta e gata!
sweetkitty3
Postat pe 20 Iulie 2010 14:36
in primul rand nu as purta combinate aceste 2 bijuterii pentru ca dupa parerea mea...nu prea se inteleeg una cu alta la aceeasi tinuta
inelul....l-as purta la o tinuta din in alba...o rochita scurta, vaporoasa pt o seara de vara calduroasa...
colierul...l-as purta o rochie eleganta neagra, o rochie lunga cambrata la mijloc iar jos sa cada dreapta...si cu un decolteu generos....:D
Sw3etDeea
Postat pe 20 Iulie 2010 14:38
Acest colier superb impreuna cu inelul le-as asorta la o lenjerie intima din dantela de culoare rosie.....la aceasta tinuta as adauga o atmosfera romantica si ...bineinteles pe iubitul meu.Va fi o seara de neuitat.
kudika057883
Postat pe 20 Iulie 2010 14:40
Bijuteriile le-as asorta la o rochie lunga de seara din matase ...:)
kudika275579
Postat pe 20 Iulie 2010 14:40
Inelul merge cu o rochie turcoaz dreapta putin deasupra genunchilor. Decolteu, iar sub piept un rand de trandafirasi.

Colierul fiind destul de lungut, ar merge cu o bluza sau rochie in V.
sun_flower
Postat pe 20 Iulie 2010 14:44
Eu as purta acest minunat inel ...la o rochie de seara dintr-o matase alba vaporoasa...cu un decolteu minunat si cu spatele aproape gol pina aproape de fese si doar atit fara colier ca nu prea ar merge acel rosu cu ce avem la inel.
annema_01
Postat pe 20 Iulie 2010 14:46
Asa cum spuneti si voi vesnicul "little black dress "......................................
larisa_iordache
Postat pe 20 Iulie 2010 14:48
O rochie de seara neagra
kudika026343
Postat pe 20 Iulie 2010 14:49
Sincer si dupa parerea mea cele doua nu prea "merg impreuna" doar daca am gasi o rochita "vie" eleganta...cu imprimeuri florale.
Colierul l-as asorta cu o rochita visinie eleganta in "V" iar inelul chiar si cu un costum alb sau negru (dar de ce nu si cu o rochita de vara).
Va pup!
kudika019791
Postat pe 20 Iulie 2010 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 10 premii oferite de SABON! 449 De la: concursKudika 11 Iunie 2012 08:15
CONCURS ELSEVE TOTAL REPAIR 3745 De la: concursKudika 10 Decembrie 2009 12:50
Castiga unul dintre cele 10 pachetele promotionale 615 De la: concursKudika 1 August 2016 13:28
Concurs Lenor 16 septembrie - 31 octombrie 2009 3026 De la: gazabuburuza 8 Mai 2010 03:13
Castiga cu Optifort un set de recipiente pentru bucatarie 614 De la: concursKudika 21 Februarie 2011 10:37