Setari Cookie-uri

cada sau dus?

ma gandesc sa imi modific baia pentru ca este un pic cam mica. as vrea sa imi pun cabina de dus. stiti cumva o firma cu preturi decente? si pe cineva sa o monteze? multumesc!
kblog
Postat pe 1 Iulie 2008 16:16
cabine de dus mai ieftine gasesti pe valea cascadelor daca esti din bucuresti

Postat pe 4 Iulie 2008 10:59
Si firme gasesti la toate colturile

Postat pe 4 Iulie 2008 21:57
cada
sorina_condo
Postat pe 8 Iulie 2008 20:48
Trimite dimensiuni si o fotografie. Ne poate fi de ajutor.
koanamay
Postat pe 13 Iulie 2008 18:23
Dragii mei am cumparat tot pentru a-mi amenaja baia pe nuanta nisip, va iesi o baie super, apropo ! de la Bricostore si in rate!
Spor la treaba si sa fiti sanatosi!
vghilencea
Postat pe 13 Septembrie 2008 19:51
Firme sun peste tot cu preturi pt orice buzunar.e de preferat dusul pt ca ocupa mai putin loc,e mai igienic si il poti folosi in orice moment
marinela_diana
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:33
PENTRU MINE E CLAR CA PREFER O CADA FIERBINTE , CU SPUMA SI HIDROMASAJ, UNUI DUS INCOMOD SI RAPID, DECI NERELAXANT.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:47
Nu te pot ajuta cu privire la firma, insa eu nu as renunta la cada, desi o cabina de dus e mai practica si ocupa mai putin spatiu...totusi vor fi momente in care iti vei dori o baie relaxanta cu spumant si diverse uleiuri, iar in privinta asta...dusul...
andra_alexandra
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:27
AMBELE AR FI SUPER OK INSA DAK NU SE POATE E MAI BUNA CADA,DEORECE E LOCUL IDEAL UNDE POTI SA TE RELAXEZI,SI POTI SA PUI SI LA CADA DUS NUI O PROBLEMA INSA INVERS NU!CADA E IDEALA!
andreeabacau
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:39
Cada sau dus , e destul de vag. Ca sa fie o evaluare corecta ar trebui niste date concrete despre persoana/persoanele care locuiesc in acea casa,de cat de mare e baia respectiva. Pentru o garsoniera cu spatiu insuficient pt. o masina de spalat, persoane tinere,da, e mai buna varianta dus,dar pentru o familie intr-un apartament de min.2 camere,cu un copil,varianta cada e de preferat. Aceasta vorbind din punct de vedere al utilitatii ,pt. ca de fapt, cam la asta s-a referit initiatoarea acestui subiect.Dar nu cred ca mai e de actualitate.
libra66
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:10
CLAR EU PREFER CADA, E MAI COMODA. MAI IEFTI GASESTI PE VALEA CASCADELOR BUCURESTI.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:15
Prin urmare,unde gasesc obiecte sanitare de buna calitate si la preturi accesibile muritorilor de rand?Nu sunt din Bucuresti,sa nu ma chemati la Valea Cascadelor!
54elaine
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:41
Eu mi-am facut baia acum un an.Si "materialele" le-am luat de la Bricostore si Proclima. Clar ca am optat pentru o cada calda cu spuma si hidromasaj...dar daca as mai fi avut loc, mi-as fi luat cu siguranta si o cabina de dus! Pot sa spun ca baia a fost amenajata de mine in intregime si am vrut ca fiecare coltisor din casa sa fie deosebit. Si in primul rand functional, si calitate. Am fost foarte multumita de magazinul Proclima. Ei mi-au montat cada...
lady_me
Postat pe 10 Februarie 2009 14:52
categoric cada. pana la urma in cade poti face un dus, dar nu si invers
eliya_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 11:01
Categoric cada, mai ales daca ai familie si mai ales copii. nu as putea sta intr-o casa fara cada.
amandina_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 14:32
cada...fara discutie. Cabina are avantajul economisirii spatiului si...atat.
monicaQQ2001_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 15:21
Eu zic ca cel mai bine ar fi o cada de colt cu vibromasaj,si eu am baia destul de mica. Dar o cada pe colt ar avantaja acest spatiu si daca vrei poti folosi si dusul.
milasanelena_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 17:43
la bricostore e cel mai scump!!!chiar daca e in rate...sunt preturi aproape duble fata de restul magazinelor mai mici
Dumitrache_alina_healthy
Postat pe 16 Februarie 2009 12:48
Intr-o baie mica recomandata este dusul, pentru ca este si mai econom, ocupa si mai putin spatiu..
m3rlinetza
Postat pe 16 Februarie 2009 15:21
chiar daca ai baia mica poti gasi varianta de cada de colt cu laturi inegale .recomand cada de baie.in plus la cabinele de dus,rotitele ce culiseaza usile cedeaza foarte usor si nu gasesti piese de inlocuit.gasesti variante de cazi pe calea calarasilor 85
pacificstore
Postat pe 18 Februarie 2009 11:09
nici eu nu stiu ce sa fac pana la urma... cada sau dus?
am gasit o cabina de dus cu cada de 2 persoane .... aia era ideala pentru noi tinerii casatoriti .... dar n-m luat-o ink pt ce e mare si acopera jumate din geamul la baie .... deci stau si ma gandesc.... ori cabina cu hidromasaj ori geam la baie mai subtirel ???
rocsanyk3
Postat pe 18 Februarie 2009 17:07
Nu stiu daca mai este de actualitate subiectul discutat, dar nu sfatuiesc pe nimeni sa renunte la fereastra baii.Mie mi-a parut rau cand a trebuit s-o inlocuiesc cu termopan, din cauza ca s-a micsorat suprafata vitrata.Si cum fereastra este orientata catre rasarit, toata dimineata intra lumina soarelui in baie si nu am avut niciodata condens sau mucegai. Cat despre sistemul de hidromasaj, se defecteaza destul de repede, se infunda duzele cu calcar, iar cand esti foarte grabita si ocupata, nu-l folosesti destul de des, ca sa justifice investitia.
Mihaela09_condo
Postat pe 5 Iulie 2009 06:52
De la: Mihaela09, la data 2009-07-05 06:52:57Nu stiu daca mai este de actualitate subiectul discutat, dar nu sfatuiesc pe nimeni sa renunte la fereastra baii.Mie mi-a parut rau cand a trebuit s-o inlocuiesc cu termopan, din cauza ca s-a micsorat suprafata vitrata.Si cum fereastra este orientata catre rasarit, toata dimineata intra lumina soarelui in baie si nu am avut niciodata condens sau mucegai. Cat despre sistemul de hidromasaj, se defecteaza destul de repede, se infunda duzele cu calcar, iar cand esti foarte grabita si ocupata, nu-l folosesti destul de des, ca sa justifice investitia.
rocsanyk3
Postat pe 5 Iulie 2009 16:09
In cada poti face dus, dar in cabina de dus nu poti face baie..... si o data pe an daca vrei, ce faci?
nanu10
Postat pe 13 Iulie 2009 15:51
cabinele de dus cu asa zisul hidromasaj folosesc presiunea apei ndin retea, iar cele simple sunt chinezesti. ma refer le cele de citeva sute de ron. o cabina de calitate costa undeva la 7-8 sute de euro si asta spun despre cabinele simple, cele cu hidromasaj....la astia de la pacificstore mai gasesti ceva marfa buna si la ceva preturi de bun simt, mai ales daca nimeresti si perioada de promotii. eu em luat o cada cu hidromasaj de la ei din bucuresti, a costat 2000 de ron si am configurat-o ca dotare cum am vrut eu. mergi in magazin ca au si o cada cu apa in ea ca si modelsi iti explica baiatul de acolo cu ce se "maninca" o cada cu hidromasaj. noi nu stim decit din filme, si crede-ma ca e super.
nanu10
Postat pe 13 Iulie 2009 16:07
se infunda cu calcar daca dai 1000 de ron pe cada la bricostore. apropos, de ce crezi ca la brico gasesti cazi cu 2 ani garantie si la producator ai 10. nu cumva sunt din alt material? vad ca pe forumul asta toata lumea e meseriase la cazi cu hidromasaj si cabine de dus de ce nu vrem sa recunoastem ca e un domeniu unde trebuie sa stim mai multe detalii si abia dupa aceea sa nu dam cu parerea. o cadacu hidromasaj inseamna ceva mai mult decit un simplu obiect de fite dintr-o baie proaspat renovata.
nanu10
Postat pe 13 Iulie 2009 16:19
De la: nanu10, la data 2009-07-13 15:51:33In cada poti face dus, dar in cabina de dus nu poti face baie..... si o data pe an daca vrei, ce faci?

ma duc la mama si fac :D si daca vreau sa facem in doi mergem cand nu e ea acasa si gata ....
rocsanyk3
Postat pe 14 Iulie 2009 15:31
spor la treaba! sa va spala-ti bine pe spate. bafta si sa lipseasca mama cit mai des de acasa.
nanu10
Postat pe 15 Iulie 2009 16:39
draga milena : ce este aceea o cada cu VIBROMASAJ? sper ca nu esti de la tara, se numeste cada cu hidromasaj ca foloseste forta apei sau mai poate fidotata cu sau si cu aeromasaj, sistem care este creat de firma JACUZZI si se refera la un masaj cu bule de aer cald expresia: cada cu jacuzzi o folosesc taranii si ei de fapt nu stiu ce cer la un magazin de profil. cind spun magazin nu ma refer le brico, metro, etc. ca aia nu stiu cu ce se maninca o cada ca si tine de altfel vibromasaj face doar vibratorul daca ai asa ceva sau chestia aceea care o pui pe scaunul de la birou sau fotoliu
nanu10
Postat pe 15 Iulie 2009 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE 1 De la: FOTOTAPETT 27 Ianuarie 2011 16:02
gazon in living 1 De la: florinjuchiac 4 Martie 2010 19:23
Adoptii pisoi 4 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:58
Numar de contact 1 De la: Proca 21 Noiembrie 2009 20:54
Cum se monteaza parchetul? 27 De la: MIKE 2 Mai 2010 13:50