Setari Cookie-uri

perdele si dperii

Ajutati-ma cu un sfat.
Exista un site cu perdele si draperii on line? Nu am gasit si as fi interesata. Caut ceva deosebit si in Ploiesti nu exista niciun magazin si timp sa merg in Bucuresti nu am.
florinaN
Postat pe 10 August 2008 09:47
http://www.perdeledraperi.ro

Poti sa mai dai o cautare pe google si poate mai gasesti si altele
coral_condo
Postat pe 14 August 2008 13:00
http://www.indodeco.ro

Daca nu iti place, cauti pe google cum zice coral
celest
Postat pe 25 August 2008 11:32
www.interiorstore.ro
InteriorStore
Postat pe 12 Octombrie 2008 03:25
incearca www.magazinuldeperdele.ro
gabriel_neagu
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:24
eu mi-am luat perdea si draperii de la ahv, in oradea si sunt fff multumita. au si site www.ahv.ro bafta!
ellise85
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:32
Am si eu o problema, nu mi-am inchipuit ca o sa intampin acesta dificultate , mi-am construit o casa si fereastra de la dormitorul meu este in arcada, deasemeni si tavanul, astfel ca nu pot pune nici o galerie nici pe tavan pt ca e curbat si nici pe peretele cu fereastra ca si asta e in arc de cerc. si in fata dormitorului am un bloc care ar vedea tot ce misca daca nu-mi pun draperie. Deci, credeti ca as putea gasi o galerie pt tavan curbat? Eu una nu am gasit.
kudika150391
Postat pe 19 Decembrie 2008 15:37
galerie curba poate fi pentru jaluzele verticale!
inad
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:43
eu nu am mai pomenit asa ceva.da ce legatura are forma ferestrei cu forma galeriei? ce te impiedica sa o pui normal si sa ai o zona dubla care sa mascheze arcada...daca asta ti se pare o problema.si nu vad de ce nu pui si draperie si perdea din doua bucati si perdeaua o lasi sa cada normal iar draperia o prinzi cu snur cu ciucuri.mai ales ca e iarna..
octopus
Postat pe 25 Decembrie 2008 16:39
merci dar se pare ca nu nu m-am facut inteleasa... Ca sa pot pune galeria tavanul trebuie sa fie drept, iar el e in arcada. o galerie nu se poate curba atata cat imi trebuie. asa ca singura solutie care am gasit-o e sa pun din 5 sine scurte tip hexagon sper sa fie ok. va doresc un an nou fericit!!
kudika150391
Postat pe 29 Decembrie 2008 09:57
Jaluzele verticale si orizontale din material textil pvc sau lemn, rolete, falduri, perdele, draperii, rulouri exterioare din aluminiu, plase insecte, usi de garaj, parasolare, produse pentru ferestre atipice

Gabriela 0749.138.001
www.rolldesign.ro
gabrielica
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:48
cel mai usor e sa dai o cautare p google..si o sa gasesti cu sigurantza...
cyoryk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:53
www.sm-artconcept.ro ...poate ca te va ajuta
andra_alexandra
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:18
INCEARCA PE WWW INTERIORSTORE. RO.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:13
Giorgiana, cred eu ca ai putea face o galerie din lemn masiv , curbata in functie de forma boltita a tavanului si a ferestri , pe interior idem o tija /bara metalica/lemn dupa forma si curbura galeriei, iar perdeaua sau draperia ( o varietate de forme ) o prinzi cu inele , sau pur si simplu cu niste bretelute .Bafta!
AngelaHaq
Postat pe 3 Februarie 2009 14:38
SI CUM GLISEAZA PERDEAUA URCA SARACA SUS -JOS SINGURICA
luminitagrigoriu
Postat pe 12 Februarie 2009 20:39
AS VREA SA-MI IAU SI EU PERDELE NOI.CE PARERE AVETI SA-MI IAU TOT DIN CELE DE PANA ACUM ACELEA DE PASCANI SAU CELE NOI VAPOROASE.SI-A LUAT CINEVA DIN ACELEA?SANT USOR DE INTRTINUT
aiserct
Postat pe 13 Februarie 2009 11:52
Perdelele acelea de Pascani,au fost si sunt inca foarte frumoase,insa te sfatuiesc sa alegi cele noi,vaporoase,care in afara de faptul ca se spala extrem de usor si nu se calca,da casei un aer in ton cu secolul acesta.
cateluta
Postat pe 13 Februarie 2009 14:07
asa ziceam si eu dar ce te faci cu parintii care zic ca tot alea sunt mai bune in fine mai vedem
aiserct
Postat pe 15 Februarie 2009 11:28
Poti cauta la Diego,sunt specializati si in perdele.Ofera si servicii de coasere
monique_unik_condo
Postat pe 18 Februarie 2009 15:45
De la: giorgiana, la data 2008-12-19 15:37:48Am si eu o problema, nu mi-am inchipuit ca o sa intampin acesta dificultate , mi-am construit o casa si fereastra de la dormitorul meu este in arcada, deasemeni si tavanul, astfel ca nu pot pune nici o galerie nici pe tavan pt ca e curbat si nici pe peretele cu fereastra ca si asta e in arc de cerc. si in fata dormitorului am un bloc care ar vedea tot ce misca daca nu-mi pun draperie. Deci, credeti ca as putea gasi o galerie pt tavan curbat? Eu una nu am gasit.


Nu stiu daca nu este prea tarziu sa-ti dau o soutie.
Jaluzelele verticale sunt bune pentru spatii publice, birouri...plus ca acea linie curba este specifica incaperilor cu tenta romantica.
Solutii sunt 1000, si te-as putea ajuta daca as avea o poza.
Una din ele este o galerie curba (poti cumpara o galerie metalica pe care sa o curbezi la un atelier), perdeaua va fi taiata pe curb in partea de sus, si din 50 in 50 cm pe verticala se pun niste bare rigide dintr-un material usor, la capatul carora vor fi niste inele cu snur. Asfel cand doresti, tragi de snur si perdeaua sau draperia se ridicapana in zona de tangenta a marginii ferestrei cu partea curbata. Sper ca m-am facut inteleasa...
la capatul de jos poti pune un rand de franjuri discreti.
In aceasta situatie se preteaza o perdea de in, fin, care permite filtrarea luminii. Succes in cautari!
nuvola
Postat pe 18 Februarie 2009 22:18
De la: aiserct, la data 2009-02-15 11:28:01asa ziceam si eu dar ce te faci cu parintii care zic ca tot alea sunt mai bune in fine mai vedem


alege niste perdele care sa se potriveasca cu decorul camerei tale...la cele din organza trebuie sa fi atenta sa nu le arda soarele, pentru ca se vor coace si in doi ani se fac praf.
nuvola
Postat pe 18 Februarie 2009 22:21
se gasescc.si galeri curbate si ,sine tot ce vreii.eu am o firma care se ocupa cu perdele si draperii,si tot ce implica ele montaj confectionare etc noi putem veni si la tulcea si in orice oras daca se plateste deplasarea :) 0723579837 www.divaimpex.ro site-ul este inca in procesul de creatie dar pozele care le vezi acolo sunt lucrari facute de noi .
mysym
Postat pe 19 Februarie 2009 03:00
sint producator de perdele ecologice.Perdelele sint lucrate manual, din pinza topita in combinatie cu macrame.Produsul este 100% natural si este deosebit de frumos.Daca sinteti interesat ma puteti contacta pe adresa:nicoaracarmenelena@yahoo.com
condo000921
Postat pe 12 Iunie 2009 00:29
Buna... se poate ca problema ta sa o fi rezolvat deja, dar eu de abia acum am descoperit acest forum.
Ma ocup cu decoratiuni textile, perdele, draperii etc, asa ca daca mai ai nevoie de ajutor, cu mare drag ma poti solicita.
O zi buna
karmenta
Postat pe 1 Iulie 2009 08:41
Daca ai draperii si perdele si nu are cine sa ti le execute, te rog suna la nr 0724440616
kudika335172
Postat pe 2 Decembrie 2010 18:17
De la: kudika150391, la data 2008-12-29 09:57:24merci dar se pare ca nu nu m-am facut inteleasa... Ca sa pot pune galeria tavanul trebuie sa fie drept, iar el e in arcada. o galerie nu se poate curba atata cat imi trebuie. asa ca singura solutie care am gasit-o e sa pun din 5 sine scurte tip hexagon sper sa fie ok. va doresc un an nou fericit!!
daca vrei poti sa faci orice forma...meseriasii stiu.
BEL_AMY1
Postat pe 2 Decembrie 2010 18:24
Buna. Eu am gasit draperiile care sa'mi satisfaca dorintele: o prietena mi-a dat cateva poze caci lucreaza in Italia: fabrica de perdele si draperii. Iti dau mailul ei sa comunici cu ea, o sa-ti trimita catalogul. Draperiile sunt exceptionale, nu ai sa regreti...Si mai ales calitatea lor este de exceptie. Adresa ei de e'mail este gina_bella25@yahoo.com. Si poti sa-i spui ca te-a recomandat Elena Cruceanu. Poate-ti face o reducere. Succes.
elenuska
Postat pe 19 Decembrie 2010 22:36
buna fetelor...ma numesc diana radu si am raspunsul la problemele voastre.REPREZINT FIRMA ,,SOPHIA"(IMPORTATOR DIRECT DE PERDELE SI DRAPERII DIN INDIA SI NU NUMAI,)DACA DORITI PUTETI BENEFICIA DE CONSILIEREA GRATUITA LA DOMICILIUL D-VOASTRA A UNUI DESIGNER.PENTRU MAI MULTE DETALII CONTACTATI-MA LA ADRESA DE EMAIL avramia_diana@yahoo.com
kudika379972
Postat pe 29 Martie 2011 13:01
Niky Decor confectioneaza la comanda sine perdele si galerii metalice curbate in plan vertical si orizontal.Modele si detalii cu poze puteti vedea pe site-ul nostru :nikydecor.ro
nikydecor
Postat pe 6 Iulie 2013 07:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stilul romantic 34 De la: luminitagrigoriu 14 Aprilie 2010 17:12
Vase decorative de ceramica 27 De la: kudika_1043751 25 August 2022 18:09
Dormitor in mansarda 1 De la: jelevviorica 17 Octombrie 2009 15:58
TAPET PANZAT IMPRIMAT DIGITAL CU IMAGINEA TA PREFERATA !!! 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:28
fintina cu probleme 5 De la: vio_bazavan 6 Ianuarie 2010 14:03