Setari Cookie-uri

dati-mi o solutie

Eu personal am scapat cu clor. Doi ani la rand am spalat peretii cu clor si de atunci nu am mai avut nicio problema. Si asta s-a intamplat acum 9 ani.
aliass
Postat pe 13 Februarie 2009 21:56
O solutie temporara ar fi sa stergi peretele afectat cu o carpa imbibata in Clor cu putina apa.
xeniutzaaa
Postat pe 15 Februarie 2009 20:16
Metoda cu clorul am vazut ca e folosita in caminul de studenti din Bucuresti unde am locuit 3 ani. Persoanele care administreaza acel camin de elevi si studenti spala peretii camerelor cu clor apoi lasa a se zvanta cu geamurile si usile deschise o perioada. In camere nu se gatea in schimb ne agatam rufele pe calorifer pt a se usca, si de aceea cred ca se forma mucegaiul.
xeniutzaaa
Postat pe 15 Februarie 2009 20:22
cu mucegaiul am si eu probleme, am un dormitor care are 3 pereti afara, l-am izolat si tot am mucegai, am zis ca in primavara sa facem ceva... nu stim in ca care ar fi solutia dar ne vom interesa si va mai urmaresc ca sa fur sfaturi de pe aici!
cami23_77
Postat pe 16 Februarie 2009 14:48
daca stati in casa si in pod nu aveti izolatie termica..apare mucegai pe tavan.daca nu aerisiti m ai des m ai ales daca aveti tamplarie termopan.chiar daca e iarna 1 ora/zi aerisit.si daca aveti flori in camera respectiva mutatile...
cgrumazescu
Postat pe 26 Februarie 2009 08:37

SC. ALIMONI CONS S.R.L sediu: Str. Maior Alexandru Cimpeanu, corp A 49 Bucuresti Pct .de lucru: Athanasie Enescu 53,Bl.6,sc.A,ap.5,sector1,Bucuresti CUI: RO 18665562 Nr.inreg.reg.com: J40/7803/2006 Banca/cont: Tel: 0727305896/0766668687/0216650023 E-mail: alimonicons@yahoo.com

CASE, VILE LA CHEIE SI AMENAJARI APARTAMENTE DE LUX LA STANDARDE OCCIDENTALE CONFORM NORMELOR EUROPENE

Firma noastra s-a dezvoltat in decursul anilor prin achizitia de noi membrii in cadrul societatii cu o pregatire cat mai ampla pe diverse categorii de lucrari, reusind in acest fel sa acopere intreaga gama de constructii civile, realizand constructii de case si vile la cheie conform normelor europene,din Bucuresti cat si din intreaga tara.
Prin constructia casei de locuit, cladiri de birouri, vile in zone rezidentiale, cat si pensiuni sau cabanute in zone montane, firma noastra a reusit sa multumeasca beneficiarii care ne-au recomandat in decursul anilor ca fiind o societate cu buna pregatire si serioasa.
Detaliind prezentarea de mai sus,activitatea firmei noastre se bazeaza pe urmatoarele categorii de lucrari dupa cum urmeaza:
• Amenajarea de apartamente de lux la cheie, cu materialele noastre si transport asigurat(materiale si moloz);
• Instalatii electrice, sanitare si termice;
• Mansardari;
• Montaj faianta, gresie, ceramica, marmura de o calitate superioara;
• Vile la rosu,vile la gata(cheie) standarde occidentale, cu materialele noastre sau ale clientilor;
• Zugraveli de o calitate superioara;
• Acoperisuri pentru constructii cu diverse materiale (tigla,tabla tip Lindab,membrane bituminoase,etc.)
• Finisaje interioare de mare finete, atat in sistem clasic (tencuieli gletuite), cat si cu materiale moderne ( rigips, tavane casedate, scafe,modelaj, etc);
• Termopane;
• Balustrade din inox si fier forjat;





• Zidarii cu diverse materiale de constructii;
• Vopsitorii fata de cladiri;
• Refaceri cladiri monumente istorice cu oamenii calificati;
• Arhitectura, Planuri de case;
• Termoizolatii fatade cu sistem Baumit;
• Escavarea fundatiilor de mica si medie adancime;
• Armarea si betonarea pentru fundatii,stilpi si grinzi cu diverse armaturi si betoane;
• Lucrari de restaurare si reconsolidare a cladirilor vechi,prin tehnologii noi si materiale de ultima ora;
• Alpinism utilitar .
Toate aceste lucrari sunt realizate cu angajati specializati pentru proiectare si arhitectura, desing interior, zidari, fierar-betonisti, instalatori, faiantari-zugravi, ingineri de specialitate.
Firma noastra poate executa lucrarile cu materialele proprii, de o calitate superioara la preturi deosebite, sau cu materialele clientului; lucrarile includ si transportul materialelor precum si al molozului.
Oferim o garantie minimum de 2 ani.

COMISION INTRE 5 – 7% PENTRU COLABORATORI INTERMEDIARI

NOI CAUTAM SI GASIM INTOTDEAUNA SOLUTIA CEA MAI BUNA PENTRU DUMNEAVOASTRA!


In speranta ca am reusit sa va captam atentia, va multumim pentru o colaborare viitoare.






alimonicons
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:45
Nu te supara dar cred ca ai depasit limita de bun simt.
Cu respect
design
Postat pe 17 Decembrie 2009 18:39
Buna

Am si eu o intrebare. Nu de mult ne-am mutat intr-o casa de la tara constuita recent. AM cumparat mobila de bucatarie de camera, etc. In zilele trecute a trebuit sa misc un corp din bucatarie si am observat mucegai pe perete si spatele mobilei.

Ce solutii ar fi ca sa nu trebuiasca sa varuim din nou?
szintyjanos
Postat pe 9 Iulie 2010 12:32
DE CINE APARTINE CLADIREA? FACETI CERERE TOTI LOCATARII PENTRU CURATIREA SUBSOLULUI SI EVENTUALELE REPARATII, CURATIRE CANALIZARE..ETC..
NICIODATA NU SCAPATI DE MIROS DACA SUBSOLUL NU E CURAT SI ORICE MUNCA ESTE IN ZADAR..PARCHETUL CU TIMPUL MUCEGAIESTE DIN NOU..
erika9
Postat pe 9 Iulie 2010 16:54
SA AERISITI , FARA ABURI ..ETC..
erika9
Postat pe 9 Iulie 2010 16:55
Solutia sigura impotriva igrasiei si mucegaiului este Igrastop. Puteti gasi detalii aici: www.igrastop.ro

Spray-urile anti-mucegai nu rezolva problema intrucat la doua-trei saptamani dupa aplicare mucegaiul reapare. Atat timp cat peretele ramane umed, mucegaiul va re-aparea.

In plus spray-urile anti-mucegai contin chimicale care nu sunt tocmai bune pentru om.


BNego05
Postat pe 14 Mai 2013 08:13
Intai trebuie redus nivelul de umiditate din aer si pereti, se poate inchiria un dezumidificator profesional care sa reduca rapid umiditatea si sa usuce peretii, iar dupa aceea trebuie cumparat unul casnic, acesta trebuie sa fie raportat la volumul de aer din casa pentru ca sa mentina aerul la o umiditate relativa recomandata de 50%. Dupa ce umiditatea din incapere a scazut si peretii sunt uscati puteti sa treceti la curatarea mucegaiului de pe pereti, daca mentineti umiditatea aerului in limitele normale mucegaiul nu ar trebuii sa mai apara intru cat acesta ciuperca se formeaza doar in mediu umed. Deasemenea pentru indepartarea mirosului pregnant de mucegai, puteti inchiria un aparat cu generator de ozon pentru neutralizarea mirosurilor pregnante, foarte eficace intru cat mirosul nu revine ca in cazul solutiilor antimucegai.
Pentru consultanta, masuratori cu aparate profesionale si rezolvarea problemelor legate de umiditate, igrasie si mucegai puteti accesa www.dezumidificam.ro
marchi
Postat pe 8 Iunie 2013 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUCATARIE 3 De la: emyly 7 Februarie 2010 18:24
Swing 43 De la: marioct 31 Octombrie 2013 12:59
detalii 69 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 00:59
baie renovata 10 De la: buradami 25 Septembrie 2009 13:32
glafuri interioare 11 De la: carissa 1 Aprilie 2010 22:14