Setari Cookie-uri

Contemporan vs. clasic

Care este stilul vostru preferat de amenajare? Mie imi place si contemporanul si clasicul. Parca nu ma pot decide care imi place mai mult :). Garsoniera mea este amenajata in stil contemporan, adica am mobilier cu linii simple si joase, culori neutre etc. Dar parca nimic nu se compara cu eleganta clasicului. Daca as avea o vila :) mi-as dori enorm o sufragerie clasica, poate chiar victoriana. Mi se par superbe. Voi ce ziceti?

Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:28
Desigur stilul contemporan, modern, minimal, este unul placut datorita simplitatii sale, dar si practic, foarte potrivit stilului de viata din zilele noastre...totul bine gandit pentru a fi cat mai comod, cat mai functional, cat mai la indemana...pe de alta parte nimic nu se compara cu "dulcele stil clasic"...grandoare, eleganta, stil, lux...insa fiecare in parte, utilizate absolut pur, mi se par extraordinar de privit, dar nu stiu daca mi-ar fi la indemana sa traiesc intr-un ambient amenajat de asemenea maniera...consider ca o simbioza a acestor doua stiluri, asa zisul stil modern-clasic ar fi in stare sa realizeze acel incomparabil "ACASA" pentru mine...
feeleco
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:14
de acord stilul clasic va ramane tot timpul la moda.Iar mobila in stil clasic este realizata din lemn masiv pe cand cea moderna majoritatea este pal
luminitagrigoriu
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:36
eu prefer clar mobila contemporana apropiata de cea a mobexpert ca ex. dar si ceva mai avangardist sa-i spunem COSMIC in stilul marilor stilisti contemporani sau atipici ,motivul ar fii tot faptul ca este simpla usor de intretinut iar casa este foarte ,,curata " pe de alta parte sigur ca mi-ar place exuberanta mobilei britanice clasice in salon si alte incaperi mai ,,deschise " dintrun palat preferabil in stil brancovenesc dar cred ca spatiu aferent familiei ar trebui sa fie un neoclasic cu valente de stil chinez ,japonez iar camera barbatilor (cu biliard si bar)ar fi super speciala cu ceva clasic oriental daca ai piscina trebuie sa amenajezi o gradina in stil thailandez dar daca nu ai impodobeste spatiul exterior cu motive clasice romanesti cu gratar si pentru un apartament insa intoarcel pe cel de sus si cumparati cat mai multa mobila contemporana foarte moderna chear ca nu ai spatiu si nici timp sa te ocupi de curatenie foarte des si nici menagera ,,,,oare?????aaaaaaaaa
gigibrbr_condo
Postat pe 6 Decembrie 2008 07:24
precub
Postat pe 6 Decembrie 2008 10:56
Ce imi place mie extraordinar de mult...incercati www.smania.it sau www.selva.com...desigur nu oricine isi permite asa ceva...dar pentru cei ce...pot este chiar grandios si spectaculos... si eu vreaaaaaauuuu!!!!!!!!
feeleco
Postat pe 6 Decembrie 2008 11:14
si mie imi place stilul clasic lemn de buna calitate, tapet, candelabre, draperi....
lancerlancer
Postat pe 6 Decembrie 2008 11:16
kika e raspunsul...mergeti acolo, eu am fost si am facut 3 ore pina am ajuns.da merita!!
octopus
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:29
MIE IMI PLACE SA LE COMBIN ,COMBINATIILE DE CULORI ALB SI NEGRU MA FASCINEAZA COBINATE PRIN MOBILA CLASIK SI DECORATII MODERNE!
andreeabacau
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:51
INTRADEVAR MOBILIERUL DE PE SITURILE CARE LE AI PREZENTAT SUNT CEA CE IMI DORESC SI EU SUNT ELEGANTE ,PLINE DE RAFINAMENT DAR CHIAR NU ISI PERMITE ORICINE DIN PACATE!
andreeabacau
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:58
m-am uitat pe site smania este super dar prea moderna pentru gustul meu iar cealalta este ok dar in genul asta gasesti si in tara facuta in romania www.terraconstruct(intra pe sectiunea terramobili),www. mcmobili ,www.cavio le-am scris in ordinea preturilor de la cele mai mici la cele mai mari
luminitagrigoriu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:01
m-am uitat pe site smania este super dar prea moderna pentru gustul meu iar cealalta este ok dar in genul asta gasesti si in tara facuta in romania www.terraconstruct(intra pe sectiunea terramobili),www. mcmobili ,www.cavio le-am scris in ordinea preturilor de la cele mai mici la cele mai mari
luminitagrigoriu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:01
m-am uitat pe site smania este super dar prea moderna pentru gustul meu iar cealalta este ok dar in genul asta gasesti si in tara facuta in romania www.terraconstruct(intra pe sectiunea terramobili),www. mcmobili ,www.cavio le-am scris in ordinea preturilor de la cele mai mici la cele mai mari
luminitagrigoriu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:01
Mie imi place stilul contemporan, cat mai simplu, usor de intretinut si sa fie adaptat nevoilor. Ca si culori imi plac culorile calde, pastelate care dau senzatie de spatiu de aerisit.
ingridtecsi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:24
Majoritatea tinerilor opteaza pentru stilul contemporan, modern si atragator, insa mobilierul clasic are acel "ceva" ce impune eleganta, stil, rafinament.
andra_alexandra
Postat pe 17 Februarie 2009 15:44
Imi place stilul contemporan pentru ca aduce un aer proaspat, urban, interesant si cu multa personalitate.
m3rlinetza
Postat pe 17 Februarie 2009 17:25
De la: octopus, la data 2008-12-07 19:29:23kika e raspunsul...mergeti acolo, eu am fost si am facut 3 ore pina am ajuns.da merita!!


Mda, pacat ca nu prea lucreaza cu stocuri.
kbr
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:29
"High Expectations" by Codrina
www.codrina.ro

Ca sa decorezi o casa, ai nevoie de idei, bani, curaj si rabdare. Daca tocmai sunteti pe punctul sa faceti asta, in mod cert veti avea ... "High Expectations"!

Nu este numele unui film si nici un titlu de carte... HE by C este numele unei colectii de tablouri art deco ce va va satisface in mod cert setea de frumos precum si orice pretentii legate de stilul locuintei voastre.

HE by C se adreseaza persoanelor cosmopolite si independente, si, in general, tuturor celor care incearca sa-si transforme locuinta intr-o mica opera de arta. Are un stil eclectic, se caracterizeaza prin foarte multe contraste, iar geometrizarea formelor poate da un aer de pretiozitate incaperii pe care ati accesoriza-o cu un astfel de tablou.



Tablourile cu personalitate din aceasta colectie - pictura abstracta non- figurativa, tehnica de ulei pe pinza cu insertii de alte materiale - relief pe panza, creeaza un efect spectaculos. In plus, aceste tablouri pot constitui cadoul ideal. Va asiguram sprijinul in cautarea si gasirea picturilor care va definesc cel mai bine locuinta sau biroul si va asteptam cu drag solicitarile la:


IQ art
0747.633.494
comanda@iqart.ro
IQart
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
constructii 1 De la: condo003397 9 Martie 2010 12:16
izolare 6 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:52
Suport pentru brad 2 De la: luminitagrigoriu 23 Decembrie 2008 23:21
intrebari dormitor si sufragerie 14 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:42
Decoratiuni inedite 1 De la: condo003078 3 Martie 2010 13:42