Setari Cookie-uri

Modele de scari interioare

Buna tuturor,
Unde as putea gasi modele de scari interioare inedite? Ma puteti indruma? Multumesc

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:31
Daca ai un proiect, te putem ajuta.Noi suntem producatori de scari interioare din lemn masiv de stejar si fag (producem si parchet,lambriuri+accesorii).Parerea mea,ai putea combina inoxul cu lemnul, efectul este de exceptie.Contacteaza-ma la floors_sales@icos.ro dupa ce ai finalizat proiectul.Asiguram si transportul,preturile sunt de producator.
nedira
Postat pe 4 Decembrie 2008 08:36
da uite ai primit un raspuns foarte complet peste ce vroiam eu sa iti zic desigur eu urasc reclama pe forum dar a fost bine :scara din lemn masiv combinatii de lemn cu inox .....eu as mai veni si cu varianta fierului forjat dar depinde de locuinta de arhitectura si cred si de sufletul omului ca metalul parca nu prea are caldura nici in combinatii
gigibrbr_condo
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:03
scari inedite?daca vreti sa ne referim la balustrada...imi place mult fierul forjat, dar cum zice si gigi, e mai rece si desigur nu se potriveste oriunde. Daca ai un interior modern mai poti apela si la varianta balustradei de sticla...foarte modern si poate deveni chiar spectaculos...sticla poate fi simpla sau colorata, imprimata cu diferite modele (desigur in ton cu restul amenajarii) sau chiar pictata. In ceea ce priveste placatul scarilor, asta depinde iar de materialele utilizate in restul casei...parchet, piatra naturala, mocheta...dar repet, totul depinde de stilul si materialele utilizate la restul amenajarii...bafta, si fii inspirata!!!
feeleco
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:50
chear interesanta varianta interesanta varianta balustradei de sticla si sigur ca impreuna cu un mobilier mai futurist chear ar da bine , de unde se pot procura asemenea balustrade???
gigibrbr_condo
Postat pe 6 Decembrie 2008 15:46
o parere subiectiva...incerca superfaber .ro
theman
Postat pe 7 Decembrie 2008 23:24
De la: theman, la data 2008-12-07 23:24:59o parere subiectiva...incerca superfaber .ro
foarte interesante produse chear super ,nu stiam iti multumesc !~!!!!
gigibrbr_condo
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:10
Multumesc, d le gigi_braicovici
theman
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:02
Buna,
Poti sa ceri detalii la rodax_impex@yahoo.com. Ei sunt producatori de balustrade din inox si inox cu lemn sau inox in combinatie cu sticla, asa cum sunt balustrade din Unirea pe care tot ei le-au lucrat. Calitatea e foarte buna si preturile nu sunt chiar atat de mari.
Succes
gabi_margarit
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:03
Buna,
Poti sa ceri detalii la rodax_impex@yahoo.com. Ei sunt producatori de balustrade din inox si inox cu lemn sau inox in combinatie cu sticla, asa cum sunt balustrade din Unirea pe care tot ei le-au lucrat. Calitatea e foarte buna si preturile nu sunt chiar atat de mari.
Succes. ...ar mai fii de adaugat ca modelul de balustrada de pe pagina de web a firmei de mai sus e copiat suta la suta iar intoarcerea aceia din sarma e propietetea intelectuala a Superfaber si inregistrata ca atare la o.s.i.m
theman
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:54
chiar super superfaber-ul asta
feeleco
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:08
eu vind si montez scari dar numai din lemn masiv,fag stejar si accesorii.laurentiuandrita2003@gmail.com
LAUAND
Postat pe 4 Ianuarie 2009 19:30
www.terraconstruct.ro este unul din cei mai mari producatori de scari interioare din europa .uitate pe site sunt scari standard -cele care se trimit la export dar se fac si la comanda pe dimensiuni speciale si orice culoare din lemn masiv
luminitagrigoriu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:14
Eu lucrez la o firma de scari interioare di Germania. Facem proiect executam scariile le montam si asiguram si asistenta tehnica si arhitecturala. Pt inf viziteaza www.kenngott.ro, www.kenngott.de sau www.scari.ro, Pt. alte informati scrie pe ioan.leva@kenngott.ro si iti voi raspunde la orice intrebare despre scari interioare sau exterioare.
Leo_condo
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:37
scara simpla din lemn este cea mai placuta d.p.d.v. al aspectului si sigurantei (daca ai copii mici).Experienta proprie-lemnul e lemn, insa sticla se mai sparge,crapa, iar metalul iti lasa semne "mari" daca te lovesti.
irinapopatiti
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:56
SUNT DE ACORD CA SCARA DIN LEMN ESTE SUPER DAR ACUM DEPINDE CE SE DORESTE ARE SCARILE DIN BETON SI VREA NUMAI O PLACARE SAU ARE GOLUL SI ATNCI S=AR PUTEA FACE LEMN SAU COMBINATIE LEMN METAL DEPINDE DE SPATIUL CARE L-A PREVAZUT PENTRU SCARA
luminitagrigoriu
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:22
Poti sa mai vizitezi site-ul firmei SC MAPASON PROD SRL.Este o firma din Brasov specializata pe scari interioare,modelele sunt deosebite si pot sa cuprinda materiale ca :inox,otel,sticla,lemn. Preturile sunt accesibile,si poti fi ghidata pentru solutia optima in functie de spatiul pe care-l ai,materiale,pret,etc.
dianabrasov
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:15
Daca platesti bine iti face nenea un lift......... atata doar ca trebuie sa modifici putin strucutura casei si cu tot cu acte te costa cam cat toata casa la cheie; hai sa zicem ca ar depasi putin pretul casei, dar nu cu mult...........
subsonic
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:40
Pai...da! Un lift mai trebuia in,,paleta"oferita de forumisti:lemn,inox,sticla(crom,vanadium,nichel...,tot Mendeelevul!)
sculptorul
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:20
COOL !
subsonic
Postat pe 22 Ianuarie 2009 00:26
bravo tie ai dovedit ca poti sa fii simpatic , desi era rautacios ai adaugat un comentariu util fara lectii de limba romana
gigibrbr_condo
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:23
O vizita la Sfera te ajuta cel mai mult. Le poti vedea si alege si materialele de finisaj.

http://www.spheracenter.ro/
virgiliu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 08:32
De la: biancutza, la data 2008-12-03 18:31:41Buna tuturor,
Unde as putea gasi modele de scari interioare inedite? Ma puteti indruma? Multumesc
virgiliu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 08:36
Am vazut modele interesante de scara interioara la BRICO STORE.Erau si din lemn si din metal, si drepte , si in unghiuri, si in spirala.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:07
hello eu v-am trimis pe un site de producator www.terraconstruct.ro cele de la shera,bricosore,obi sunt facute de acest producatordar la bricostore+ obi sunt numai in culoare natur pe cand dicutand direct cu fiema le puteti face in orice finisaj
luminitagrigoriu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:35
pot vinde ,monta ,placa trepte din lemn masiv mesteacan,stejar,fag laurentiuandrita2003@gmail.com
LAUAND
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:46


Daca vrei balustradenumai de sticla incearca la Sc Arcade-Trading.ro(au sediul in Bucuresti)sunt producatori de usi de interior ,usi de sticla,cabine de dus si balustrade de sticla.incearca pe www.arcade-trading.ro
bubinga
Postat pe 16 Februarie 2009 09:00
vreau sieu idei de scara de interior.........fac cinste
dj_aza
Postat pe 21 Februarie 2009 22:55
uitate pe site terraconstruct sunt producatori de scari interioare din lemn si combinatii lemnn metal din cate stiu au reprezentant si in bucuresti sunt cam cei mai tari din tara la scari interioare fac atat scari de serie (vezi cele din practiker,dedeman,obi)cat si la comanda -adica placari
luminitagrigoriu
Postat pe 26 Februarie 2009 18:22
iti fac ei proict ,scara + montaj
luminitagrigoriu
Postat pe 26 Februarie 2009 18:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va cer ajutorul 24 De la: TANASE_CONSTRUCT 4 Februarie 2012 21:10
idei pe reamenajare casa stil vagon. 17 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:36
umezeala din balcon 1 De la: felina 2 Februarie 2010 20:58
reparatii la podea 7 De la: condo000524 16 Iulie 2009 12:43
Renovare garsoniera 4 De la: eka20 10 Noiembrie 2010 22:21