Setari Cookie-uri

A fost cineva dintre voi la Kika?

Salut,
A fost cineva dintre voi la Kika? Daca da, cum vi se pare? Merita sa bat drumul pana acolo? Au chestii misto? Cu decoratiunile pentru Craciun cum stau? Au ceva mai iesit din comun? Preturile sunt chiar asa mici cum se spune?

Postat pe 17 Decembrie 2008 18:01
si pe mine m-ar interesa.Un Craciun fericit si linistit!
oanadiana2006
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:36
hei...e la fel ca si la celelalte magazine...priturile nu-s asa mici...daca ai chef de o plimbare poti bate drumul pana acolo..daca nu, mai bine lasa..
pe mie sincere sa fiu nu m-a impresionat deloc...:|..ma asteptam la mai mult....
1483_condo
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:39
chiar daca e drumul cam lung merita sa te duci. sunt foarte multi care merg acolo. desi spun ca nu e cine stie ce...mereu e plin. si la decoratiuni de craciun au destule de unde sa alegi. nu stiu daca nu sunt multumiti unii de ce e atita lume. au si promotii ,si sunt altceva decit la ikea...de care chiar m-am saturat...e o inghesuiala si acoloooo. iar preturile nu sunt mici, sunt asa ca peste tot..numai marfa e mai de calitate...atit.
octopus
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:58
kika e sora cu ikea(la figurat),e tare frumos si are o gramada de lucruri frumoase!
playboy
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:26
Buna! cum zice si anita.mie una imi place ca ,calitate sunt un pic mai bune ca la ikea.si preturile variaza dar nu cu mult acum depinde de buzunar si ce-ti place
micsa
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:44
Nu este neaparat spectaculos, dar merita vazut. Intr-adevar, pun pret pe calitate (ce mai! concept nemtesc!), ceea ce,zic eu -nu-i lucru putin. Dar calitatea inseamna si costuri mai ridicate. De exemplu, cand am fost in decembrie, ma interesa o pilota. Nu am gasit decat de la 300 ron in sus, in functie de dimensiunea patului, intrucat pilotele sunt lucrate din fibre naturale, extrase dintr-o scoarta de copac (atat tesatura cat si umplutura); poti ,,studia'' si un catalog in care iti sunt atasate mostre cu diverse stadii de prelucrare a scoartei respective. Nu am cumparat caci nu dispuneam de atatia bani atunci, dar clar merita si te tine o gramada de ani (e o investitie pe termen lung). La covoare m-a uitat iarasi si au pentru toate buzunarele si modele, culori, calitati diferite. Desi seamana cu Ikea la aranjament si conceptie fizica, e totusi altceva! Mergeti!
profesionista
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:57
DE ACORD CU ANITA, E FRUMUSEL ACUM DEPINDE SI DE GUSTURI DACA VREI CEVA FOARTE RAFINAT ALEGI TOTUSI ALTCEVA.
feliciamotoc_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 15:06
da am fost,este un magazin de mobila si de accesorii.Preturile la covoare sunt foarte scumpe,iar la birouri numai daca prinzi o promotie iti poti permite sa cumperi.... :(
monicutza_pisicutza
Postat pe 15 Februarie 2009 10:27
s mie mi s-au parut cam scumpe. nu se compara cu ikea
pisoi_condo
Postat pe 15 Februarie 2009 20:42
kika , alta teapa de magazin .......
nicu_ddt
Postat pe 15 Martie 2010 17:38
@ profesionista: Kika este o firma austriaca. Intr-adevar preturile sunt cam mari, dar au mai multe obiecte "de firma" adica, realizate de designeri cunoscuti, de aici si pretul ridicat. Dupa parerea mea la Kika exista mobilier, si mai ales corpuri de iluminat, de o calitate mai buna decat Ikea.
Square2Design
Postat pe 15 Martie 2010 18:24
Au o gama foarte variata de canapele. Frumoase, frumos finisate si la preturi mult mai mici fata de MOBEXPERT.Eu am cumparat la inceputul anului trecut de la ei o canapea (care nu era pe stoc), am fost asigurata ca o voi primi in 10 zile si am primit-o intr-o luna jumate dupa n'spe mii de telefoane la serviciul lor de expeditie si patru drumuri pana acolo.
kanor
Postat pe 16 Martie 2010 11:00
Spre desosebire de ikea ,kika este un comerciant si nu producator.

El strange mobilier de la diverse firme pe care le recomercializeaza mai departe.

Cel mai mare dezavantaj este ca nu prea au nimic pe stoc si trebuie sa stai si sa stai dupa comanda data.

Pe partea de accesorii cam slabut.

In schimb nota 10 furnizorului de bucatarii NOLTE care "aprovizioneaza" kika. (pretul nu-l comentam :D vorbim doar de calitate)


kbr
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:49
respecta calitatea! sunt super ok ! BRAVO LOR !
cristian_4444
Postat pe 28 August 2012 00:09
Mobila de o calitate foarte buna puteti gasi la Casa Mobila Simex insa, ce-i drept, preturile sunt direct proportionale cu mobilierul. Daca doriti sa faceti o astfel de investitie, merita din plin!
kudika_10869
Postat pe 28 Septembrie 2012 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FIRME PRODUCATOARE FOLIE PPE 1 De la: larouzconcept 4 Februarie 2010 16:07
bani pe timp de criza 1 De la: onik 9 Iunie 2010 08:48
Alb si negru 24 De la: condo000202 28 Ianuarie 2010 11:06
Foto Video Trash The Dress, Poezia asezata in rama 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:40
Curs Furoshiki 1 De la: KONISKA 16 Decembrie 2008 09:04