Setari Cookie-uri

Decor pentru Revelion

Salut tuturor,
Anul acesta am sa stau acasa de Revelion. Voi invita cativa prieteni si sper ca ne vom distra misto. Vreau sa pregatesc o masa speciala.... inca ma gandesc ce anume am sa prepar (vreau sa ii incant pe toti). Mi-am propus sa decorez intreaga casa. Nu vreau sa fie ceva banal. Bradul o sa fie prezent iar pe masa voi avea in continuare aranjamentul ce ramane dupa Craciun (un platou cu crengi de brad, si decoratiuni). M-am gandit sa pun multe lumanari. Dupa ce luam masa, m-am gandit sa ne jucam ceva (gen Monopoly sau Settlers) si cred ca ar fi interesant sa ne jucam pe jos. Din aceasta cauza am cumparat cateva perne mari si pufoase pe care putem sa stam linistiti.
Mai are cineva idei? Multumesc si La Multi Ani!
maria_pavel
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:50
Avand in vedere ca nici eu nu vreau sa fac decat acasa Revelionul mi se pare o idee superrrrrrrrr cea cu crengutele si apoi cu pernele sa fie de diferite culori vesele.La multi ani ! si petrecere frumoasa.
any7gargarita
Postat pe 28 Decembrie 2008 09:22
buna uite propune la totii sa vinainbracatii ca la carnaval , fiecare sa se inbrace ca in ani 1500 sau arabeste turceste orientali ar fi fain ca baieti sa vina inbracati in arabi sau tueci sau japoneji chineji ceva nou ,,....EU asa am propus la prieteni mei sa vina , ,, decoratiunu cat mai multe instalati de beculete colorate , fara nimic beteli de la craciun ,,i-ti doresc un nou an fericit si plin de bucurii .
kudika076978_iasomie
Postat pe 28 Decembrie 2008 09:52
pe masa de craciun nu ar trebui sa lipseasca lumanarele parfumate. ar fi minunat daca i avea si servetele de masa din material, in ton cu fata de masa, pe care sa le aranjezi folosind inelele speciale ptr servetele. Sunt din plastic si nici nu costa prea mult. Pentru decor, pe masa, ar putea fi aranjate si cateva batoane de scortisoara.

Arata minunat si efectul va fi garantat.
mihaela_nitu2000
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:16
http://www.sia-homefashion.com

te poti inspira de aici pentru araanjamente.

plus ca au si niste colectii minunate...Asta daca iti plac, pentru anul viitor.
mihaela_nitu2000
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:20
Mare grija cu muzica,e probabil cheia petrecerii ,asha k e bine sa o ai pregatita din timp, iar in ceea ce priveste jocurile nu cred k e bine sa "programezi" tot ce se va intampla ink din-nainte,ptr k atunci totul va fi prea "normal" fara nimik interesant.legat de ideei,la ora asta nu prea am ,dar ai putea sa pregatesti cadouri comice ptr fiecare invitat . P.s. interesanta ideea cu pernele ,bv;):* LA MULTI ANI!!
TinaLove
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PARCHET PESTE VECHIUL LINOLEUM ? 6 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:38
VOPSELI! 7 De la: izomil 21 Ianuarie 2009 20:23
Alb si negru 24 De la: condo000202 28 Ianuarie 2010 11:06
faianta si gresie opoczno 7 De la: condo003110 6 Martie 2010 10:05
zugraveli in 2 culori 30 De la: mirabella_art 15 Ianuarie 2011 01:54