Setari Cookie-uri

ASIGURAREA OBLIGATORIE

De la: gigi_braicovici, la data 2009-01-23 18:38:08EU AI OFEREAM CHEILE DE LA APARTAMENT SI IMI LUAM CONCEDIU sincer consider ca a ne limita doar la suma minima ptr asigurarea obligatorie a locuintei este o greseala deoarece suma care ati revine in cazul unei inundatii in apartament(nici nu vreau sa ma gandesc doamne la altceva) nu acopera toate cheltuielile cu reamenajarea


CRED CA TE REFERI LA INUNDATII CA REVARSARE NECONTROLATA DE APE CURGATOARE,LACURI ETC. NU LA INDARE DE LA VECINI,PENTRU CA ASTA NU SE DESPAGUBESTE PE POLITA OBLI.
IOAN
ioan_ch
Postat pe 27 Mai 2009 21:57
SI CHIAR AI STUDIAT BINE OFERTELE PRIMELOR 10 FIRME DE ASIGURARI,S-AI AI CAZUT IN PLASA CELOR 20%.SI CHIAR ASA SCRIE PE POLITA,FARA LIMITA DE DESPAGUBIRE?SAU SCRIE O SUMA ASIGURATA PENTRU CONSTRUCTIA CU DESTINATIE LOCATIVA,O ALTA SUNA PENTRU BUNURI ETC.SUNT TARE CURIOS.
CU STIMA,
IOAN PT
ioan_ch
Postat pe 27 Mai 2009 22:07
De la: ioan_ch, la data 2009-05-27 21:57:38
De la: gigi_braicovici, la data 2009-01-23 18:38:08EU AI OFEREAM CHEILE DE LA APARTAMENT SI IMI LUAM CONCEDIU sincer consider ca a ne limita doar la suma minima ptr asigurarea obligatorie a locuintei este o greseala deoarece suma care ati revine in cazul unei inundatii in apartament(nici nu vreau sa ma gandesc doamne la altceva) nu acopera toate cheltuielile cu reamenajarea


CRED CA TE REFERI LA INUNDATII CA REVARSARE NECONTROLATA DE APE CURGATOARE,LACURI ETC. NU LA INDARE DE LA VECINI,PENTRU CA ASTA NU SE DESPAGUBESTE PE POLITA OBLI.
IOAN
nu stiu care sant obligatiile minime pentru mult discutata asigurare obligatorie eu vb despre inundarea de la vecini pentru calamitati naturale cred ca ...........cam vei primi un sut in fund pe motiv de calamitate majora ,parca asa este denumirea din contract cand compania te cam lasa sa te speli pe cap cu polita si contract de asigurare cu tot.
gigibrbr_condo
Postat pe 28 Mai 2009 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga invitatii la Fabrica de Handmade Breslo 68 De la: virgiliu_giorgi 8 Iunie 2009 19:38
Cladiri si Regiunea cat mai “VERDE Energetic”! 1 De la: petre_naidin 29 Martie 2009 16:42
calculatorul 5 De la: kandra 20 Februarie 2009 17:37
Cele rele sa se spele ... 2 De la: Achillesluv 30 Iulie 2011 00:15
ASIGURAREA OBLIGATORIE 34 De la: gigi_braicovici 28 Mai 2009 18:26