Setari Cookie-uri

Mesaj

Vreau sa construiesc in aceasta primavara un chiosc din lemn in curtea mea.
Va rog sa ma ajute cineva cu o solutie: din ce sa construiesc acoperisul, pentru ca deasupra lui am niste crengi de la 2 ciresi batrani, din care cad mereu, mai ales dupa ploaie, bucãti de clei de copac, care pateaza dizgratios orice fel de acoperis ?
amariucaidorel@yahoo.com

Mi se afiseaza ca raportez abuz de limbaj ?
Credeti ca am folosit vreo expresie nepotrivita prin care sa abuzez de amabilitatea cititorilor ?
amariucaidorel
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:31
N-ai folosit nimic din ce ar putea deranja pe cineva cu ceva.Ori e o eroare ,ori ai dat vre-o comanda gresita. Cat priveste acoperisul chioscului tau,eu cred ca sita ar fi cea mai buna solutie. Eu vad cam asa:sub ,sau langa,doi ciresi batrani(lucru deosebit,dealtfel!),rasare un chiosc din lemn,artistic lucrat,care are deasupra sita.Toata imaginea exprima autenticul,naturalul,simplitatea odihnitoare(lucru rar,in zilele noastre!) Parerea mea!
sculptorul
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:59
Buna ! Am observat ca ai mai postat si "solicitare", intreband despre planuri pentru chiosc.Cred ca ar fi mai bine daca ai scrie in titlul subiectului propus ceva concret, legat de subiect ,de exemplu " chiosc din lemn " pentru ca vazand titlul , cei care te pot ajuta intra direct, stiind despre ce e vorba. Si oricum, asa e recomanadat sa procedam si in regulament. Revenind la subiectul de aici , cred ca nu arata rau sa folosesti sindrila din lemn , sita cred ca se mai spune .S-ar incadra cu structura din lemn a choscului si ....in peisaj. Te deranjeaza atat de mult acel clei ?? Am si eu un piersic....plangacios, dar nu m-am gandit ca ma deranjeaza. Succes , sa faci un chiosc frumos si poate ne pui si poze !
libra66
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:12
planu cu chioscul pica din start. nu o sa mearga acum, mai ales in perioada de criza. mai asteapta un an

Postat pe 8 Februarie 2009 17:34
Repede cu gandul la pravalie! Mai Daniele, se vorbeste despre chioscul din lemn,cel in care te relaxezi,in care te aperi de soare,in care stai si savurezi o cina,in care stai pe indelete,etc.Se mai cheama si foisor. Pai..?
sculptorul
Postat pe 13 Februarie 2009 18:01
libra66
Postat pe 14 Februarie 2009 00:15
Buna! Depinde ce alte constructii sunt in zona imediat apropiata chioscului...Daca se agreeaza rusticul merge si un acoperis din stuf, care confera pe lnga aspect si racoarea mult dorita in zilele caniculare. Succes!
fordxad
Postat pe 25 Martie 2009 17:24
cauta pe internet UNOPIU (PARCA) este o firma italiana care are niste amenajari de terase si chioscuri f frumoase
luminitagrigoriu
Postat pe 10 Iulie 2009 23:53
Am si eu un astfel de catalog, este superb. Poti sa-l vizualizezi pe www.unopiu.it.Gasesti cu siguranta un model care sa-ti placa.
Mihaela09_condo
Postat pe 11 Iulie 2009 09:12
Domnule Amariucai,
Cu tot respectul, cand puneti o intrebare si multi vad ca se obosesc sa va raspunda, ar fi politicos sa mai spuneti ceva ... multumiri sau o alta parere ... sau ca nu va mai intereseaza subiectul
edrissrl
Postat pe 13 Iulie 2009 13:09
wow...mersi
carla_cra
Postat pe 31 Martie 2010 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masa de vibrat pavele. 7 De la: merisor758 16 Noiembrie 2009 13:47
usi de exterior 9 De la: kudika109480 25 Februarie 2011 14:50
renovare casa 15 De la: kudika360758 22 Mai 2011 12:29
despre terenuri,case si acte 8 De la: cara_zara37 4 August 2010 08:26
Cactusul de Craciun 49 De la: angelblue_67 18 Martie 2009 10:32