zgomot ciudat la prize

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent zgomot ciudat la prize: (2 din 1 vot)

Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
rudy2007_condo Avatarul lui rudy2007_condo

39 mesaje
Oras: resita

De la: Vanilutza, la data 2009-07-05 20:46:22Vreau sa-mi explice si mie cineva cum se schimba o priza :D
pai,la noi,la ROMANI mai e o vorba ce spune ca "nu e bine sa te bagi unde nu-ti fierbe oala" sau in traducere "unde nu te pricepi mai bine cheama pe acela ce se pricepe",fara vreo urma de misto!......eu unul nu fac prajituri sau sarmale,desi e asa de simplu!
hai pa!
rius Avatarul lui rius

3 mesaje
Oras: bucuresti

Nevoia te invata!
www.electrician-as.ro--electrician Bucuresti
Raporteaza abuz de limbaj
http://www.electricieni-autorizati.ro
Fosta membra Kudika.ro
electrician autorizat, foarte priceput - 0724202834 - Nicu
Fosta membra Kudika.ro
cauzele pot fi multiple dar am alta intrebare,acel zgomot se aude tot timpul s-au atunci cand bagi un stecher in priza?cauze:daca la o priza se folosesc stechere cu borne mai groase si mai mari consumatori dupa ce se introduc alte stechere cu borne mai subtiri e posibil sa apara acel zgomot care trebuie luat in seama se vor inalzi prizele,conductorul[cablul] si poate sa faca scurt s-au in cel mai rau caz sa ia foc conductorul,deci cel mai bine cheama pe cineva care e in tema
Bogdan3_condo Avatarul lui Bogdan3_condo

2 mesaje

daca ai consumator mare e normal sa se incalzesca firul.Nu e recomandat. poti face scurtcircuit sau in cel mai rau caz poti lua foc.Cel mai bine esa folosesti cablu sau fir cu sectiune mai mare daca sti ca folosesti consumator mare. de ex. masina de spalat. bafta

39 mesaje

De la: christa, la data 2009-04-05 14:42:17si eu am patit de multe ori sincer...parca zumzaie asa se aude...cheama pe cineva care se pricepe...numai asa scapi de problema...la mine ieri a mirosit a guma arsa la priza din kauza intensitatii curentului fiind masina de spalat in functiune..eram disperata..bine ka a trecut.--oricum...nu e de gkuma cu, curentul...
misto balcoane...
hai pa!

39 mesaje

De la: Bogdan3, la data 2010-02-01 15:41:38daca ai consumator mare e normal sa se incalzesca firul.Nu e recomandat. poti face scurtcircuit sau in cel mai rau caz poti lua foc.Cel mai bine esa folosesti cablu sau fir cu sectiune mai mare daca sti ca folosesti consumator mare. de ex. masina de spalat. bafta
da,da,da,da,da..... si tot asa ...... mai oameni buni chiar asa de greu e sa pricepeti ca E NEVOIE DE UN ELECTRICIAN AUTORIZAT SAU MACAR UNUL CE A LUCRAT LA INSTALATII INTERIOARE,DE LA a LA z SI INTELEGE CE INSEAMNA DIMENSIONAREA CIRCUITELOR DE LUMINA,PRIZE ,FORTA ,.....altfel tot discutam si nu ajungem nici unde ,deoarece mereu vor fi intrebari si unii care nu inteleg ceea ce se tot respunde,e fizica,electrotehnica, chimie....... NU E GREU!INCERCATI SI VE-TI DORMI MAI LINISTITI NOAPTEA!IN CASA CARE NU VA LUA FOC AIUREA! si va doresc UN PASTE FERICIT!
hai pa!
iuliansasa Avatarul lui iuliansasa

9 mesaje
Oras: bucuresti

Primul pas schimba priza
daca nu se schimba nimic trebuie sa chemi un electrician autorizat care sa refaca legaturile in dozele de distributie/tablou electric )costa cam 200-250 lei)

nu strica sa verifici si stecherele daca sunt vechi , atunci e etimpul sa iei unlele noi de ceramica

electric.zone@yahoo.com - la dispozitia dvs 24 din 24

Toata gama de lucrari electrice si curenti salbi (supravehere, antiefractie, transmisie date, automatizari, antiijncediu - inclusiv documentatii si aprobari)
Pagini: << 1 2 Sari la pagina: