Setari Cookie-uri

zgomot ciudat la prize

De la: Vanilutza, la data 2009-07-05 20:46:22Vreau sa-mi explice si mie cineva cum se schimba o priza :D
pai,la noi,la ROMANI mai e o vorba ce spune ca "nu e bine sa te bagi unde nu-ti fierbe oala" sau in traducere "unde nu te pricepi mai bine cheama pe acela ce se pricepe",fara vreo urma de misto!......eu unul nu fac prajituri sau sarmale,desi e asa de simplu!
rudy2007_condo
Postat pe 8 Iulie 2009 19:46
Nevoia te invata!
www.electrician-as.ro--electrician Bucuresti
rius
Postat pe 9 Iulie 2009 16:08
electrician autorizat, foarte priceput - 0724202834 - Nicu
mi333
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:19
cauzele pot fi multiple dar am alta intrebare,acel zgomot se aude tot timpul s-au atunci cand bagi un stecher in priza?cauze:daca la o priza se folosesc stechere cu borne mai groase si mai mari consumatori dupa ce se introduc alte stechere cu borne mai subtiri e posibil sa apara acel zgomot care trebuie luat in seama se vor inalzi prizele,conductorul[cablul] si poate sa faca scurt s-au in cel mai rau caz sa ia foc conductorul,deci cel mai bine cheama pe cineva care e in tema
raduv
Postat pe 1 Februarie 2010 15:35
daca ai consumator mare e normal sa se incalzesca firul.Nu e recomandat. poti face scurtcircuit sau in cel mai rau caz poti lua foc.Cel mai bine esa folosesti cablu sau fir cu sectiune mai mare daca sti ca folosesti consumator mare. de ex. masina de spalat. bafta
Bogdan3_condo
Postat pe 1 Februarie 2010 15:41
De la: christa, la data 2009-04-05 14:42:17si eu am patit de multe ori sincer...parca zumzaie asa se aude...cheama pe cineva care se pricepe...numai asa scapi de problema...la mine ieri a mirosit a guma arsa la priza din kauza intensitatii curentului fiind masina de spalat in functiune..eram disperata..bine ka a trecut.--oricum...nu e de gkuma cu, curentul...
misto balcoane...
rudy2007_condo
Postat pe 30 Martie 2010 20:17
De la: Bogdan3, la data 2010-02-01 15:41:38daca ai consumator mare e normal sa se incalzesca firul.Nu e recomandat. poti face scurtcircuit sau in cel mai rau caz poti lua foc.Cel mai bine esa folosesti cablu sau fir cu sectiune mai mare daca sti ca folosesti consumator mare. de ex. masina de spalat. bafta
da,da,da,da,da..... si tot asa ...... mai oameni buni chiar asa de greu e sa pricepeti ca E NEVOIE DE UN ELECTRICIAN AUTORIZAT SAU MACAR UNUL CE A LUCRAT LA INSTALATII INTERIOARE,DE LA a LA z SI INTELEGE CE INSEAMNA DIMENSIONAREA CIRCUITELOR DE LUMINA,PRIZE ,FORTA ,.....altfel tot discutam si nu ajungem nici unde ,deoarece mereu vor fi intrebari si unii care nu inteleg ceea ce se tot respunde,e fizica,electrotehnica, chimie....... NU E GREU!INCERCATI SI VE-TI DORMI MAI LINISTITI NOAPTEA!IN CASA CARE NU VA LUA FOC AIUREA! si va doresc UN PASTE FERICIT!
rudy2007_condo
Postat pe 30 Martie 2010 20:25
Primul pas schimba priza
daca nu se schimba nimic trebuie sa chemi un electrician autorizat care sa refaca legaturile in dozele de distributie/tablou electric )costa cam 200-250 lei)

nu strica sa verifici si stecherele daca sunt vechi , atunci e etimpul sa iei unlele noi de ceramica

electric.zone@yahoo.com - la dispozitia dvs 24 din 24

Toata gama de lucrari electrice si curenti salbi (supravehere, antiefractie, transmisie date, automatizari, antiijncediu - inclusiv documentatii si aprobari)
iuliansasa
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lamuriti-ma va rog! 2 De la: ian 12 Iulie 2010 19:03
Ce faci cand cauti obiecte Vintage? 6 De la: DesignInterior 10 Septembrie 2013 23:26
blat de bucatarie 1 De la: condo003350 4 Martie 2010 13:29
Grilaj ferestre apartament 5 De la: Mihaela09 26 Iunie 2010 09:49
comoda de tv 13 De la: condo002293 5 Noiembrie 2009 11:11