Setari Cookie-uri

incalzire electrica prin pardoseala

salutare as dori daca se poate sa-mi spuneti cat ar costa o centrala electrica cu montat cu tot avand in vedere ca am centrala pe lemnesi daca se poate folosi restul elementelor in cazul care voi renunta la cea pe lemne
cristitucuina
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:07
Buna ziua!

V-as putea recomanda avantajele sistemului de caldura radianta in pardoseala! Puteti vizita: www.inteuroclima.ro.

Pentru intrebari va stau la dispozitie!

Cu stima.
pustiu_condo
Postat pe 1 Februarie 2010 10:10
Buna seara

As dori si eu o informatie referitoare la incalzirea in pardoseala.

Am o camera de 12mp in care as vre sa montez incalzire sub pardoseala, mai exact sub parchet melaminat. Grosimea cu care ma pot ridica este de aprox. 6 centimetri (cu tot cu parchet).

Am turnata deja sapa de beton.

Ce materiale i-mi recomandati pentru realizarea incalzirii si cam la ce suma ar ajunge incalzirea unei astfel de camere.
Astept un raspuns pe adresa de email viorel_perju@yahoo.com
Va multumesc pentru intelegere.

Cu stima Viorel PERJU



PERVIO
Postat pe 22 Februarie 2010 19:01
Buna!

In situatia ta,cel mai bine se preteaza filmul de carbon ca element incalzitor.Are o grosime doar de 0,5 mm,pretul este de 30 euro/mp,plus un termostat de 65 euro.Totul se executa in 3 ore maxim,cu un randament ridicat ulterior,si cheltuiala pe sistem "0".Fara sa ai nevoie de centrala termica sau o alta sursa de caldura.Pentru detalii site-ul meu www.incalzireideala.ro,va fi functional in cateva zile,iar pana atunci foloseste:www.lg-energy.ro al carui distribuitor autorizat sunt si eu.Daca consideri ca nu te descurci singur si esti dispus sa-mi platesti transportul(cu trenul)eu sunt dispus sa te ajut,ptr 3 euro/mp.

Bafta
sminodor
Postat pe 25 Februarie 2010 22:40
Cat costa materialele si montarea unei asa instalatii de incalzire electrica pentru o suprafata de 150 m2?

Cat consuma pe 1 m2 cand e destul de frig afara? Decembrie -Ianuarie (ca idee, pentru ca evident depinde de izolare)
crirus_gmail_com
Postat pe 13 Martie 2010 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niste raspunsuri? 30 De la: theCat 12 Martie 2009 14:21
astrologie 8 De la: Fusun_ge 29 Ianuarie 2014 12:42
incalzire electrica prin pardoseala 37 De la: crirus_gmail_com 13 Martie 2010 18:44
Execut lucrari de constructi 1 De la: condo001142 10 Iulie 2009 10:45
intretinerea mobilei de pal... 43 De la: andradaaa20 18 Ianuarie 2016 17:39