Setari Cookie-uri

renovare casa veche


SC. ALIMONI CONS S.R.L sediu: Str. Maior Alexandru Cimpeanu, corp A 49 Bucuresti Pct .de lucru: Athanasie Enescu 53,Bl.6,sc.A,ap.5,sector1,Bucuresti CUI: RO 18665562 Nr.inreg.reg.com: J40/7803/2006 Banca/cont: Tel: 0727305896/0766668687/0216650023 E-mail: alimonicons@yahoo.com

CASE, VILE LA CHEIE SI AMENAJARI APARTAMENTE DE LUX LA STANDARDE OCCIDENTALE CONFORM NORMELOR EUROPENE

Firma noastra s-a dezvoltat in decursul anilor prin achizitia de noi membrii in cadrul societatii cu o pregatire cat mai ampla pe diverse categorii de lucrari, reusind in acest fel sa acopere intreaga gama de constructii civile, realizand constructii de case si vile la cheie conform normelor europene,din Bucuresti cat si din intreaga tara.
Prin constructia casei de locuit, cladiri de birouri, vile in zone rezidentiale, cat si pensiuni sau cabanute in zone montane, firma noastra a reusit sa multumeasca beneficiarii care ne-au recomandat in decursul anilor ca fiind o societate cu buna pregatire si serioasa.
Detaliind prezentarea de mai sus,activitatea firmei noastre se bazeaza pe urmatoarele categorii de lucrari dupa cum urmeaza:
• Amenajarea de apartamente de lux la cheie, cu materialele noastre si transport asigurat(materiale si moloz);
• Instalatii electrice, sanitare si termice;
• Mansardari;
• Montaj faianta, gresie, ceramica, marmura de o calitate superioara;
• Vile la rosu,vile la gata(cheie) standarde occidentale, cu materialele noastre sau ale clientilor;
• Zugraveli de o calitate superioara;
• Acoperisuri pentru constructii cu diverse materiale (tigla,tabla tip Lindab,membrane bituminoase,etc.)
• Finisaje interioare de mare finete, atat in sistem clasic (tencuieli gletuite), cat si cu materiale moderne ( rigips, tavane casedate, scafe,modelaj, etc);
• Termopane;
• Balustrade din inox si fier forjat;





• Zidarii cu diverse materiale de constructii;
• Vopsitorii fata de cladiri;
• Refaceri cladiri monumente istorice cu oamenii calificati;
• Arhitectura, Planuri de case;
• Termoizolatii fatade cu sistem Baumit;
• Escavarea fundatiilor de mica si medie adancime;
• Armarea si betonarea pentru fundatii,stilpi si grinzi cu diverse armaturi si betoane;
• Lucrari de restaurare si reconsolidare a cladirilor vechi,prin tehnologii noi si materiale de ultima ora;
• Alpinism utilitar .
Toate aceste lucrari sunt realizate cu angajati specializati pentru proiectare si arhitectura, desing interior, zidari, fierar-betonisti, instalatori, faiantari-zugravi, ingineri de specialitate.
Firma noastra poate executa lucrarile cu materialele proprii, de o calitate superioara la preturi deosebite, sau cu materialele clientului; lucrarile includ si transportul materialelor precum si al molozului.
Oferim o garantie minimum de 2 ani.

COMISION INTRE 5 – 7% PENTRU COLABORATORI INTERMEDIARI

NOI CAUTAM SI GASIM INTOTDEAUNA SOLUTIA CEA MAI BUNA PENTRU DUMNEAVOASTRA!


In speranta ca am reusit sa va captam atentia, va multumim pentru o colaborare viitoare.






alimonicons
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:44
s.c.ciprian construct.srl.
te poate ajuta pt mai multe detali sunati la nr de
tel.0723996395,,,0769659784
condo001956
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:52
Se face o renovare , in cazul cand nu doriti modificari structurale se desface tencuiala de pe toti peretii ambele fete, se scobeste intre rosturile de caramizi, cat mai profund, se desprafuieste se fixeaza o plasa de buzau in ancore, pe ambele fete si se torcreteaza mortar de ciment M100.

Daca se fac si modificari structurale (necesita Autorizatie de Construire) si se doreste etajare sau mansardare in functie de recomandarile Expertului tehnic sunt necesare alte masuri de punere in siguranta a constructiei, respectiv subfundari, ampasari de stalpi de beton armat, grinzi de beton armat etc.
va invit la noi la sediu pentru o discutie mai amanuntita,
arh. Carmen Stoian
Biroul de Arhitectura: Hobby Construct,
bv. Gloriei 31, sect.1
0788 455 877
021 667 37 39
BirouArhitectura
Postat pe 11 Ianuarie 2010 10:15
greu de estimat sunt multe faze de verificat;fundatie rezistenta solului trebuie facuta o estimare la fata locului caci totul depende de rezistenta fundatiei.
raduv
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:07
Buna, am si eu o casa veche de rastaurat, e un vechi conac la tara, construit de niste mesteri italieni in 1890, cu parter si etaj, in principal vreau sa-l consolidez si sa reconstruiesc o artera demolata de comunisti, dar imi trebuie planurile originale. Le-as mai putea gasi undeva la arhive ?
FlorentinPavel
Postat pe 28 Octombrie 2010 13:40
Da, la Arhivele nationale (daca s-au depus la timpul respectiv). Oricum, va trebui sa faceti o expertiza tehnica, iar proiectantul care va face proiectul de consolidare va va face un alt set de planuri, care au valoare de original.
danstaicut
Postat pe 28 Octombrie 2010 22:56
si casuitza noastra este foarte veche...de fapt a parimntilor mei....sincer pentru renovarea ei....a costat mai mult decat ar fi costat una construita de la capat.....au trebuit foarte multe........noi acuma facem o continuare a casei ca sa spun asa......ca sa deschidem si a inchidem noi singurei......si mi se pare mai usor sa facy totul de la capat......cele vechi nationalizate se merita sa le facy....ca au o poveste...dar daca e o casa batraneasca ce nu mai poate continua , parerea mea este sa o luati de la capat
Puffy_grace
Postat pe 25 Noiembrie 2010 10:42
sintem firma de curatare si protectie materiale de constructie
executam tratamente de cristalizare si regenerare pereti,fundati cladiri monumente istorice.
daca crezi ca te putem ajuta asteptam tel la nr 0754751622.
am facut tratamente la peretii cu infiltrati de apa cu succes ,daca perti nu sint umezi costurile vizavi de tratament scad considerabil,
kudika512132
Postat pe 27 Februarie 2012 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Petuniile 8 De la: lumy_lumy21 28 Ianuarie 2010 18:13
Renovare cu var lavabil 2 De la: gygy 18 Iulie 2010 22:38
este foarte frig in apartament 2 De la: banderasss2001 14 Iunie 2010 17:44
POMPA DE CALDURA 12 De la: marian_valeanu22 27 Martie 2010 00:25
Vine primavara 9 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:59