Setari Cookie-uri

tapet pe pereti....



Ma intereseaza sa zugravesc niste pereti care sint cu huma sau var cred . Adica cum se zugravea inainte , nu ese gletuit

As dori insa sa pun pe pereti tapet , ce ma sfatuiti , cum se procedeaaza cind doresti sa pui tapet ? ...se spala peretii , apoi se lipeste tapetul ?....

De ce este nevoie ?...

Astept raspunsul vostru , am sa intreb si niste zugravi , dar parerile sint diferite de la om la om.


Multumesc ,
Maryloo
maryloo_coke@yahoo.com
Postat pe 1 Iulie 2009 09:33
Inainte de a pune tapet, peretii trebuie sa fie reparati, indreptati, dati cu glet si perfect uscati.
Tapetul scoate in evidenta toate defectele, asa ca totul trebuie sa fie executat impecabil.
Mai intreaba, eu doar m-am uitat cum au lucrat mesterii la mine.
Mihaela09_condo
Postat pe 6 Iulie 2009 06:29
Tapet panzat imprimat digital cu imaginea pe care ti-o doresti!
Tot ce trebuie sa faci este sa-ti masori lungimea si latimea peretelui sau a peretilor pe care doresti sa-ti pui tapetul, sa-ti gasesti o imagine, un personaj din desene animate, celebritati, peisaj, sa-ti dai acordul pe o proba la scara 1:1 din viitorul tapet, si sa ai rabdare 1-2 zile pana sa-l iei acasa.
Tapetul este usor de montat, cu inalta rezistenta la apa si umezeala, cerneala este ecologica, rezistenta la apa si cu protectie UV.
Tapetul imprimat va schimba cu siguranta atmosfera interiorului.
Ajuta-ti copilul sa-si dezvolte imaginatia alaturi de personajele sau eroii iubiti, intrati in camera lui (printese, eroi, animale, masini, ......)
Transforma-ti orice parte a casei intr-o aventura imaginara alaturi de imaginea aleasa la tepet!
Pretul tapetului include si adezivul special pentru acest material.
PRET TAPET IMPRIMAT DIGITAL: 25 euro/mp+tva
Realizarea noastra cea mai mare este pretul mic si bucuria dumneavoastra !!!

Atelier
ARTFIL DESIGN
str. Mihai Eminescu nr. 131
Bucuresti
tel./fax: 021 211 23 82
mobil: 0722 268 503
grafica@artfildesign.ro
www.artfildesign.ro
ARTFIL_design
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:07
o alternativa o poate reprezenta aplicarea unui autocolant (sticker, wallsticker) decorativ, ce poate varia in dimensiuni (in cazul in care nu se doreste tapetarea intregii camere). Autocolantele sunt mult mai usor de aplicat (necesita doar curatarea de praf a suprafetei si putina rabdare in aplicarea modelului, daca acesta este de dimensiuni mari); marele lor avantaj este ca lasa peretele sa respire. Fara indoiala, si un tapet corect aplicat se poate pastra mult timp, insa este o lucrare mai anevoioasa. In ce priveste autocolantele decorative, recomand site-ul www.colaje.ro, cu foarte multe modele.
condo001771
Postat pe 26 Noiembrie 2009 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
flori de apartament 2 De la: getatudorache123 18 Septembrie 2009 14:09
SOLUTII INTELIGENTE PENTRU ACASA,ILUMINARE +SITEM ALARMA. 2 De la: condo003161 11 Februarie 2010 01:21
indepartarea vopselei de pe perete 6 De la: Ella9483 26 Aprilie 2012 19:33
ce se intampla daca nu dai cu glet? 1 De la: condo003462 16 Martie 2010 12:36
Amenajare baie office 1 De la: simpledesign 4 Februarie 2010 12:39