Setari Cookie-uri

alee placata cu piatra

Multumesc pentru oferta,dar sa sti ca nu ma plang de lucrari.In cel mult 2 saptamani incep o lucrare de 330m2 ampreta la sol,S+P+2E+M si la asa o lucrare tu cat luai manopera?si dupa aia iti spun si eu cat iau ca am facut contractul. 2.Am vazut multe comentari la adresa altora din partea ta,INTODEAUNA este bine in viata sa ti comentariile la adresa altora pentru tine. 3.Fiecare are dreptul sa scrie ce vrea in limita bunului simt. 4.Mai sunt pe acest forum care isi cauta lucrari,dar o fac mascat. 5.Cred ca iti este frica de concurenta,si sa sti ca pretul pe care l-am cerut pentru placare cu piatra este unul de "CRIZA"anul trecut luam 40,00/m2 manopera.
condo001142
Postat pe 11 Iulie 2009 16:41
De la: condo001142, la data 2009-07-11 16:41:15Multumesc pentru oferta,dar sa sti ca nu ma plang de lucrari.In cel mult 2 saptamani incep o lucrare de 330m2 ampreta la sol,S+P+2E+M si la asa o lucrare tu cat luai manopera?si dupa aia iti spun si eu cat iau ca am facut contractul. 2.Am vazut multe comentari la adresa altora din partea ta,INTODEAUNA este bine in viata sa ti comentariile la adresa altora pentru tine. 3.Fiecare are dreptul sa scrie ce vrea in limita bunului simt. 4.Mai sunt pe acest forum care isi cauta lucrari,dar o fac mascat. 5.Cred ca iti este frica de concurenta,si sa sti ca pretul pe care l-am cerut pentru placare cu piatra este unul de "CRIZA"anul trecut luam 40,00/m2 manopera.



ooooo cu tata. oricum nu se va lega nimic. acest forum este pentru gasirea unor soluti cu un raport calitate/pret bun. haideti sa ne focalizam pe acest lucru.


cele bune
iulian_nenciu
Postat pe 11 Iulie 2009 17:22
nu ai inteles :eu nu sant constructor eu sant un beneficiar am tot interesul sa scad preturile la manopera . Daca unele comentarii au fost subiective le pun pe seama faptului ca eu cred si stiu ce zic (din experienta personala)chear daca supar pe cineva ,Daca nu am fost agasat cred ca am dat dovada de multa prea multa omenie ,desigur ca este foarte greu sa iti exprimi cu adevarat simtirile in scris . Pe de alta parte nici in domeniu in care activez nu imi este frica de concurenta eu ma pozitionez in randul celor norocosi care in vreme de criza au reusit sa obtina un job mai bun si mai bine platit sincer iti doresc : colaborari sigure !!!
gigibrbr_condo
Postat pe 12 Iulie 2009 17:14
Salut,
daca te uiti in profilul meu vei vedea poze cu o alee facuta de 2 ani cu piatra adusa din zona Comarnic (am luat-o cu 25 lei mp) si a fost pusa pur si simplu pe un pat gros de nisip, apoi s-a presarat nisip care a intrat intre pietre si a fost maturat. Cu timpul pietrele sau mai presat tot calcind pe ele, a mai intrat si ceva pamint pe care il luam cu picioarele, iar acum e super, bine asezata, mai iese si iarba printre ele (daca vrei o scoti).
De curind ,avind o mica adincitura in pamintul inierbat din fata portii in care se aduna apa de ploile fosrte dese, m-am apucat singura si am facut ce am vazut ca au facut mesterii. nu e nici o mare scofala, totul e sa ai un pic de rabdare sa asezi pietrele si sa le portivesti pentru a nu avea rosturi prea mari intre ele.A iesit fosrte bine.
Asa se pietruiau curti intregi la tara, asa fac si acum englezi care vin in zona Viscri ( au facut asa inclusiv in curtea casei printului Charles). Cei ce povestesc despre betoane si adezivi si alte materiale scumpe stiu sa faca doar alei pentru viloaie. Tu hotarasti ce iti doresti si ce metoda vei aplica.
Mai atesez acum niste poze unde vei vedea aleea cum arata acum 2 saptamini .
Spor la treaba!
sonutz
Postat pe 12 Iulie 2009 20:11
De la: iulian_nenciu, la data 2009-07-09 08:42:56ai inteles bine. in primul rand betonul trebui sa fie flexibil si sa aibe o hidroizolatie sub el. ...

hidroizolatie sub aleea de pe pamant? de ce?
edrissrl
Postat pe 20 Iulie 2009 10:49
De la: edrissrl, la data 2009-07-20 10:49:05
De la: iulian_nenciu, la data 2009-07-09 08:42:56ai inteles bine. in primul rand betonul trebui sa fie flexibil si sa aibe o hidroizolatie sub el. ...

hidroizolatie sub aleea de pe pamant? de ce?


ca sa faca reumatism :)
fm77roen
Postat pe 20 Iulie 2009 22:37
sa pui si plasa armata de 10x10 si sa nu rostuiesti cu mortar ci cu ciment
condo001594
Postat pe 26 August 2009 18:48
jajajajaj
mirela_ghindescu
Postat pe 25 Martie 2010 22:23
daaaa.foarte frumos
tudor_tan_condo
Postat pe 31 Martie 2010 21:45
Trebuie sa fac o alee de la poarta pana la garaj si tot n-am inteles cum e mai bine.
Piatra pe nisip sau cu beton?
cristian001_condo
Postat pe 4 Iulie 2010 21:27
Dca tot vrei sa o faci sa arate rustic cea mai buna solutie e sa folosesti tehnologia asta tip beton amprentat- au forme de matrite diverse care imita ce vrei tu...eu mi-am turnat in curte si arata super. Ideea e ca si coloreaza betonul si apoi aplica niste acizi speciali si il fac sa arate bine si e si mai rezistent. Mie mi-au lucrat cei de la Betonart.ro si sunt multumita.
kudika511703
Postat pe 24 Februarie 2012 15:37
poate doamna se gandeste la o plata in natura ... cine stie , femeile vor totul gartis , sau cat mai,, cadou''
Visan_Marian_1
Postat pe 9 Iulie 2012 22:22
Suna bine, dar la ger aveti grija sa nu se crape sau sa nu iasa dupa din cauza umezelii..
GeorgianaBB
Postat pe 1 Noiembrie 2012 19:03
n-ar trebui sa se crape; eu mi=am pus toamna trecuta vreo 4 metri- de la poarta la usa, si a fost ok peste iarna;

kudika_21073
Postat pe 27 Noiembrie 2012 11:13
Sabirom Trade va propune diverse solutii profesionale pentru amenajarea gradinii dumneavoastra, de la plantarea gazonului prin insamantare sau cu rulouri, placarea cu pavele sau piatra, pana la amenajarea unui iaz artificial sau proiectarea unui sistem de irigatii - toate realizate la cele mai exigente standarde.

http://www.amenajari-gradini-iazuri.ro
amenajari_gradini
Postat pe 23 Februarie 2013 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SFAT DE LA CUNOSCATORI 1 De la: condo002335 29 Decembrie 2009 19:53
Tamplarie PVC 7 De la: condo001822 20 Septembrie 2009 12:19
Flori in fiecare an 66 De la: eulamunca 25 Ianuarie 2010 09:58
Produse luminoase in intuneric fara alimentare cu energieelectrica 2 De la: Pafido 1 Iulie 2010 13:09
Gradina de iarna! 3 De la: constructii24 5 Martie 2012 14:05