Setari Cookie-uri

cum pot sa am in casa instalatie pt apa plata ?

"La fantana" ?!?! "Cumpana"?!?!
Ei bine dragii mei...ati auzit k multi dintre ei vand si la recipiente returnabile de 19 L, nu?
Dar oare ati auzit k unii dintre ei se duc sa umple bidoanele la "CIUSHMELELE" de la sate, si nu din renumitele izvoare?
Sunt economista, am terminat MANAGEMENTUL AFACERILOR! Am studiat mult despre mediul mondial de afaceri! Deci va garantez k multi dintre ei se bazeaza NUMAI pe o politica de marketing AGRESIVA, ei focalizandu-si atentia pe reclama, si nu pe calitate!!!!
SA DAU UN EXEMPLU? COCA-COLA despre care sigur stiti ca dizolva o bucata de carne cruda scufundata in asa-zisul suc!!! LA EI ESTE NUMAI RECLAMA!!! UNDE E CALITATEA? IN ULCERE SI AFECTIUNI GASTRO INTESTINALE?!?!?!?!
Poate n-ati auzit k aceasta bautura a fost INVENTATA ca medicament impotriva migrenelor!!! Si ce se pune de obicei in medicamente? CHIMIE PURA!!! Una este sa iei un Antinevralgic si alta este sa consumi 2L de substanta toxica pe zi!!!
Preturile la aceste sucuri, ape "sanatoase" sunt atat de ridicate din cauza costurilor imense pe reclame si spoturi de genul "Always Coca-Cola" sau "Esti ceea ce bei"... mai bine zis "Always HOSPITALS"! Pt k un consum ridicat de asemenea...CHESTII mai devreme sau mai tarziu ataca diferite organe, facilitand aparitia unor boli!!!

Deci nu cred ca NUME si/sau REPUTATIE = CALITATE, implicit SANATATE!!!!!!
TOMINA1
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:23
Exista un sistem simplu de adaptare la reteaua de apa a unui recipient care e mai mult decat un filtru obisnuit.Daca esti interesat da-mi un mesaj pe rodica_avramescu@yahoo.com si-ti spun de unde se procura
roald
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:48
de departe E SPRING nu are concurenta.

la fantina,cumpana, toata apa contine conservant,gindestete cit timp face apa de la producator ,la consumator??????????????
LAUAND
Postat pe 13 Octombrie 2009 00:15
apa plata nu este neaparat si sigura stiu asta pt ca am apelat la o firma care testeaza gratuit apa de baut (de la chiuveta,minerala,fantana,de izvor etc.),pana de craciun se efectueaza teste gratuite in toata tara.
am avut mari probleme de sanatate in familie(copilul avea chisti giardia,noi helicobacter pilori si escherichia coli etc) si toate le aveam din apa pe care o consumam degeaba ne tratam cu antibiotice ca la citeva saptamani totul ne revenea si nu mai stiam la ce spitale sa mai mergem.
daca dorest iti pot da un nr de telefon sau adresa de e-mail ale firmei respective.
nu le postez sa nu se creada ca fac reclama cuiva
adresa mea este florianbita@yahoo.com
florianbita
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:53
BUNA CIND SPUI CA ESTE CEL MAI COOL MA GANDESC CA AI TESTAT MAI MULTE SISTEME DE PURIFICARE INAINTE SA-TI ACHIZITIONEZI ASA CEVA PT CA ESTE VORBA SI DE SANATATE SI DE BUGETUL FAMILIEI.
CUM TE MANIFESTI PARCA FACI RECLAMA SAU INCERCI SA AJUTI PE CINEVA.
TREBUIE SA TE GANDESTI CA SUS CINEVA NE MONITORIZEAZA.
PRODUSUL E-SPRING NU ESTE NICI PE DEPARTE IN PRIMELE RANDURI CA SISTEM DE FILTRARE DOAR CA PRET.
SUNT DE ACORD CU TINE CA ESTE BINE SA FILTRZI APA TOTUSI PRIN ORICE MEDIU CA SA TE MAI PROTEJEZI.
ESTE O FIRMA CARE FACE TESTARI GRATUITE ASUPRA APEI PE CARE O CONSUMI CHIAR SI DACA AI MONTAT UN FILTRU.
APROPO NU AI CURIOZITATEA SA STII CE APA BEI DE LA FILTRUL TAU.
ITI POT DA NR DE TELEFON DE FIRMA CARE TESTEAZA GRATUIT APA.
ADRESA MEA DE E-MAIL:ioaanbita@yahoo.com
florianbita
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:31
...pt. DANIOVU,nu stiu ce cunosti tu despre sistemele de tratare si filtrare a apei casnice,dar iti pot recomanda sa cercetezi atent ce tehnologii foloseste E-SPRING,apoi sa vazi daca si alte sisteme au aceleasi calitati,au aceleasi avantaje si ce zic cei de la NFS(autoritate internationala in domeniu) despre ele.Apoi vorbim.
Acum pt.FLORIANBITA,te felicit ca acorzi atentie sporita acestor detalii si esti f. atent la calitatea rezultatelor.Dar TU PERSONAL ai verificat calitatea apei filtrate cu un sistem E-SPRING?Multi au fost foarte placut surprinsi de rezultate.Eu iti recomand doar sa verifici,asa e cel mai bine si corect.Acum referitor la exprimarea mai "exuberanta" a celui de mai inainte,eu cred ca este doar entuziasmat de rezultatele promise si obtinute intocmai.....
ORICUM, VA DORESC LA TOTI SA ALEGETI INTELEPT...
....daca cineva se simte ofensat,ii cer iertare;daca am deranjat pe cineva,de asemeni ii cer scuze....
SUCCES!
TRISADOR_condo
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:06
...SA NU UIT....E-SPRING, INTRADEVAR NU E PRINTRE PRIMELE,E CHIAR NUMARUL 1 IN DOMENIU.....
cine nu crede sa cerceteze surse sigure si independente....
TRISADOR_condo
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:09
adevarat
ninigusu_condo
Postat pe 2 Noiembrie 2009 21:11
Buna ziua!Ma intereseaza si pe mine cum as putea intra in posesia unui dispozitiv de filtrare a apei si daca se poate monta la robinet.multumesc
Gianina_Mihalache_1
Postat pe 26 Ianuarie 2016 12:18
De la: Gianina_Mihalache_1, la data 2016-01-26 12:18:30Buna ziua!Ma intereseaza si pe mine cum as putea intra in posesia unui dispozitiv de filtrare a apei si daca se poate monta la robinet.multumesc



TE poate ajuta!!!!!

http://www.google.ro/?gws_rd=cr&ei=EUqnVsS-OMH5yQOp1LeYBA#q=dispozitiv+de+filtrare+a+apei
kudika_15804
Postat pe 26 Ianuarie 2016 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:10
Autorizatie pentru ridicarea unui perete 21 De la: condo001470 4 Februarie 2010 21:29
Structuri pentru case 155 De la: kudika_1040184 28 Noiembrie 2021 15:34
constructie casa 3 De la: melmona 16 Martie 2010 21:28
M-as indragosti dar nu am de cine !!!! 14 De la: Marius_Dragutzzu_1 4 Februarie 2014 10:35