Setari Cookie-uri

cum pot sa am in casa instalatie pt apa plata ?

stie cineva ?
ninigusu_condo
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:37
sapi in pamant si dai de ea
Travertin
Postat pe 10 Octombrie 2009 02:40
De la: ninigusu, la data 2009-10-07 21:37:25stie cineva ?
vladimir_danciu
Postat pe 10 Octombrie 2009 05:23
apa plata are o puritate deosebita.
se extrage de la mare adancime, 60-400 m.
poti avea in casa o instalatie de filtrat apa din retea, cu filtru grosier, filtru carbune activ(consumabil) si filtru UV care sa in bunatateasca calitatea apei din retea.
se pot pune instalatii mai complexe care ajung si la 20000 ron, dar tot nu e apa plata.
vladoius
Postat pe 10 Octombrie 2009 07:36
www.aquaflux.ro -cu analiza apei de tratat stam de vorba la pret
daniovu
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:20
Nu se poate generaliza!
Discutia poate incepe doar pe caz, put facut si analiza apei realizata de un laborator abilitat si acreditat,in rest preturile nu sunt mari de loc.
daniovu
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:24
suni la Rokor 0212115962 si ei iti instaleaza un aparat gratuit iar abonamentul este de 70,14 lei pe luna
dana2eu
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:31
De ce sa platiti abonament cand puteti avea propriul dumneavoastra dispozitiv performant cu durata de viata de peste 20 ani?!
Contactati-ma la tel 0722126983 sau adresa de mail: vasile.joanta@gmail.com
vasile_joanta
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:40
Intrebare ce te faci cand apa contine AZOTATI?
Cand contine AMONIU si FIER sam MANGAN, eu am solutii voi?
daniovu
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:52
ROKOR - dragos Cismasu- 0722.678.959; 4 filtre active, racord la apa curenta prin furtun de 6 mm. Avantaje- apa rece, fierbinte. Am gustat apa de la chiuveta dupa un an si m-a apucat stomacul. Pentru utilizator casnic- 70 Ron/luna, intretinere gratuita.

Cu simpatie,
Virgiliu Ionescu
virgiliu
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:59
va rog sa ma contactati pe adresa de e-mail:sigma_broker@yahoo.com ,si va dau solutia cum puteti obtine apa filtrata de inalta calitate.
ortansa_urzica
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:06
iti pot recomanda E-SPRING,conform EUROMONITOR e nr.1 in tratarea si purificarea apei casnice.
pret redus ,dar calitatea e foarte ridicata.e singurul ce indeplineste concomitent toate cele trei standarde cerute de NFS.
noi suntem extrem de incantati de el....
TRISADOR_condo
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:19
solutia Rokor sau Aqua 2M este cea mai economica, nu inlocuiesti decat filtrul care s-a stricat(umplut) pe cand la Amway filtrul central costa decateva ori mai mult.Solutia tehnica de filtrare cu tehnologie capilara este mai performanta decat osmoza inversa.
De ce? Pt ca osmoza aduna bicarbonatii din apa si ii dau un gust amar acesteia.
daniovu
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:44
http://www.waterpia.ro/purificatoare-waterpia.php
0212115962
isac_mary
Postat pe 10 Octombrie 2009 10:00
Am oferta pentru instalatie apa de izvor in toata casa cu debitul aproximativ 45 l/min, pretul ~6400 $.Acest aparat este compact si ai apa de izvor permanent. Garantia este de un an.
Sunt aparate si pentru montarea la un robinet cu productivitate de 2 l/min.Cei interesati imi scriti la congtf@gmail.com

congtf
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:04
In privinta instalatiei pentru apa de izvor in toata casa este productia unei companii din SUA care produce si comercializeaza numai productie eco.
congtf
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:07
sunt fitre de apa, filtreaza clorul,calcarul, unele metale:e un vas special unde pui cartuseles alea; au aparut ceva cartuse mai eficiente BRITA- 4 intr-o cutie; unul ajunge o luna.Costa in jur de 9-10 euro cutia; eu o folosesc si pt fierul de calcat pt ca n-are calcar.
vgiurgiu
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:27
nu cred ca poate fii un subiect de discutat atata timp cat nu a prezentat conditiile de care dispune
costicaionescu
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:54
Eu mi am achizitionat un sistem de tratare a apei cu montare la bateria existenta care are certificari NSF si WQA si elimina inclusiv bacteriile,virusii si cisturile protostonice.Suntem 70% apa deci conteaza ce fel de apa bem. Eu am avut de doua ori giardia iar tatal si bunica mea pietre la rinichi iar de 3 ani de zile nu mai avem astfel de probleme. Inclusiv papagalul meu nu mai vrea sa bea altfel de apa.Noi am calculat ca investitia se amortizeaza in 3 ani pentru o familie cu 3 persoane iar dupa aceea costul e de 70 de bani pe litru asta fara a pune la socoteala sanatatea. (Daca doreste cineva sa testeze filtrul il pot pune la dispozitie:Loredana Damian 0742278975, sweetdream_lola87@yahoo.com)
Lori_core06
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:37
Indtalatia de purificare a apei -se numeste SPRING HOUSE-
este o centrala autonoma de purificare a apei in 7 etape cu raze ultrafiolete pentru imbunatatirea gustului, eliminarea impuritatilor si a mirosului neplacut. Aceasta intalatie ofera "apa vie"
consuma curent- 40wt
dimensiuni in cm; 101,6x113,0x40,6
greutate-95,7 kg
viteza- 31 l/min
tot odata poate sa fie racordata la sistemul de producere de gheata din frigider, la masina de spalat.
Apa este exceptionala si pentru culturi in gradina.
congtf
Postat pe 10 Octombrie 2009 19:28
Aquqtor fabricat la Buzau diferite marimi cu rezultate bune aparatul este in jur de 120 lei si la 5-6 luni schimbati filtrul (un cartus carbune )
viorel_georgescu53
Postat pe 10 Octombrie 2009 19:56
Va dau nr de tel al sotului meu care lucreaza la o firma de profil , dozatoare de apa care au sistem de filtrare, se monteaza direct la conducta de la Apanova, filtreaza inclusiv bacteriile si clorul, tel 0734.545.725,dl Katalina sau tel meu daca doriti un filtru mai scump care se monteaza direct pe robinetul de la bucatarie, pentru a folosi apa inclusiv la spalarea legumelor si fructelor cu apa curata, 0730.434.403, d-na Katalina.
kartemiza
Postat pe 10 Octombrie 2009 23:35
BRAVO LOREDANA,ESTI CEA MAI TARE DE PE FORUM.ESPRING ESTE CEL MAI COOL APARAT DIN LUME,NU DEGEABA AU LUCRAT LA EL 20 DE ANI.NOI IL FOLOSIM DE 3 ANI SI SUNTEM FOARTE MULTUMITI."SUCCES IN CONTINUARE"IN TOTDEAUNA MI-AU PLACUT OAMENII CU GANDIRE POZITIVA SI CARE STIU CE VOR IN VIATA,IMPLINIREA VISELOR. WEKEEND PLACUT.
vladimir_danciu
Postat pe 11 Octombrie 2009 07:44
BUNA NOI AVEM E-SPRINGUL DE 3 ANI SI ESTE SUPER FAIN !!!!!!!!
vladimir_danciu
Postat pe 11 Octombrie 2009 07:50
eSpring este solutia ideala, are dimensiunea unui filtru de cafea, se monteaza foarte usor, are garantie de satisfactie pe consum, singurul sistem care intruneste cele 3 standarde de calitate: 42,53 si 55. Este certificat NSF si a primit "Sigiliul de Aur" de la ACA (Asociatia pt. calitatea apei). Daca te intereseaza, suna la 0744 790318.
ovidiulungu
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:44
Stiati ca apa plata nu este cea care nu contine bioxid de carbon, ci este apa care isi pastreaza in timp calitatile fizico-chimice? cu alte cuvinte apa plata se poate spune si la cea care contine CO2, adica "apa minerala" din comert.Poate v-ati intrebat de multe ori de ce pe etichete scrie "apa minerala plata"....iaca de aia
O apa plata in adevaratul sens al cuvantului este cea care contine o cantitate de minerale cu o limita max de 50-60 mg/l. Avand un continut atat de mic de minerale este extraordinara pt consumul zilnic, pt diete, pt cosmetica, nou-nascuti si femei insarcinate. Eu de exemplu chiar gatesc cu ea.
Mineralele necesare organismului le luam din alimentele consumate, fructe etc, insa APA PLATA trebuie sa fie cat mai curata in microorganisme, ea devenind un puternic antioxidant si detoxifiant. SA NU UITAM CA NOI SUNTEM 70% APA!!!
Eu sunt din Bacau si am inceput sa consum o apa despre care va povestesc, aparuta pe piata de aprox 1 an. ESTE NEMAIPOMENITA! DACA VA SPUN CA PANA SI CAFELEI I SE SIMTE ADEVARATA AROMA, COMPARATIV CU UNA PREPARATA CU APA DE LA ROBINET?
VA PROPUN UN EXPERIMENT DACA VRETI SA VEDETI CAT DE "PLATA" ESTE APA DIN COMERT: intr-un pahar cu apa introduceti 2 cabluri electrice dezizolate pe 5 cm (in apa), iar capetele celelalte legati-le de bateria de la masina. Astfel improvizati o mica instalatie de electroliza. Prin acest proces apa e disociaza in elementele componente, iar mineralele existente devin insolubile si se vor vedea cu ochiul liber. Elementele componente se vor identifica in functie de culoarea aparuta: rosu - FIER, ceata alba - CALCIU, verde - SODIU & POTASIU, negru - MANGAN si alte mizerii. CU SIGURANTA dupa ce veti vedea ce se intampla NU VETI MAI AVEA CURAJL SA BETI NICI UN FEL DE APA!
Nu stiu daca pe la voi a aparut, dar cautati-o... se numeste AQUAVIT! Am auzit ca cica este purificata cu o instalatie din America, folosita numai pe submarinele nucleare americane! Si ganditi-va ca astia de pe submarine nu cara apa cu ei, ci o iau din ocean si o transforma in apa plata cu o asemenea instalatie. AM INCERCAT-O CU EXPERIMENTUL DE MAI SUS SI CHIAR E BUNA!
FELICITARILE MELE CELOR CE O PRODUC SI CELOR CE STIU CE E BINE PT SANATATEA LOR SI O CONSUMA!!!
TOMINA1
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:29
Ati auzit de "La fântâna" ?
simy_G_85
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:05
De la: simy_G_85, la data 2009-10-11 21:05:45Ati auzit de "La fântâna" ?
costicaionescu
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:14
Buna tuturor. Poti avea apa plata, de o puritate garantata folosind un filtru de apa, asa cum este de exemplu cel de la ESpring. Nu costa foarte mult avand in vedere raportul pret/ calitate. O zi buna! Si beti cat mai multa apa filtrata!
crislupchian
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:37
e-spring
mishake
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mansarde 7 De la: cristinica 30 Decembrie 2009 13:23
Inchiderea balconului 45 De la: GeorgianaBB 13 Octombrie 2011 23:42
STRUCTURA 2 De la: danstaicut 28 Ianuarie 2010 13:50
Vreau sa construiesc casa !! Ma poate ajuta cineva cu informatii?? 19 De la: agrio_squluqui 6 Iulie 2016 15:10
jgheaburi si burlane 19 De la: mateiutz 14 Februarie 2011 11:29