Hidroizolatie -

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

dan_morosanu Avatarul lui dan_morosanu

11 mesaje

Stimati domni ,

As dori si eu un sfat tegat de ...termoizolatie.

Am in constructie o casa P+1E ( fara acoperis )cu terasa necirculanta . Suprafata terasei 140 m2.
In proiect terasa este necirculanta , daca as dori sa o fac circulanta..ce implica aceasta ?
In cate straturi se realizeaza termoizolatia si hidroizolatia in cazul in care terasa va ramane necirculanta dar as vrea sa amplasez celule solare pentru incalzirea apei ?
Care sunt acesta straturi si..ordinea in care se " aseaza " pe terasa.

Multumesc anticipat !
Raporteaza abuz de limbaj
montajprestaf Avatarul lui montajprestaf

28 mesaje
Oras: suceava

Buna ziua ,
daca nu ati rezolvat problema cu detaliile referitoare terasa scrietimi un e-mail si dau detalii
montajprestaf@yahoo.com
EXECUTAM TREI TIPURI DE LUCRARI BUNE, IEFTINE SI RAPIDE -Lucrarile bune si rapide nu sunt ieftine ! -Lucrarile bune si ieftine nu sunt rapide ! -Lucrarile ieftine si rapide nu sunt bune !
condo003386 Avatarul lui condo003386

41 mesaje
Oras: tulcea

De la: dan_morosanu, la data 2009-11-11 10:19:50Stimati domni ,

As dori si eu un sfat tegat de ...termoizolatie.

Am in constructie o casa P+1E ( fara acoperis )cu terasa necirculanta . Suprafata terasei 140 m2.
In proiect terasa este necirculanta , daca as dori sa o fac circulanta..ce implica aceasta ?
In cate straturi se realizeaza termoizolatia si hidroizolatia in cazul in care terasa va ramane necirculanta dar as vrea sa amplasez celule solare pentru incalzirea apei ?
Care sunt acesta straturi si..ordinea in care se " aseaza " pe terasa.

Multumesc anticipat !

buna seara,daca nu ati rezolvat problema cu terasa as fii bucuros sa va ajut ,pentru mai multa detalii va astept la tel 0740687692