Setari Cookie-uri

IZOLATII CU SPUMA POLIURETANICA CEL MAI NOU TERMOSISTEM PE PIATA IZOLATIILOR

IZOLATI RAPIDE CEL mai rapid termosistem de izolatii se pot lucra peste 500-1000 mp pe zi. DINTRE toate materialele de izolare spuma poliuretanica rigida pulverizata si preparata pe loc asigura cel mai mare indice de izolare R=7/inch. BARIERA permanenta impotriva pierderilor fluxului de aer rece si cald. ASIGURA protectie fonica si o acustica imbunatatita cu 20-62 db . REZISTENTA si stabilitate, siguranta in exploatare, siguranta la foc este ignifuga. /// http://izolatiitermice.blogspot.com/ /// ELIMINA vapori de apa , condensul interior si exterior,rezistenta la abur. ELIMINA ciupercile, mucegaiurile, microorganismele si igrasia. PERMITE suprafetelor sa respire are greutate mica. PRELUNGESTE VIATA acoperisurilor tratate intre 50-80 de ani rezistenta la inbatrinire. ECONOMIE DE ENERGIE electrice si gaze la incalzire cit si la racire de peste 50%. MATERIALUL NU ESTE cancerigen respecta normele comunitati europene, chiar ESTE recomandat celor care sufera de astm,alergii si sensibilitati respiratori . PENTRU IMBUNATATIREA confortului termic interior si o economie a energiei si banilor dv. // NU ezitati sa ne contactati, reprezentant PRESTCITADIN,--- Mihai Amedeo ---Tel.vod. - 0723.506.937, cos. - 0765.437.394 or. - 0747.176.811./// mihaiamedeo@yahoo.com /// http://www.bizoo.ro/firma/mihaiamedeo /// http://izolatiitermice.blogspot.com/ /// http://izolatirapide.blogspot.com/ ///

/// http://izolatiitermice.blogspot.com/ /// IZOLATI TERMO HIDRO FONO IGNIFUGE CU SPUMA POLIURETANICA RIGIDA PREPARATA SI PULVERIZATA PE LOC /// Detalii produs /// MIHAI AMEDEO Tel.vod. - 0723.506.937 or. - 0747.176.811 cosm. - 0765.437.394 Email - mihaiamedeo@yahoo.com IZOLATI RAPIDE CEL mai rapid termosistem de izolatii se pot lucra peste 500-1000 mp pe zi. DINTRE toate materialele de izolare spuma poliuretanica rigida pulverizata si preparata pe loc asigura cel mai mare indice de izolare R=7/inch. BARIERA permanenta impotriva pierderilor fluxului de aer rece si cald. ASIGURA protectie fonica si o acustica imbunatatita cu 20-62 db . REZISTENTA si stabilitate, siguranta in exploatare, siguranta la foc este ignifuga.
mihaiamedeo
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:29
ok , stim de acest produs de mai bine de doi ani , am vazut pe youtube , ideea e ca nimeni nu spune care este costul versus izolatia clasica, ce imi puteti spune in aceasta directie?
Am de izolat o constructie parter si etaj de 8/5 m , ar fi interesant sa fac o comparatie si sa iau o decizie .
multumesc
victoriapopescu
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:32
De la: adriana27, la data 2010-04-23 21:32:46ok , stim de acest produs de mai bine de doi ani , am vazut pe youtube , ideea e ca nimeni nu spune care este costul versus izolatia clasica, ce imi puteti spune in aceasta directie?
Am de izolat o constructie parter si etaj de 8/5 m , ar fi interesant sa fac o comparatie si sa iau o decizie .
multumesc
gigibrbr_condo
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:03
ai tencuit anaite de apuneacest produs pe perete casa da este bun permite aerul sa circule foarte bine
crsvolvo
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:55
domnilor,
prețul pentru o izolație cu spumã PU este de 12euro/mp material+manoperã. Stratul se aplicã la 3 cm pentru celule închise exterior/terasã și de 5 sm pentru celule închise (interior, izo fonicã etc.). Pentru o tencuialã la culoare peste spumã veți cheltui între 5 și 8euro/mp mat+manop. Deci un cost aprox la termoizolație + tencuialã + culoare undeva pânã în 20 euro/mp.
Nu îmi fac reclamã dar acesta este prțul meu pentru astfel de lucrãri. Mai multe detalii pe www.izohaus.ro
Succese!
contact_izohaus_ro
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:52
ei asa da
gigibrbr_condo
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:03
De la: contact_izohaus_ro, la data 2010-04-26 16:52:48
prețul pentru o izolație cu spumã PU este de 12euro/mp material+manoperã. Stratul se aplicã la 3 cm pentru celule închise exterior/terasã și de 5 sm pentru celule închise (interior, izo fonicã etc.).
Stati putin sa ne intelegem, sa o luam pe rand:
- o izolatie exterioara aplicata pe perete, cu o grosime de 3 centimetri, costa tot 12 euro/metrul patrat?
- o izolatie interioara aplicata unde: pe perete, pe plafon, izolatie la mansarda? Pretul este tot acelasi adica 12 euro/metrul patrat dar la o grosime de 5 cm?

Puteti detalia putin va rog?
MIKE_condo
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:02
pt mike:

izolatia cu spuma difera in compozitie celule deschise (int-5cm) sau inchise (ext-3cm). este un lucru care se aplica practic, dat fiind ca in sua pe interior se fol niste profile de 5 cm astfel incat s-a acordat caracteristica spumei la acest aspect. nu va opreste nimeni sa fol spuma cu cel inchise pe interior. cea cu cel deschise nu este impermeabila, dar izoleaza mai bine fonic, cat despre proprietatea termo este la fel cu cea cu celule inchise.
dl amedeo, cu tot respectul, acesta este un forum, respectati formatul si explicati oamenilor, nu le dati info concentrat, ca nici eu nu inteleg cu toate ca acesta e jobu meu: executari izolatii cu spuma PU.
in fine, ideea finala e ca spuma oricum o analizezi este net superioara polistirenului sau vatei, astfel incat etanseizeaza perfect la nivel molecular suprafata.
cat despre 'grosimea dorita' . . .sa fim seriosi
este o grosime standard pe care am scris-o mai sus, grosime necesara si sufiecienta.
succese!
contact_izohaus_ro
Postat pe 28 Aprilie 2010 15:14
De la: mihaiamedeo, la data 2010-04-24 21:12:39Buna seara. Pe ce grosime doriti sa lucrati ? Pretul se poate calcula in functie de grosimea dorita de dumneavoastra.
Asa ca fapt divers si ca distractie sa va povestesc ce faza mi sa intamplat mai inainte. Rog sa nu se supere nimeni. Telefonul portabil era pus pe serviciul Internet si ma uitam prin forum, citeam mesajul lui Izohaus de mai sus, apoi am urcat in topic sa recitesc mesajele dlui Amedeo despre care spunea Izohaus. Un coleg a venit sa vada la ce ma uit, si era pe ecran chiar fraza mentionata: Buna seara. Pe ce grosime doriti sa lucrati ? Pretul se poate calcula in functie de grosimea dorita de dumneavoastra. Colegul se uita lung la mine si zice : ce dracu' ma, tu te uiti pe site-uri cu gigolo si homosexuali.
MIKE_condo
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:06
VAI CE ZII PROASTA AM AVUT SI UITE CA MI- A TRECUT CE RAUTACIOASA ESTE LUMEA ASTA SI LIMBA ROMANA
gigibrbr_condo
Postat pe 28 Aprilie 2010 18:34
Mai mike poate nu ne intereseaza comentariile tale - poate intra oricine de oriunde pe acest forum chiar si homosexuali si gigolo pot sa isi izoleze o casa --- Dupa cum am vazut esti prezent cam pe toate forumuirile si le stii pe toate --- Eu unu nu tin la prezenta ta si numa intereseaza comentariile inutile
WWW_IZOLATII_RAPIDE_RO
Postat pe 22 Mai 2010 16:10
De la: adriana27, la data 2010-04-23 21:32:46ok , stim de acest produs de mai bine de doi ani , am vazut pe youtube , ideea e ca nimeni nu spune care este costul versus izolatia clasica, ce imi puteti spune in aceasta directie?
Am de izolat o constructie parter si etaj de 8/5 m , ar fi interesant sa fac o comparatie si sa iau o decizie .
multumesc
---------------------------------------------------------------------- Pretul pentru izolatia cu spuma poliuretanica rigida - aplicatia si materialul - pe un strat de 3 cm = 7 - 9 euro/mp + TVA ---- pe strat de 5 cm = 12 - 15 euro/ mp ------- si este adevat cum vad ca sa mai spus preturile difera si in functie de densitatea cu care se lucreaza la material
WWW_IZOLATII_RAPIDE_RO
Postat pe 22 Mai 2010 16:21
De la: WWW_IZOLATII_RAPIDE_RO, la data 2010-05-22 16:10:05Mai mike poate nu ne intereseaza comentariile tale - poate intra oricine de oriunde pe acest forum chiar si homosexuali si gigolo pot sa isi izoleze o casa --- Dupa cum am vazut esti prezent cam pe toate forumuirile si le stii pe toate --- Eu unu nu tin la prezenta ta si numa intereseaza comentariile inutile
Daca asta ati inteles din ceea ce am povestit eu, sincer chiar mi-e mila de dumneavoastra. Va doresc sa aveti de izolat in total o suprafata de o suta de milioane de metri patrati, caci sant sigur ca numai asa o sa aveti intradevar o ocupatie care o sa va scoata din viata seaca pe care sant sigur ca o duceti.
P.S. Faptul ca ajungeti sa cautati de lucru pe acest forum dovedeste ce buna treaba faceti si ce bine stiti sa va descurcati de nu reusiti sa gasiti de lucru in alta parte, asa ca nu va "prinde" postura de a face pe desteptul, trebuie sa si fiti. Cand aveti timp odata, si sant sigur ca aveti berechet ganditi-va bine la ce v-am spus eu. Poate poate.
MIKE_condo
Postat pe 23 Mai 2010 00:03
Vad ca nu ai inteles domule nu eu te invit sa intri aici dv ati intrat nu va obligat nimeni sa intrati oricum pentru mine viata nu e chiar asa de saca cum crezi tu si chiar am de lucru destul nu ma plang -- pentru cei care vor sa vada cat de istet santeti pot sa vada si pe alte forumuri de pe acest site
WWW_IZOLATII_RAPIDE_RO
Postat pe 23 Mai 2010 11:58
http://izolatii-spuma-poliuretanica.ro/
kudika_7382
Postat pe 14 Mai 2012 15:29
De la: mihaiamedeo, la data 2010-04-05 18:29:49IZOLATI RAPIDE CEL mai rapid termosistem de izolatii se pot lucra peste 500-1000 mp pe zi. DINTRE toate materialele de izolare spuma poliuretanica rigida pulverizata si preparata pe loc asigura cel mai mare indice de izolare R=7/inch. BARIERA permanenta impotriva pierderilor fluxului de aer rece si cald. ASIGURA protectie fonica si o acustica imbunatatita cu 20-62 db . REZISTENTA si stabilitate, siguranta in exploatare, siguranta la foc este ignifuga. /// http://izolatiitermice.blogspot.com/ /// ELIMINA vapori de apa , condensul interior si exterior,rezistenta la abur. ELIMINA ciupercile, mucegaiurile, microorganismele si igrasia. PERMITE suprafetelor sa respire are greutate mica. PRELUNGESTE VIATA acoperisurilor tratate intre 50-80 de ani rezistenta la inbatrinire. ECONOMIE DE ENERGIE electrice si gaze la incalzire cit si la racire de peste 50%. MATERIALUL NU ESTE cancerigen respecta normele comunitati europene, chiar ESTE recomandat celor care sufera de astm,alergii si sensibilitati respiratori . PENTRU IMBUNATATIREA confortului termic interior si o economie a energiei si banilor dv. // NU ezitati sa ne contactati, reprezentant PRESTCITADIN,--- Mihai Amedeo ---Tel.vod. - 0723.506.937, cos. - 0765.437.394 or. - 0747.176.811./// mihaiamedeo@yahoo.com /// http://www.bizoo.ro/firma/mihaiamedeo /// http://izolatiitermice.blogspot.com/ /// http://izolatirapide.blogspot.com/ ///

/// http://izolatiitermice.blogspot.com/ /// IZOLATI TERMO HIDRO FONO IGNIFUGE CU SPUMA POLIURETANICA RIGIDA PREPARATA SI PULVERIZATA PE LOC /// Detalii produs /// MIHAI AMEDEO Tel.vod. - 0723.506.937 or. - 0747.176.811 cosm. - 0765.437.394 Email - mihaiamedeo@yahoo.com IZOLATI RAPIDE CEL mai rapid termosistem de izolatii se pot lucra peste 500-1000 mp pe zi. DINTRE toate materialele de izolare spuma poliuretanica rigida pulverizata si preparata pe loc asigura cel mai mare indice de izolare R=7/inch. BARIERA permanenta impotriva pierderilor fluxului de aer rece si cald. ASIGURA protectie fonica si o acustica imbunatatita cu 20-62 db . REZISTENTA si stabilitate, siguranta in exploatare, siguranta la foc este ignifuga.
kudika_29890
Postat pe 19 Februarie 2013 09:43
cred ca nu sinteti sanatosi la cap cu preturile pe care l-e aveti! eu lucrez in spania in domeniu,iar pretul aici este de 5e mp.nu stiu cum puteti sa cereti asa ceva???????????
kudika_29890
Postat pe 19 Februarie 2013 09:48
salut, pretzul este material si manopera sau numai manopera?
kudika_30528
Postat pe 27 Februarie 2013 07:52
Bunaziua mar interesa sa stiu si eu daca se poate izola cu spuma acoperisul blocului si daca mai este nevoie sa lipesc carton peste spuma.Si la cat mar ajunge 30m patrati




kudika_33692
Postat pe 15 Aprilie 2013 08:41
De la: MIKE_condo, la data 2010-04-28 17:06:57
De la: mihaiamedeo, la data 2010-04-24 21:12:39Buna seara. Pe ce grosime doriti sa lucrati ? Pretul se poate calcula in functie de grosimea dorita de dumneavoastra.
Asa ca fapt divers si ca distractie sa va povestesc ce faza mi sa intamplat mai inainte. Rog sa nu se supere nimeni. Telefonul portabil era pus pe serviciul Internet si ma uitam prin forum, citeam mesajul lui Izohaus de mai sus, apoi am urcat in topic sa recitesc mesajele dlui Amedeo despre care spunea Izohaus. Un coleg a venit sa vada la ce ma uit, si era pe ecran chiar fraza mentionata: Buna seara. Pe ce grosime doriti sa lucrati ? Pretul se poate calcula in functie de grosimea dorita de dumneavoastra. Colegul se uita lung la mine si zice : ce dracu' ma, tu te uiti pe site-uri cu gigolo si homosexuali.


Asta a fost tare!
kudika_32792
Postat pe 15 Aprilie 2013 11:26
De la: kudika_33692, la data 2013-04-15 08:41:15Bunaziua mar interesa sa stiu si eu daca se poate izola cu spuma acoperisul blocului si daca mai este nevoie sa lipesc carton peste spuma.Si la cat mar ajunge 30m patrati







Acoperisul blocului nu se izoleaza cu spuma poliuretanica,aceasta se foloseste la doar umplerea rosturilor!!!Ce tip de izolatie se doreste,hidro sau alt tip????
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 11:35
Inventatoare . De cuvinte .
De la: kudika_32792, la data 2013-04-17 09:05:16

Cred ca ai vrut sa spui thermofloc.
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 11:09

Buna ziua,


Am un garaj cu o suprafata de cca 28 mp (7x4) realizat din zidarie despre a carui structura nu cunoastem f mult in ceea ce privesc stalpii de beton, grinzile si planseul de beton.

In aces moment garajul este acoperit cu carton ondulin sprijinit pe capriori de lemn.

Dorim sa renuntam la acest acoperis vechi prin care la diverse ploi mai serioase se infiltreza apa si sa realizam o terasa circulabila din matriale usoare dar resizente la itemperii.Nu dorim placare cu gresie , ci cu un material cat

mai usoar pentru a nu incarca structura.

Nu avem un buget prea mare.

As dori o oferta daca se poate pentru metrul patrat acoperit( material+ manopera)

Terasa va fi imprejmuita cu balustrada metalica.

Astept oferta dumneavoastra.
Ion_Stefanache_1
Postat pe 13 Mai 2014 14:09
SUNT INTERESAT .AM UN ACOPERIS TIP MANSARDA CIRCA 50 M PATRATI PE O STRUCTURA DE LEMN SI VA FI ACOPERIT CU TABLA .PENTRU O PROGRAMARE ESTE POSIBIL?
kudika_941031
Postat pe 11 Februarie 2016 09:35
De la: kudika_941031, la data 2016-02-11 09:35:02SUNT INTERESAT .AM UN ACOPERIS TIP MANSARDA CIRCA 50 M PATRATI PE O STRUCTURA DE LEMN SI VA FI ACOPERIT CU TABLA .PENTRU O PROGRAMARE ESTE POSIBIL?
SUNT DIN BACAU
kudika_941031
Postat pe 11 Februarie 2016 09:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Firma design interior cu preturi acceptabile la Cluj-Napoca? 1 De la: danaela_45 22 Noiembrie 2009 08:09
Mesaj 11 De la: horatiu_tra 31 Martie 2010 21:42
casa in oglinda la Constanta 2 De la: crinaD 14 Ianuarie 2010 10:33
Flori in fiecare an 66 De la: eulamunca 25 Ianuarie 2010 09:58
Plante in apartament 26 De la: ady_suboxon 4 Ianuarie 2010 09:59