Setari Cookie-uri

amenajare mansarda, culori pereti

Salut,

Mi-am construit o mica mansarda si acum am ajuns in faza finala de a o mobila dar mai intai imi trebuie sa dau niste culori pe pereti. Nu am nici o idee. Camera de zi cu pricina se poate vedea la pozele mele de profil pt ca nu am stiu sa atasez la mesaj poze. Idei ar fi gen o culoare pe un perete si restul altceva dar nu par sa ma ajute avand in vedere forma interioara a mansardei. Ceea ce se vede in poze este camera de si si un loc de bar. Voi atasa o poza si cu dormitorul ce este destul de micut. In total cu tot cu baie masarda are in jur de 50 mp. Mi-ar folosi orice opinie o aveti vis a vis de culori dar si de amenajare in general, stil mobilier etc. Pentru ca nu-mi imaginez ce s-ar potrivi mai bine. Intr-o camera simpla cu pereti drepti am o idee insa aici ma pierd.
Sper sa aveti inspiratie mai multa ca mine. Mai am poze asa ca daca vreti sa vedeti ceva mai mult spuneti-mi.
nicum_condo
Postat pe 10 Aprilie 2010 13:46
Mansardele au un potential decorativ deosebit si pot deveni unicate de amenajare.Daca doriti ceva deosebit, apelati la un designer. Va va fi de mare ajutor si nu va fi chiar atat de costisitor pe cat credeti.
Daca doriti sa va descurcati singur, atunci poate primiti aici unele idei. Ca sfaturile sa fie utile trebuie sa aratati cate persoane vor folosi mansarda, ce stil de viata au, ce functiuni trebuie sa indeplineasca acest spatiu, ce culori va plac, etc. De asemeni este foarte utila o schita cu cotele aferente. Mobila trebuie executata la comanda, pentru a valorifica la maximum spatiul disponibil.
Ganditi-va bine si luati cea mai buna hotarare.
Mihaela09_condo
Postat pe 16 Aprilie 2010 23:59
sunt de acord cu ce spune mihaela. as mai adauga sa te gandesti si la un buget ptr decor / amenajare si apoi la mobilier.
in plus iti pot spune ca tocmai am amenajat o astfel de camera pentru fiul meu apeland la o echipa de pictori. toti peretii sunt pictati acum si arata minunat. baiatul meu nu am mai iesit din camera 1 saptamana... iar eu incerc sa stau cat mai mult acolo. e minunat iar energia e una puternic pozitiva. tu la ce te-ai gandit ptr aceasta camera?
cristian_sinca
Postat pe 3 Mai 2010 15:31
Te sfatuiesc sa foloseti culorile reci pentru baieti:albastru-pastel adica bleu sau verde deschis sau verde-galben(vernilon) ca sa fie cat mai luminoasa! Bafta!
Emanoil_Constantin_Untu_1
Postat pe 21 Iulie 2013 23:51
De la: Emanoil_Constantin_Untu_1, la data 2013-07-21 23:51:27Te sfatuiesc sa foloseti culorile reci pentru baieti:albastru-pastel adica bleu sau verde deschis sau verde-galben(vernilon) ca sa fie cat mai luminoasa! Bafta!


sunt de acord cu tine!
carla_alman
Postat pe 5 August 2013 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Consolidarea si amenajarea unui beci 8 De la: condo001653 1 Aprilie 2014 12:45
care este cel mai economi material de constructie 4 De la: cristina57m 24 August 2009 08:56
buna tuturor 3 De la: condo003711 26 Aprilie 2010 15:19
Ajutor! Usi nuc vs mobila wenge? 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:44
Armonie, comfort si atmosfera familiala! 2 De la: constructii24 6 Februarie 2012 12:44