parchet zgaraiat - mai are vreo sansa?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kinder_condo Avatarul lui kinder_condo

20 mesaje

salutare.
parchetul meu din dormitor are cateva zgaraieturi probabil de la mutarea mobilei sau mai stiu de ce. am vreo sansa sa-l fac sa luceasca? am luat pronto de curatat dar si crema . insa nu se prea cunoaste vreo diferenta. am uitat sa spun ca este vb de parchet laminat. se multumeste frumos!
Raporteaza abuz de limbaj
ionel_lupan Avatarul lui ionel_lupan

28 mesaje
Oras: baia mare

buna , din pacate nu prea mai ai sanse sa-l repari . suprafata lucioasa a parchetului laminat este de fapt o folie de plastic aplicata pe deseuri de lemn presate .
luminitagrigoriu Avatarul lui luminitagrigoriu

261 mesaje
Oras: iasi

sa inlocuiesti placile zgariate
Fosta membra Kudika.ro
De la: kinder_condo, la data 2010-07-06 21:27:42salutare.
parchetul meu din dormitor are cateva zgaraieturi probabil de la mutarea mobilei sau mai stiu de ce. am vreo sansa sa-l fac sa luceasca? am luat pronto de curatat dar si crema . insa nu se prea cunoaste vreo diferenta. am uitat sa spun ca este vb de parchet laminat. se multumeste frumos!
Doamne fereste-ne de ispite. Iar daca tot am cazut in ele, macar nu ne deranja!
Fosta membra Kudika.ro
mi se pare mie sau in seara asta e seara tehnica!?
mai intai var, apoi centrala...acu' parchetu'.
astept cu interes sa apara cineva cu probleme la tevi!
Drumurile noaaastreee oaaaaree.......Se vor aaasfaltaaaa vreodaataaaa....
Fosta membra Kudika.ro
De la: kyru, la data 2010-07-22 22:55:52
De la: kinder_condo, la data 2010-07-06 21:27:42salutare.

poti incerca cu ceara de albine, aplicata la cald doar pe zgarieturi si pe urma lustruit cu carpa. Sau zgariel tot si zici ca asa-i modelul
Doamne fereste-ne de ispite. Iar daca tot am cazut in ele, macar nu ne deranja!
utad Avatarul lui utad

535 mesaje
Oras: galati

este in comert un fel de creion corector ptr lemn in diferite nuante de la alb la negru pe la magazinele de furnituri mobila freci cu el pe zgirieturi pina se umple golul apoi freci cu o cirpa moale de bumbac,nu face parchetul ca nou dar e o solutie;se numeste baton corector,mai exista si un chit dar emai greu de folosit
kinder_condo Avatarul lui kinder_condo

20 mesaje

multumesc. voi incerca. revin cu rezultatele. toate bune!