Am fost un Ungaria

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Am fost un Ungaria: (4.7 din 3 voturi)

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Ungaria este o tara f dezvoltata fata de noi . Cand ne confunda lumea capitala cu Budapesta ar trebui sa ne mandrim . Budapesta este un loc minunat de a petrece 3 zile . Aveti ce vedea . Puteti face o plimbare cu vaporul pe Dunare . Merita vazuta.
inadki Avatarul lui inadki

1 mesaj
Oras: bucuresti

Si unde ai stat?Ai fost pe cont propriu?
Ma gandeam sa fac Revelionul acolo...
Raporteaza abuz de limbaj
DeeAmY2010 Avatarul lui DeeAmY2010

15 mesaje

Preturi???ca si in tara te poti plimba pe Dunare.
Fosta membra Kudika.ro
buna...si eu am fost in Budapesta in vara asta.. intradevar merita vazuta...e superba.....
in Ungaria moneda e HUF asa ca...inainte de a parasi tara iti recomand sa-ti schimbi niste bani..eu am avut pentru 3 zile 200euro.Cazare..am stat la Benassi guest house sau ceva de genu,54 euro/noapte/camera..iar croaziera pe Dunare trebuie sa o faci..vezi cam tot orasu de pe vapor,aprox 25 euro 2 ore de plimbare si all you can eat pe vapor...e super,mai ales daca alegi sa mergi seara
mada
deliazugravu Avatarul lui deliazugravu

3 mesaje
Oras: sibiu

Si eu am vizitat budapesta anul acesta.E chiar un oras deosebit...MErita vizitat.Singurul lucru derutant pentru mine a fost moneda huf.:)
dboitos Avatarul lui dboitos

3 mesaje

Am vizitat Budapesta care e un oras super si am mai fost in Hajduszoboszlo unde sunt bai termale. La bai chiar merita sa ajungi chiar daca stai doar 2 zile, e f relaxant.
Allnisa Avatarul lui Allnisa

8 mesaje

Am fost si eu in Budapesta, este superb orasul, mai ales noaptea , daca il vezi plimbandu-te pe Dunare.
adrianacernaianu Avatarul lui adrianacernaianu

2 mesaje

da.budapesta este frumoasa,si ai ce vedea.chiar trei zile am stat ,dar au fost mai mult decat frumoase.
corrinna_lazy Avatarul lui corrinna_lazy

1 mesaj

Hello, puteti da si niste variante de transport pentru cei care vor sa mearga pe viitor la Budapesta?
Am cautat curse low cost, dar fara prea mare succes, iar trenul nu s-a dat in folosinta inca...
stralina Avatarul lui stralina

1 mesaj
Oras: constanta

Se poate ajunge cu trenul de Viena ce pleaca din Buc la 17.00...nu stiu exact ora ajungerii in Budapesta, dar poti afla
mokus1 Avatarul lui mokus1

69 mesaje
Oras: arad

Revelion excelent in Ungaria!

Langa Szeged, la hanul Lacului alb. O sa repetam povestea anul acesta.
Nu conteaz„ de unde vii, ci Óncotro mergi!
Fosta membra Kudika.ro
e super in Budapesta. pentru mine e cel mai frumos oras pe care l-am vazut pana acum . preturile sunt comparabile cu cele din romanaia dar cazarea e mult mai buna si se poate gasi si mai ieftin ca in romania
hotelurile de 2-3 stele sunt super la niste preturi de nimic pe langa ce gasesti in alte parti
plimbarea pe Dunare merita toti bani
dcurutiu Avatarul lui dcurutiu

1 mesaj
Oras: cluj

Va recomand si EGER - HOTEL PARK - totul e super, mancarea, camerele, wellnes

69 mesaje

Oroshaza, baile termale si masaj acvatic. La circa 80 km de Arad. O minune! Au un sistem foarte ingenios de cinematica apei, iar pe topogan merg mai mult adultii, asa e de placut!

69 mesaje

Ca sa nu mai vorbesc de Festivalul ciorbei de peste de la Szeged!
pusahome Avatarul lui pusahome

1 mesaj

IMI POTI SPUNE CUM SE POATE FACE REZERVARE PT.REVELION LA LACUL ALB? MULTUMESC!
Shoarezu Avatarul lui Shoarezu

53 mesaje

ai tren de noapte direct la budapesta, la 18.50 si ajunge in Keleti la 7.37 sau poti sa mergi cu cel de viena, plecare 16.50, sosire 5.17 tot in keleti. ai si tren de zi, dimineata. dc te intereseaza mersul trenurilor oriunde in europa, intra pe www.bahn.de. e un site nemtesc dar au informatii mai corecte chiar decat site-urile nationale...
cat despre budapesta...am fost de 3 ori pana acum, de fiecare data am stat 3-4 zile si tot mai sunt destule de vazut. sa nu ocolesti baile termale, o minunatie- intrebi la hotel si-ti spun de acolo unde poti sa te scalzi. un hotel ok este star panzio, care are avantajul ca e aproape de gara Keleti si relativ aproape de centru, cam in 20 de min vezi dunarea. intra pe venere.com si ai de unde alege.
Shoarezu
adrianacernaianu Avatarul lui adrianacernaianu

2 mesaje

va recomand un site pentru a face rezervari la hoteluri pentru budapesta si nu numai: booking.com. [poti vedea preturi si poze din camerele de hotel]. despre budapesta ....numai cuvinte de lauda .
mariusvlad Avatarul lui mariusvlad

4 mesaje
Oras: cluj

Ungaria este intr-adevar o tara care merita vizitata: drumuri excelente, mancare ieftina si foarte buna, deservire impecabila in toata reteaua de turism, preturi la cazari pentru toate buzunarele (recomandabil cazare la particulari, foarte ieftin si de obicei foarte comod). Eu merg de doua ori pe an la bai termale. E de mirare sa vezi cate un satuc mic, dotat cu stranduri termale superbe, bine intretinute, cu personal calificat si foarte amabil. Nu mai vorbesc de Hajduszoboszlo, care este o statiune mare, foarte aranjata.
Dezavantajul mare al Ungariei este insa peisajul foarte monoton si lipsa muntilor si a marii.
simosymo Avatarul lui simosymo

3 mesaje

Merita vazut Aquaticum-Debrecen. Este extraordinar de frumos, curat si foarte, foarte frumos amenajat. In privinta preturilor vreau sa ii contrazic pe cei care spun ca este ietin. Nu este asa. Insa merita.

Un alt loc deosebit este o statiune mica numita Miskolc Tapolca. Aici este un site unde puteti citi informatii si vedea imagini de acolo: www.e-tur.ro/Ungaria/Miskolc-Tapolca/album/1
A fost primul loc pe care l-am vizitat in Ungaria si mi-a placut foarte mult.
lazy001121 Avatarul lui lazy001121

1 mesaj

feherto@invitel.hu
sau vizitati websitul www.fehertoihalaszcsarda.hu

69 mesaje

Intre 3-6 septembrie, pe faleza Tisei, in Szeged, are loc Festivalul Ciorbei de peste. Merita vazut!