Setari Cookie-uri

hoteluri in Paris

cine stie o pensiune, un hotel de 2 stele in Paris de incredere??? nu prea am incredere in informatiile de pe net si daca ma puteti ajuta in vreun fel...astept raspunsurile voastre....
vikad
Postat pe 25 August 2008 11:27
Stiu ca reteaua hoteliera Les Etat are preturi foarte bune...si numai in Paris, ci in intreaga Europa...cred ca poti gasi cam la 35 euro/noapte...ceea ce ...pentru Paris e k. Bafta!

Postat pe 26 August 2008 01:13
am stat si eu la Etat, dar sunt cam departe de oras, dar merita, au si mic dejun si e chiar satios..

Postat pe 26 August 2008 09:18
Incearca si prin www.optimhotels.com. eu am gasit pentru Barcelona preturi foarte mici.
cristescucostin
Postat pe 26 August 2008 09:38
Eu am stat la Citea in Lyon si a fost OK. Am vazut ca au si in Paris http://www.citea.com/hotel/fr/ListItems/13/Paris.html

Eu mi-am inchiriat o garsoniera prin http://www.parissweethome.com/, dar pentru septembrie, asa ca inca nu pot sa-ti dau foarte multe detalii despre ei. Mi-au fost recomandati de colegi care au fost multumiti de ei.

Alta recomandare primita tot de la colegi este http://www.campanile.com/en/default.aspx (Bastille si Tour Eiffel)
stanmihaela
Postat pe 26 August 2008 09:55
Parintii mei au stat la Hotel Ares Eiffel si au fost multumiti..au platit pe un superior room 210 euro parca..Bafta!
bazukutza
Postat pe 26 August 2008 23:39
Eu am fost cazata la Hotel Tobiac la Paris, am dat 35 de euro pe noapte, fara mic dejun.Hotelul nu are nici o stea si nici lift, majoritatea hotelurilor pariziene mai ieftine nu au stele...

Elena78_lazy
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:43
Merci pt. informatii. Chiar ma interesa sa aflu de la cineva care a fost in Paris.
dana_9
Postat pe 5 Septembrie 2008 13:27
http://www.ambition.ro/concurs/profil.php?id=688
scrie lupascu in casuta de cautare si ai sansa sa castigi omasina toyota

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:28
http://concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=5181109&sid=14870

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:38
Hotelurile din retea se numesc ETAP.
KristianG
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:33
Eu am stat la Paris la hotel Tingis , un hotel de 2 stele, WIFI, Camere fff mari nu chichinetele normale din Paris. In rest fiecare camera are baia proprie, ff incapatoare , feon, sampon si sapun din partea case pt o zi. Costul .. 35 euro / noapte luat prin agentie cu 3 luni inainte. Personalul super ok , stiu f bine engleza si te ajuta daca vrei sa ajungi undeva sau nu stii de unde sa-ti faci cumparaturile, prietena mea a fost f incantata de sfaturile primite. Este la 100 m de metrou intr-o zona foarte animanta. Daca mai doresti informatii contact@lazarmihail.info.
lazarmihail
Postat pe 15 Martie 2009 11:04
eu am stat in august 2008 la tim hotel. face parte dintr-o retea, hotelurile sunt ceva mai noi, iar noi am stat in zona nation (zona linistita si destul de centrala). rezervarea mi-am facut-o pe net, pe booking.com sau pe venere.com, nu mai stiu exact. camera dubla a fost 50 de euro, dar rezervarea am facut-o cu vreo 3 luni inainte. chiar mi-a placut la tim hotel, vi-l recomand, dar atentie, dc nu prindeti vreo promotie, cum am prins eu, pretul unei camere este mai mare, intre 80-120 euro, functie si de zona. in pret nu este inclus mic-dejunul.
Shoarezu
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:03
Am stat la hotel Kyriad XIX la Villetes,..situat foarte bine,in apropierea statiei de metro,personalul hotelului foarte amabil,mic dejun ok.In apropiere de hotel magazine alimentare,bistro-uri,boulangerie.Este un hotel de 2 stele,curat,daca nu ai pretentii foarte mari,te multumeste.
adelapop2004
Postat pe 3 Mai 2009 08:49
Vezi pe booking.com "Grand hotel Lafayette", situat pe langa Galeriile Lafayette, foarte ieftin, curat si, ce mai, central pentru paris. Am fost acoºo vara trecuta. E bine!
mcbenea
Postat pe 3 Mai 2009 11:14
Vezi pe booking.com "Grand hotel Lafayette", situat pe langa Galeriile Lafayette, foarte ieftin, curat si, ce mai, central pentru paris. Am fost acoºo vara trecuta. E bine!
mcbenea
Postat pe 3 Mai 2009 11:15
incearca si reteaua de hoteluri Accor, poti rezerva pe mail iti trimite si voucher si platesti cand te cazezi.
Eu am stat asta-vara la unul dintre hotelurile Ibis cu 50 euro camera deci 25 de persoana fara mese.
era cotat 2 stele dar merita macar 3,curat civilizat central, plecam pe jos spre oras.
vezi ca pretul difera pe zone si zile
calator
Postat pe 3 Mai 2009 12:37
incearca si reteaua de hoteluri Accor, poti rezerva pe mail iti trimite si voucher si platesti cand te cazezi.
Eu am stat asta-vara la unul dintre hotelurile Ibis cu 50 euro camera deci 25 de persoana fara mese.
era cotat 2 stele dar merita macar 3,curat civilizat central, plecam pe jos spre oras.
vezi ca pretul difera pe zone si zile
si inca ceva reteaua hoteliera iti asigura rezervari oriunde in lume in reteaua lor, cu discount pt. ca esti deja client.
preturile difera mult in acelasi oras la 2 hoteluri diferite din acelasi tip
la Paris intre 160 si 50 euro camera la 2 ibis diferite
calator
Postat pe 3 Mai 2009 12:41
booking.com ... e o idee buna. fa rezervare din timp!
cloppy
Postat pe 3 Mai 2009 15:19
incerca la Ibis. Este unul in Piata Cambronne, la 20 de minute pe jos de Turnul Eifel.Pretul este de 68 euro/noapte si daca mergi cu masina platesti 13 euro pe zi in parcarea din subsolul hotelului. Este in centru si daca vrei sa iei un autocar sa faci turul orasului, il iei de la Cimpul lui Marte care este tot la fel de aproape, linga Scoala de Artilerie in fata cu Turnul.Eu am stat acolo si este foarte bun.Succes!
AB_T
Postat pe 3 Mai 2009 20:01
AM STAT LA HOTEL MONTEROAS IN CENTRUL PARISULUI SI AM PLATIT 84 EURO /CAMERA PT. 2 PERSOANE CU MICUL DEJUN DAR IN LUNA AUGUST. AM FOST MULTUMIT.AVANTAJUL LOCATIEI IN CENTRUL ORASULUI ESTE TIMPUL DEORECE IN CENTRU SUNT F. MULTE STATII DE METROU SAU SE POATE MERGE PE JOS. PENTRU LOCATIA LANGA ORAS TREBUIE PLATIT ZILNIC METROUL( 1.6 EURO/CALATORIE ) SAU RER-UL ( 2.5 EURO/CAL. SAU DEPINDE DE DISTANTA . ). DACA MERGETI CU AUTO PROPRIU ATENTIE LA PARCARE DEOARECE NU PREA EXISTA IAR DACA GASITI COSTA 2 EURO/ ORA SAU APROX. 20 EURO/ZI IN PARCARI MARI .
LIVIUSS
Postat pe 4 Mai 2009 08:45
aprometgrup,
chestia cu plata fiecarei calatorii este relativa. transportul in paris iti ofera atatea alternative, au tot felul de abonamente pt anumite perioade de timp (2,3, 7 zile etc), pe zone etc. iar metroul sau rer au alte tipuri de abonamente, inclusiv acele carnete de calatorii. eu spre exemplu mi-am luat de la automat tichet t+ de 10 bilete si am scutit aproape 2 euro fata de cumpararea individuala a fiecarei calatorii.trebuie numai studiate f bine alternativele pe net, francezii au totul pus pe siteurile de transport public, inclusiv orarul metroului (care se respecta!), tarife, zonarea orasului, schema metroului si alternative de abonamente/carduri pt transport. vreo 2-3 ore de studiu acasa iti scutesc multe batai de cap la fata locului si multi bani dati aiurea. pentru mine mai rentabil a fost sa cumpar carnete t+ decat sa-mi iau abonament pe o anumita perioada de timp. internetul e mare si din fericire, in vest e civilizatie. va inchipuiti voi orar al metroului din bucuresti pus pe site?! eu nu, poate prin sec. 24...
Shoarezu
Postat pe 4 Mai 2009 14:08
am fost in martie la Paris si am stat la hotel Villa Ambasadeur, pe strada Legendre, in cartierul montmartre si am platit pe 5 nopti 290 euro cu mic dejun inclus, hotelul avand 3 stele.
dinutzel_condo
Postat pe 27 Mai 2009 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
luna de miere in noiembrie 8 De la: kudika500045 11 Februarie 2012 21:56
Agentii din Bucuresti 26 De la: vladgg_19 14 Iulie 2014 17:51
Agentia Kara Travel Bucuresti. 8 De la: kudika_931460 20 August 2013 19:07
Sfarsit de saptamana pe Ceahlau 20 De la: NICOLE_V 20 Iulie 2009 14:34
Sensation white Amsterdam iulie 2010 19 De la: kudika377129 17 Martie 2011 21:34