Setari Cookie-uri

transport autocar strainatate

m-am hotarat sa merg in grecia cu autocarul....e bine,e rau...acum stiu .e f.rau...drumul e lung,opriri multe..ajungi obosit dar apoi vi si mai obosit..recomand clar avionul...e mai scump dar mult mai bun
alex54
Postat pe 25 August 2008 13:19
eu am mers cu autocarul intr-un circuit bucuresti-budapesta-praga-amsterdam-bruxelles-paris-viena asta in linii mari, si a fost super ok, am dormit de nu am avut aer se faceau opriri regulate, iar privelistile au fost super

Postat pe 26 August 2008 09:06
E K POTI INCERCA....
nemrac_lazy
Postat pe 26 August 2008 11:09
Este interesant si cu autocarul, nu este chiar asa de obosit, te refaci la destinatie.Drum bun
cristinaolivia
Postat pe 27 August 2008 14:21
De la: naia, la data 2008-08-27 14:21:15Este interesant si cu autocarul, nu esti chiar asa de obosit, te refaci la destinatie.Drum bun
cristinaolivia
Postat pe 27 August 2008 14:21
am mers si eu cu autocarul pana in Italia si mi s-a parut groaznic,am facut 36 de ore...
Roxana_C20
Postat pe 27 August 2008 16:47
Am mers si eu cu autocarul,pana in Grecia si a fost rau,eu nu prea pot sa dorm in autocar.De aceea in urmatoarea excursie am ales avionul si a fost super.Am ajuns si repede si privelistea din avion nu se compara cu cea din autocar.Noata 10
iry_iasi
Postat pe 28 August 2008 14:22
Intr-adevar sa mergi cu autocarul este un pic cam obositor dar are si partile bune: opresti cand e nevoie, poti vedea anumite locuri in drumul tau catre destinatie. Eu am fost anul acesta Romania-Ungaria-Austia-Ungaria-Romania si va spun ca nu a fost un drum usor dar cu un laptop si un mp3 player merge treaba mai repede. Sucuri si fructe pentru hidratare neaparat. Drum bun!

Postat pe 28 August 2008 22:40
E fain sa mergi cu autocaru, iti faci si prieteni si afli mult mai multe informati de la noi tai amici de calatorie.Si vezi simulte locuri faine
andreeea1205
Postat pe 28 August 2008 23:44
Mersul cu autocarul are avantaje dar totodata si dezavantaje .Avantajul e ca poti vedea o gramada de locuri si peisaje pana la destinatie , iti poti face prieteni pe parcursul drumului dar si dezavantajul ca iti scurteaza din vacanta si cel putin 2 zile le faci pe drum si daca esti o persoana care nu poti dormi in autocar ai sa ajungi f obosit la destinatie si acolo vei mai pierde o zi pt a te odihni si asa vacanta va deveni si mai scurta .
adinaian
Postat pe 29 August 2008 08:55
Cu autocarul intr-adevar e foarte obositor, dar merita peisajul....daca nu mergi noaptea si calatoresti 1 zi. Anul trecut am fost in Spania cu autocarul, aproape 3 zile, multe opriri, multe tari de vazut, dar sincer, nu m-as mai duce pe drumuri lungi, doar cu avionul.

Postat pe 29 August 2008 16:35
am fost cu o cursa de atlasib in italia dus-intors. drumul incolo a fost mai ok dar la intoarcere a fost foarte aiurea pt ca nu erau deloc organizati. sincer as prefera avionul sau trenul daca se poate
blackcryss
Postat pe 29 August 2008 21:03
Eu am fost in Franta cu Eurolines si nu am prea fost informati ca pe al doilea autocar trebuie sa scrie England, asa ca am ratat acel autocar impreuna cu alti 3 compatrioti. La intoarcere trebuia sa ajung in tara cu un singur autocar, iar in Arad soferul de pe Eurolines ne-a dat la alt coleg pentru ca eram doar 3 care mergeam la Timisoara.
Elena78_lazy
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:14
Mai bine dai mai multi bani, si ai mai mult confort...!
Cu autocarul e criminal sa mergi 13-14 ore!
bubuca24
Postat pe 5 Septembrie 2008 07:43
am fost in anglia cu autocarul(agentia TARSIN) doar drumurile din romania mi-au stricat vacanta restul a fost super .pe autobanda nici nu simti ca mergi pe cind la BORS stii sigur ca esti in romania.
geanina73
Postat pe 8 Septembrie 2008 04:47
eu am fost pana in suedia cu autocarul,a fost superb,era prima mea iesire din tara asa departe,vreau sa zic ca in primele 12 ore am fost obosita:)apoi m am obisnuit,a fost super am vazut Budapesta,Praga,Viena,Berlin,o gramada de capitale pana la destinatie a fost superb!!!am fost si cu avionul,mi a placut la decolare=)))in rest foarte putin timp...pe zi mai aveam ce vedea pe geam,dar noaptea...nimic...negru.tot..doar aproape de Romania am vazut un spectacol grandios de fulgere pe geam!:)
prefer autocarul,vad mult mai multe,si nu amortesc pe scaun,ca cobor,fac poze:)
mirela_akc
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:50
a si am uitat e mult mai sigur parerea mea...bine daca e sa se intample se intampla...dar dintrun accident de masina mai scapi..dar dintrunul de avion....fereasca Dumnezeu....:)deci autocarul la putere!:)si mai ieftin si mai frumos
mirela_akc
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:52
da, dar probabilitatea de a avea un accident cu masina e mult mai mare decat cea de a avea un accident cu avionul... eu le-am incercat pe ambele, autocar pana in Turcia, dar faptul ca am avut o noapte de escala pe drum a contat enorm la capitolul oboseala.
Numai bine!
onilaiepurila
Postat pe 9 Septembrie 2008 08:13
poate prima iesire din tara cu autocarul sa fie interesanta, dar dupa ce am mers 3000 km pana la destinatie... nu mi s-a mai parut la fel...ba chiar m-a obosit teribil...si bineinteles ca m-am intors in aceleasi conditii...mi-am promis ca a fost ultima iesire cu autocarul...Sa se bucure cine poate!

Postat pe 9 Septembrie 2008 09:10
Salut, sunt ;Maria, merg in ;Spania, de 5 ani, aproape, anual. De 5ori, am plecat cu ;microbusul; 9-14persoane, de venit am venit ;o data, anul trecut cu autocarul! E;;fffff, obositor, mai ales ca ;pe microbus nu poti sa te-ntinzi, apoi mai stationau in; Framnta, 8ore, asa erau cerintele, in ;UE;!E;obositor.,,,tare!Imi trebuia 0saptamana sa mi revin din ;oboseala! N-am avut ;nici un eveniment, neplacut pe traseu, iar in privinta ;accidentelor; n-au fost, sunt ;;fff,optimista! Ce-i este dat ;omului, se-tampla, cu;; masina, avionul, sau pe jos;!!Am fost la;;Madrid, Guadalajara, Toledo,toate n sudul ;Spaniei. In excursie anul trecut am fost in ;august in,,, nordul Spaniei, in provincia;;Asturias, am fost in chempingul; Burbon,am, fost, la ;Oceanul Atlantic, la ;; Marea Mediterana,a fost ;fff, frumosIn zilele urmatoare am sa va pun poze de acolo! Pana atunci ;toate cele bune si succes laa;concurs!
sirsof
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:06
Buna la toata lumea!!!Sincera sa fiu destinatia vacantei din acest an a fost stabilita in functie de departare...si bineinteles de nr.de ore de mers cu autocarul.Sotul meu nu a vrut sa mergem cu masina.....ca oricum e satul de ea toata ziua...avionul era prea mult pt ce aveam programat....iar Bulgaria destinatia ce-a mai la indemana nu era pe primele locuri la optiuni.Am ales Croatia si plecarea din Dr.Tr.Severin.A fost SUPER!!!...(in afara celor 6-7 ore de noapte din totalul de 16)Ne-am intors din vacanta multumiti,relaxati si cu gandul...la urmatoarele concedii.Am folosit de-a lungul anilor si autocarul si avionul (mai des)..Grecia-autocar,Paris avion,Italia avion).. deci pot spune ca pt distante mai lungi e preferabil avionul(mai comod),dar si ce vezi cand esti in autocar e foarte interesant.Pacat ca nu totdeauna si "finantele" sunt in ton cu comoditatea....Oricum oboseala cred ca se uita in favoarea celor vazute. Succese la toti si ....multe excursii!!!
6scorpio6
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:07
De la: Celina, la data 2008-09-09 12:06:21 Salut, sunt ;Maria, merg in ;Spania, de 5 ani, aproape, anual. De 5ori, am plecat cu ;microbusul; 9-14persoane, de venit am venit ;o data, anul trecut cu autocarul! E;;fffff, obositor, mai ales ca ;pe microbus nu poti sa te-ntinzi, apoi mai stationau in; Framnta, 8ore, asa erau cerintele, in ;UE;!E;obositor.,,,tare!Imi trebuia 0saptamana sa mi revin din ;oboseala! N-am avut ;nici un eveniment, neplacut pe traseu, iar in privinta ;accidentelor; n-au fost, sunt ;;fff,optimista! Ce-i este dat ;omului, se-tampla, cu;; masina, avionul, sau pe jos;!!Am fost la;;Madrid, Guadalajara, Toledo,toate n sudul ;Spaniei. In excursie anul trecut am fost in ;august in,,, nordul Spaniei, in provincia;;Asturias, am fost in chempingul; Burbon,am, fost, la ;Oceanul Atlantic, la ;; Marea Mediterana,a fost ;fff, frumosIn zilele urmatoare am sa va pun poze de acolo! Pana atunci ;toate cele bune si succes la, ;concurs!
sirsof
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:24
De la: Celina, la data 2008-09-10 17:24:24
De la: Celina, la data 2008-09-09 12:06:21 Salut, sunt ;Maria, merg in ;Spania, de 5 ani, aproape, anual. De 5ori, am plecat cu ;microbusul; 9-14persoane, de venit am venit ;o data, anul trecut cu autocarul! E;;fffff, obositor, mai ales ca ;pe microbus nu poti sa te-ntinzi, apoi mai stationau in; Framnta, 8ore, asa erau cerintele, in ;UE;!E;obositor.,,,tare!Imi trebuia 0saptamana sa mi revin din ;oboseala! N-am avut ;nici un eveniment, neplacut pe traseu, iar in privinta ;accidentelor; n-au fost, sunt ;;fff,optimista! Ce-i este dat ;omului, se-tampla, cu;; masina, avionul, sau pe jos;!!Am fost la;;Madrid, Guadalajara, Toledo,toate n sudul ;Spaniei. In excursie anul trecut am fost in ;august in,,, nordul Spaniei, in provincia;;Asturias, am fost in chempingul; Burbon,am, fost, la ;Oceanul Atlantic, la ;; Marea Mediterana,a fost ;fff, frumosIn zilele urmatoare am sa va pun poze de acolo! Pana atunci ;toate cele bune si succes la, ;concurs! ;;;Tuturor;!!!
sirsof
Postat pe 12 Septembrie 2008 07:19
Am fost si eu cu autocarul anul acesta: in Croatia cu un autocar al agentiei Pellegrin. Feriti-va: soferi neseriosi ca sa nu folosesc alti termeni. La intoarcere si-au batut pur si simplu joc de un autocar intreg; o minciuna cusuta cu ata alba care trebuia sa acopere o mic[ potlogarie pur romaneasca. Deci NU Pellegrin.
skia
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:18
Nu a fost asa de obositor pe autocar precum se spune. Poate depinde si de fiecare individ in parte. Noi ne-am simtit bine tot drumul chiar si ceilalti din autocar, nu au avut probleme. Au fost si opriri exact cand trebuia. Am mers cred ca in jur de 22 de ore pana in Kusadasi- Turcia. Probabil pentru drumuri mai lungi se prefera avionul dar e un pic mai scump decat deplasarea cu autocarul. Pe drum se mai fac opriri din 3 in 3 ore, se pot face poze, se poate filma diverse locuri, se poate asculta muzica, spre seara poti viziona filme, poti face cunostinte noi, deci pana la urma trece repede timpul si nici nu-ti dai seama ca ai ajuns la destinatie. Bineinteles ca dupa un drum lung si o noapte aproape nedormita (ca nu poti spune ca pe un fotoliu dormi ca si pe un pat) normal ca te refaci cu un somn bun pe un pat comod dar dupa aceea iti petreci vacanta asa cum poftesti. Drumul la intoarcere totdeauna este mai scurt pentru ca deja il stii.
farahh
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:59
http://www.ambition.ro/concurs/profil.php?id=688

Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:35
AI AVUT PLACEREA SA VEZI AUTOSTRAZILE??SI PARCARILE??
gabriello_g
Postat pe 22 Martie 2009 09:01
DACA NU ..ACUM AI OCAZIA.
gabriello_g
Postat pe 22 Martie 2009 09:01
EU AM FOST IN 2007 CU AUTOCARUL PANA IN GRECIA( INSULA CORFU) A FOST CHIAR BINE .AM AVUT PARTE DE NISTE SOFERI SUPER OK, AM FACUT OPRIRI DIN 2 IN 2 ORE , CONFORT DE 3 STELE IN AUTOCAR (AER CONDITIONAT,MUZICA,DVD,SCAUNE REGLABILE). MERITA SA INCERCI ....
luminita_raducanu
Postat pe 23 Martie 2009 13:22
Dar cu autoturismul ce ziceti?Opresti unde vrei,cand vrei...merita oare,pana in Turcia? sau Grecia?

babalica
Postat pe 23 Martie 2009 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
informatii utile pentru iubitorii de calatorii 2 De la: lazy000653 15 Iulie 2009 22:57
sa nu aveti incredere in tur-operatorul ALI BABA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 13 De la: ovidiuc70 22 Iunie 2010 22:51
Masina Turcia 12 De la: kudika_973734 15 Septembrie 2014 13:29
ceau a fost cineva in Paralia Grecia? 7 De la: kudika118531 4 August 2011 21:18
nelamurire 2 De la: felixturists 18 August 2009 11:48