Setari Cookie-uri

LUPI LA POIANA STANII

Intr-o iarna am coborat de la babele catre sinaia,dar am plecat cam tarziu, si pe drum am vazut ca se intuneca si am hotarat sa nu mai urcam furnica ci sa coboram pe la POIANA STANII.GRESEALA!!Pe drumul ala care serpuieste ne-a apucat noaptea.BEZNA!!Aveam 2 lanterne chioare,ca si noi de beti ce eram.NOROCUL nostru ca eram multi;11,si pe tot drumul am cantat,am facut galagie.Nestiind ce ne asteapta in poiana!Cand am ajuns in poiana,unul dintre noi cel mai electrocutat,ne-a zis ca langa noi in apropriere este ceva...Normal ca electrocutatii de noi i-am zis ca e o vaca care paste(in zapada de 20cm).
Cand am ajuns la cabana,era un nene padurar la o masa cu flinta langa el si vreo 6 petarde din alea mari de armata.N-am apucat sa-l intrebam ce face noaptea acolo cu alea,ca din locul de unde am intrat noi in poiana,cine credeti voi ca au inceput sa (latre?) O HAITA DE LUPI!!.Intr-o miime de secunda ne-a iesit prin piele toti hectolitri de coniac'SPECIALITATEA' pe care cu drag le-am consumat in ziua aceea!! ASTA AVENTURA!Si mai am.Dar continuarea in episodul 2.VOI AVETI CEVA? P.S. ATENTIE! NU ESTE POVESTE! Suntem destui martori(patiti)
marin62
Postat pe 25 August 2008 22:15
Yeeee...ce dor mi s-a facut de Sinaia...am fost aici acum 3 ani...dar vara...insa noaptea tot auzeam lupii.
Abia astept sa apara zapada sa dispar la schi!
sweet_iulia
Postat pe 29 August 2008 10:47
PATINAJ! :)
lazygirl
Postat pe 29 August 2008 13:29
lupi???? dumnezeule...

Postat pe 6 Septembrie 2008 11:49
Intr-o vara pe drumul acela, desi ininte trecusera 2 turisti cu un caine cu ei si-i mai puteam zari din cand in cand pe la cotituri, am auzit un marait-harait in tufe. Am sters-o. Nu stim ce a fost. eram doar doi: eu si sotul.
dr2000_lazy
Postat pe 31 Octombrie 2008 13:09
NICULESCU, eu vreau sa aud si partea a doua!!!
Gaby211081_lazy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:19
Eu nu vreau sa aud partea a doua. Turisti beti si "grozavi" pe carari de munte - NU MULTUMESC !
skia
Postat pe 8 Ianuarie 2009 18:54
Bravo, Mariana !
parvulescu_dan
Postat pe 27 Februarie 2009 09:39
Generatia noastra,adica cei de dinainte de Revolutie,oricat de beti eram,aveam bun simt!!.Nu suntem ca pustimea de azi...
Iar voi cand va mai duceti la munte,sa nu uitati sa va dati jos din masina!Muntele se vede mergand si urcand la picior,nu cu Mertanu'.Sau sa stati la hotel de 5 stele sa va uitati pe geam la munte.COPII LU'MAMICA nu au ce cauta pe munte.Va 'multumesc'pentru comentariile voastre scrise din Dorobanti.Pa FATA!
marin62
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:51
Eu merg pe munte pentru a admira natura.Cand vreau sa beau merg la carciuma !
adipastor
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:25
Draga ''PITI'' in Dorobanti nu ai cum sa auzi pe viu lupi sau freamatul padurii.Eu nu am IPOD ca al tau......
Poate ca nu stii dar generatia mea in comparatie cu altele,chiar beti de eram stiam sa ne comportam civilizat in societate.Gasca mea nu este din aia cu ifose si fite de bulevard ca.....
marin62
Postat pe 9 Noiembrie 2009 00:36
Stimate domn Mitica
Nu am spus niciodata ca nu stii sa te porti in societate(cu toate ca nu bag mana in foc). Eu am spus ca muntele se adreseaza altei categorii de oameni. Pentru linistea ta sa stii ca eu merg pe munte,practic alpinismul si skiul alpin de pe vremea cand tu "aplecai cracile de salcam la capre"
Cu consideratie "Piti"
adipastor
Postat pe 9 Noiembrie 2009 20:16
Alcoolul isi manifesta efectul indiferent de "generatie". Alcoolul nu are ce cauta in meniul zilnic al unui om, in special pe munte.Nimeni nu se poate mandri cu performantele bahice pentru ca sunt infantile, inutile si de prost gust.
Indiferent cine esti, daca vrei sa-ti creezi lumea ta cu ajutorul alcoolului, retrage-te intre patru pereti si lasa muntele necontaminat...
parvulescu_dan
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:00
AM auzit si eu despre o intamplare cu lupi...din pacate nu am trai`o eu... E vb de tatal meu, care a avut ocazia sa vada in Piatra Craiului cum caii se apara de lupi.. Aveau chiar si un manz printre ei...BIneinteles ca nu s`a intamplat nimic rau, pentru cai ..Asta a fost o intamplare fericita, deoarece turistii erau in siguranta la cabana..Nu vreau sa ma gandesc cum ar fi altfel
pisu_blondutza
Postat pe 22 August 2010 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tabara de vara pentru adolescenti - Escapade Adventure Park - Early Booking valabil pana la 31 Martie 1 De la: EscapadeAdventurePark 9 Martie 2016 11:24
caiac, rafting, canyoning, surf, diving, fishing, climbing, ciclism, motocros,ski etc. AVENTURA 1 De la: cisabelcor 4 Martie 2010 17:51
Scufundari - scafandri: cursuri online/eLearning PADI. 1 De la: omnismares 7 Noiembrie 2009 08:06
ati fost la cetatea Histria? 14 De la: OSS 14 Iulie 2011 13:32
A FOST CINEVA SA VADA MARELE ZID CHINEZESC? 23 De la: Imperator_lazy 14 Februarie 2014 21:20