Setari Cookie-uri

VACANTA IN TENERIFE

Salutare, Vreau sa va povestesc pe scurt despre minunata vacanta pe care am petrecut-o in Tenerife timp de o saptamana.A fost o vacanta de vis .Am vizitat muntele Teide, am urcat cu telecabina pana la 3700 m, am avut parte de imagini incantatoare , peste tot numai roci vulcanice, intreaga insula fiind vulcanica. Am vizitat Jungle Park, singura jungla din Europa, foarte incitant, spectacole cu papagali , vulturi, animalele erau ca la ele acasa,am mers pe poduri suspendate din funie facute, am mers cu bobul, a fost super. Am vizitat Loro Park un parc extraordinar de curat si pus la punct,tot o gradina zoologica dar mai comerciala comparativ cu Jungle Park, cu spectacole de orci,de delfini, de lei de mare, o incantare. In penultima seara am fost la castelul medieval San Miguel, unde am participat la un spectacol dat de cavaleri, unde am luat masa asemeni cavalerilor de la curte si unde ne-am simtit foarte bine. Noi am stat in Costa Adeje la hotel Fanabe de 4 *. Hotelul a fost super, camera avea vedere la piscina hotelului, la 500 m de ocean. A fost o vacanta de vis, pe care v-o recomand .

Postat pe 29 August 2008 16:16
super cand ma intorc si eu din Grecia o sa va povestesc cum am petrecut acolo....pupici..felicitari pentru excursia reusita
elenatoma2007
Postat pe 1 Septembrie 2008 12:50
hello!super tare,lyvya o intrebare cat te a costat vacanta:)ca ma bate gandul sa ajung si eu prin tenerife,si inca ceva prin agentie,sau singurica ti'ai cautat pe internet oferte?:)ms anticipat pupici
mirela_akc
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:45
Buna,cam la 3000 E s-a ridicat sejurul, si am fost prin agentie.

Postat pe 9 Septembrie 2008 22:29
Buna,
3000 eur cate persoane???
Pt ca mi se pare destul de piperat pt doar o sapt.
Am fost si eu in primavara dar am stat si 3 nopti in Madrid, ce ne-a conferit prilejul vizitarii. In Tenerife a avut 7 nopti cazare si am cumparat si 3 excursii (insula La Gomera, Vf Teide cu traversarea muntelui si Puerto de la Cruz cu Loro Park si alta pe ocean la vizionat balene in habitatul lor), alte 2 zile am inchiriat masina si am facut turul insulei si in total am cheltuit ~ 1300 eur. Prezicez ca am avut hotel de 4 stele cu demipensiune in Los Cristianos(nici tipenie de roman), deci tot in Playa de las Americas. E foarte adevarat si ca am cumparat excursia direct de la o ag din Madrid iar restul ne-am cautat individual( cazare si transport Madrid insa eu zic ca diferenta de bani este enorma.
Cel mai bine este sa iti organizezi pe cat posibil singur!!!
luciana_stan
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:02
Eu am fost in Tenerife in aprilie, la hotel Fanabe Costa Sur, 4 stele, demipensiune, plecare din Stuttgart, Germania. Biletul a costat 446 euro.A fost superb.
kudika116564
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:41
si eu am fost in tenerife, in iunie in playa de las americas.
sincer nu prea m-a dat pe spate: nu scapasem de mizeria si de gunoaiele de pe strada nici acolo.
in rest ok, am facut o groaza de excursii, tot ce se putea face:)
ce m-a deranjat cel mai mult a fost mizeria de pe strada, ca in hotel a fost "bec" :), si am fost la aqua park, un fel de aqua magic de la noi, acolo am platit 100 de euro 2 persoane( intrarea, colacul caci acolo se plateste inclusiv ca iti lasi hainele intr-o cutie si mai ales se plateste sezlongul)
aviz amatorilor care vor sa mearga acolo sa evite locul acela.
am avut o ghida f draguta, ne-a dus pana si la un restaurant romanesc:)
mancarea de acolo e f buna, cui ii place pestele :) si accesibila.
de cheltuit bani nu prea ai unde :( sunt magazine dar nu prea stralucite insa stiu f multa luma care si-a cumparat aparate foto la preturi f bune ( aveau si ei tiganii lor:)) insa am gasit magazinele mango, zara, promod etc unde mai puteai sa ti cumperi cate ceva.
e adevarat ca insula e deosebita, dar asta e o excursie, te duci vezi si pleci.
aha...si am fost prin agentie ptr ca un bilet pana acolo costa 1000 de euro de persoana si nu poti face rost de cele la charter, numai cu escala. insa am auzit ca poti sa negociezi f bine la cazarea la hotel daca nu mergi prin agentie.
SI INCA CEVA F IMPORTANT PTR DOAMNE: ACOLO TOTUL SE NEGOCIAZA!!!!!!!!!!!! e minunat :)))
sper ca va este de folos ptr cei care vor sa mearga acolo

Postat pe 22 Septembrie 2008 11:28
http://www.lazy.ro/comunitate/parvulescu_dan/poze/album/310.html
Intr-adevar, Tenerife este o destinatie interesanta.
parvulescu_dan
Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:57
Si eu am fost in Tenerife in 2006 si a fost minunat!
Noi am stat la Hotelul Jardin Caleta de 3* si am fost foarte multumita de hotel intrucat aveau 2 camere, un living room-inclusiv cu aragaz si farfurii etc si apoi camera propriu zisa cu vedere la piscina si la Oceanul Atlantic, aveau si jacuzii cu vedere la ocean.. a fost superb..m-am simtit minunat la acel hotel si mancarea excelenta!
M-am intoarce oricand in Tenerife!
oanaboz
Postat pe 4 Ianuarie 2009 10:59
Buna!Am o curiozitate,cu ce anume ai plecat spre Tenerife?Cu avionul,de unde a fost imbarcarea si cam cat te-a costat?A fost cursa directa sau cu escala?Eu ce am gasit m-a cam speriat...ar trebui sa plec in august,dar la cat costa biletul de avion(mai mult decat excursia in sine)ma cam indoiesc ca o sa mai plec.Multumesc.
lazy000032
Postat pe 22 Mai 2009 13:53
Buna,
Eu am fost in Tenerife anul acesta si am beneficiat de un program promotional de promovare a insulei cu cazare gratis intr-un apartament cu living , dormitor , bucatarie , baie si terasa complet mobilat si utilat .Pot sa va spun ca insula este superba , cu preturi mai mici ca la noi si eu sper sa ma intorc la anul acolo. Pentru cei interesati le pot spune cum sa ajunga acolo platind doar drumul , mancarea si excursiile optionale . Ma puteti contacta la adresa: manu_ela_tene@yahoo.com
manu_007
Postat pe 28 Iunie 2009 20:00
Si eu am fost anul trecut in mai.Am fost placut surprins de conditiile din hotel,plaje si magazine.Am ramas impresionat de preturi , mult mai mici ca in Romania mai ales la mincare si bautura ,iar calitatea si servirea ireprosabile.Am reusit sa merg in citeva excursii, Teide, La Gomera,Masca insa mai este mult de vazut. O saptamina e mult prea putin pentru un asemenea sejur.Abia astept sa ma intorc inapoi.Va astept pe pagina mea www.caius.ro pentru invitatii in Tenerife ,hotel gratis 7 zile.de asemenea va ajut si cu zborul.( Va pot sugera drumul cel mai convenabil pentru dvs.)De altefel gasiti si in pagina sugestii de zbor.Vizitati :www.caius.ro !
caiustravel
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:02
Ma bucur ca ai descoperit o destinatie de exceptie!
Eu mi-am cumparat o coproprietate la Hotel Regency Cllub si acum sunt in negocieri sa cumpar sila Flamingo Club.
Sunt indragostit de insula si v-o recomand tuturor!
Daca exista amatori, ma puteti contacta la
Tel 0723653093 sau prin e-mail la
kastimisoara@yahoo.com pentru a va oferi o cazare gratuita timp de 7 nopti la una din hotelurile Regency Resorts din tenerife (timp de 7 nopti in apartamente de 2 camere pentru 2-4 persoane).
Pentru a vedea detalii despre oferta intrati pe
www.kas-afaceri.ro
Acolo gasiti alte 11.000 de destinatii in toata lumea, la preturi ce bat orice oferta a agentiilor din Romania.
kas_lazy
Postat pe 25 Februarie 2010 23:47
Salutare
In primul rand vreau sa va spun ca am avut discutii cu astia ce spun ca iti dau cazare gratis la Regency Resort in Tenerife 7 zile de vineri pana vineri ( nu stiu de ce nuumai in aceasta configuratie pt ca asa nu prea gasesti variante bune de avion) , vrajeala totala. Iti spun ca te vor astepta la aeroport, ca te vor consilia ce sicum sa faci pe insula, iar vrajeala. Eu am ajuns joi acolo si am fost .... sunat luni sa ma intrebe daca am ajuns cu toate ca m-au tot batut la cap sa le trimit o copie de pe biletul de avion ceea ce am si facut.
In sfarsit, eu nu am crezut de la bun inceput asa ca mi-am facut rezervare la un hotel de 3 stele - Los Dragos in Port Santiago, Las Gigantes pt un apartament cu dormitor si living cu bucatarie utilata si balcon la ocean super bine unde am platit pt 9 nopti 270 euro. http://www.hoteles-losdragos.com/los-dragos-del-sur/informacion-general.html
Am inchiriat o masina Seat Ibiza cu 120,83 euro pe intreaga perioada (10 zile !!!) de la aeroport ceea ce mi s-a parut iar super pret. Am bagat benzina de 55euro si am facut excursii in toata insula ( Teide, Santa Cruz, Las Americas beach unde faceam plaja, croaziere la delfini balene , Siam Park(aqualand), San Miguel-Medieval Adventure, Alma(Flamenco dans) etc. Nu e voie sa bei cand conduci, dar... nu recunosc nimic
Avion am mers low cost cu Blue Air pana la Madrid si de acolo cu Ryanair unde am platit 215 euro dus intors de caciula.
Vremea este foarte buna acolo, intre 22-27 grade tot anul iar in perioada at am fost eu nu a plouat niciodata O ghida spunea ca ploua doar 1 saptamana pe an. Nu stiu ...
Am mancat in multe locuri, dar cel mai mult mi-a placut la niste restaurante pe malul oceanului undeva langa Santa Cruz la San Andreas unde este singura plaja cu nisip alb din Tenerife, foarte bine peste si fructe de mare si la Tajao/restaurant Rocas undeva la vreo 15 km de aeroportul din Sud.
Peste ce va recomand ar fi: "abadehe" , "alfonsinio" peste alb de mare exceptie si caracatita, dar sunt multe altele ce nu imi aduc aminte cum le mai chema.
In sfarsit, a fost super si daca faci rezervare din timp, adica de prin ianuarie, cred ca poti merge in iunie cu cca 250 euro de caciula avion si cazare pt 10 zile. Acum masa, fiecare cum doreste... Poate unii vor sa faca economii si vor sa manance de la supermarket si atunci cred ca pot manca cu 10 euro pe zi, cu toate ca la noi la hotel demipensiunea de caciula era 12 euro.
Daniel_lazy
Postat pe 28 Iunie 2010 18:06
Domnul Daniel,va rog daca puteti sa-mi dati mai multe detalii despre cazarea si conditiile de cazare la hotelul los Dragos.MA puteti contacta va rog pe mess?
Multumesc anticipat
alunelu69
Postat pe 19 Iulie 2010 18:14
Ma refer la Hotel Regency Club
caiustravel
Postat pe 20 Iulie 2010 17:28
Ce vrajala proasta ai! Doar prostii te pot crede mai kas-sistule
BeatriceR
Postat pe 17 Iunie 2011 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salutare, 4 De la: Muttley 9 August 2009 09:49
Ce faceti de Revelion? 36 De la: kudika413102 25 Iulie 2011 17:21
bun 1 De la: Livia 21 Aprilie 2008 16:15
Vacanþã trendy la Tel Aviv 1 De la: ileanastan 27 Mai 2013 05:21
Vacanta Cuba 6 De la: Imperator 9 Decembrie 2009 23:04