Setari Cookie-uri

croaziere pe dunare

A auzit cineva de posibilitatea de a face o croaziera pe Dunare de la intrarea in tara pana la mare? Eu cred ca ar fi cel mai frumos traseu in Romania, dar nu stiu pe nimeni care sa il fi parcurs ori sa fi auzit de existenta unei astfel de minicroaziera! Ma puteti ajuta voi?
a_linutza_4you
Postat pe 20 Septembrie 2008 16:08
eu locuiesc in severin si nu am auzit de nici o croaziera de genul asta doar cele pt strainatate. m-am plimbat cu barca cu motor prin imprejurari dar atat. cu siguranta mi-ar placea si mie asa cum vrewi si tu dar din pacate nu e dar daca aud ceva de genul...te anunt. pooop[
kattuka
Postat pe 30 Septembrie 2008 10:15
Multumesc pentru raspuns, desi nu pot zice k ma bucura. Poate vede cineva de la vreo agentie de turism mesajul si se gandeste sa organizeze asa ceva. Cu siguranta ar fi doritori, traseul fiind mult mai spectaculos decat o croaziera pe Dunare, de exemplu, in Budapesta (atat de mediatizata si de cautata)
a_linutza_4you
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:33
Eu am fost vara asta in vacanta la Orsova si am fost intr-o mica "croaziera" (mai bine spus plimbare) cu vaporul din Orsova pana la Cazanele Mari (comuna Dubova). Am parcurs o dist de aprox 25 km, peisajele sunt mirifice in zona, am ramas cu zeci de poze. Merita vazut. Am ajuns si in Moldova Noua (aproape de zona unde intra Dunarea in Ro) unde incepe defileul Dunarii propriu zis. Odinioara exista "Racheta" (o salupa rapida, asa se numea atunci) care strabatea aproape intreg defileul Dunarii de la Moldova Noua pana la Orsova, aprox 90 km pe apa. Mi-as fi dorit o asemenea plimbare, pe apa, pacat ca nu mai exista... Macar odata in viata merita vazuta aceasta zona splendida, chiar si de pe sosea. Mi-a placut...
Revenind la subiect, nici macar nu am auzit de croaziere pe tot cursul Dunarii de pe terit Romaniei. Eventual cauta pe net...
Radek
Postat pe 30 Septembrie 2008 15:22
Da exista aceasta posibilitate,contactati-ne si va ajutam.
www.croaziere.net
Ioan 0733555612
neala
Postat pe 7 Octombrie 2008 09:27
neala, ne poti da cateva detalii aici ?
m-ar interesa un concediu de 7 zile in Delta. eventual si un buget estimativ ....
danimicutica
Postat pe 12 Martie 2009 15:08
Dupa Portile de Fier II, nu prea mai ai ce vedea pana in Dobrogea...Din aceasta cauza nici nu sunt oferte turistice.
parvulescu_dan
Postat pe 26 Martie 2009 23:32
da. vezi http://www.carpediem-boat.ro

e un amic de-al meu,

Postat pe 28 Mai 2009 08:17
Daca ai reusit sa gasesti o companie care sa faca croaziere pe dunare anunta-ma te rog si pe mine,mi-ar placea mult asa ceva.....sau orice gasesti interesant de acest gen te rog sa propui si altora
viorashdragalash
Postat pe 30 August 2009 13:14
pacat ca nu se organizeaza croaziere mai lungi pe dunare.cred ca nu se vrea asa ceva . vara trecuta am stat la o pensiune pe malul dunarii la ieselnita si am vazut o gramada de pasagere straine in plimbare . romesti nimic doar impingatoare cu barje. mare pacat.
petryx1304
Postat pe 20 Februarie 2010 21:28
alinutza sincer nu cred ca exista asa ceva... eu acuma imi fac lucrarea de licenta cu tema turismul de croaziera pe dunare si marea neagra, si urmaresc promovarea turismului de croaziera in romania... sa sti ca in licenta mea una dintre ideile mele de promovare va fi informarea turisrilor si voi propune o astfel de croaziera. alina imi zici te rog de unde esti...?
kudika340734
Postat pe 15 Decembrie 2010 15:14
De la: a_linutza_4you, la data 2008-09-20 16:08:11A auzit cineva de posibilitatea de a face o croaziera pe Dunare de la intrarea in tara pana la mare? Eu cred ca ar fi cel mai frumos traseu in Romania, dar nu stiu pe nimeni care sa il fi parcurs ori sa fi auzit de existenta unei astfel de minicroaziera! Ma puteti ajuta voi?


ba sigur suna la 0752123322

[img]http://www.hilariousheadlines.com/wp-content/uploads/2010/01/funny-boat-picture.jpg[/img]
rockk
Postat pe 26 Martie 2011 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ski in austria 11 De la: carmen1977roxy 20 Februarie 2010 10:32
Rep Dominicana!!!!!!!!!!!!!!!!! 7 De la: kudika1993 21 August 2010 12:38
Oare ce ne lipseste? 31 De la: visan_georgiana 7 Martie 2011 20:05
Santorini 7 De la: cristipene 16 Septembrie 2009 16:53
h 1 De la: Livia 21 Aprilie 2008 16:07