Setari Cookie-uri

La SPA, unde????

Stie cineva in Romania unde putem mergem la un hotel cu spa??? Sau in afara, in Italia? A fost cineva?
Gaby211081_lazy
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:54
Depinde ce anume vrei de la spa.... Noi am fost in Ungaria de 1 mai - ne-am luat un pachet welness (cu tot felul de masaje si minuni) - la Debrecen, unde e si apa termala - www.aquaticum.hu parca...
A fost super, ne-am simtit excelent, mancarea a fost foarte buna (era demipensiune) si pentru 3 zile nu am simtit nevoia de a iesi din complex, cu toate ca initial am avut emotzii vazand intrarea in hotel (nu arata foarte bine din exterior, dar hotelul este de 4 *).
Singurul minus a fost faptul ca nu am avut o vedere prea frumoasa, pentru ca nu am stiut cum e si ce sa cerem (am facut rezervarea de pe net), dar se poate cere banuiesc si vedere spre padure sau spre strand.
Daca ai nevoie de detalii iti raspund cu placere
rdt_andreea
Postat pe 10 Noiembrie 2008 07:51
Cam cat te-a costat distractia, cu tot cu transport?
Gaby211081_lazy
Postat pe 10 Noiembrie 2008 11:10
Pachetul pe care l-am luat noi a fost 290 euro/ persoana si anume:
"Pampering days in Aquaticum with the power of sea water

The package includes:
Accommodation for 3 nights with half-board wellness catering, unlimited use of the thermal baths, open-air baths, Mediterranean Pleasure Baths (in the opening hours), use of the Mediterranean sauna, steam chamber, bathrobes and fitness room, welcome drink upon arrival (fruit juice) VAT, and the service charge of the main courses offered.

Wellness services:
1 hydrating massage combined with aroma essences ( 25 minutes)
1 Spa Marine bathing in sea water ( 20 minutes)
1 Spa Marine hydrating body treatment combined with body peeling ( 70 minutes)
1 massage with special cream ( 25 minutes)
2 relaxation in massage seat (20 minutes)
„Five Tibetan Yoga exercises” (1 x 50 minutes)

After the treatments, a calming herb tea from Herbária (4 times)

Our prices do not include the use of the parking facility, price: 1.500,- Ft /car/ day
Tourism tax is not included in our prices, it shall be paid separately, from 18 to 70 years of age.
Price: 200 HUF/person/night. " - Informatii luate direct de pe site

Transportul nu mai stiu exact cat ne-a costat, am mers cu masina, distanta Brasov - Debrecen este de ~450 km, dar asta depinde si de fiecare masina si de consumul ei. In afara motorinei, ceea ce am mai cheltuit a fost bautura de la cina, care nu este inclusa in pret, dar nu a fost mare cheltuiala, nu suntem cine stie ce bautori . Alte cheltuieli nu am mai avut pentru ca au fost doar 3 zile de stat si le-am petrecut mai mult in interiorul complexului; in plus toate masajele si ce mai era inclus in pachet sunt programate de catre cei de acolo la anumite ore, deci ziua este destul de ocupata
rdt_andreea
Postat pe 13 Noiembrie 2008 08:24
Uau, suna foarte bine!!!
Multumesc de informatii. Sper sa ajung si eu o data acolo!
Gaby211081_lazy
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:44
Incerca hotelurile din Bulgaria .Au servicii foarte bune la spa si preturi mai mici decat la noi.Daca vrei iti trimit cateva oferte foarte bune acum de Pasti.
Marhala
Postat pe 1 Februarie 2009 09:34
Multumesc irenasandu!
Chiar m-ar interesa foarte mult!
Nu am fost niciodata in Bulgaria si mi-ar placea sa dau o fuga, poate de Paste...
Gaby211081_lazy
Postat pe 2 Februarie 2009 09:36
Ca exemplu: 4 nopti, UAI, Grifid Arabela & Bolero 4*, Golden Sands, 184 Eur, in perioada 17-21 Apr.



De la: Gaby211081, la data 2009-02-02 09:36:20Multumesc irenasandu!
Chiar m-ar interesa foarte mult!
Nu am fost niciodata in Bulgaria si mi-ar placea sa dau o fuga, poate de Paste...
Marhala
Postat pe 2 Februarie 2009 15:54
Cazare in camera dubla in Hotelul Arabella**** - renovat in 2008/2009
Ultra All Inclusive: Mic dejun, dejun si cina tip bufet, Dejun festiv de Paste pe 19.04.2009 cu oua rosii, cozonac si friptura de miel, mic dejun continental, gustari si patiserie dupa amiaza, optiune pentru cina la unul din restaurantele cu specific, cu rezervare, restaurantul Asia - a la carte, nou, din 2009; restaurantul italian, a la carte, nou, din 2009, restaurantul bulgaresc, a la carte. Snack bufet intre masa de pranz si masa de seara, Bauturile alcoolice si nealcoolice locale sunt oferite la barurile hotelurilor de la ora 10:00 dimineata pana la ora 02:00 dupa miezul noptii; bauturile de import oferite in toate barurile din hoteluri de la 10:00 la 02:00 - NOU IN 2009, Program special de animatie si sport in fiecare zi, Mini club pentru copiii si multe alte surprize, Activitati creative cu tematica de Paºte; Program zilnic de entertainment si show – uri seara;Discoteca cu DJ profesionist; Program de divertisment cu echipa de GRIFID: Loc multifuncþional de joaca: fotbal, volei, baschet, tenis – noi, construite în 2009, French bowls; Shuffle board, Gimnastica aerobics, Pilates , Tae – Bo, Darts, Tenis de masã, centru fitness, 2 piscine exterioare si una interioara, Salon de infrumusetare (cost suplimentar); Tratamente naturiste de frumuseþe, masaje (cost suplimentar); Sauna, Hammam / Sauna cu aburi si baie de aburi (cost suplimentar)
Marhala
Postat pe 2 Februarie 2009 15:57
La hotelul Ana Aslan in Eforie Nord gasesti tot ceea ce vrei.Este super hotelul cu tot ceea ce iti ofera.
maria_iv
Postat pe 19 Februarie 2009 16:36
In Romania doar la hotel Europa in Eforie dar eu recomand inca odata Bulgaria care este aproape si mult ma iieftin...
Poti incerca statiunile termale din Ungaria de la granita cu tara noastra Hajdusoboslo, Debrecen, Bekescsaba.

http://ro.hungarospa-rt.hu/
http://amfostacolo.ro/ungaria-pareri,9/bekescsaba,60,468/
Marhala
Postat pe 20 Februarie 2009 18:39
In Eforie Nord se numeste ANA HOTELS EUROPA .Ai dreptate cand spui ca in alte tari serviciile sunt mai ieftine.
maria_iv
Postat pe 21 Februarie 2009 19:54
super concurs

forumadria.ro
dmx
Postat pe 5 Martie 2009 17:30
Merita sa incerci hotel Germisara din Geoagiu-Bai,jud. Hunedoara.4 stele f.bine pus la punct,piscina cu jacuzi,baza de tratament,sauna...si mancare f.buna,demipensiune,ai o odihna totala.Au programe avantajoase.Poti rezerva direct,ai toate datele pe www.hotelgermisara.ro
culisir
Postat pe 25 Martie 2009 19:29
incercati aqua spa day tg mures,au conditii deosebite.se pare a fi un centru spa ff mare.
titzian
Postat pe 30 Iulie 2009 16:21
eu iti recomand cocorspa in neptun.este un vis
ionela_sasu
Postat pe 30 Octombrie 2009 06:44
d
Buna. Daca te intereseaza ofertele de la ANA HOTELS din Eforie Nord contacteaza-ma pa office@irina-travel.ro. Daca vrei lasa-mi si un numar de telefon unde sa te contactez. O zi buna!
karolyne32
Postat pe 2 Noiembrie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bun 1 De la: Livia 21 Aprilie 2008 16:15
un vot va rooogg 0 De la: 11 Martie 2010 10:39
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE 1 De la: fototapettt 27 Ianuarie 2011 16:24
BODRUM hotel ART Bodrum 9 De la: valentina_v 18 August 2010 12:48
MADEIRA - Portugalia 3 De la: Cassey 25 August 2009 02:30