Setari Cookie-uri

BODRUM hotel ART Bodrum

Salutare all , am o intrebare pentru toti : stie cineva ceva despre Hotel ART Bodrum? Deja am achitat biletele pt vara si as vrea sa aflu cateva sfaturi sau impresii de cineva care a fost pe acolo .
multumesc
lipanadrian
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:25
Nu cunosc hotelul, de fapt nu imi aduc aminte nici de numele hotelului in care am stat. Bodrumul e construit/asezat de-a lungul a 4 golfulete, daca imi aduc bine aminte. Le poti considera zone diferite. Daca te plimbi pe jos prin fiecare iti dai seama de diferente. Am fost prin Ali-Baba Tour. Am platit camera cu aer-conditionat, frigider si TV. Aerul-conditionat de fapt nu era inclus in pretul camerei, ne-au spus cei de la receptie ca trebuie sa mai platim ceva pentru ca sa dea drumul. De aer conditionat ai nevoie la Bodrum. TV-ul nu-si are rostul, nu ai de ce sa ti-l doresti. Frigiderul era o miniatura care servea drept mini-bar. Camera a fost spatioasa si cocheta. Din pacate asezata langa grupul electrogen, asa ca pe la 4 dimineata ne trezea zgomotul motorului. Dar ... am avut doua mese pe zi, bufet deschis, foarte buna mancarea, meniu variat si bogat.Doar bauturile trebuiau achitate separat. Mesele erau amenajate in jurul piscinei, atmosfera f. placuta, spectacole organizate de hotel, in timpul cinei (nu in fiecare seara!). Nu toate hotelurile servesc acelasi meniu, normal ... si nu peste tot sunt darnici la mancare dupa cum s-au plans niste amici. Oricum, statiunea e f. frumoasa, posibilitati de a-ti petrece serile foarte-foarte multe. Fiecare bar incearca sa prezinte ceva deosebit care sa te atraga. Ziua poti sta langa hotel, pe plaja amenajata, baietii de la hotel iti adduc bauturica/racoritoarea la sezlong. Dar marea nu este peste tot f. atragatoare. Langa hotelul nostru arata ca lacul de la Amara, fara valuri, namol pe fundul ei, plante ca si stufarisul ... Asa ca ne-am folosit de oferta celor cu barcute pentru 10-20 de persoane. Plecam la 10, ne intorceam la 18, un pranz frugal pe barca, puteai face plaja la bord, iar barcuta oprea in tot felul de locuri interesante, pe langa insulite. Inotai, te jucai cu pestisorii clorati, vizitai cate o pestera ...
Noi am fost cu masina noastra la Bodrum si am avut posibilitatea sa vedem, prin Turcia, cateva obiective turistice: Efes, Troia, Pamukkale. La intoarcere am stat 3-4 zile in Istanbul. Poate nu ti-au folosit f. mult informatiile dar iti dai seama ca vei avea o vacanta frumoasa!
cloppy
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:14
Interesanta descriere.
Si o intrebare suplimentara:
si eu vreau sa fac drumul asta cu masina, ar trebui sa-mi fac rezervari la hoteluri pentru opririle de pe drum, adica in afara de sejurul la plaja, sau gasesc pe drum cazare fara rezervare, si cam la ce preturi.
Si se circula ok prin Turcia, ca nu fusei inca, si as vrea sa vad cam tot asta- Istambul, Efes, Troia, Pamukkale,
Sa-mi iau dolari sau euro, sau sa schimb pe lire turcesti, cum e cu banii.
Multumim de raspusuri.
calator
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:25
Am stat anul trecut la Club Art Bodrum.
Camerele sunt ok, mancarea a fost cam slaba f.putine fructe si felurile de mancare se repetau destul de des.
Drumul pana la plaja este greu deoarece se coboara o panta abrupta.Pe plaja sezlongurile si umbrelele sunt gratuite dar tot ceea ce se consuma acolo este contra cost.
La hotel, care este asezat in trepte, sunt 3 piscine foarte curate.
Se ajunge bine in oras deoarece autobuzele intorc in dreptul hotelului.
Sfatul meu pentru bani este sa aveti lire turcesti.
oanamdobre
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:54
Am fost acum doi ani in Turcia tot cu masina, desi am fost in Alanya care este la 130 km dupa Antalia. Noi am dormit prima noapte in Istambul, am gait camera direct acolo cu 40 euro camera cu 3 paturi,si a doua noapte am dormit in masina intr-un peco. Anul acesta am dori si noi sa mergem tot in Bodrum ca e mult mai aproape de granita. Oricum e foarte frumos, au conditii minunate si sunt foarte ospitalieri.De unde ati luat biletele si cat au costat?Daca doresti informatii despre orice hotel de oriunde gasesti la adresa:http://www.tripadvisor.com Distractie placuta!
dorimircea
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:00
pt. "calator" : am facut rezervare pt. canakkale, am dormit o noapte. la Istanbul ne-am descurcat la fata locului, dar cred ca e mai bine daca iti cauti din timp. eu mai fusesem in Istanbul si am stiut unde sa caut cazare. cred ca poti gasi camere cu baie la preturi mici in Istanbul. masa nu as lua-o la hotel in istanbul (nu ca ar fi rea sau putina) deoarece in oras poti manca la preturi bune. sa cobori la Bosfor, sa cauti barcile pescarilor de pe care ei vand peste proaspat prins, prajit la gratar, intre doua felii de paine. ramai cu Euro in mana, nu-i schimba, nu are rost. pt. obiectivele turistice iti este suficienta o harta a Turciei, noi doar cu atat ne-am pregatit. la Efes mai mult de 2-3 ore nu ai ce face, e arhisuficient. pentru Troia vei avea nevoie de mult mai putin timp,aici trebuie sa-ti lasi imaginatia sa zboare ca sa poti recrea "momentul" istoric. citeste pe net despre Troia, eu am vazut si un documentar ... nu toti oamenii de stiinta sunt de acord ca acolo ar fi fost Troia. la Pamukkale stai cam cat vrei tu ... e o priveliste minunata si ai sa vrei sa stai mult sa te minunezi, este si un muzeu, dar ce e mai frumos e ca ajungi la dealul acoperit de calcar printre ruinele unei cetati. este si un bazin cu apa (ca un strand) unde poti sa stai daca iti face placere, asa ca o jumatate de zi sau o zi, cum vrei. intri cu masina prin cetate, ajungi la dealul cu calcar, muzeul e langa, bazinul e langa, separat. ah, din bodrum se organizeaza excursii cu autocarul la efes si celelalte obiective turistice, vezi in centrul orasului, mai bine zis in port. nu rata Aqua Park (sau cum ii spune, ma refer la toboganele cu apa), nu se compara nici pe departe cu Mamaia sau ce e langa Otopeni.
cloppy
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:35
Buna, am fost in bodrum... e superb. la Almira hotel 5 stele. nu are a face nici cu turcia in sine. pare o lume de basm. o seara buna! MIOARA PIRVU, CRAIOVA
mioarapirvu
Postat pe 16 August 2010 22:41
De la: lipanadrian, la data 2009-04-06 19:25:43 Salutare all , am o intrebare pentru toti : stie cineva ceva despre Hotel ART Bodrum? Deja am achitat biletele pt vara si as vrea sa aflu cateva sfaturi sau impresii de cineva care a fost pe acolo .
multumesc






http://www.artotelbodrum.com/galeri_eng.html?21

... ghetou pentru pensionari si familii cu copii ... nu e o acuza ... bineinteles ca o sa ne spui si cit au costat biletele sa ''salivam'' si noi ...

marco918
Postat pe 16 August 2010 22:46
Cum poti utiliza o pereche de patofi cu toc, o geanta si un nud gratios pentru a intra la scoala? http://www.facebook.com/photo.php?pid=30851931&id=1332832643&subject=129389303749416 Aici gasiti raspunsul:D Un raspuns neconventional si indraznet;) Daca va place, dati un Like la pagina Scoala ADC si apoi un LIke la poza. E o concurenta mare pentru Scoala de Publicitate:( :*:* Va multumesc!!!
valentina_v
Postat pe 18 August 2010 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BODRUM hotel ART Bodrum 9 De la: valentina_v 18 August 2010 12:48
h 3 De la: ivc67 22 Iulie 2009 17:49
croaziere pe dunare 13 De la: rockk 26 Martie 2011 19:31
un vot va rooogg 0 De la: 11 Martie 2010 10:39
Castiga bani usor! 2 De la: kudika226898 27 Noiembrie 2010 11:27