Setari Cookie-uri

blue lagoon hotel in corfu



salut prieteni, am si eu nevoie de cateva informatii privind hotelul blue lagoon din insula corfu si ce pot vizita...cum este hotelul, facilitati,etc...merci...vacanta placuta tuturor
romynutza_20
Postat pe 28 Iulie 2009 23:32
Buna dimineata,

Hotelul- 3 stele- este alcatuit din mai multe bungalow-uri, situate intr-o gradina de palmieri si maslini, avand in centru o piscina superba in forma de "S". Este situat in statiunea Roda, la 35 km de capitala Corfu Town, la 100 m de plaja. Plaja este cu nisip si pietricele, se pot practia toate tipurile de sporturi nautice. Toate camerele dispun de: grup sanitar propriu, TV, telefon, frigider, balcon, aer conditionat (optional - 5 euro/camera/zi). Hotelul dispune de restaurant, salon TV, bar, piscina.
-35 km de cel mai apropiat aeroport (i. kapodistrias)
-5 minute pe jos pana la cea mai apropiata statie de autobuz
-1 km departare de cel mai apropiat targ (roda)
-Parcare (se plateste la hotel)

Poti inchiria masina (sa ai permisul auto la tine) si sa vizitezi satiunile de pe insula, poti alege turul mare al insulei (printr-o agentie greceasca sau a egentiei prin care mergi), poti lua Green Bus din staie si mergi pana-n Kerkyra, capitala insulei, Toate sunt minunate si in functie de timp,,,merita vazute. Intra si pe forumul "Corfu" si citeste si acolo recomandarile facute de cei care au fost. Eu de 4 ani merg in Corfu dar stau in Acharavi, statiunea urmatoare dupa Roda. Este minunata toata insula si ai multe de vazut, timp sa ai. O vacanta minunata iti doresc.
t_arhip
Postat pe 19 August 2009 09:19
Buna ziua,

Si eu merg in Corfu, dar la Messonghi Beach. Imi poate da cineva detalii despre aceasta locatie? Multumesc!
jenutza_lazy
Postat pe 19 August 2009 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Revelion 2009 4 De la: lazyEdi 11 Decembrie 2009 11:57
El Mundo Tour 4 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 22:28
HOTEL NOU IN TIMISOARA, SUPER PRET CAZARE 1 De la: LINA_RAMONA 23 Septembrie 2009 09:19
barcelona - callela del mar 10 De la: Titanika 8 Februarie 2012 23:52
NoNameTravel.ro – Fly Your Dream 1 De la: VioOlteanu 28 Octombrie 2009 23:32