Setari Cookie-uri

VINE IARNA

In curand va veni iarna. E bine sa ne gandim din timp unde mergem la ski ! Astept opinii si impresii de calatorie, experiente bune sau rele din Austria sau Germania....
Astept sugestii- exclus Zeel am See, am fost deja....
Imi plac chiar si poze daca aveti, dar mai mult vreau adrese si realitati traite de voi !!!! Multumesc
120856
Postat pe 28 Iulie 2009 20:45
in 2006 vara am fost in dolomiti Cortina d'ampezzo , poate cei mai frumosi munti din europa , infrastructura pentru sporturi de iarna impresionanta , ma gandesc anul acesta sa merg acolo o camera la o pensiune in Pozza di Fassa la cativa km de cortina costa atunci 30 euro/noapte cu mic dejun inclus !
cristian_h
Postat pe 29 Iulie 2009 08:03
da, pretul e bun, dar era 2006, cat o fi acum ? oricum am auzit ca nici Germania nu e de lepadat !am sa caut pe net Alpendorf, Sankt Johann, Wagrain, Flachau, sunt cateva locatii mai sus de Munchen, la o ora de mers cu masina, si poate nu ma mai calc pe clapari cu toti "manelarii" de bani gata !
Daca mai afli ceva, posteaza, orice alte informatii.... ca...vine iarna!!!! si, MULTUMESC MULT !!!!
120856
Postat pe 25 August 2009 23:44
Hai fugi de-aici si nu mai cobi, pentru ca mie nu-mi convine sa vina iarna! nu mi-am facut concediul si n-am fost nicaieri in vara asta!
onyx001
Postat pe 4 Septembrie 2009 08:35
Eu inteleg ce vrei sa spui.... dar iarna nu prea are cum sa vina. Poate toamna. Oricum afara azi sunt 34 de grade deci e super sa primesti mail cu subiectul Vine iarna! Pe mine una ma deprimi.
MARCEP
Postat pe 4 Septembrie 2009 08:44
fiecare om are anotimpul lui preferat
Gabriel54
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:45
E bine sa ne bucuram de viata cu darurile fiecareui anotimp!
tuca_lila
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:02
fetelor, stati prost cu nervii!!!! de ce sa te deprime dorinta de a-ti planifica zilele cand vrei sa pleci la ski?
ce e rau ca vreau mai multe opinii legate de diverse locatii pt. acest sport ???/
120856
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:53
bunaaa !!!

si eu abia astept iarna, vreau sa merg la ski in austria si tare as vrea sa citesc sfaturi si referinte despre hoteluri, statiuni, preturi, asa ca ii rog pe cei care au trecut pe acolo sa posteze cat mai multe
miminu
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:46
noi am fost anul acesta in feb, 4 familii in Zeel am Zee. trei familii au venit cu masina, noi cu avionul si apoi cu ei din Viena. Da, sa te tot saturi de ski la cate partii mari, late , dupa toate gusturile si abilitatea ta !
In rest, ce sa-ti spun, ca am platit 840 EUR pt 2 pers cu demipensiune la hotel de 4 stele si era cu ingaduinta de 2+juma ? pt 7 nopti !!! Ca mancarea se cam repeta un pic, dar mergea ! Ca la masa nu primeai nici un pahar cu apa fara bani !!!!Doar copiii primeau suc gratis ! Ca net-ul de la receptie mai mult nu mergea.... Ca in statiune era plin de romani cu fite care dadeau indicatii la telefon subalternilor sau rascoleau rafturile din magazine si se certau cand gaseau doua acelasi lucru la pret redus ?????
Ma rog, de frumos e frumos, bine organizat NEMTESTE !
Da, stiu sa vanda bine, infrastructura bine pusa la punct, statii dese de bus pt mers la partii ( daca nu gasesti hotel aproape = dar asta costa mai mult )!!! Oricum, anul asta voi pleca la bulgari, e mai aproape si am auzit ca-i bate pe austrieci !
Daca voi sfla mai multe promit sa scriu !!!
120856
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:16
Apropo de mers in Bulgaria la munte, recomand statiunile Pamporovo si Bansko. Au locuri f frumoase ( ca in Transfagarasan)hoteluri si partii super, nu se inghesuie lumea la telescaun ( pt ca sunt suficiente)personal f amabil si destul de aproape de Bucuresti. Pt mine a fost totul la superlativ. Am intalnit multi englezi si irlandezi care au cumparat deja proprietati acolo.
cameliadorobantu
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:50
Da, am auzit si eu de Bansko, dar celor care sunt interesati va recomand sa intrati pe : bulgariaski.com-si abunda de oferte la prima mana! Unde mai pui ca sunt reduceri daca platesti pana la 1 nov ! fara adaosul agentiilor din Romania !!!!
Eu asa am procedat cand am fost la mare la bulgari si a fost OK !!!
Referitor la distanta : Borovets este mai aproape decat Bansko. De la Sofia mai sunt 70 km pana la Borovets!
120856
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:27
Nu-mi place iarna de cat in prima zi in care ninge e superba daca a nins atnci mult. Totul este alb si un aer proaspat,sa apara si soarele e intradevar de vis. Daca tine asa o saptamana si te afli in orasele din tara si nu la munte e super,insa atat . Daca sunt la munte in excursie poate tine si o luna nu-mi pasa.Atat !in rest vara,vara si iar vara e sublima si ii ajuta pe absolut toti oamenii in ori ce sitoatie sar afla ei.ESTE CALDA, SI MULT MAI BUNA DECAT ORICARE ANOTIMP.Ce spuneti?
lazy000653
Postat pe 24 Octombrie 2009 12:16
pentru cine vrea sa primeasca un voucher de 300 ron gratuit in vacanta, fara concursuri:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=1&art=91
lazy000475
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:36
Despre ce e vb ? nu exista nimic gratis pe lume ! da-ne amanunte!
120856
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:29
Apropo de iarna: Compania TAROM introduce in aceasta iarna un zbor direct la Salzburg!!! grabiti-va sunt promotii la bilete care pleaca de la 138 EU!!!!!
Pt iubitorii de ski nu e nevoie de mai multe amanunte...zona e renumita !
120856
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:31
Eu va recomand sa va ganditi si la copii.. Pentru ei va recomand taberele de schi si snowboard cu Adventure CAMPS.. Nu doar ca vor invata tehnicile schiatului corect alaturi de monitorii si instructorii animatori, dar copiii vor avea parte si de alte activitati de animatie, drumetii si concursuri pregatite de acestea;)...Asadar, nu va ramane decat sa descoperiti aventura cu noi, in deplina siguranta! www.adventurecamps.ro
adventurecamps
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tabara de schi si snowboard cu Adventure CAMPS 5 De la: lazyEdi 8 Octombrie 2009 23:16
bucuresti city challenge 2 De la: codrutcod 10 Noiembrie 2008 12:24
INSEMNARI DINTR-O CALATORIE-VALEA OLTULUI... 4 De la: kudika374727 8 August 2011 16:23
A inceput sezonul de tabere de aventura cu Adventure Adventure CAMPS 1 De la: adventurecamps 28 Iunie 2009 23:19
Jurnal de calatorie - destinatii inedite 3 De la: Apollinaire 18 Mai 2009 01:07