Setari Cookie-uri

Mykonos

kiar nu a fost nimeni in Mykonos?
as vrea as aflu ceva pareri....eu plec prin Jeka la hotelul Mykonos Palace....in rest nu stiu mare lucru despre insula. anul trecut am fost in Corfu si mi-a placut.
sper totusi sa fie cineva pe forum care sa fi fost in Mykonos :)
andreea_drugea
Postat pe 29 Iulie 2009 09:38
dupa parerea mea cele mai frumoase insule din grecia sunt cicladele iar mikonos este una din cele mai frumoase dintre ele , ai ales bine vei fi super incantata , nu prin relief (insula ca mai toate cicladele este arida) ci prin atmosfera, posibilitati de distractie (multe discoteci , baruri etc) , plaje super marea albastra si curata .
cristian_h
Postat pe 29 Iulie 2009 11:07
mersi mult...sper sa fie cum zici :)
andreea_drugea
Postat pe 29 Iulie 2009 15:59
Tocmai m-am intors din Mykonos (este a doua oara cand am fost acolo).
Ai ales f bine daca iti place sa iti petreci timpul in cluburi - iti recomand Cavo Paradiso (este in aer liber si petrecerile dureaza pana la ora 10 -11 dimineata si poti vedea soarele rasarind din mare pe muzica lui David Morales -de exemplu)...Ocoleste insa Space- este f jegos si cu lume proasta...
Referitor la plaje ai de unde alege...Acum am stat in Ornos, unde plaja este superba insa f linistita- vin si oameni cu copii, familii, etc. aici e bine de mancat peste - am incercat intr-o taverna mica-Notos..
Pt distractie si agitatie e bine sa alegi Super Paradiso - muzica incepe sa cante dupa ora 12 ( chill out) apoi pe la 17.30 toata lumea este in picioare si danseaza frenetic.Cam la fel e si la Paradiso...
Pentru mancare mergi in centrul insulei (Mykonos Town zis si Chora). Desi e mai scumpa putin, e delicioasa si atmosfera merita banii.
Ca mijloc de deplasare sunt cam 3 autobuze care fac legatura intre plaje si centrul orasului -costa cam 1,40 euro calatoria si vin cam din ora in ora.
Iti recomand sa inchiriezi un scuter sau o masina (un Matiz e cam 50euro) insa evita sa o faci de la aeroport, unde un Jeep Suzuki este 300 de euro!!! daca inchiriezi o masina, ecomand sa iei una mica pt ca e o adevarata problema cu locurile de parcare.In oras nu poti intra cu masina sau scuterul, insa la intrarea in oras gasesti Valet Parking cu 10 euro pana la ora 5 dimineata...
Cam asta este...zi-mi ce mai vrei sa stii si te ajut daca pot...

sweetprincess2669
Postat pe 27 August 2009 10:14
Ceva preturi ne puteti spune si noua? Cat v-a costat sejurul, prin ce agentie daca include si transport sau nu.

Multumesc
sweetheart_simy
Postat pe 27 August 2009 12:30
mersi fumos...ieri m-am intors si eu din mykonos.
am stat la Mykonos palace,la plaja platis gyalos....f f frumos!!
intr-adevar party all night long...mi-au placut super paradiso,tropikana,etc dar si space ul! noi am fost cu masinile si asa am putut sa vedem toata insula f bine,desi te cam pierzi pe stradutzele lor si nici nu prea ai loc daca ai masina mai mare :p
recomand insula,e f frumoasa,oamenii sunt minunati!
taverna de care zici NOTOS este restaurantul hotelului nostru si au cea mai buna mancare,iar ospitalitatea de akolo nu se compara cu nimik.
numai cuvinte de lauda am pt Mykonos.
mi-ar fi prins bine daca as fi vazut msg ul tau inainte sa plec...dar poate ajuta pe altcineva care vrea sa plece :)
andreea_drugea
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:24
Buna,

Am citit ceea ce ai scris despre Mykonos si vreau sa merg in vara aceasta acolo, dar nu stiu in ce parte a statiunii sa aleg hotelul.

Nu as vrea sa depind de masina pentru a ma duce la plaja si in cluburi, poate doar catev azile pentru a vedea toata insula.
Imi poti recomanda un hotel aproape de cluburi, deoarece sunt un grup de fete si vrem plaja si cluburi, ne intelegi.

merci frumos.
happy_lazy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREAU CONCEDIU IN GRECIA! 27 De la: fenechiu_marian 22 Februarie 2016 14:44
sunny beach 11 De la: cci 19 Septembrie 2009 12:38
Barcelona 9 De la: onilaiepurila 3 Septembrie 2009 09:11
Turcia statiune 7 De la: stefanbuzatu 15 Septembrie 2014 16:06
sa nu aveti incredere in tur-operatorul ALI BABA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 13 De la: ovidiuc70 22 Iunie 2010 22:51