Setari Cookie-uri

AQUA FANTASY HOTEL & SPA KUSADASI

A fost cineva la acest hotel? Vrem sa mergem cu copii la vara si as dori sfaturi.
deliagiorici
Postat pe 25 Noiembrie 2009 10:45
Buna dimineata.
Nu am fost la acest complex, insa in aceasta vara (2009) am fost la Surmeli Efes, complex care se afla exact langa Aqua Fanatasi. Ca si exterior, mi s-a parut superb si este perfect pentru o vacanta cu copiii, despre alte servicii, din pacate nu iti pot da mai multe detalii.
Bafta in continuare.
giny2009
Postat pe 3 Decembrie 2009 08:29
Buna Delia, ma numesc Mariana si am fost la AQUA FANTASY HOTEL & SPA KUSADASI anul trecut, in 2008. A fost exceptional. Am mers cu 2 copii de 9 - 10 ani. Parcul acvatic este deosebit de frumos. Intrarea este gratuita pentru cei din hotel, altfel intrarea era cam 18 Euro de persoana. Nu se poate intra cu mancare sau bauturi, dar poti iesi sau intra oricand pentru ca ai bratara de la hotel.In prima zi mi-a fost rusine sa ma dau pe toate topoganele alaturi de multimea de copii care erau acolo.Din a doua zi nu am mai avut rabdare sa stau la plaja si am fost intr-o permanenta miscare. Cand nu ma gaseau incepeau sa se uite dupa mine pe colac pe rau sau la cascada sau mai stiu eu in ce piscina cu valuri, etc.Nu am ratat nimic. Sectiunea pentru copii este diversa si interesanta. Nu mi s-a parut nimic periculos dar copiii trebuie supravegheati oricum. Ne-am distrat la fel de bine si copii si adultii.
Seara la teatrul de vara erau spectacole , cantecele, dansuri, conscursuri,antren, premii pentru copii, incepand cu ora 19. Dupa ora 20.30 incepeau cele pentru parinti, iar dupa ora 22 distractia se muta pe plaja pana dupa miezul noptii. Echipe mixte de tineri animau turistii in tot felul de concursuri si spectacole.
Sunt deschise seara barurile de langa piscine, vreo 8 parca, fiecare cu alt gen de distractie, karaoche, rock , etc.
Mancare foarte buna pentru oricine (inclusiv de regim), inghetata, bauturi, sucuri, deserturi, sauna, masaj, sala de forta si fitnes, terenuri de tenis, baschet, fotbal, discoteci, locuri de joaca amenajate special pentru copii, la fel piscine + un cort mare petru spectacole de circ.
Este un mini orasel cu toat felul de distractii pentru toate varstele. Au sistem de credit cu card de la receptie pentru cumparaturi de la magazilele din complex sau pentru inghetata, suc, la orele in care acestea nu sunt gratuite.
Sunt taxiuri pentru a vizita orasul care se afla la maximum 10 km. de complex. sau se iese in sosea si sunt maxi-taxi catre oras. Orasul este deosebit de pitoresc si bazarul este destul de ieftin. Imi doresc sa mai jung in zona. Nu am fost in nici o excursie. As opta pt. cea de la Efes dar poate in 2010.
Vacanta placuta!
mariana_lazy
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:04
strange bani si viseaza frumos pana pleci.merita sa mergi dar e un pic scump.pentru familie cu copii, e ideal, nu mai platesti nimic acolo.daca strangeti banuti pana la vara, ai sa ai un concediu de care iti vei aminti tot anul, si de cum ai ajuns acasa, te pregatesti de TURCIA de anul urmator.ATENTIE TURCIA DA DEPENDENTA!
Noi am fost 3 ani la rand, anul acesta cu criza am fost la Halkidiki, dar dc ma intrebi unde vreau sa merg iti raspund cat ai clipi:AQUA FANTASY. Fetita mea isi strange banii primiti numai pentru acest obiectiv. Ce zici ?Te-am lamurit?
Singurul sfat:daca ai banii, poti incepe sa visezi la vacanta de vara. Cel mai bine e sa mergeti la sfarsitul lui iunie, deja sunt 40 de grade, sau in septembrie (la fel),si mai e si tarif bun. Nu iti recomand iulie august, iti va fi fffffffffffff cald.
Sa va aduca mosul bucurii tuturor!
olimpia_healthy
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:29
este ff frumos si intr-adevar turcia da dependenta
nicoleta0
Postat pe 4 Decembrie 2009 07:23
Da,si va spun ca a fost cea mai frumoasa vacanta,nu doar a mea ci si a celor care au fost cu noi.Totul este la superlativ,in primul rand parcul acvatic,apoi servirea,curatenia,mancarea.Va spun sincer cand am venit acasa primul lucru de care vorbeam,a fost cand luam bilete pt la anul.Si vom merge si la anul in iunie,la inceput caci sunt biletele si mai ieftine si temperatura deja sare de 30 de grade.Am fost anul acesta in perioada 05.06-11.06.2009 si am platit pt 6 nopti 195 euro de persoana.Drumul cu masina personala.Mergeti si nu o sa regretati nimic.
super_mario_pc_yahoo_com
Postat pe 21 Decembrie 2009 23:41
prin ce agentie ai fost si imi poti spune cu cat timp inainte ai facut rezervarea?
deliagiorici
Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:24
Cate stele are hotelul ? sunt adevarate sau turcesti? cum au fost camerele, cu minibar, aer cond, curatenie zilnica, papuci si halat ? la masa s-a repetat mancarea la 3 zile, au fost deserturi variate....cum s-a comportat personalul ? Si, pt. cine a fost cu masina... sa ne spuna cum a fost drumul, cat a costat combustibilul, si traseul ! cu multumiri, poate ma convingeti !
120856
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:50
Imi poti spune cat te-a costat cazarea si transportul?
deliagiorici
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amsterdam 38 De la: iulianarosca24 24 Iunie 2011 17:30
Destinatii europene de noiembrie 16 De la: Shoarezu 22 Decembrie 2009 11:46
Lituania 2 De la: sanducurmei 24 Februarie 2009 09:39
Londra 7 De la: gabriel481 6 August 2009 16:31
Bibione 5 De la: wendy_andy 2 August 2010 16:11