Setari Cookie-uri

Larnaca. Cipru

Am luat biletul de avion prin Blue Air, cost de nu se poate - 160 euro dus-intors doua persoane, cu tot cu bagajul de cala. Inceputul lui iunie. Am rezervat apartament cu o camera si bucatarie la hotel in inima targului, prin bookcyprus, 261 euro 8 zile. Iar imi pare foarte putin. Acum vin intrebarile: in afara de Metro - pe care l-am tintit pe Google Earth - ce magazine mai sunt si ce preturi la alimente normale de om cuminte? Alte elemente de interes, de la cei care au fost. Chiar si daca sunt toalete publice e interesant. Face parte din viata. Nu bem si nu fumam asa ca nu intereseaza adrenalina.
albinoiu
Postat pe 6 Martie 2010 20:35
atentie, din cate stiu eu in grecia cel putin persoanele fizice nu puteau cumpara de la metro, pentru ca asa celor care au retaurante si hoteluri ce le mai iesea? vezi daca situatia nu e similara si in cipru? vacanta placuta
carmenr73
Postat pe 20 Martie 2010 09:43
Nu stiu ce e cu Metro prin Larnaca, dar stiu ca sunt multe magazine alimentare si de haine, iar preturile nu sunt mari. Aproximativ 90% din populatie stie engleza asa ca nu iti va fi greu cu cumparaturile. Este o tara foarte frumoasa, si nu cred ca o sa-ti para rau ca ai ales aceasta destinatie. Un sejur placut iti doresc! :)
irina_irina
Postat pe 20 Martie 2010 13:55
Scuze , revin ... magazine : tot ceea ce gasesti ca branduri in Baneasa Shoping Center (de ex. ) , vei gasi si acolo .Parcul este foarte frumos, are si un teatru de vara , civilizat . Pacat ca nu mai prindeti pasarile flamingo ... sunt doar in lunile ianuarie-februarie , pe un lac foarte sarat, care seaca in timpul verii.
In rest , oamenii se poarta absolut OK, civilizati , de ... doar au fost sub englezi atata vreme..
Nicosia : orasul vechi e de vizitat , se poate trece in partea turceasca , dar acolo e bine sa aveti masina , sa puteti vedea Bela Pays, Famagusta - Orasul Fantoma ... pacat ca exista asa ceva ... pt mine este socul a cat de devianta si distrugatoare e specia umana .. in rest .. multe manasatiri ... si evident Mediterana .. cu tot ce este ea .. Vacanta placuta!
carmenveronica
Postat pe 20 Martie 2010 23:52
Multumesc pentru promptitudine. Parcul la care te referi este in sud, spre aeroport sau in centrul orasului? Distantele in Larnaca inteleg ca sunt foarte abordabile cu piciorul? Cam care sunt plajele de folosit daca locuiesc chiar langa portul de agrement? Tinand cont ca o sa ne gatim singuri, din motive atat finaniare, cat si de sanatate, poti sa punctezi niste preturi de alimente uzuale pentru romani, din supermarket-uri? Inca odata multumiri pentru rabdare si bunavointa.
albinoiu
Postat pe 22 Martie 2010 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara! 6 De la: Criss25 4 Iunie 2010 00:31
Concurs 1 De la: Amber 23 Martie 2009 22:34
Nisipurile de Aur Bulgaria 6 De la: dorimircea 5 Februarie 2010 14:51
vizitati Kusadasi 8 De la: carmen1977roxy 20 Februarie 2010 10:04
Roma - ce trebuie neaparat sa vezi? 20 De la: gabriel481 5 Octombrie 2009 14:36