Setari Cookie-uri

Buna seara!

Daca a fost cineva la Rimini cum este obiective de vizitat locuri pt distractii si shopping si preturi aproximative la diverse.
tina25
Postat pe 21 Mai 2010 22:12
Am fost acum 4 ani si inca am amintiri placute.Marea este linistita si calda,fara valuri mari,plajele-peste 70-sint amenajate super si de curatenie ce sa mai vorbim...Depinde unde te cazezi-fiecare hotel(30-40 euro/noapte) asigura acces gratuit la plaja;exista si camping(9 euro/noapte).Exista multe restaurante chiar linga plaja unde poti minca foarte bine fara sa aiba preturi exagerate(2 persoane pot minca cu 15-20 euro 3 feluri de mincare).Magazine sint si hipermarketuri(ai sa vezi ca mincarea e mai ieftina la ei !) si gen suveniruri sau articole de plaja,iar in centrul orasului au zona de shopping adevarata,cu magazine din marile branduri(unde reduceri inseamna ca iti iei lucruri de calitate cu sume modice mai ales la haine-ex.10 euro o fusta de la Zara).Incaltamintea mi s-a parut scumpa.
Era plin de turisti din toata lumea si o atmosfera haioasa.Seara te poti plimba de-a lungul plajelor sau poti merge la concerte in aer liber.
Rimini e considerat riviera italiana si merita vazut.
Psyhologist
Postat pe 2 Iunie 2010 05:35
ESTE O ALEGERE F BUNA
GASESTI INFO LA http://www.riminiturismo.it/505/0/Visitatori.html?search=1&mode=cal&mese=8&y=2010&lang_index=1
RUXANDRADANIELA A DESCRIS EXACT CEEA CE POTI GASI ACOLO
IN PLUS POTI MERGE IN REPUBLICA SAN MARINO....E DOAR LA CATIVA KM DE RIMINI (ITI RECOMAND PENTRU CUMPARATURI CENTRUL COMERCIAL AZZURO)
MAI POTI VIZITA http://www.italiainminiatura.com/, DAR SI PARTEA VECHE A ORASULUI
EMILIA ROMAGNIA ESTE UNA DIN CELE MAI BOGATE REGIUNI ALE ITALIEI...POTI VIZITA F MULTE LOCALITATI IN JUR...MERGI LA SANTARCANGELO ..E UN ORASEL VECHI..LA CESENATICO...UN MIC PORT...RAVENNA..ECC...ECC...
O PARTE DIN CONCEDIU IL VOI PETRECE SI EU ACOLO..ABIA ASTEPT
kudika152816
Postat pe 2 Iunie 2010 10:03
Buna,da este un oras frumos iar plaja este toata amenajata cu sezlonguri , umbrele , baruri locuri de distractie pt adulti si copii, ziua se face plaja iar seara sunt discoteci in aer liber. De regula fiecare hotel are o intelegere cu aceste ""bagni = baii"si daca ai bilet platit sezlongul si umbrela fac parte din pret. Rimini este una din statiunile asa zize de "VIP" asa ca preturile sunt un pic mai marisoare,oricum in ceea ce priveste cumparaturile ai de unde alege, daca vei face o plimbare pe jos vei gasi toate marile case de moda dar si pretuzile pe masura, de regula reduceriile incep o parte dupa 20 iulie iar altele dupa 10 august,prima parte din luna august , pana in 15 cand este sarbatorit Feragosto este cea mai aglomerata si mai scumpa. Acum 4 ani poate unele preturi erau mai avanajoase , situatia sa mai schimbat. Oricum San Marino este destul de aproape s este un loc unde trebuie sa mergi e superb,locul ideal pt cumparaturi, mai este si Riccione unde este un delfinariu si un frumos parc de distractie acvatic. Concediu placut!
amelii
Postat pe 2 Iunie 2010 17:14
totul este ok insa sa nu va cazati la hotelul STELA DEL MAR, e de 3 stele, dar arata de o jumatate de stea. concediu placut!
ene_ca
Postat pe 3 Iunie 2010 16:23
Va multumesc pt toate informatiile. Oseara superba!!!
tina25
Postat pe 4 Iunie 2010 00:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un intinerariu bun? 3 De la: nicole65 28 Septembrie 2009 09:49
Hurghada 11 De la: lazy002253 9 Iunie 2010 10:57
Marea Caraibelor 11 De la: lazy001039 6 Septembrie 2009 03:27
Am fost in Germania 22 De la: Banater 9 Aprilie 2010 13:24
Alanya 17 De la: kudika061841 23 Iunie 2011 10:05