Setari Cookie-uri

Credeti ca Tatoiu chiar s-a vindecat de cancer cu reteta minune?

De la: Summer_, la data 2010-07-29 20:01:26
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-29 19:57:24ok!
da' cine ciucurelu' meu e Tatoiu?


Google ! :P
Sau...sunt eu de treaba, persoana publica, director Oriflame, profesoara de matematica


pupati-as manusitele ce au tastat

multumesc!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Iulie 2010 20:03
De la: yumy, la data 2010-07-29 19:59:29
De la: Barbie30, la data 2010-07-29 19:52:38Nu cred ca se vindeca cancerul,dar sunt anumite chestii care il fac sa avanseze mai greu.

depinde foarte mult de tipul de cancer, de organismul persoanei, de gandirea acesteia, de dorinta de a trai....


Da,normal!Daca organismul e deja slabit atunci e mai greu.Tatalui meu i-au dat medicii 6 luni de trait si s-a luptat cu boala 3 ani.Depinde de la persoana la persoana!
Barbie30
Postat pe 29 Iulie 2010 20:06
De la: Barbie30, la data 2010-07-29 20:06:35
De la: yumy, la data 2010-07-29 19:59:29
De la: Barbie30, la data 2010-07-29 19:52:38Nu cred ca se vindeca cancerul,dar sunt anumite chestii care il fac sa avanseze mai greu.

depinde foarte mult de tipul de cancer, de organismul persoanei, de gandirea acesteia, de dorinta de a trai....


Da,normal!Daca organismul e deja slabit atunci e mai greu.Tatalui meu i-au dat medicii 6 luni de trait si s-a luptat cu boala 3 ani.Depinde de la persoana la persoana!

sincer imi pare rau pt tatal tau
dar conteaza ..cu cat organismule mai tanar cu atata sansele de recuperare sunt mai mari
yumy
Postat pe 29 Iulie 2010 20:08
mie imi place f mult de d-na tatoiu,este o femeie curajoasa,puternica ; cine suntem noi sa o judecam ? dumnezeu face minuni...poate nu e asa de greu de acceptat !
vivianapopescu
Postat pe 5 August 2010 12:16
Ori n-a avut cancer, ori are si mai vedem ce se intampla...oricum a facut publicitate produselor pe care le-a luat...
kudika226898
Postat pe 5 August 2010 17:45
am avut la facultate de facut o campanie semestrul trecut. si niste colege au ales ca subiect cancerul la san. si au contactat-o pe tatoiu, cerandu-i ajuorul in filmarea unui spot. dansa nu a mai ajuns la cluj, dar nu asta e important. fetele de la facultate au vorbit destul de mult cu dansa despre subiectul asta, si se pare ca intr-adevar s-a vindecat.
numai bine
druidi
Postat pe 10 August 2010 09:25
De la: druidi, la data 2010-08-10 09:25:01am avut la facultate de facut o campanie semestrul trecut. si niste colege au ales ca subiect cancerul la san. si au contactat-o pe tatoiu, cerandu-i ajuorul in filmarea unui spot. dansa nu a mai ajuns la cluj, dar nu asta e important. fetele de la facultate au vorbit destul de mult cu dansa despre subiectul asta, si se pare ca intr-adevar s-a vindecat.
numai bine


Asa cum am spus, daca intr-adevar are cancer, vom vedea ce urmeaza.....daca nu are, atunci sigur a aparut in scop de reclama, care a prins la nenorocitii de bolnavi...imi spunea un producator de suplimente alimentare ca , de cand cu reclama, i-au crescut de 5 ori vanzarile la polen, desi personal nu crede in efectul miraculos al acestuia in cazul unor afectiuni grave...asa ca...daca a dat speramte false, ar trebui sa-i fie jena...
kudika226898
Postat pe 10 August 2010 16:25
Exact despre asta vorbeam, si cred ca ar trebui totusi, ca cineva sa informeze saracele pacienti, ca acel polen nu este benefic, mai degraba este un supliment alimentar contraindicat in cancere.
juicenoni
Postat pe 11 August 2010 08:50
De la: Summer_, la data 2010-07-29 19:55:48
De la: juicenoni, la data 2010-07-23 21:26:54Asta nu e pe deplin adevarat. Cancerul poate fi tratat prin citostatice, radioterapie sau chirurgical. Daca dupa 5 ani, sau la unele tipuri de cancere 10 ani nu apare recidiva cancerului, ea se considera a fi vindecata.


Pe naiba...mama mea s-a tratat de cancer folosind toate metodele, chiar si altele la care nu au multi acces, am dat gramezi de bani sa o salvam, la 3 ani dupa diagnostic a murit...mergand prin multe clinici cu persoane bolnave de cancer, am ajuns la concluzia ca totul tine de norocul fiecaruia, nu de tratamente, nu toate tipurile de cancer se trateaza cu eficienta...asa ca cine poate, scapa, cine nu...asta e, soarta


Exact
Doar cine a avut ' parte' de spitale cu oameni bolnavi in familie de afurisita asta de boala, intelege perfect cum e.
E 1000 la 100 asa cum zici!
Am trecut, am vazut, m-am lamurit.
stem_29
Postat pe 12 August 2010 15:42
De la: druidi, la data 2010-08-10 09:25:01am avut la facultate de facut o campanie semestrul trecut. si niste colege au ales ca subiect cancerul la san. si au contactat-o pe tatoiu, cerandu-i ajuorul in filmarea unui spot. dansa nu a mai ajuns la cluj, dar nu asta e important. fetele de la facultate au vorbit destul de mult cu dansa despre subiectul asta, si se pare ca intr-adevar s-a vindecat.
numai bine


Adica sa inteleg ca esti la Cluj, la medicina?
Pai hai sa dezbatem niste chestiuni, daca ati vorbit cu Tatoiu.
Deci, daca doamna a descoperit printr-o minune cancerul in stadiul 1 sau 2 ( zic minune pt. ca nu doare, si minunea se intampla daca il descoperi la o analiza care o faci pt. ca tu sa ai liniste..cele anuale..un PapaN..etc) daca-i vorba de cancer stadiul 3, deja e destul de avansat, afectati ganglioni.
Da, daca a fost stadiul 1-2 si au trecut 10 ani de cand l-a descoperit, s-a vindecat, daca nu, inca nu-i trecut hopul.
Daca esti la medicina la cluj, si esti in an mai maricel, zic de 5, cu siguranta ai ca profesori oncologi de la ocologia Cluj, sau faci practica pe acolo( daca ai ales oncologia si nu numai)...intreaba un ocolog, dupa cat timp de la descoperirea cancerului se considera vindecat, si omul e scos din evidentele oncologiei?
O sa vezi ca o sa-ti zica 10 ani:)
stem_29
Postat pe 12 August 2010 15:49
De la: juicenoni, la data 2010-08-11 08:50:11Exact despre asta vorbeam, si cred ca ar trebui totusi, ca cineva sa informeze saracele pacienti, ca acel polen nu este benefic, mai degraba este un supliment alimentar contraindicat in cancere.


noni, stii ce mi-a zis un oncolog acum vreo 2 ani?:)
" Doamna, daca cancerul ar trece cu tincturi si ceaiuri, toti ar vrea boala asta, pt. ca i-am interna, ar sta ca intr-o vacanta, noi le-am face ceaiul, l-am duce la pat, nu si-ar mai face nimeni nicio problema. Insa realitatea e alta, fiecare pacient e un caz nou, fiecare organism reactioneaza altfel pana si la un banal antibiotic.....dar sa nu lasam sa ne spulbere sperantele si munca, boala, ...incercam TOT".
Atunci am avut impresia ca el inca studiaza,( asta nu ca n-ar fi tot intr-un studiu ei, insa-mi parea incepator):)) desii stiam ca-i medic renumit si cu experienta, imi parea ca-mi zice copilarii....insa nu a durat mult si am priceput exact ce mi-a transmis, fin si corect.
Sanatate.
stem_29
Postat pe 12 August 2010 15:58
Stiu si sunt de aceeasi parere.
Si eu sunt medic. Constat cu stupoare an de an cum creste numarul pacientilor cu cancer.
Acum 10 ani daca aveam pe sectie 2-3 cazuri, era senzatie la vizita mare, acum avem 2-3 cazuri in fiecare salon.

In ceea ce priveste insa problematica ridicata in topic:
A da sperante false unui bolnav de cancer poate dauna mult mai mult, decat a-i spune adevarul in fata.

De exemplu si acea reteta pe care a dat-o Tatoiu. Daca vei citi un pic, vei observa ca este plina de vitamine de grup B.

Iar in ceea ce spunea acel oncolog renumit, dar poate nu avea dreptate in totalitate...oncologii si medicii in general din romania sunt destul de reinuti fata de produsele naturiste. Exista insa cateva produse care, sigur nu vindeca cancerul, dar pot ameliora starea generala a pacientilor, si pot oferi un sprijin important in perioada de chimio sau radioterapie.

Si eu am fost sceptic, m-au convins in schimb relatarile pacientilor.
juicenoni
Postat pe 12 August 2010 16:51
De la: danny81, la data 2010-07-23 21:57:36Cancerul este din pacate o boala incurabila.Binenteles ca Monica Tatoiu a mintit in privinta retetei cu tinctura de propoils si laptisorul de matca.Dar intrebarea mea este ce interes a avut sa spuna asemenea prostii la televizor???Oare falimenteaza Institutul apicol???
cancerul este >>o ciuperca si>>>SE VINDECA !! IN FAZA INCIPIENTA !!SI NU NUMAI!! >>FEMEILE LA MENOPAUZA >>TREBUIE SA IA >>FEMARA !! IN LOC DE CITOSTATICE ,RADIOATERAPII ...ETC..>>DAR COSTA SCUMP CNAS -UL >>SI AS TRAGE O INJURATURA ACUM...dar nu-i "voie".... Doamna >>>CUM PUTETI SA SPUNETI :"ca falimenteaza institutul apicol ..?!>>>CAND ,PROPOLISUL ,>DE LA 7 LEI A AJUNS LA 28 DE LEI ??? SI NECESARUL =150GR PROPOLIS =420 LEI>>POLENUL 10GR =16 LEI ;LAPTISORUL DE LA 8 LEI >>ACUM 300 GR =32LEI SI MIEREA 1,5KG=43 LEI ???
EU CRED CA IA FEMARA SI IA COTA PARTE LA MAJORARILE IMENSE DE PRODUSE APICOLE ???? SI MAI CRED CA SE VA VINDECA ..si de ce pleaca din ROMANIA..???!!!>>DOAMNA TE CONTRAZIC >>CA EU STIU EXACT CAT COSTA ACESTE PRODUSE >>PENTRU CA ATUNCI CAND ERAM GRAV BOLNAVA >.cu 36 de Kg. "rahatii de unuii doctori "au spus ca mor //?! >>PROPOLISUL >>M-A VINDECAT!! Pentru mine PROPILISUL ESTE CUM AS MANCA PERMANENT O FELIE DE PAINE /ZI!!IN UNELE TARII SE TRATEAZA >FARA DISTRUGERII DE ALTE ORGANE = CITOSTATICELE ,CU >>>> O SOLUTIE DE BICARBONAT DE SODIU INTRODUS PRINTR-O CANULA >>DIRECT IN TUMORE SI...>>> IN 7 ZILE >>NU MAI EXISTA TUMOAREA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EU MA INTREB CATI BANI IA DE LA INSTITUTULAPICOL????
kudika080388
Postat pe 12 August 2010 20:02
De la: juicenoni, la data 2010-08-12 16:51:07Stiu si sunt de aceeasi parere.
Si eu sunt medic. Constat cu stupoare an de an cum creste numarul pacientilor cu cancer.
Acum 10 ani daca aveam pe sectie 2-3 cazuri, era senzatie la vizita mare, acum avem 2-3 cazuri in fiecare salon.

In ceea ce priveste insa problematica ridicata in topic:
A da sperante false unui bolnav de cancer poate dauna mult mai mult, decat a-i spune adevarul in fata.

De exemplu si acea reteta pe care a dat-o Tatoiu. Daca vei citi un pic, vei observa ca este plina de vitamine de grup B.

Iar in ceea ce spunea acel oncolog renumit, dar poate nu avea dreptate in totalitate...oncologii si medicii in general din romania sunt destul de reinuti fata de produsele naturiste. Exista insa cateva produse care, sigur nu vindeca cancerul, dar pot ameliora starea generala a pacientilor, si pot oferi un sprijin important in perioada de chimio sau radioterapie.

Si eu am fost sceptic, m-au convins in schimb relatarile pacientilor.



Hai ca m-ai provoca, o sa scriu concret:)
In 2007, prietena mea cea mai buna ( de-o viata) a fost diagnosticata cu cancer la san, stadiul IIIA. 39 ani.
( sa nu cumva sa te gandesti ca nu si-a facut pana atunci niciun examen, dimpotriva, an de an de cand s-a mediatizat, mergeam impreuna la cel putin cate un PapaN, si eco, sau mamo./an)
Ea a fost depistata concret in septembrie 2007, insa din luna mai a simtit ca ceva nu e ok.
Noi mergeam ce e adevarat la clinici private ( locuiesc in CLuj) insa niciodata nu m-am gandit ( si nici acum nu o fac, o pun efectiv pe seama destinului) ca in astfel de clinici n-ar profesa medici care ar avea si un " loc" de munca intr-un spital de stat.
In fine, cum ziceam, faceam analizele anuale la clinica privata, din motive bine intemeiate, am zis noi la acea vreme, mergeam dupamasa ( nu necesita lipsa de la munca) si nu am considerat ca trebuie sa " deranjam" chiar un medic oncolog, in oncologie pt. examenele de rutina. ( si asa, daca esti medic si esti si intr-o oncologie, stii ce e pe acolo, 100 de pacienti la un medic, si daca medicul e nervos, pacientii se supara, insa daca stai bine sa judeci, si te pui in locul lui, iti dai seama ca la fel ai face, este inadmisibil ca un om, ca doar e OM si acel medic sa aiba atatia pacienti, si sa mai si dea randament in a " combina" substante fiecarui organism in parte, dupa cate 10-12 ore de munca, garzi si operatii...in fine)........
plus ca nici prin cap nu mi-ar fi trecut sa-i cer medicului de familie o trimitere fix in " extrema" adica oncologia. Vezi tu, toti zicem ca noua nu ni se poate intampla.
Bun, deci in mai nu s-a simtit ok, si-a " gasit" la palpat in sanul stang un nodul........da-ti seama, a fost urgent la clinica.
Medicul de acolo i-a zis sa nu-si faca probleme, ca e probabil o reactie ....ea facuse o cauterizare la uter si a luat niste medicamente, HORMONALE ( eu si acum sunt un pic "indoita" sa zic asa in sensul ca pun " explozia" cancerului pe seama acelor medicamente).......a fost ok, si-a continuat tratamentul, in luna august, a vrut sa mearga la mare, a mers din nou la clinica pt. ca vroia sa se asigure ca-i OK sa stea la soare ( parca ceva-i zicea ca nu e ok) Da, medicul i-a spus ca poate merge.
A mers, insa acolo a simtit cum la soare ii " fierbe" sanul, cand s-a intors, iar la clinica.....a cerut ea trimitere la oncologie, i-a dat-o fara nicio ezitare.
In aceeasi zi, s-a prezentat la oncologie......medicul i-a zis ( vazand ca e o doamna de Cluj totusi, adica nu a necesitat mari eforturi sa -si faca un control, ca doar statea in oras, la asta ma refer)....."doamna, cat ai vrut sa mai stai?!"
In acel moment i-a fost clara situatia ( ah, am uitat sa precizez ca a mers printr-o cunostinta comuna, medicul i s-a adresat asa tinand cont ca nu o supara, ca si cum ar sti-o.....insa ea i-a zis, si i-a adus analizele facute la clinica.....EA nu a fost vinovata, facuse ceea ce tinuse de ea ca OM)
si din acel moment a inceput totul....chimio, operatii, radioT......s-a "tinut" de tratament fara ezitare, medicii si-au dat silinta....
Vroiam sa ajung la medicamentele naturiste......
Da, sunt bune luate ( unele) ii ajuta ca sistemul imunitar si tin analizele in " standarde" ( si asa facut varza de la chimio) pt. a-si putea face seria de chimio, insa sa inlocuiesti total chimio cu ceai, eu ( si nu-s medic) zic ca trebuie sa nu fi citit absolut nimic despre boala care o ai, sau o are cineva din familie.
Statisticile sunt sumbre......am citit cu ea carti comandate prin curier, tot ce am gasit pe net..orice ne-a picat in mana sau am auzit ...insa asta e.....
cand Dumnezeu te cheama, nici medicii nu mai pot face nimic:).....Destinul e destin.( zic eu)
Insa CRED cu certitudine ca viata ne-o putem prelungi daca ascultam medicii, asta m-am convins, nu am auzit, nu am citit.


Referitor la Tatoiu, as vrea sa o cred, insa nu pot, si nu pot pt. ca am vazut cu ochii mei, femeie ( in oncologie) bolnava, pe care au adus-o cei din familie pe targa, a lasat medicamentatia oncologului si a trecut la " ierburi".....este imposibil ...LOGIC, (daca ai logica ) ca un organism slabit, cum e al unui om bolnav de cancer, cu o imunitate care tinde spre zero,( cand e " sub" chimio) tu sa-l tratezi cu ceai, pai niciun om sanatos nu poate trai doar cu ceai!
Asa, acum am scris un roman, sper sa nu te plictisesti citind........

P.S.
Stiu ca un om bolnav, se agata de orice, insa trebuie sa aiba pe cineva in familia lui care inca gandeste, sa-i dea sperante, insa sperantele sa nu le gaseasca sa zic asa in niste ceaiuri si atat.
stem_29
Postat pe 12 August 2010 20:38
De la: kudika226898, la data 2010-07-23 21:15:19Nimeni nu se vindeca de cancer...

Ba da draga mea, depinde de stadiul de cancer.
Exista oameni vindecati, insa probabilitatea de a depista cancerul in faze incipiente este foarte mica din pacate, pt. ca aceasta cumplita boala, da semne ca o avem cand e prea tarziu......
stem_29
Postat pe 12 August 2010 20:46
De la: kudika080388, la data 2010-08-12 20:02:40
De la: danny81, la data 2010-07-23 21:57:36Cancerul este din pacate o boala incurabila.Binenteles ca Monica Tatoiu a mintit in privinta retetei cu tinctura de propoils si laptisorul de matca.Dar intrebarea mea este ce interes a avut sa spuna asemenea prostii la televizor???Oare falimenteaza Institutul apicol???
cancerul este >>o ciuperca si>>>SE VINDECA !! IN FAZA INCIPIENTA !!SI NU NUMAI!! >>FEMEILE LA MENOPAUZA >>TREBUIE SA IA >>FEMARA !! IN LOC DE CITOSTATICE ,RADIOATERAPII ...ETC..>>DAR COSTA SCUMP CNAS -UL >>SI AS TRAGE O INJURATURA ACUM...dar nu-i "voie".... Doamna >>>CUM PUTETI SA SPUNETI :"ca falimenteaza institutul apicol ..?!>>>CAND ,PROPOLISUL ,>DE LA 7 LEI A AJUNS LA 28 DE LEI ??? SI NECESARUL =150GR PROPOLIS =420 LEI>>POLENUL 10GR =16 LEI ;LAPTISORUL DE LA 8 LEI >>ACUM 300 GR =32LEI SI MIEREA 1,5KG=43 LEI ???
EU CRED CA IA FEMARA SI IA COTA PARTE LA MAJORARILE IMENSE DE PRODUSE APICOLE ???? SI MAI CRED CA SE VA VINDECA ..si de ce pleaca din ROMANIA..???!!!>>DOAMNA TE CONTRAZIC >>CA EU STIU EXACT CAT COSTA ACESTE PRODUSE >>PENTRU CA ATUNCI CAND ERAM GRAV BOLNAVA >.cu 36 de Kg. "rahatii de unuii doctori "au spus ca mor //?! >>PROPOLISUL >>M-A VINDECAT!! Pentru mine PROPILISUL ESTE CUM AS MANCA PERMANENT O FELIE DE PAINE /ZI!!IN UNELE TARII SE TRATEAZA >FARA DISTRUGERII DE ALTE ORGANE = CITOSTATICELE ,CU >>>> O SOLUTIE DE BICARBONAT DE SODIU INTRODUS PRINTR-O CANULA >>DIRECT IN TUMORE SI...>>> IN 7 ZILE >>NU MAI EXISTA TUMOAREA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EU MA INTREB CATI BANI IA DE LA INSTITUTULAPICOL????



Nu vreau sa te contrazic.
Insa vreau sa te intreb, in care tumoare?:) sunt tumori la san care nu se vad decat la operatie.
Te mai intreb, ai vazut vreodata o poza cu un san stadiu 3 de cancer, in care's afectati si ganglionii( cand deja sunt afactati ganglionii, ajunge si 2 din cati sunt,... probabilitatea de a trece in sange prin sistem linfatic deja e mare, si la palparea sanului nu se simte nimic?:)
Marcarii doar arata ca exista .....Ai vazut cu ochii tai cum e la palpat o tumoare?:) canceroasa, binenteles:)
Sau zi-mi concret cu analize cine a scapat cu asa tratament si a avut stadiul 3, sa zicem de cancer?:)
Tocmai asta e secretul, stadiile 1 si 2 se trateaza ( in timp, pana la 10 ani) datorita faptului ca-i localizat, nu a apucat ( din statistici 85% reusita in vindecari) sa treaca nicio celula canceroasa prin sange la un alt organ ( ceea ce se numeste metastaza).....deja de la stadiul 3 e o problema, si nu e chiar mica.
Eu iti respect parerea, insa iti doresc sa nu ajungi niciodata si nimeni apropiat tie sa aleaga intre a " injecta" tumoarea cu retete " babesti" ( zic asa nu pt. ca sa fiu rea, asa le zic eu) si tratamentul stiut de ani, cel oncologic.


stem_29
Postat pe 12 August 2010 21:21
buna, vreau sa va spun ca eu m-am vindecat de cancer,nu e imposibil! Conditzia e sa-l descoperi intr-o faza incipienta si litera de lege: faci ce spune doctorul,chiar daca simtzi ca piere lumea si tzi se scurge viatza din tine odata cu voma produsa de citostatice.E cumplit, dar se poate.Cand auzi un asemenea diagnostic ai senzatzia ca itzi cade cerul pe tine.Nu cred ca cineva ar avea curajul sa minta ca a avut cancer ,si s-a vindecat daca nu ar fi asa. Cu asta nu te joci:uite e, ba nu e!Da retzeta contzine grupul de vitamine din complexul B, dar nu poate fi nociva.Bolnavilor cu tumori maligne li se spune ca nu au voie sa ia niciodata vitamina B12 sau acid folic pentru ca acestea au rol in diviziunea celulara, ceea ce ar duce la cresterea nr. de celule neoplazice. Nimeni, niciodata nu cred ca a spus unui bolnav cu cancer sa nu ia polen sau miere.Atunci ar trebui sa nu mai mancam nici varza sau alte legume,fructe care contzin aceasta vitamina.Nu stiu cum s-a vindecat d-na Tatoiu, dar eu una cred ca cancerul are un singur tratament ( bisturiul chirurgului),ca ajutzi organismul cu alte terapii naturiste sa faca fatza tratamentului invaziv, asta e altceva, dar sa spui ca doar cu plante sau alte leacuri ai vindecat o tumora maligna facand-o sa dispara pur si simplu, e o aberatzie.In timpul tratamentului urmat de mine am facut 6 cure de citostatice si radioterapie cobalt.La insistentza surorii mele de la a 3-a cura de citostatice am folosit gel de aloe,sincer va marturisesc ,fara sa am incredere ca ar avea vreun rost.Am observat totusi ca am facut fatza mai usor ultimelor 3 cure de tratament.Va salut pe toate si va doresc multa sanatate.Va mai dau un sfat :daca din nefericire veti avea nesansa sa facetzi cancer ,operatzi-va ,nu ascultatzi toate prostiile si pierdetzi timp pretzios.Cu cat il scoatetzi mai repede din corpul vostru,cu atat mai mari sanse de vindecare avetzi.Folositzi terapiile naturiste ca ajutor, dar ele singure nu fac fatza.
corina40_healthy
Postat pe 13 August 2010 00:49
exista tratamente care te scapa de cancer de ani de zile. problema este ca numai cei mai bogati oameni au acces la ei. exista si de sida, exemplul lui michael jordan care a scapat de sida. papa ioan paul scapase de cancer si nu cred ca prin ajutorul divin.
leo_
Postat pe 13 August 2010 02:10
De la: stem_29, la data 2010-08-12 21:21:46
De la: kudika080388, la data 2010-08-12 20:02:40
De la: danny81, la data 2010-07-23 21:57:36Cancerul este din pacate o boala incurabila.Binenteles ca Monica Tatoiu a mintit in privinta retetei cu tinctura de propoils si laptisorul de matca.Dar intrebarea mea este ce interes a avut sa spuna asemenea prostii la televizor???Oare falimenteaza Institutul apicol???
cancerul este >>o ciuperca si>>>SE VINDECA !! IN FAZA INCIPIENTA !!SI NU NUMAI!! >>FEMEILE LA MENOPAUZA >>TREBUIE SA IA >>FEMARA !! IN LOC DE CITOSTATICE ,RADIOATERAPII ...ETC..>>DAR COSTA SCUMP CNAS -UL >>SI AS TRAGE O INJURATURA ACUM...dar nu-i "voie".... Doamna >>>CUM PUTETI SA SPUNETI :"ca falimenteaza institutul apicol ..?!>>>CAND ,PROPOLISUL ,>DE LA 7 LEI A AJUNS LA 28 DE LEI ??? SI NECESARUL =150GR PROPOLIS =420 LEI>>POLENUL 10GR =16 LEI ;LAPTISORUL DE LA 8 LEI >>ACUM 300 GR =32LEI SI MIEREA 1,5KG=43 LEI ???
EU CRED CA IA FEMARA SI IA COTA PARTE LA MAJORARILE IMENSE DE PRODUSE APICOLE ???? SI MAI CRED CA SE VA VINDECA ..si de ce pleaca din ROMANIA..???!!!>>DOAMNA TE CONTRAZIC >>CA EU STIU EXACT CAT COSTA ACESTE PRODUSE >>PENTRU CA ATUNCI CAND ERAM GRAV BOLNAVA >.cu 36 de Kg. "rahatii de unuii doctori "au spus ca mor //?! >>PROPOLISUL >>M-A VINDECAT!! Pentru mine PROPILISUL ESTE CUM AS MANCA PERMANENT O FELIE DE PAINE /ZI!!IN UNELE TARII SE TRATEAZA >FARA DISTRUGERII DE ALTE ORGANE = CITOSTATICELE ,CU >>>> O SOLUTIE DE BICARBONAT DE SODIU INTRODUS PRINTR-O CANULA >>DIRECT IN TUMORE SI...>>> IN 7 ZILE >>NU MAI EXISTA TUMOAREA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EU MA INTREB CATI BANI IA DE LA INSTITUTULAPICOL????



Nu vreau sa te contrazic.
Insa vreau sa te intreb, in care tumoare?:) sunt tumori la san care nu se vad decat la operatie.
Te mai intreb, ai vazut vreodata o poza cu un san stadiu 3 de cancer, in care's afectati si ganglionii( cand deja sunt afactati ganglionii, ajunge si 2 din cati sunt,... probabilitatea de a trece in sange prin sistem linfatic deja e mare, si la palparea sanului nu se simte nimic?:)
Marcarii doar arata ca exista .....Ai vazut cu ochii tai cum e la palpat o tumoare?:) canceroasa, binenteles:)
Sau zi-mi concret cu analize cine a scapat cu asa tratament si a avut stadiul 3, sa zicem de cancer?:)
Tocmai asta e secretul, stadiile 1 si 2 se trateaza ( in timp, pana la 10 ani) datorita faptului ca-i localizat, nu a apucat ( din statistici 85% reusita in vindecari) sa treaca nicio celula canceroasa prin sange la un alt organ ( ceea ce se numeste metastaza).....deja de la stadiul 3 e o problema, si nu e chiar mica.
Eu iti respect parerea, insa iti doresc sa nu ajungi niciodata si nimeni apropiat tie sa aleaga intre a " injecta" tumoarea cu retete " babesti" ( zic asa nu pt. ca sa fiu rea, asa le zic eu) si tratamentul stiut de ani, cel oncologic.




Nu stiu ce raspuns astepti...e atat de incoerenta....
kudika226898
Postat pe 13 August 2010 07:59
De la: corina40_healthy, la data 2010-08-13 00:49:20buna, vreau sa va spun ca eu m-am vindecat de cancer,nu e imposibil! Conditzia e sa-l descoperi intr-o faza incipienta si litera de lege: faci ce spune doctorul,chiar daca simtzi ca piere lumea si tzi se scurge viatza din tine odata cu voma produsa de citostatice.E cumplit, dar se poate.Cand auzi un asemenea diagnostic ai senzatzia ca itzi cade cerul pe tine.Nu cred ca cineva ar avea curajul sa minta ca a avut cancer ,si s-a vindecat daca nu ar fi asa. Cu asta nu te joci:uite e, ba nu e!Da retzeta contzine grupul de vitamine din complexul B, dar nu poate fi nociva.Bolnavilor cu tumori maligne li se spune ca nu au voie sa ia niciodata vitamina B12 sau acid folic pentru ca acestea au rol in diviziunea celulara, ceea ce ar duce la cresterea nr. de celule neoplazice. Nimeni, niciodata nu cred ca a spus unui bolnav cu cancer sa nu ia polen sau miere.Atunci ar trebui sa nu mai mancam nici varza sau alte legume,fructe care contzin aceasta vitamina.Nu stiu cum s-a vindecat d-na Tatoiu, dar eu una cred ca cancerul are un singur tratament ( bisturiul chirurgului),ca ajutzi organismul cu alte terapii naturiste sa faca fatza tratamentului invaziv, asta e altceva, dar sa spui ca doar cu plante sau alte leacuri ai vindecat o tumora maligna facand-o sa dispara pur si simplu, e o aberatzie.In timpul tratamentului urmat de mine am facut 6 cure de citostatice si radioterapie cobalt.La insistentza surorii mele de la a 3-a cura de citostatice am folosit gel de aloe,sincer va marturisesc ,fara sa am incredere ca ar avea vreun rost.Am observat totusi ca am facut fatza mai usor ultimelor 3 cure de tratament.Va salut pe toate si va doresc multa sanatate.Va mai dau un sfat :daca din nefericire veti avea nesansa sa facetzi cancer ,operatzi-va ,nu ascultatzi toate prostiile si pierdetzi timp pretzios.Cu cat il scoatetzi mai repede din corpul vostru,cu atat mai mari sanse de vindecare avetzi.Folositzi terapiile naturiste ca ajutor, dar ele singure nu fac fatza.


Corect...
kudika226898
Postat pe 13 August 2010 08:01
am auzit ca un remediu contra cancerului este acea apa saracita in deuteriu facuta la Rm Vlacea. se spune ca ar limita cu mult diviziunea celulara a celulelor in general si a celor canceroase in special (care se pare ca s-ar diviza mai rapid in prezenta deuteriului. poate ne spune cineva care testeaza... oricum apa e scumpa, 15 lei jumatatea de kg.
leo_
Postat pe 13 August 2010 08:57
De la: leo_, la data 2010-08-13 08:57:23am auzit ca un remediu contra cancerului este acea apa saracita in deuteriu facuta la Rm Vlacea. se spune ca ar limita cu mult diviziunea celulara a celulelor in general si a celor canceroase in special (care se pare ca s-ar diviza mai rapid in prezenta deuteriului. poate ne spune cineva care testeaza... oricum apa e scumpa, 15 lei jumatatea de kg.


Ce poveste frumoasa....
kudika226898
Postat pe 13 August 2010 13:20
E buna... Asa deci,cine e tatoiu?
cameliavinereanu
Postat pe 13 August 2010 15:38
vrajeala ieftina !
roz5blue6lila7
Postat pe 13 August 2010 15:43
vreau sa te contrazic,vis a vis de "organism tanar sanse mari"
eu am o verisoara in Germania care i a murit fetita de 19 ani acum 2 sapt
(aceasta a primit ingrijire si tratament in Germania!!!! si degeaba)
Deci ''povestea'' cu cancerul este foarte ''complicata''.Iar eu sincer nu cred in reteta D nei Tatoiu
(mai degraba este buna pt cineva care are -anemie)
papusa_elena
Postat pe 13 August 2010 17:12
De la: papusa_elena, la data 2010-08-13 17:12:37vreau sa te contrazic,vis a vis de "organism tanar sanse mari"
eu am o verisoara in Germania care i a murit fetita de 19 ani acum 2 sapt
(aceasta a primit ingrijire si tratament in Germania!!!! si degeaba)
Deci ''povestea'' cu cancerul este foarte ''complicata''.Iar eu sincer nu cred in reteta D nei Tatoiu
(mai degraba este buna pt cineva care are -anemie)


Corect!
kudika226898
Postat pe 13 August 2010 17:13
De la: danny81, la data 2010-07-23 21:57:36Cancerul este din pacate o boala incurabila.Binenteles ca Monica Tatoiu a mintit in privinta retetei cu tinctura de propoils si laptisorul de matca.Dar intrebarea mea este ce interes a avut sa spuna asemenea prostii la televizor???Oare falimenteaza Institutul apicol???

Iti explic eu de ce!
Ca sa nu mai creada vreodata oamenii ca vreun tip de cancer se poate vindeca in veci cu chimioterapie!
Chimioterapia e creata de marea alianta a farmacologiei mondiale in mana masoneriei care conduce lumea. Daca vroiau...eradicau cancerul din anii 60!
E de fapt o ciuperca mutanta provenita din corpul fiecaruia din noi si se vindeca cu bicarbonat de uz intern farmaceutic, solutie interna pura 98-99% dar numai daca e administrat chirurgical prin microinjectie in fiecare punct (chiar si in metastaza cu 300 de puncte). Dar cum o sa se spuna ca se vindeca doar cu atat? Sunteti nebuni? Sa nu mai avem profituri de 20.000 - 40.000 de E pe tratament/pacient si sa ajungem in 20 de ani la 10 miliarde de insi pe pamant?
Haida de! Doctorul Tulio Simoncini din Italia de 20 de ani si doctorul acela bulgar in ultimii ani acum, sunt cretini c-au inchis mii de cazuri de cancer de caciula! Si nu cu cine stie ce cheltuiala. E drept ...interventie sub aparatura medicala de varf e, ...nu-i usor a practica microincizii si microinjectii in tesuturi in pozitii si posturi uneori aproape imposibile, dar merge!
Cum sa vrea scarbulitzele care conduc lumea sa lase ei fraiele? Sa nu controleze ei populatia? Sa nu faca ei profit din suferinta oamenilor? Sa nu dicteze ei cata populatie sa traiasca pe pamant si cum? Credeti ca drogurile ca si trafic, duc la altceva decat la ei in cele din urma? ca toate relele de fapt. C-ar ierta asa ceva? Droguri si medicamente?
Cancerul prolifereaza masiv in urma masurilor dictate de ei... ISO 22000...E-uri...stress...sclavie psihica...indobitocire prin media...
Dar se vindeca doamnelor si domnilor, constientizand toate acestea, traind sanatos si apeland concret la adevarata medicina cea naturista si chiar uneori la cea clasica, dar practicata neconventional.
cristinarudi
Postat pe 13 August 2010 21:32
De la: stem_29, la data 2010-08-12 21:21:46
De la: kudika080388, la data 2010-08-12 20:02:40
De la: danny81, la data 2010-07-23 21:57:36Cancerul este din pacate o boala incurabila.Binenteles ca Monica Tatoiu a mintit in privinta retetei cu tinctura de propoils si laptisorul de matca.Dar intrebarea mea este ce interes a avut sa spuna asemenea prostii la televizor???Oare falimenteaza Institutul apicol???
cancerul este >>o ciuperca si>>>SE VINDECA !! IN FAZA INCIPIENTA !!SI NU NUMAI!! >>FEMEILE LA MENOPAUZA >>TREBUIE SA IA >>FEMARA !! IN LOC DE CITOSTATICE ,RADIOATERAPII ...ETC..>>DAR COSTA SCUMP CNAS -UL >>SI AS TRAGE O INJURATURA ACUM...dar nu-i "voie".... Doamna >>>CUM PUTETI SA SPUNETI :"ca falimenteaza institutul apicol ..?!>>>CAND ,PROPOLISUL ,>DE LA 7 LEI A AJUNS LA 28 DE LEI ??? SI NECESARUL =150GR PROPOLIS =420 LEI>>POLENUL 10GR =16 LEI ;LAPTISORUL DE LA 8 LEI >>ACUM 300 GR =32LEI SI MIEREA 1,5KG=43 LEI ???
EU CRED CA IA FEMARA SI IA COTA PARTE LA MAJORARILE IMENSE DE PRODUSE APICOLE ???? SI MAI CRED CA SE VA VINDECA ..si de ce pleaca din ROMANIA..???!!!>>DOAMNA TE CONTRAZIC >>CA EU STIU EXACT CAT COSTA ACESTE PRODUSE >>PENTRU CA ATUNCI CAND ERAM GRAV BOLNAVA >.cu 36 de Kg. "rahatii de unuii doctori "au spus ca mor //?! >>PROPOLISUL >>M-A VINDECAT!! Pentru mine PROPILISUL ESTE CUM AS MANCA PERMANENT O FELIE DE PAINE /ZI!!IN UNELE TARII SE TRATEAZA >FARA DISTRUGERII DE ALTE ORGANE = CITOSTATICELE ,CU >>>> O SOLUTIE DE BICARBONAT DE SODIU INTRODUS PRINTR-O CANULA >>DIRECT IN TUMORE SI...>>> IN 7 ZILE >>NU MAI EXISTA TUMOAREA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EU MA INTREB CATI BANI IA DE LA INSTITUTULAPICOL????



Nu vreau sa te contrazic.
Insa vreau sa te intreb, in care tumoare?:) sunt tumori la san care nu se vad decat la operatie.
Te mai intreb, ai vazut vreodata o poza cu un san stadiu 3 de cancer, in care's afectati si ganglionii( cand deja sunt afactati ganglionii, ajunge si 2 din cati sunt,... probabilitatea de a trece in sange prin sistem linfatic deja e mare, si la palparea sanului nu se simte nimic?:)
Marcarii doar arata ca exista .....Ai vazut cu ochii tai cum e la palpat o tumoare?:) canceroasa, binenteles:)
Sau zi-mi concret cu analize cine a scapat cu asa tratament si a avut stadiul 3, sa zicem de cancer?:)
Tocmai asta e secretul, stadiile 1 si 2 se trateaza ( in timp, pana la 10 ani) datorita faptului ca-i localizat, nu a apucat ( din statistici 85% reusita in vindecari) sa treaca nicio celula canceroasa prin sange la un alt organ ( ceea ce se numeste metastaza).....deja de la stadiul 3 e o problema, si nu e chiar mica.
Eu iti respect parerea, insa iti doresc sa nu ajungi niciodata si nimeni apropiat tie sa aleaga intre a " injecta" tumoarea cu retete " babesti" ( zic asa nu pt. ca sa fiu rea, asa le zic eu) si tratamentul stiut de ani, cel oncologic.


DOAMNA >> eu apreciez ca nu sunteti rea !! >in 2007 ,octombrie > am fost cu o prietena DOCTOR, >CARE MI-A SALVAT VIATA LA VIENA ,EA AVAND 76 DE ANI >> SI AM ASISTAT LA UN SPECTACOL DE ZILE MARI > S-A CERTAT CU TOTI DOCTORII > N-A FACUT NICI O SEDINTA DE CITOSTATICE ,S-A OPERAT RADICAL , MARCARII ERAU IMENSII ,A SCOS 12 GANGLIONI ,I REZULTATUL anatomo-patologic = gradul 3 ...DAR NU A FACUT CIT.RADIOTERAPII..ETC SI LA TREI LUNI >MARCARII AU IESIT NORMALII ! DIN ZIUA CAND S-A IMBOLNAVIT >>PERMANENT >IA FEMARA >>SI ASTAZI ARE MARCARII O.K. SI EA MI-A SPUS CA A CITIT IN MIILE DE REVISTE DE SPECIALITATE CA >>SE TESTEAZA >> A CEEA PROCEDURA CU BICARBONAT DE SODIU =BAZA+...> IN ANGLIA .Eu sunt profana in ale medicinii>>asa ca v-am explicat >>empiric ....IMI ESTE UN EXEMPLU CONCRET CA TRAIESTE SANATOASA ... REGRET ...DAR O CRED PE EA ! Era sefa de sectie la coltei ..eu foarte tanara =17 ani>>si prin palpare a spus : >> fund de vezica >> profesorul popa a spus : doctorit-o ,esti nebuna .. seara AM FOST DUSA DE ACEASTA DOCTORITA LA RADIOLOG SI >> MI-A FACUT :COLICISTOGRAFIE SI ..AVEAM MULTIPLE PIETRE PANA-N COLEDOC > A DOUA ZI AM FOST OPERATA DE JUVARA >> A FUGIT DIN TARA SI >CU TRUDA A LUAT TOATE EXAMENELE SI A LUCRAT LA >>NASA!! PANA LA PENSIONARE !! si am simtit la palpare cum arata o tumoara de 6 cm !!Am stat cu ea 8 zile-n spital ...SI NICIODATA N-AM SA MA POT REVANSA CA MI-A DAT A DOUA VIATA !!
kudika080388
Postat pe 13 August 2010 22:19
De la: cristinarudi, la data 2010-08-13 21:32:24
De la: danny81, la data 2010-07-23 21:57:36Cancerul este din pacate o boala incurabila.Binenteles ca Monica Tatoiu a mintit in privinta retetei cu tinctura de propoils si laptisorul de matca.Dar intrebarea mea este ce interes a avut sa spuna asemenea prostii la televizor???Oare falimenteaza Institutul apicol???

Iti explic eu de ce!
Ca sa nu mai creada vreodata oamenii ca vreun tip de cancer se poate vindeca in veci cu chimioterapie!
Chimioterapia e creata de marea alianta a farmacologiei mondiale in mana masoneriei care conduce lumea. Daca vroiau...eradicau cancerul din anii 60!
E de fapt o ciuperca mutanta provenita din corpul fiecaruia din noi si se vindeca cu bicarbonat de uz intern farmaceutic, solutie interna pura 98-99% dar numai daca e administrat chirurgical prin microinjectie in fiecare punct (chiar si in metastaza cu 300 de puncte). Dar cum o sa se spuna ca se vindeca doar cu atat? Sunteti nebuni? Sa nu mai avem profituri de 20.000 - 40.000 de E pe tratament/pacient si sa ajungem in 20 de ani la 10 miliarde de insi pe pamant?
Haida de! Doctorul Tulio Simoncini din Italia de 20 de ani si doctorul acela bulgar in ultimii ani acum, sunt cretini c-au inchis mii de cazuri de cancer de caciula! Si nu cu cine stie ce cheltuiala. E drept ...interventie sub aparatura medicala de varf e, ...nu-i usor a practica microincizii si microinjectii in tesuturi in pozitii si posturi uneori aproape imposibile, dar merge!
Cum sa vrea scarbulitzele care conduc lumea sa lase ei fraiele? Sa nu controleze ei populatia? Sa nu faca ei profit din suferinta oamenilor? Sa nu dicteze ei cata populatie sa traiasca pe pamant si cum? Credeti ca drogurile ca si trafic, duc la altceva decat la ei in cele din urma? ca toate relele de fapt. C-ar ierta asa ceva? Droguri si medicamente?
Cancerul prolifereaza masiv in urma masurilor dictate de ei... ISO 22000...E-uri...stress...sclavie psihica...indobitocire prin media...
Dar se vindeca doamnelor si domnilor, constientizand toate acestea, traind sanatos si apeland concret la adevarata medicina cea naturista si chiar uneori la cea clasica, dar practicata neconventional.

tu te referi la corporatie, defapt marii bancheri ai lumii...?!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 August 2010 22:28
De la: kudika226898, la data 2010-08-13 07:59:41
De la: stem_29, la data 2010-08-12 21:21:46
De la: kudika080388, la data 2010-08-12 20:02:40
De la: danny81, la data 2010-07-23 21:57:36Cancerul este din pacate o boala incurabila.Binenteles ca Monica Tatoiu a mintit in privinta retetei cu tinctura de propoils si laptisorul de matca.Dar intrebarea mea este ce interes a avut sa spuna asemenea prostii la televizor???Oare falimenteaza Institutul apicol???
cancerul este >>o ciuperca si>>>SE VINDECA !! IN FAZA INCIPIENTA !!SI NU NUMAI!! >>FEMEILE LA MENOPAUZA >>TREBUIE SA IA >>FEMARA !! IN LOC DE CITOSTATICE ,RADIOATERAPII ...ETC..>>DAR COSTA SCUMP CNAS -UL >>SI AS TRAGE O INJURATURA ACUM...dar nu-i "voie".... Doamna >>>CUM PUTETI SA SPUNETI :"ca falimenteaza institutul apicol ..?!>>>CAND ,PROPOLISUL ,>DE LA 7 LEI A AJUNS LA 28 DE LEI ??? SI NECESARUL =150GR PROPOLIS =420 LEI>>POLENUL 10GR =16 LEI ;LAPTISORUL DE LA 8 LEI >>ACUM 300 GR =32LEI SI MIEREA 1,5KG=43 LEI ???
EU CRED CA IA FEMARA SI IA COTA PARTE LA MAJORARILE IMENSE DE PRODUSE APICOLE ???? SI MAI CRED CA SE VA VINDECA ..si de ce pleaca din ROMANIA..???!!!>>DOAMNA TE CONTRAZIC >>CA EU STIU EXACT CAT COSTA ACESTE PRODUSE >>PENTRU CA ATUNCI CAND ERAM GRAV BOLNAVA >.cu 36 de Kg. "rahatii de unuii doctori "au spus ca mor //?! >>PROPOLISUL >>M-A VINDECAT!! Pentru mine PROPILISUL ESTE CUM AS MANCA PERMANENT O FELIE DE PAINE /ZI!!IN UNELE TARII SE TRATEAZA >FARA DISTRUGERII DE ALTE ORGANE = CITOSTATICELE ,CU >>>> O SOLUTIE DE BICARBONAT DE SODIU INTRODUS PRINTR-O CANULA >>DIRECT IN TUMORE SI...>>> IN 7 ZILE >>NU MAI EXISTA TUMOAREA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EU MA INTREB CATI BANI IA DE LA INSTITUTULAPICOL????



Nu vreau sa te contrazic.
Insa vreau sa te intreb, in care tumoare?:) sunt tumori la san care nu se vad decat la operatie.
Te mai intreb, ai vazut vreodata o poza cu un san stadiu 3 de cancer, in care's afectati si ganglionii( cand deja sunt afactati ganglionii, ajunge si 2 din cati sunt,... probabilitatea de a trece in sange prin sistem linfatic deja e mare, si la palparea sanului nu se simte nimic?:)
Marcarii doar arata ca exista .....Ai vazut cu ochii tai cum e la palpat o tumoare?:) canceroasa, binenteles:)
Sau zi-mi concret cu analize cine a scapat cu asa tratament si a avut stadiul 3, sa zicem de cancer?:)
Tocmai asta e secretul, stadiile 1 si 2 se trateaza ( in timp, pana la 10 ani) datorita faptului ca-i localizat, nu a apucat ( din statistici 85% reusita in vindecari) sa treaca nicio celula canceroasa prin sange la un alt organ ( ceea ce se numeste metastaza).....deja de la stadiul 3 e o problema, si nu e chiar mica.
Eu iti respect parerea, insa iti doresc sa nu ajungi niciodata si nimeni apropiat tie sa aleaga intre a " injecta" tumoarea cu retete " babesti" ( zic asa nu pt. ca sa fiu rea, asa le zic eu) si tratamentul stiut de ani, cel oncologic.




Nu stiu ce raspuns astepti...e atat de incoerenta....
DUDUIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ai reusit sa ma amuzi SI SPER SA NU TRAIESTI NICIODATA mOmentele care le-am trait eu ...DAR M-AS MIRA SA NU-TI DAI CU STANGUL IN DREPTUL ...TE-AS VREA 5 ZILE LA MINE PE SANTIER >>ATAT ! sigur AR INVIA ...MACAR un NEURON ..?!...CA NU AI ! doar furie ...scuip-o draguta si vin-o la mine pe santier ....
kudika080388
Postat pe 13 August 2010 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produs natural eficient in dereglari hormonale, chisturi, fibrom uterin etc 3 De la: ene_m_gabriel 22 Ianuarie 2010 15:52
Terapia Gerson 2 De la: doar_mara 27 August 2012 20:42
Tratament naturist pentru chisturi la sani 144 De la: el_ 3 Martie 2019 08:55
am evoie de un raspuns sant disperata 101 De la: cosminuta84 23 Aprilie 2010 15:33
Glezna groasa 2 De la: Oana567 8 Octombrie 2015 03:05