Setari Cookie-uri

Machiaj profesional

multumesc pt sfat ramonika, dar eu sunt din brasov.daca stiti cateva saloane va rog............
carmen29
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:06
multumim pentru sfat ann1981
iulik_flore
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:43
Buna fetelor.Este adevarat ce se spune despre machiajul profesional.Este mai bine sa ai parte de el mai ales in ziua cind esti mireasa.Daca sunteti din Brasov si aveti nevoie , eu execut machiaje profesionale la domiciliu.Daca aveti nevoie de o proba si la par discutam si ne intilnim la salon.Ma puteti gasi la telefon 0723265315.
daniela_erdos
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:10
Sunt multe saloane in Brasov,le-am cam incercat pe toate,dar am ramas fidela unuia , unde si machiez deoarece imi place cum esti tratat si cum arata parul.Este important sa-ti stea parul si dupa ce pleci de acolo si sa te poti aranja si tu acasa.Daca o sa ai nevoie suna-ma.0723265315
daniela_erdos
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:20
produsele de machiaj cu minerale sunt cele mai bune pentru ca nu irita si acopera foarte bine defectele. exista o marca nou aparuta in romania - bella pierre, are produse foarte bune si variate. ai de unde alege zeci de nuante.
delaadri
Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:52
nu am zis ca nu sunt bune produsele,am si eu da r nu pe toate rimelul chiar n-mi place,ziceam de cine ma machiat ca erea reprezentant CHANEL.o zi buna.
kalis27
Postat pe 8 Ianuarie 2009 22:25
Machiaj profesional la domiciliu cu produse de lux la preturi INCREDIBIL DE MICI! WWW.BEAUTIFULEYES-ROMANIA.COM
petramakeup
Postat pe 31 Ianuarie 2009 01:47
Buna, fetelor!
Daca aveti nevoie de un machiaj profesional executat de un make-up artist pentru ocaziile speciale din viata dvs., folosind exclusiv produse profesionale de la M.A.C., contactati-ma la 0762592799 sau id messenger: geo_geo822000.
cookie-tatata
Postat pe 1 Februarie 2009 10:15
CUMVA FACI SI MACHIAJ IN PARTICULAR?
M-AR INTERESA SI PE MINE
inasiscu
Postat pe 15 Martie 2009 23:17
Buna! Eu recomand din suflet machiaj profesional (dar si persoana care va machiaza trebuie sa fie profesionista). Eu nu am primit inca pozele de la nunta, cand le voi primi le voi pune la profil sa vedeti diferenta...Eu am fost la persoana respectiva sa imi faca o proba si mai era acolo o doamna pe care a machiat-o in timp ce stateam de vorba. Cand am vazut cum arata respectiva dupa machiaj nu am mai vrut proba, am spus ca ma las pe mainile ei cu incredere, iar in ziua nuntii nu i-am spus ca as vrea sa-mi faca ceva anume, am lasat-o sa-mi faca ce crede ea ca trebuie, sa-mi stea bine. Tot ea mi-a facut cocul, mi-a pus voalul si am ramas uimita de ce a iesit, nu ma recunosteam cand m-am vazut in oglinda!Merita toti banii! Casa de piatra tuturor!
evelinne
Postat pe 29 Iunie 2009 12:00
machiaj profesional la domiciliul clientei cu produse C Dior si Bobbi Brown.
www.beautifuleyes-romania.com
petramakeup
Postat pe 30 Iunie 2009 10:12
EU AM AVUT MACHIAJ PROFESIONAL IN ZIUA NUNTII SI AM FOST F MULTUMITA....AM VRUT SA-MI FAC SINGURA MACHIAJUL, DAR M-AM RAZGANDIT SI BINE AM FACUT...AM AVUT NISTE EMOTII IN ZIUA NUNTII, NU STIU DK ERAM IN STARE SA MA DAU SI CU RIMEL f IMPORTANT ESTE SA VORBITI CU COSMETICIANA INAINTE, SA VA CUNOASCA SI CHIAR SA VA FACETI O PROBA...
kristyne_grace
Postat pe 30 Iunie 2009 11:17
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:34
Makeup4U !!!

Oferim servicii de machiaj profesional la domiciliu, machiaj mireasa/nunta, make-up corector, pentru sedinte foto, fashion, TV, realizat cu produse profesionale de make-up. La cerere putem asigura hairstylist si fotograf.

Legat de partea cum ca machiajul profesional se vede urat in realitate, trebuie sa precizez ca a aparut o tehnica noua de aplicare a fondului de ten. Se numeste AirBrush. Efectul este extraordinar de natural, insa totodata de efect. Am precizat acest lucru, deoarece eu folosesc aerograful in cadrul machiajului. Pe internet puteti gai diferite testimoniale legate de aceasta tehnica pt a putea intelege mai bine.

Pt cine este interesat, numele meu este Roxana Dumitru si reprezint firma MakeUp4U.

tel: 0723525579
Email: contact@makeup4u.ro
Website: http://www.makeup4u.ro
makeup4u
Postat pe 12 August 2009 19:45
eu la nunta am avut machiaj profesional si pot spune ca am fost super multumita ...
angik_grace
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:15
eu la nunta am avut machiaj profesional si pot spune ca am fost super multumita ...
angik_grace
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:15
buna fetelor,un machiaj ca mireasa mai puternic e mai bun pt ca e vizibil,toata noaptea, la poze da bine, daca e pe roz, e naspa, se pierde si spre ora 1 2 arati ca naiba.
grace003710
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:58
imi puteti spune si mie pe cineva din bacau care executa make-up profesional?
va rog mult, pupici
CarmenKma
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:37
Una singura este cea care realizeaza machiaj profesional, si aceea este Maria Pauna, make up artist la Salonul Jovsky din Bucuresti! Dureaza 24 de ore(eu l-am tinut 3 zile...ma demachiasem pe fata, dar ochii nu ma induram sa ii sterg M-a costat in vara lui 2009 250 euro, acum stiu ca e 300 euro, iar parul la fel, tot la Jovsky l-am facut. Au meritat toti banii. Mai ales k eu am avut nunta in Sinaia, si s-au trezit de la 7 (am crezut ca voi fi singura pe acolo,dar mai erau alte 5 miere, si au lucrat la noi concomitent,iar la ora 9 toate 5 ieseam pe usa). Sincronizare perfecta, adevarati profesionii! Tot la ei mi-am si tatuat sprancenele cu 2 saptamanai inainte de nunta pt ca eu nu aveam deloc si aveau o forma nenaturala. Am poze la profil dc se zareste machiajul!


Vand rochie Pronovias marca Bien Savvy Colectia La Sposa 2008, model Marsella, marime 40 la rochii de mireasa( adica 38 la haine), se potriveste la 1.70-1,76m, 52-60kg. Si voal original La Sposa mediu. Le-am achizitionat din magazin la pretul de 6100lei rochia si 700lei voalul(preturile sunt reale, puteti verifica la reprezentanta), anul acesta am vazut ca este 6800lei si niciodata nu este la reducere, ei mi-au explicat acest fenomen datorita faptului ca este un model foarte bine vandut, care se potriveste oricarei siluete; linkul rochiei de pe site-ul bien savvy http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=2&id_rochie=110&pas=4#aa , la pretul de 3700lei (rochie+voal). Se poate vinde si fara voal. Culoare ivory. Trena magnifica, cu sistem de prindere in 3 locuri cu nasturei transparenti. Descriere de pe site:Este o rochie somputoasa in care detaliile fine, drapajele, si broderiile se imbina armonios intr-o simfonie a frumusetii. Amestecul inovator de motive stilistice si designul exclusivist confera acestei tinute de mireasa puternice accente couture. Este abordata o estetica originala care combina voluptoasele falduri, cu pliseurile foarte largi, innobilate de pretioasa broderie cu accente imperiale. Linia bustului si a taliei sunt motivele stilistice de la care pleaca somptuoasa piesa vestimentara de mireasa. Imaterialul voal este punctat doar de broderia luxoasa care-i petrece marginile. Colectie:La Sposa 2008 Satin
Sunt rochii aduse din Barcelona, lucrate manual, broderia este minutios alcatuita din margelute mici, paiete mici si cusaturi. Rochia sta infoiata chiar si fara crinolina, fiindca are un sistem de voaluri pe dedesubt(eu am preferat cu crinolina). Calitatea este indiscutabila, nu se compara cu nimic romanesc sau de pe Lipscani aduse din Niro si facute de chinezi, cine cunoaste brandul international Bien Savvy stie despre ce vorbesc.
Nunta mea a avut loc in Sinaia, iar de Sarbatori am avut ocazia sa o duc la parinti in Bucuresti pentru a o duce la curatatorie la Marriot(in alta parte nu am incredere) si poate fi vazuta/probata in Bucuresti (dar chiar si Ploiesti,Brasov,Val.Prahovei daca este nevoie).
Nu ezitati sa ma contactati pentru mai multe informatii si poze.
0726173782, 0766541403 nache_andra@yahoo.com
Pot sa accept si plata in 2 rate daca nu se poate achita integral.
Poze la profil
andradeedee
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:52
Buna tuturor!

Daca sunteti interesate de machiaj profesional ma puteti contacta pe email sau la telefon 0727 023 879.
Realizez machiaje cu produse de calitate si care rezista 24 ore.

Nu ezitati sa ma contactati pentru orice informatie!

Pupici si o nunta de vis!
MonyR
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:45
Realizez make-up profesional de orice tip, cu produse profesionale. Stiti sa apreciati un machiaj care sa-i faca pe cei din jur sa va observe in primul rindul frumusetea chipului, nu doar sa admire machiajul propriu-zis? Sau doriti o schimbare de look, nu va e frica de experimente? Ati dori machiaj mai special pentru o ocazie, o sedinta foto, crearea unui portofoliu? Contactati-ma! Oricare v-ar fi preferintele si dorintele in machiaj, voi gasi variantele care sa va avantajeze.

tel.: 0753 273 200
puteti vedea citeva din lucrarile mele aici:
http://makeupbynatalia.blogspot.com/
Visagiste
Postat pe 7 Februarie 2010 22:30
De la: Visagiste, la data 2010-02-07 22:30:27Realizez make-up profesional de orice tip, cu produse profesionale. Stiti sa apreciati un machiaj care sa-i faca pe cei din jur sa va observe in primul rindul frumusetea chipului, nu doar sa admire machiajul propriu-zis? Sau doriti o schimbare de look, nu va e frica de experimente? Ati dori machiaj mai special pentru o ocazie, o sedinta foto, crearea unui portofoliu? Contactati-ma! Oricare v-ar fi preferintele si dorintele in machiaj, voi gasi variantele care sa va avantajeze.

tel.: 0753 273 200 ; 0724 683 353;
puteti vedea citeva din lucrarile mele aici:
http://makeupnatalia.com/
Visagiste
Postat pe 10 Februarie 2010 10:05
eu una nu prea am experiente prea placute in ceea ce priveste machiajul....am apelat la serviciile de machiaj de 2 ori pana acum si nu am fost multumita...acu poate nu au fost asa de profesioniste...dar fata mea arata ca o masca..am si tenul mai gras ...poate ca si din cauza asta. As vrea sa ma machieze cineva profesionist, dar nu cred ca rezultatul tb sa arate ca o masca...gresesc?
sizinuca
Postat pe 10 Februarie 2010 10:09
nu numai ca nu trebuie, nici nu e voie. cred ca e mai bine sa se vada imperfectiunile, decit fondul de ten-masca.. dar oricum nu e nevoie, se poate pentru fiecare tip de ten gasi o solutie potrivita.
Visagiste
Postat pe 10 Februarie 2010 15:14
multumesc de raspuns...tb sa caut pe cineva profesionist.
sizinuca
Postat pe 11 Februarie 2010 10:33
PENTRU ann1981 : Lasa-mi te rog o adresa sau un nr. de telefon, e foarte interesant si important ce spui. Voi fi si eu mireasa anul acesta in vara si ma intereseaza, in mod cert, un machiaj profesional.

Mersi frumos.

PS. POTI SA IMI SCRII LA : andreea.constantin@popp-si-asociatii.ro
prispi
Postat pe 16 Februarie 2010 18:44
Intr-adevar nu va machiati singure in ziua cea mai frumoasa din viata voastra, deoarece emotiile si stresul din ziua respectiva, o sa te impiedice sa-ti realizezi perfect machiajul!
Sunt make-up artist si in acelasi timp am fost si mireasa si nu m-am machiat singura in ziua respectiva!
Pentru inceput ar trebui sa realizati cateva tratamente faciale pentru a avea un ten pregatit pt ziua cea mare, apoi in ziua respectiva sa se aplice o masca ( se gaseste la sephora) si apoi baza de machiaj de calitate ( MAC, MAKE- UP FOREVER)si dupa se incepe machiajul propiu-zis, plus ca la ochii ca sa nu se stranga fardul nu este nevoie doar de baza de machiaj sunt anumite trucuri ca si la buze sa reziste rujul, gloss-ul cat mai mult exista tehnica buzelor perfecte... sunt anumite trucuri care un make-up artist le foloseste ca machiajul sa reziste pana a doua zi.
Fardurile nu se aplica oricum ci in conformitate cu morfologia ochilor in concordanta cu cerintele si personalitatea miresei, a rochiei, etc..... Daca doriti sa discutam mai multe ma puteti contacta la irenne_p@yahoo.ca, de asemenea va pot trimite si poze cu machiaje realizate de mine cat si link-ul cu mai multe machiaje.
inna_grace
Postat pe 23 Februarie 2010 15:29
pentru Inna: pe mine ma intereseaza un machiaj profesional la domiciliu pentru ziua in care voi fi mireasa(18 iulie 2010). Lasa-mi te rog o adresa de site, sa vad preturi, portofoliu si alte detalii.........daca iti e mai simplu imi poti scrie la andresa: andreea.constantin@popp-si-asociatii.ro
Mersi frumos,
prispi
Postat pe 24 Februarie 2010 09:48
Realizez make-up profesional de orice tip, cu produse profesionale. Stiti sa apreciati un machiaj care sa-i faca pe cei din jur sa va observe in primul rindul frumusetea chipului, nu doar sa admire machiajul propriu-zis? Sau doriti o schimbare de look, nu va e frica de experimente? Ati dori machiaj mai special pentru o ocazie, o sedinta foto, crearea unui portofoliu? Contactati-ma! Oricare v-ar fi preferintele si dorintele in machiaj, voi gasi variantele care sa va avantajeze.

tel.: 0753 273 200 0724 683 353
puteti vedea citeva din lucrarile mele aici:
http://makeupnatalia.blogspot.com/
Visagiste
Postat pe 24 Februarie 2010 13:21

Ma alatur multitudinii de make-up artisti existenti pe piata dintre care voi aveti libertatea de a alege...
Frumusetea unei femeii poate fi descrisa in diverse moduri,acest lucru devenind chiar un cliseu,de exemplu, ”orice femeie are frumusetea ei” sau “frumusetea vine din interior” si multe alte afirmatii asemanatoare.Dar totusi,mireasa e mireasa si evident, doreste sa fie admirata de catre cei din jur,sa i se spuna cat e de frumoasa si sa se simta o regina.Si aici intervine machiajul,care,daca este corect realizat,are puterea de a accentua frumusetea naturala a chipului sau corecta imperfectiunile acestuia atunci cand este cazul.
Calitatea produselor cu care lucrez(MAC,Makeup Forever,Artdeco,Max Factor),la care se adauga talentul, creativitatea si un pret rezonabil,va pot garanta machiajul si imaginea pe care o visati.
Va astept cu drag!
0722646284
perfectlook.gabriela@gmail.com
perfectlook
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CREMA DECOLORANTA A PARULUI NEDORIT DE PE FATA SI CORP 1 De la: DR_TEMT 13 Ianuarie 2011 07:07
cosmetice cu garantie pe satisfactie 1 De la: carmen_natural 4 Martie 2011 00:44
Petra Cojocariu-Machiaj profesional la domiciliu, realizat de un make up artist cu experienta si produse profesionale! 1 De la: petramakeup 14 Iulie 2010 10:24
APLIC UNGHII CU GEL, TIPSURI SAU EXTENSII DIN GEL IN PITESTI 1 De la: UNGHIIGELPITESTI 10 Septembrie 2011 12:56
aplic unghii false cu gel sau acryl la domiciliul meu sau al clientei 2 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 11:12