Setari Cookie-uri

Machiaj profesional

Execut machiaj profesional la salon, la domiciliu sau la locatia stabilita de clienta.
Machiajul se realizeaza exclusiv cu produse profesionale ce cea mai buna calitate. Astfel machiajul dvs va rezista pana la 24 de ore.
Pentru mai multe detalii privind preturile si ce includ ele intrati pe siteul meu www.monique-center.ro sau sunati la nr de telefon 0723.171.686.
Multumesc ca ati citit acest anunt.
Monica S
MoniqueC1
Postat pe 13 Decembrie 2007 23:08
Id yahoo messenger: monica.makeup
MoniqueC1
Postat pe 15 Decembrie 2007 18:36
buna monica.imi poti spune ce marca de produse folosesti si daca te poti deplasa in in alta localitate in afara de bucuresti?imi trebuie o programare cu mult timp inainte?mersi mult de tot si sper sa mai vorbim.multumesc
lary_grace
Postat pe 18 Decembrie 2007 13:53
oricum si oricine v-ar makia va sfatuiesc sa faceti o proba inainte de nunta. eu am mers la proba de par si makiaj si am stat cam 6 ore in salon. probele costa cam jumatate din pretul din ziua nuntii dar sunt absolut necesare.
caurea_grace
Postat pe 31 Iulie 2008 15:51
6 ore?!
pai nu mai ajung la nunta...
cred ca 3 ore is mai mult decat suficiente pentru par si fata.
fantome
Postat pe 22 August 2008 16:35
Dragele mele, vorbiti cu cosmeticienele de ce tratamente trebuie sa faceti inainte de nunta. Eu voi face o curatare pt am un ten sensibil. Ininte cu o zi, doua daca e nevoie se aplica niste masti (daca le spuneti ca nu va puteti intinde sa aruncati milioane, de obicei is dragute si va spun ele ce masti si din ce sa le faceti; de regula gasiti toate ingredientele in bucataria voastra). Pensati-va cu 2 zile inainte, epilati-va cu 2 zile inainte astfel evitati roseata caracteristica.
fantome
Postat pe 22 August 2008 16:41
De la: fantome, la data 2008-08-22 16:41:35Dragele mele, vorbiti cu cosmeticienele de ce tratamente trebuie sa faceti inainte de nunta. Eu voi face o curatare pt am un ten sensibil. Ininte cu o zi, doua daca e nevoie se aplica niste masti (daca le spuneti ca nu va puteti intinde sa aruncati milioane, de obicei is dragute si va spun ele ce masti si din ce sa le faceti; de regula gasiti toate ingredientele in bucataria voastra). Pensati-va cu 2 zile inainte, epilati-va cu 2 zile inainte astfel evitati roseata caracteristica.


ai dreptate nu ma gandisem la asta

Postat pe 28 August 2008 22:07
Pregatirea tenului incepe mai inainte in functie de problemele fiecareia. Daca e vorba de o acnee mai severa, poate chiar cu 2-3 luni.
fantome
Postat pe 29 August 2008 15:16
Am pus pe profilul meu modele de machiaj.
fantome
Postat pe 30 August 2008 12:38
eu kiar ca am tenul sensibil asa ca curatarea am facut-o cu 3 saptamani inainte ca sa ma asigur ca imi trece roseata de pe fata pana la nunta. si asa a fost mi s-a curatat tenul de tot cam in 2 sapt.la probe am stat 6 ore pt ca am incercat tot felul de makiajuri si coafuri dar in ziua nuntii a durat tt aproape 3 ore.
caurea_grace
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:57
La nunta verisoarei mele, ea mireasa, a fost machiata de un make-up artist, nu la salon. Si pot sa zic ca s-a vazut diferenta in adevaratul sens al cuvantului. Atunci am vazut si diferenta intre produsele profesionale si produsele pe care le folosim noi din comert.Atunci m-am decis ca si eu o sa fac la fel la nunta mea chiar daca o sa ma coste mai mult.
Si e adevarat...foarte important sa faceti proba de machiaj inainte...se evita surprizele, doar e cea mai importanta noapte si toate vrem sa fim frumoase

Postat pe 7 Octombrie 2008 10:08
da!!!
clar machiaj profesional nici nu ma gandesc!
eu vroiam si pentru cununie si ptr nunta propriu-zisa
insa ma gandesc ca va fi un pic mai dificil si nu ma voi incadra in timp
datorita faptului ca eu si iubitul meu suntem din orase diferite
asadar s-ar putea sa renunt la cel ptr cununie
insa ma voi machia eu destul de bine.si eu execut machiaje destul de "profesionale" doar k nu voi purta gene false la cununie
la nunta cu siguranta!

oricat de bine te-ai machia tu nu se compara cu cel realizat de un profesionist mai ales ca acesta are toate ustensilele necesare
iulik_flore
Postat pe 8 Octombrie 2008 10:32
Caurea, esti tare frumusica... Cele 6 ore de probe au meritat.
fantome
Postat pe 13 Octombrie 2008 15:00
mersi..mersi...sincer fantome am lasat 10 milione numai pe par si makiaj in ziua nuntii..offf..tare-s scumpe...
caurea_grace
Postat pe 22 Octombrie 2008 10:28
Eu nu cred ca am sarit de 500 de ron. Oricum ... se vede diferenta.
fantome
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:33
eu una ma machiat un reprezentant de la CHANEL,si chiar nu mi-a placut am ramas total dezamagita,si eu ma fac mai bine.asa ca de cununie mi-am cumparat toate ustensilele profesionale plus machiaj,rimel,skin flash,aur 24k de la Guerlain,si mi-am facut un machiaj f. frumos si f bun pt poze,toata lumea ma intrebat cine ma fardat de fapt se vede calitatea produselor.Vreau sa zic ca sora mea sa facut undeva pe la romana si sa spalat acasa sa fardat ea singura,deci dau dreptate treb .sa incerci inainte.o zi buna
kalis27
Postat pe 23 Octombrie 2008 07:11
kalis..depinde de gusturi probabil...eu folosesc multe produse de la chanel si mie sincer imi plac...
pentru mine cele mai bune produse sunt de la bobbi brown...cu diferenta fata de restul numai ca se gasesc foarte greu..in romania nu..
apoi pe al 2 lea loc ar fi MAC...
caurea_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:38
VAAAAI...mi-am adus aminte ca am fost la o proba de par la alt salon...asta iarna trecuta...vaaai..ce oribil m-au facut....
mi-au strans jumatate de par sus, cum le-am explicat, mi-au facut volum sus, numai ca mi-au facut in forma de tupe, si mie nu-mi sta bine asa..si mi-au fixat coafura tare tare....
..parca eram o "tarancuta"...

le-am dat milionul..le-am multumit si le-am rugat frumos sa-mi scoata clamele si sa-mi desfaca parul.. si ele tot insistau ca imi sta super si ca ar trebui sa-l las asa ca poate ies cu logodnicul la restaurant..ca is tare faina asa...
atunci le-am spus:va multumesc pentru tot, dar mie nu-mi place...kiar deloc...
auzi..sa ies la restaurant...
caurea_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:48
Nu stiu cum vreti voi dar eu sigur imi voi face un machiaj de uina singura.Nu voi folosi nici de la anumite firme scumpe sau ceva de genul.Eu sun t reprezentant Avon si au produse bune , si rezistente la transfer care ofera un aspect natural.Asa ca mai degraba dau 1 milion pe produse decat 5 sau 10 milioane.Imi voi face doar parul care nu il vreau nici despins dar nici prins .Va fi ceva intre cu bucle caci am parul lung.
Puffy_grace
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:11
si eu sunt reprezentant avon
si culmea k ma machiez f bine, ba mai mult in timpul liber machiez si alte persoane pentru diferite evenimente
insa pentru nunta as opta pentru ceva mai special, cel putin asa mi-ar placea, asa mi-as dori.machiajul profesional arata diferit.stiu ca este scump! insa asta este! pentru nunta mea se merita.eu vroiam machiaj dubla, pentru nunta dar si pentru cununie.insa am renuntat din cauza lipsei de timp
iulik_flore
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:43
iulika, ai dreptate...si eu stiu sa ma makez foarte bine si folosesc si produse bune..numai ca in ziua nuntii sincer esti prea emotionata si stresata ca sa te makezi singura....eu una recunosc ca mi-as fi facut o mie de draci daca ma makiam singura..
apoi...diferenta intre tine( fata care stie sa se makeze) si un make-up artist este enorma...
caurea_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 14:48
Eu recunosc ca sunt o catastrofa.
La mine cel mai utilizat produs este rimelul si strugurelul cu aroma de cirese de la Nivea. Nu folosesc fond de ten, nu folosesc pudra decat la ocazii. Eu una n-as fi avut curajul sa ma machiez singura la 8 dimineata.
fantome
Postat pe 29 Octombrie 2008 08:20
Doamneee...plus ca nu stii ce se poate intampla chiar in acel moment
eu una chiar sunt baftoasa in asa ceva
sa nu imi iasa ceva, sa ma stric de parca as fi legtaa la maini
de obicei cand fac acest lucru, adik machiajul sunt destul de relaxata
in ziua nuntii nu stiu cum m-as comporta
mai bine nu!
merg la make up artist si gata!
eu le am cu ruptul tocului de la pantof cand sa ies din casa sau ruptul fermoarului cand ma imbrac sa plec la petrecere, ori ma patez, dau ceva pe mine, imi plesnec pantalonii
nuuuu
nici nu ma gandesc
nu vreau sa risc
asta ar fi catastrofal pentru mine
iulik_flore
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:02
hi hi...Mda eu ador sa ma machiez chiar daca nu fac asta zi de zi.Eu nu ma machiez foarte des xci la ocazii mai mult sau cand ies pentru o seara speciala.Dar de cate ori incerc un machiaj dintr-o poza sau unde am vazut , sau o combinatie de culori chiar imi iese destul de bine.si asa am ajuns la concluzia ca voi reusi singura.voi incerca sa nu fiu stresata si sa fiu odihnita.Doar trebuie sa ajunga cea mai frumoasa zi din viata mea:*:*:*
Puffy_grace
Postat pe 30 Octombrie 2008 07:56
iulik_flore
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:44
Eu am ramas dezamagita cand am fost acasa... eram foarte entuziasmata...abia asteptam sa merg la probe... si ajunsa la cel mai fain salon di oras... laudat de toata lumea... mi-au facut o proba in graba numai ca sa scape de mine... aveam niste nervi nu-mi placea cum a iesit si ma si grabeau ca cica nu au timp ...ce a iesit a iesit... da banu si la revedere..ne vedem in ziua nuntii mai lipsea sa zica ...raspunsul lor a fost ¨cam asa e coafura dar sa nu crezi ca asa o sa iasa ca atunci o sa stam mai mult si o sa arate mult mai bine o sa punem mai mult gel...mai mult fixativ ¨ Erau asa sictirite cumva.......ca adica vin eu sa-mi fac proba inainte...ca si cum nu as avea incredere in ¨talentul si profesionalismul lor¨. Mi se pare corect ca odata ce te platesc... imi faci coafura calumea si te ocupi de mine incat sa ies multumita din salonul tau daca iti respecti clientii .... Am avut un stres pana la nunta...
Am ramas foarte dezamagita de proba chiar nu am inteles comportamentul lor... probabil ca nu prea obisnuiesc fetele sa-si faca proba inaite si li s-a parut ca am nu stiu ce impresii pe mine de vin sa-mi fac proba....
Asta cu coafura ca mi-au lasat niste bucle parca eram plouata

Si la machiaj mi-am facut proba in acelasi salon ..in aceeasi zi... si acolo la fel...nici nu vroia sa ma dea cu rimel...ca sa nu mai consume.... ¨te-am facut asa ca sa-ti faci o idee¨.... aveam o fata... am incercat sa-i explic ca pe jos mi-ar place mai putin negru, sa-mi faca umbra mai inchisa deasupra pleoapei, sa-mi faca ceva sa nu se mai vada cearcanele ca se vedeau mai tare decat inainte sa ma machiez...m-a dat cu ceva lucios dar le scotea mai tare in evidenta.... si cand a vazut ca nu-mi place cum m-a facut si mi am tupeu sa-i zic ca vreau putin altfel raspunsul ei: ¨domnisoara am facut sute de mirese vara asta si nici una nu mi-a spus ca nu-i place ce i-am facut¨ ....i-am exlicat frumos a eu am un alt stil de machiaj si probabil de asta mi se pre ciudat...i-am platit si am iesit speriata de acolo...
rocsanyk3
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:25
In ziua nuntii m-am dus am rugat-o sa-si ia timpul de care are nevoie ... ca nu este nici o problema daca dureaza mai mult eu ii platesc cat face, am mai glumit intre timp, a mai facut unele modificari in coafura initiala sa vada cum imi place mai mult si mi-a iesit o coafura de nota 10 ....
La machiaj am lasat-o sa ma fardeze (eu ma machiez in fiecare zi dar nu folosesc niciodata fond sau pudra)si am rugat-o frumos sa ma lase pe mine sa ma fac la ochi.... a iesit din camera si m-a lasat pe mine cu toate alea...mi-am adus cu mine anticearcanul de la shisheido, rimelul clinique, rujul si fardul Estée Lauder, creion-tus Lancôme si m-am facut cum stiu eu ca-mi sta bine ... cand am terminat am chemat-o a zis sa-i dau cat cred eu ca merita...i-am dat cat un machiaj de mireasa si i-am lasat si bacsis ca m-a lasat sa-mi fac de cap...... si uite-asa a trecut si ziua cea mare .... si m-am simtit cea mai frumoasa
rocsanyk3
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:42
si eu am emotii in privinta machiajului si a coafurii din ziua nuntii, mai ales ca nu cunosc nici un salon, eu fiind plecata de ceva timp din tara
carmen29
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:04
Buna Carmen iti pot recomanda un salon f bun unde lucreaza cu produse profesionale de buna calitate, pt. make-up folosesc Show by Fabio Di Stephano,la par sincer iti recomand sa ceri la Dana este si coafeza mea si este f buna si lucreaza cu produsele de la Tony & Guy.
Salonul este Chic Salon www.chicsalon.ro
Mult succes!
rami_8f
Postat pe 29 Decembrie 2008 23:05
Buna fetelor!As vrea sa dau cateva sfaturi viitoarelor miresici,in ceea ce priveste machiajul si coafura.Eu lucrez in domeniu,sunt makeup artist,dak se poate spune asa.Lucrez in televiziune,nu intr-un salon.diferenta dintre cele doua este ca,cosmeticienele nu au o pregatire necesara pt a face un machiaj profesional.si eu am facut cosmetica si stiu ce se preda la orele de machiaj.proba unui machiaj este necesara,din punctul meu de vedere,mai mult machiezelor.chiar daca sunt la moda anumite lucruri,nu inseamna ca iti sta si bine.trebuie totul adaptat la personalitatea fiecaruia.de aceea este nevoie de o proba,discuti cu clienta cam ce ar vrea,eu ii explici cam ce se poate face,ce i-ar veni mai bine,in functie de coafura,de rochie,de trasaturile fetei.la o proba trebuie vazut si stabilit ce tip de ten ai,ce fond de ten trebuie folosit,ce corecturi ale fetei trebuiesc facute,etc...Toate astea trebuiesc facute din timp,pt ca in ziua nuntii chiar nu ai timp de asa ceva,si nu vrem surprize.niciodata un machiaj nu iese 100% la fel,dar iti poti face o idee despre cum ai arata si sa-ti dai seama de mana pe care o are machieza.Sunt foarte multe de spus in privinta asta...daca cineva are intrebari,mi le poate adresa si voi raspunde cu placere!
Multa fericire si succes viitoarelor mirese si celor care au fost deja!!!
ann1981
Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
saloane iasi 4 De la: minizuzu 26 Octombrie 2009 10:04
Unghii gel, constructie sau tips! 1 De la: Mona_Si_Eugen_1 25 Ianuarie 2012 11:15
coafura miresei - tendinta spre neglijenta? 23 De la: aaggnnyy 8 Octombrie 2009 19:26
extensiile pentru par 36 De la: gracemakeup 3 Iulie 2010 13:49
Produse organice recomandate pentru un machiaj profesional 1 De la: monica_s23 3 Iunie 2010 21:51