Setari Cookie-uri

nunta de vis





CE POT SA SPUN,TOATE FETELE ISI DORESC O NUNTA DE VIS EU DIN PACATE NU AM AVUT NUNTA AM AVUT UN NECAZ IN ACEL AN AM FACUT CUNUNIEA CIVILA PE O ZAPADA DE NEDESCRIS IN 1993 DACA VA MAI AMINTITI NU MAI CIRCULA NICI TRENUL ACUM ASTEPT NUNTA DE VIS PENTRU CELE DOUA FETITE BINE MAI AVEM DESTUL DAR MI-AR PLACEA SA REUSIM SA OGANIZAM NUNTA DE VIS
oanabutiac
Postat pe 12 Iunie 2008 08:25
sa ai grija sa nu iti exerciti prea mult influentele in nunta lor, caci... poate au gusturi diferite:P nu o spun cu rautate, dar, spre exemplu, soacra mea nu a reusit nici ea sa fie mireasa, as aca ma obliga sa cumpar o rochie care ii placea ei (spusese ca imi da ea banutii de rochie).... si tare greu am convins-o...
elly_grace
Postat pe 15 Iulie 2008 17:54
Cred ca toate ne dorim o nunta de vis, plica de momente frumoase, fara nimic care sa perturbe. Eu nu am vrut nunta dar la insistentele lui de a ma vedea mireasa, am cedat. si acum vad cum ma transform intr-o bridezilla. Totul trebuie sa fie perfect, incepusem sa am emotii de luna trecuta si nunta e abia in 20 septembrie. Mi-am dat seama ca exagerez si m-am oprit un pic din frenezie sa meditez. Concluzia: sunt cu capul. La nunta nu particip numai eu, nu pot controla ceea ce se intampla decat in masura in care tine de organizare. In rest, ... sa speram ca va fi fara evenimente nefericite. Cu vat ma stresez mai tare cu atat pot fi mai aproape de a pierde controlul. Asa ca o las mai moale si incerc sa ma distrez. Viata noastra in 2 nu se reduce la o zi.
fantome
Postat pe 25 Iulie 2008 12:52
Nunta este ziua asteptata de o fata inca din momentul in care intelege ce inseamna acest cuvant - un sot frumos, inteligent, care sa o respecte si sa o iubeasca toata viata. Bineinteles ca si eu imi doream sa fie o zi perfecta, asta pana in momentul in care am stabilit data nuntii si primele pregatiri nu erau chiar la inaltimea asteptarilor mele. Dar, m-am ocupat de cele mai mici detalii cu foarte mare grija si totul a iesit atat de frumos, cum nici nu mi-as fi imaginat vreodata. Nu depinde totul doar de noi, ci de fiecare persoana care participa la eveniment, si daca ai noroc, poti fi surprinsa, asa cum am fost eu - cu adevarat o zi de vis,(dar important este sa stii sa o traiesti...)

Postat pe 11 August 2008 13:13
eu le-am cerut parerea alor mei despre nunta...insa...nu ii las sa se bage...daca eu decid o chestie nimeni nu are voie sa faca altfel...ideile si sfaturile sunt bine venite dar atata timp cat nu devin insistentzi si stresantzi...
ma bucur ca sunt departe de soacramea insa...asa nu mai tre sa ma mai cert si cu ea... astai partea buna cas departe...vreau ceva...dau telefon...o trimit pe mama sa vb...trimit banii plateste si gata...

Postat pe 28 August 2008 22:16
ar cineva numarul de telefon al formatiei Tomis Junior? mi-l dati si mie please!!!!!!! canta impreuna co doinita flturu parca asa stiam.
lala85
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:56
buna,nr de tel este 0742/876853(DOINITA FLUTURU)
0749/260599(GHEORGHITA IACOB),EMAIL:TOMISJR@YAHOO.COM
112985
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:19
"Corcodica" iti multumesc mult pt nr de telefon si pt email-ul formatiei Tomis Junior&Fluturu Doinita. imi poti spune si cam cat ar costa sa cante la o nunta? multumesc mult. succes la nunta si la pregatiri la toate fetele
lala85
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:53
are cineva nunta in 2009 pe 22 august si ii are invitati pe tomis junior si doinita fluturu? nu ar vrea aceea persoana sa renuntelaei? le inapoiez eu acontul dat asa ca nu veti pierde nici un cent. daca e cineva il/o rog sa ma sune la 0748383705 sau sa ma contacteze la id-urile laligiovani1985 sau edillitaconstruct. ms
lala85
Postat pe 27 Septembrie 2008 12:43
Ei bine, momentul a trecut si pot spune ca am avut o nunta de vis. Nu a fost perfecta, dar a fost minunata si mie mi-a placut la nebunie sa fiu mireasa. Este o zi minunata. Lasati emotiile deoparte si traiti-o la maxim pt ca este asa de scurta, groaznic de scurta.
fantome
Postat pe 13 Octombrie 2008 14:29
eu cred ca toate fetele isi doresc o nunta ca n vis, binenteles ca si eu.Si stiu ca va fi asa.Mai am aproape un an pana atunci dar incerc sa fac totul din timp ca sa nu ma stresez prea mult in pragul evenimentului.Voi profita la maxim de acea zi si ma voi diostra cum nu am mai facut-o niciodata.succes fetelor la pregatiri
Puffy_grace
Postat pe 26 Octombrie 2008 10:39
si yo deabia astept sa facem nunta, mai ale ca anumite lucrurii o sa ma ajute si sotu si mama mea si anumite persoane ce sunt cel mai mult fericita e ca sotu o sa mi faca tortu mama ce tort o sa am! il iubesc!
MIRESICA_ADY
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:22
De la: fantome, la data 2008-10-13 14:29:18Ei bine, momentul a trecut si pot spune ca am avut o nunta de vis. Nu a fost perfecta, dar a fost minunata si mie mi-a placut la nebunie sa fiu mireasa. Este o zi minunata. Lasati emotiile deoparte si traiti-o la maxim pt ca este asa de scurta, groaznic de scurta.

Asta m-a enervat si pe mine la culme e prea scurta dom'le !!!!
Acum inteleg eu de ce faceau imparatii pe vremuri (si tiganii acum dar sa nu mentionam si asta )nunta de 3 zile !Asa ar trebui, chit k e obositor dar sincer dak ar fi dupa mine eu zic k s-ar merita: 3 zile si 3 nopti !
bastiuta
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:39

Cred ca a fost cea mai scurta zi din viata mea... si cea mai frumoasa.
fantome
Postat pe 14 Ianuarie 2009 08:10
am fost la o nunta in moldova, care a tinut la propriu 3 zile si 3 nopti

era printr-un sat, comuna, nu mai stiu exact, langa vaslui, dar a fost senzatie

pleca lumea acasa, se culca, revenea iar, am zis k mor de ras

bine k nu vreti sa va inchipuiti in ce hal aratau mirii

erau niste relicve


saraciii

deci, nu cred ca v-ar placea nunta 3 zile si 3 nopti
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:13
http://yourrealwedding.blogspot.com/ mireselor!hai, curaj! cine vrea sa fie aici? http://yourrealwedding.blogspot.com/ scrieti-mi!
pisikoasa_grace
Postat pe 16 Ianuarie 2009 23:29
De la: oanabutiac, la data 2008-06-12 08:25:53



CE POT SA SPUN,TOATE FETELE ISI DORESC O NUNTA DE VIS EU DIN PACATE NU AM AVUT NUNTA AM AVUT UN NECAZ IN ACEL AN AM FACUT CUNUNIEA CIVILA PE O ZAPADA DE NEDESCRIS IN 1993 DACA VA MAI AMINTITI NU MAI CIRCULA NICI TRENUL ACUM ASTEPT NUNTA DE VIS PENTRU CELE DOUA FETITE BINE MAI AVEM DESTUL DAR MI-AR PLACEA SA REUSIM SA OGANIZAM NUNTA DE VIS


Care "FETE" ?Pe acest forum sunt doar femei gata consumate ,femei care sunt doar prin impostura mirese.
Nuntile lor o batjocora fara seama la adresa credintei si a moraliattii.

Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:24
iara tu mai,iara te crezi preacurat!! vai Sfintia D-voastra sa ne iertati pacatele..cred ca tare ti-ar place sa faci acest lucru..sa ne spovedesti otara..nui asa de aiaifaci pe sfantul cu noi...vai de cel ce arunca cu piatra..uita-te tu intai la barna din ochiul tau apoi la aschia din ochiul nostru...nu e pacat sa iubesti si daca vrei sa ceri si binecuvantarea lui Dzeu inseamna ca chiar iubesti cu adevarat..ia nu te mai baga ca poate te bate D zeu si -ti da o nevasta uratat ,rea si pacatoasa pe deaupra!..in rest sa fii sanatos!!!
pisimaya_grace
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:16
sa precizez ca mesajul era pentru sfantul nostru Stefan beiu care se trezeste de diminiata sa vada ce mai fac fetele pe forum..vai draga ce interesat esti tu de viata altora..nu mai puteai sa dormi trebuia sa raspunzi tu ...of of,ia-ti un job,vbezi-ti de viata..sau si mai rau insoarate!!!
pisimaya_grace
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:19
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-27 09:24:56
De la: oanabutiac, la data 2008-06-12 08:25:53



CE POT SA SPUN,TOATE FETELE ISI DORESC O NUNTA DE VIS EU DIN PACATE NU AM AVUT NUNTA AM AVUT UN NECAZ IN ACEL AN AM FACUT CUNUNIEA CIVILA PE O ZAPADA DE NEDESCRIS IN 1993 DACA VA MAI AMINTITI NU MAI CIRCULA NICI TRENUL ACUM ASTEPT NUNTA DE VIS PENTRU CELE DOUA FETITE BINE MAI AVEM DESTUL DAR MI-AR PLACEA SA REUSIM SA OGANIZAM NUNTA DE VIS


Care "FETE" ?Pe acest forum sunt doar femei gata consumate ,femei care sunt doar prin impostura mirese.
Nuntile lor o batjocora fara seama la adresa credintei si a moraliattii.


inteleg ca iti plac minorele ? :D
mau77mau
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:37
eu chiar nu m-am stresat foarte tare cu nunta, pana cand am realizat ca mai am 1 luna si ceva pana la eveniment
noi am stabilit ca ar trebui sa facem nunta in 2008 prin februarie, si am gasit restaurant pentru luna octombrie. mi-am zis atunci ca e timp destul pana la nunta, asa ca nu m-am stresat :).
In vara (iulie) am plecat in concediu 2 saptamani, si pana atunci nu antamasem decat lautarii si cameramanu, in rest nimic nu facusem. Mama deja imi spunea ca sa merg sa dau comanda la invitatii, ca sa merg sa iau verighete ca sa nu stau atunci sa caut inainte de nunta. Asa ca la inceputul lui septembrie mi-am luat material pt rochia de cununie (mi-am facut-o la croitoreasa), am dat comanda la invitatii (in 3 zile erau gata facute) si mi-am luat si verighete (n-am umblat mult, vreo 2 ore pana ne-am hotarat asupra modelului dorit), n-am umblat sa dam comanda la verighete pt ca se gasesc si pe piata modele frumoase si chiar pe masura noastra. Rochia de mireasa urma sa imi vina cu o saptamana inainte nunta - asta a fost cea mai grea asteptare pt ca rochia nu am probat-o decat cu o saptamana inainte de nunta (mi-a fost adusa din strainatate din aceasta cauza). bineintes ca era putin larga si lunga cand am probat-o inainte de nunta, asa ca atunci am alergat sa caut croitoreasa sa mi-o scurteze intr-un timp super scurt 4 zile inainte de nunta. marturiile si florile de piept le-am luat din Europa (cei din Bucuresti stiu locatia) ieftine si dragute. aranjarea restaurantului l-am facut cu persoanele care lucrau acolo, unu avea firma de decoratiuni(ne-a imbracat scaunele si mesele si a decorat sala cu baloane) altul avea firma care se ocupa de buchetelele de flori puse pe masa, asa ca nu am umblat foarte mult pt trebuirile astea. in rest ne-a ajutat foarte mult mama, dar fara sa-si puna amprenta foarte tare pe nunta, totimpul ne cerea parerea si nu ne impunea ca sa facem asa cum vrea ea.
Am avut o nunta de vis (dar a trecut repede) si (spre mirarea mea) chiar nu am avut emotii :).
Bafta fetelor care au nunta anul asta
carmela_grace
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:07
nunta mea a fost o explozie de fericire. chiar daca parintii au fost indiferenti, sau nu au putut fi alaturi de noi, ne-am casatorit la biserica, noi si nasii nostrii, bineinteles alatui de cei mai apropiati prieteni
apoi dupa cununie am plecat la restaurant sa mancam si bucatele au fost foarte bune. seara am continuat pentrecerea la un han din oras, am dansat pe muzica populara pana am obosit. spre miezul noptii cum este si normal ne-am retras...
tin s aspun ca zambetele de pe chipul nostru nu au fost sterse deloc, a fost foarte frumos, chiar minunat.
bani nu am prea avut, dar datorita darurilor de nunta am putut acoperi cheltuielile de la restaurant
cat despre muzica populara era a hanului, asa ca nu a m platit nimic. puteam spune ca am facut nunta e banii nostri fara niciun ajutor din partea parintilor, si nici macar sprijin moral.
sfatul meu este ca dat va iubiti si va respectati totul e posibil indiferent de circumstante. o viata ai si daca nu o traiesti cu fericire de ce sa o mai traiesti. viata incepe atunci cand te simti implinita si fericita, asa ca traieste-o fara niciun regret.
adinutus
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:30
Am citit parerile voastre si in unele ma regasesc oarecum...
Sunt atat de nerabdatoare... Atat de mult imi doresc sa devin mireasa si mai e destul pana in septembrie, cu toate ca timpul trece nesimtitor de repede. Imi fac atat de multe planuri si am atatea idei, ca mi-e tare sa nu cad in extrema cealalta... sa nu cumva sa gresesc ceva sau sa pierd din vedere ce e mai important, focalizandu-ma pe lucruri minore, in realitate. Inca din prima clipa in care am stabilit nunta si am decis data acesteia, am inceput sa planific si sa organizez. De fel, sunt foarte meticuloasa si imi place sa fac lucrurile din timp. Acord mare importanta detaliilor. Dar, uneori mi s-a intamplat sa bag in seama lucruri care nu sunt de valoare si sa pierd din vedere ce era mai important. De asta mi-e teama. Cred ca deja ma stresez la maxim, iar iubitul meu e de un calm nemaiintalnit... el e genul care traieste clipa si lasa lucrurile oarecum in voia lor, sa meraga de la sine. Iar eu, nu! Nu pot concepe sa nu ma implic eu in tot ce tine de mine, pentru ca apoi, daca sunt nemultumita voi da vina pe altii si voi regreta ca nu am facaut eu personal... Impartasiti-mi din experienta vostra, va rog...
Ana_Maria_Dinca
Postat pe 27 Ianuarie 2009 23:23
De la: Ana_Maria_Dinca, la data 2009-01-27 23:23:16Am citit parerile voastre si in unele ma regasesc oarecum...
Sunt atat de nerabdatoare... Atat de mult imi doresc sa devin mireasa si mai e destul pana in septembrie, cu toate ca timpul trece nesimtitor de repede. Imi fac atat de multe planuri si am atatea idei, ca mi-e tare sa nu cad in extrema cealalta... sa nu cumva sa gresesc ceva sau sa pierd din vedere ce e mai important, focalizandu-ma pe lucruri minore, in realitate. Inca din prima clipa in care am stabilit nunta si am decis data acesteia, am inceput sa planific si sa organizez. De fel, sunt foarte meticuloasa si imi place sa fac lucrurile din timp. Acord mare importanta detaliilor. Dar, uneori mi s-a intamplat sa bag in seama lucruri care nu sunt de valoare si sa pierd din vedere ce era mai important. De asta mi-e teama. Cred ca deja ma stresez la maxim, iar iubitul meu e de un calm nemaiintalnit... el e genul care traieste clipa si lasa lucrurile oarecum in voia lor, sa meraga de la sine. Iar eu, nu! Nu pot concepe sa nu ma implic eu in tot ce tine de mine, pentru ca apoi, daca sunt nemultumita voi da vina pe altii si voi regreta ca nu am facaut eu personal... Impartasiti-mi din experienta vostra, va rog...


f frumos ana maria

la fel gandesc si eu

eu am toata nunta organizata in capul meu, stiu exact ce vreau, ce imi place, ce imi doresc
acum...sper doar ca Dumnezeu sa ma ajute sa imi si implinesc visul!
si eu sunt la fel de meticuloasa si de perfectionista
stiu exact tot ce imi doresc...de la rochie...pana la ce culoare vor avea florile de pus pe masa si restul...asadar....
multa bafta tuturor
multi imi spun ca sunt exagerata...ca mai e timp pana atunci...insa eu prefer sa fiu sigura pe mine si sa am totul aranajat ca sa nu alerg atunci
iulik_flore
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:42
bravo mau
iulik_flore
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:48
fiekre are gusturile sale. ceea ce te sfatuies este sa le ajuti pe fete sa-si organizeze nunta lor de vis. uite.. pentru mama mea "o nunta de vis" a insemnat o nunta mare, ca-n povesti. Pentru mine inseamna o nunta doar cu persoanele la kre eu tin cu adevarat. Parinti si prieteni adevarati. dak e sa fie 20 de astfel de persoane eu cu 20 de persoane o sa-mi fac nunta. N-o sa chem toate neamurile "pt ca asa trebuie". Iar eu visez ca nunta mea sa aiba loc special, cel mai probabil o insula nelocuita, sa fie ceremonia pe plaja, in costume de baie;) ___ mai este pana atunci insa am tot dreptul de a visa
ale_glamour
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:07
f tare
iulik_flore
Postat pe 4 Februarie 2009 12:14
Nunta mea=22 august 2009. Am zis ca o sa fie mica,cu cei mai apropiati mie si sotului,insa cand i-am pus pe hartie,cam 90-100. Nu stiam ca avem chiar asa multi prieteni,asta nu poate decat sa ne bucure Evident ca si eu imi doresc ca totul sa fie bine,frumos,de neuitat....cand imi i-au agenda(personalizata-special pt pregatirile de nunta-cred ca o sa o dau mai departe cand voi termina cu ea) si mai trec inca ceva pe lista,al carui pret ma aduce cu picioarele pe pamant,ma apuca "crizele",noroc cu sotu ,care ma linisteste si-mi spune ca o sa trecem noi si peste asta,si ca o sa fie asa cum ne dorim. Bafta voua mirese in devenire,iar voi cele care ati fost, sfatuiti-ne,caci stiti prin ce trecem.
klarra
Postat pe 4 Februarie 2009 23:41
De la: stefan_beiu, la data 2009-01-27 09:24:56
De la: oanabutiac, la data 2008-06-12 08:25:53



CE POT SA SPUN,TOATE FETELE ISI DORESC O NUNTA DE VIS EU DIN PACATE NU AM AVUT NUNTA AM AVUT UN NECAZ IN ACEL AN AM FACUT CUNUNIEA CIVILA PE O ZAPADA DE NEDESCRIS IN 1993 DACA VA MAI AMINTITI NU MAI CIRCULA NICI TRENUL ACUM ASTEPT NUNTA DE VIS PENTRU CELE DOUA FETITE BINE MAI AVEM DESTUL DAR MI-AR PLACEA SA REUSIM SA OGANIZAM NUNTA DE VIS


Care "FETE" ?Pe acest forum sunt doar femei gata consumate ,femei care sunt doar prin impostura mirese.
Nuntile lor o batjocora fara seama la adresa credintei si a moraliattii.


iara esti domne aici?

da nu poate omul sa citeasca nimic pe forumul acesta fara sa intervii si tu?

esti pacoste !!!

du-te acasa!!!!
diana_princessa
Postat pe 5 Februarie 2009 21:56
De la: pisimaya, la data 2009-01-27 10:19:05sa precizez ca mesajul era pentru sfantul nostru Stefan beiu care se trezeste de diminiata sa vada ce mai fac fetele pe forum..vai draga ce interesat esti tu de viata altora..nu mai puteai sa dormi trebuia sa raspunzi tu ...of of,ia-ti un job,vbezi-ti de viata..sau si mai rau insoarate!!!


Doamne ce bine i-ai zis.

propun o chestie pe care a propus=o cineva si la alt topic:

HAI SA IL IGNORAM COMPLET CA SA NU NE MAI AGITAM DEGEABA DIN CAUZA UNUI OM FARA VIATA PERSONALA !!!
diana_princessa
Postat pe 5 Februarie 2009 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
niste sfaturi 5 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:58
Am fugit de la propria nunta ! 11 De la: Barbie30_ 6 Iunie 2011 01:51
nunta la indigo vs nunta care nu seamana a nunta 21 De la: elena8820 5 Martie 2010 21:22
Vand Rochie de Mireasa Second Hand 21 De la: VSquall 4 Martie 2016 12:09
M-AM MARITAT!!!!!! 21 De la: miresssssica 11 Februarie 2010 15:33