Setari Cookie-uri

cum treci peste un esec in dragoste?

cu totii am trecut prin asta, ba chiar rar este un singur esec. uitam, uitam sa ne mai lasam afectati de propriile iluzii, de ranile sperantelor naruite. iubim din nou, insa fara sa ne dam seama aducem in noua relatie ranile din trecut, scuturi ascunse s-au nascut in sufletele noastre menite sa ne pazeasca de suferinte similare... asa ajungem sa iubim rational. nimic nu e sigur pe lumea asta, nici macar propriile tale sentimente... dar ale lui?

Postat pe 24 Decembrie 2008 23:34
Cred ca aceste esecuri fac parte din procesul de invatare si maturizare. Este adevarat ca ne intaresc si ne fac mai dure. Asta este societatea in care traim si trebuie sa ne adaptam.
Cand suferinta e la cote maxime gandeste-te la un singur lucru: Dumnezeu ii incerca pe cei care-i iubeste.
fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:59
te doare tare sufletul dar ...trece...uneori mai greu uneori mai repede...important e sa te ierti pe tine si sa-l uiti
dara_miki
Postat pe 15 Martie 2009 16:37
mai ai foarte putin timp sa te inscri, nu rata ocazia!
Da si tu clic,nu ai nimic de pierdut.

http://www.magneticmarketing.ro/?r=55a7f420b93a831f56115296bf137bfb
gety_grace
Postat pe 15 Martie 2009 16:59
Cum treci peste esec??? parearea mea, redescoperindu-te, nu spune nimeni ca e usor, dar nici imposibil, poate facand lucruri care alta data efectiv nu aveai timp, poate acordantu=ti tu tie, insati, mai mult credit, caci din greseli inveti....
Imposibil nu este, caci ce nu te doboara te face mai puternic... Acum sinceri sa fim, degeaba vine lumea cu sfaturi ce sa faci, ce sa nu faci etc.... Tot tu te cunosti cel mai bine si un lucru e foarte important .... sa ai pe cineva alaturi!!!
devyl_is_crying
Postat pe 16 Martie 2009 14:40
este adevarat ce ai scris tu dar nu ti dau dreptate intr o privinta este bine ca sa te destinui sa ti spui durerea uneori o vorba inseamna mai mult decat orice i ti da curaj parca i ti da putere ca sa treci mai usor peste toate problemele pe care le ai deci e bine sa vb sa ti descarci sufletu o spun deoarec am trecut si eu prin asa ceva
da este adevarat tu decizi ce v a urma dar este bine sa mai primesti si cate un sfat
claudiakiss59
Postat pe 5 Iulie 2009 00:25
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 14:20
esec in dragoste mai mare ca al meu nu cred ca a trait nimeni.

timp de 3 ani de zile sa te intalnesti cu o persoana care iti spune ca te iubeste si ca ar face orice pentru tine... sa vina dupa tine la 300 km departare si sa-ti propuna sa locuiesti cu el iar apoi cand sa accepti propunerea lui... sa afli ca el deja locuia cu alcineva de 2 luni...si nu cu vreo tipa faina...ci cu o ex-prostituata(urata)...si cand sai ceri socoteala... sa-ti spuna ca tu pentru el n-ai fost decat un obiect de distractie si te mai face si proasta pentru ca il iubesti...si sa-ti mai zica sa uiti ca ati fost impreuna si sa specifice sa nu mai spui la nimeni ca ati fost iubiti...
mia trebuit 2 luni jumatate de consiliere psihologica ca sa trec peste dezamagirea asta..
grace006523
Postat pe 24 Noiembrie 2009 02:22
de curioasa, la ce concluzie o ajuns psihologul?
sylvi_sy2008
Postat pe 15 Decembrie 2009 09:37
De la: grace002334, la data 2009-12-15 09:37:22de curioasa, la ce concluzie o ajuns psihologul?



iti spun eu la ce concluzie a ajuns:barbati ca asta nu merita nici un scuipat...un scuipat daca ai si esti in desert, ai nevoie de el...nu-l irosi pe nemernici....toate bune
Bluesky_grace
Postat pe 16 Decembrie 2009 12:16
de acord cu alinutzza
mariaaa80
Postat pe 16 Decembrie 2009 12:21
am suferit si eu si imi e teama sa nu sufar din nou.a fost ingrozitor:aproape 3 ani de relatie si intr-o zi s-a destramat tot.seara imi zicea ca ma iubeste si dimineata mi-a zis ca s-a terminat.si pentru cine??pentru o persoana care a reusit sa se "transforme" in mine,care a inceput sa faca lucruri pe care eu le faceam si pe care el o vedea ca pe mine,la un momentdat.o persoana care nu merita nimic si care a si ras de mine a fost ingrozitor.acuma inca imi e teama pentru noua relatie care o am de 1 an de zile un un barbat diferit.pe acesta de acum l-am cunoscut dupa aproape un an de cand m-am despartit de celalalt.dar inca imi e teama ca povestea sa nu se repete,chiar daca el nu e ca celalalt. ce sa ma fac ca sa trec peste ce a fost???din cand in cand imi amintesc de fostul...si nu inteleg ce sa intamplat atunci....dar nu mi-as mai dori sa fiu cu fostul,chiar daca a fost prima iubire din viata mea.
maslin_natasa22
Postat pe 16 Decembrie 2009 15:02
De la: maslin_natasa, la data 2009-12-16 15:02:25am suferit si eu si imi e teama sa nu sufar din nou.a fost ingrozitor:aproape 3 ani de relatie si intr-o zi s-a destramat tot.seara imi zicea ca ma iubeste si dimineata mi-a zis ca s-a terminat.si pentru cine??pentru o persoana care a reusit sa se "transforme" in mine,care a inceput sa faca lucruri pe care eu le faceam si pe care el o vedea ca pe mine,la un momentdat.o persoana care nu merita nimic si care a si ras de mine a fost ingrozitor.acuma inca imi e teama pentru noua relatie care o am de 1 an de zile un un barbat diferit.pe acesta de acum l-am cunoscut dupa aproape un an de cand m-am despartit de celalalt.dar inca imi e teama ca povestea sa nu se repete,chiar daca el nu e ca celalalt. ce sa ma fac ca sa trec peste ce a fost???din cand in cand imi amintesc de fostul...si nu inteleg ce sa intamplat atunci....dar nu mi-as mai dori sa fiu cu fostul,chiar daca a fost prima iubire din viata mea.



buna!
se vede in cuvintele tale ca suferi si stui cum este eu amm trait aceasi exprienta timp de 5 ani,si au fost muuuulte pe care nu le pot insira,dar acuma am o relatie de 2 ani ,dar am avut multa nevoie de intelegere si ajutor din partea prietenului meu actual ,el ma ajutat sa trec peste toate.Eu i-am zis de la inceput ca nu mai vreau relatie,ca nu mai vreau nimic ca pt mine iubirea nu exista,nu vroiam sa mai styu ce e aia "te iubesc",imi era scarba de toti barbatii,vroiam sa imi bat joc de ei ,sa sufere si ei ,dar nu toti sunt la fel.
Eu cred ca prietenul tau te poate ajuta cel mai bine ,incearca sa ii povestesti ,dar nu tot doar in mare parte vezi cum reactioneaza si daca vrea sa te ajute,daca te intelege si te iubeste te va ajuta,crede-ma pe mine m-a ajutat sa trec peste niste lucruri pe care o femeie nu le poate uita sau nu poate trece (ma abtin).....cu toate ca mai imi aduc aminte din cand in cand dar privesc inainte si spun ca trecutul nu am cum sa il schimb si trebe sa traiesc prezentul si viitorul....asta conteaza ....
bafta si incearca sa povestesti cui ai incredere face bine ....
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 23 Decembrie 2009 00:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochita de mireasa!!! 2 De la: Alina2Alina 14 Decembrie 2009 12:16
Nunta si botez 7 De la: grace009421 26 August 2011 00:25
LOGODNA 5 De la: iulika_flore 15 Iunie 2009 23:43
Cadou!!! 26 De la: kudika_nikole 12 Februarie 2012 14:52
Magician la nunta 52 De la: kudika_34089 14 Iulie 2013 22:45