Setari Cookie-uri

Voi v-ati lua pe Neve?

Acuma serios, cine a participat sau cine ar fi participat la concursul pt nunta pe neve? Riscuri sunt, dar suna tare romantic. Voi ce ziceti?
kudika085647
Postat pe 2 Noiembrie 2007 11:40
Sincer, suna tentant dar numai pana la un punct!! Pentru mine casatoria e ceva ff responsabil si serios(ca pt multi altii sper) si nu as fi participat decat,poate,ca sa zic NU!! ca stiu ca era si posibilitatea asta!! Normal ca a fost mult mai tentant un Da,dar....totusi nu ma pot trezi langa un om pe care nu l-am vzt in viata mea si sa se mai numeasca si "sotul meu"!! Parerea mea....

Postat pe 2 Noiembrie 2007 18:41
poate sa imi spuna si mie cineva despre ce vorbiti? cine este acest Neve? Sincer nu am idee.
criskiss81
Postat pe 6 Noiembrie 2007 14:57
gata am descoperit pe google. sorry
criskiss81
Postat pe 6 Noiembrie 2007 14:58
nu , nu m-as lua peneve , de ce .... pt ca nu am incredere in astfel de intamplari ... uneori stai ani buni langa o persoana si descoperi tot felul de chestii ...da sa nu ovezi macar ....
healthy002598
Postat pe 22 Noiembrie 2007 13:59
nuuuuuuu........bineinteles...asta mi se pare o foarte mare porcarie...asta a fost facuta doar ptr mass-media...ptr a avea rating...esteo chestie de publicitate...nu poti sti ce se ascunde in spatele acestei emisiuni...acum pe bune!!!!
iulik_flore
Postat pe 22 Noiembrie 2007 17:04
D-ZEULE!!! pai asta e ca la musulmani cand fac aia nuntile fara sa se vada !!!!!! GROAZNIC NU AS FACE ASA CEVA NICIMOARTA!!
simona_grace
Postat pe 28 Noiembrie 2007 11:21
il vezi si nu iti vine sa crezi ..dapai sa nici nu il vezi ..vai ...
healthy002598
Postat pe 29 Noiembrie 2007 23:36
pai si "concursurile" astea sunt facute pentru anumite persoane... pt cineva caruia ii plac riscurile, nu ia in serios hartia de la starea civila (ca ati vazut ca nu a fost nunta la biserica pana la urma, numai o logodna) si se gandeste k merita o excursie mai deosebita si un an de chirie platita... acum cred ca as refuza, dar poate mai "in tineretile mele" as fi acceptat. normal,,, dk imi placea mirele la starea civila... :))

Postat pe 30 Noiembrie 2007 15:28
hm... e si asta un mod de afacere, iti dai seama, m-as lua pe neve pe o suma de bani care ar acoperi cu mult divortul:))) in fine, sincer, daca ar fi sa ma gandesc serios la asta as analiza cum e cu legea de viol in cuplu casatorit, nu stiu, la noi exista? sau daca esti nevasta face ce vrea cu tine si cd vrea? :-s... ca altfel hartia aia de la starea civila ar avea un pret bun... Un singur lucru e aiurea la nunta pe neve si zic eu ca e un motiv serios sa refuszi: daca esti la prima nunta, toate visele tale se spulbera...
elly_grace
Postat pe 17 Aprilie 2008 13:01
eu m am casatorit deja, asa ca nu se mai pune problema.
myss_morenna
Postat pe 23 Iunie 2008 21:59
elly....la noi in tara 90 la suta sau chiar mai mult din judecatori nu pedepsesc violul(daca violatorul e sotul tau si nu exista nici o hartie care sa ii permita sa se apropie de tine sau alt document de genu asta)....pentru ca spun ca sotia este obligata sa se culce cu sotul ei deoarece este una din datoriile de sotie...asadar el poate sa te violeze de cate ori vrea...poate sa te maltrateze psihic...ca nui potzi face nimic in privinta violului...dar daca filmezi cand tzipa la tine si te bruscheaza....il potzi da in judecata si e probabil sa obtzii o prostie de hartie care nui permite sa se apropie de tine cu mai putin de nu stoiu catzi metri si pe care nimeni nu o respecta....iar daca cazul e grav iti pot oferi si protectzie...care din pacate nu vine niciodata la timp....regret sa va dezamagesc cu aceste date prietenele mele...insa romancele trebuie sa lupte sa le fie respectate drepturile...

Postat pe 14 Iulie 2008 23:42
la cat sunt eu de pretentioasa mai mult ca sigur ca as gasi ceva ce sa nu-mi placa la el......nu stiu emisiunea dar mi-am dat seama despre ce este vb din ce ati scris voi..... nu se stie niciodata ce iti rezerva viitorul....ai datorii, nu muncesti,ai de platit cheltuieli...o nebuneala de cateva zile si te trezesti maritata cu unu....ca sa fii ¨cool¨ Cum spunea si elly...sa fie cateva zeci de mii de €( de la 50 in sus ) parca te gandesti de 2 ori inainte sa zici nu..... dar doar asa ca sa fiu bagata in seama nu m-asa marita....si bineinteles daca e vre-un specimen nici sa nu se atinga de un fir de par de-al meu in ¨luna de miere¨...el pe hol eu in dormitor.....si dupa ce trece perioada facem imparteala si ne despartim din nepotrivire de caracter...

deacuma oricum is maritata...dar nu cred ca as fi avut tupeu sa fac asta.... bine ca mi-am gasit jumatatea ...
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 01:24
Sper ca stiti ca in ce priveste biserica exista 2 lucruri: logodna si casatorie. Sper ca stiti ca intai se face o logodna la biserica, apoi o casatorie la starea civila si apoi o casatorie propriu-zisa la biserica. Numai ca in ziua de azi se prefera varianta casatorie la starea civila, apoi la biserica preotul sa faca si logodna si casatoria imediat dupa logodna.

Deci daca o astfel de emisiune s-ar numi "logodna pe NEVE" sigur as participa dar problema eca mi se pare ca la astfel de emisiuni sunt si preselectii si daca nu esti pe placul lor nu te inscriu in concurs.

Deci o emisiune ideala ar fi ca la incheierea ei, castigatorilor fie sa ii intampine un preot care sa ii logodeasca si daca ei nu se inteleg logodna se desface mult mai simplu si mai ieftin, decat casatoria, fie un reprezentant al emisiunii le da un act simbolic cu o logodna valabila sa zicem 4 luni. Dupa expirarea ei, sunt liberi sa faca ce vor.

Sau o varianta a emisiunii ar putea fi "prietenie pe NEVE" adica acest gen de emisiuni doar sa ajute ca un baiat sa cunoasca o fata insa nimic mai mult. Nimanui nu i-ar placea sa fie obligat sa se casatoreasca cu cine pica. Dar cred ca oricine ar fi de acord cu o prietenie in acest fel si mai departe voia Domnului.
Roxy1000
Postat pe 26 Februarie 2009 18:34
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Accesorii handmade 1 De la: mrs 23 Februarie 2010 22:57
Cea mai originala invitatie de nunta 5 De la: serpico_ 11 Martie 2013 19:26
Formatie pentru nunti - evenimente 2 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 18:02
Cununia civila:cu sau fara petrecere? 10 De la: kudika052198 10 Februarie 2011 13:29
love 8 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 09:49