Setari Cookie-uri

Prieteni

Cum a-ti reactiona daca a-ti afla ca niste prieteni din cercul vostru nu vin la nunta?
fantome
Postat pe 14 August 2008 13:52
depinde...am prieteni din afara care nu pot sa vina...sii inteleg...insa supararea ar fi sa imi tot spuna ca vin si sa ma dispere la cap...sa-mi fac planuri...si sa nu apara...atunci..nu as mai putea sa ii vad in fata mea...sunt f dusmanoasa...

cine vine bine...cine nu poate sau nu vrea sa anuntze din timp...sa nu ma streseze ca vine si ma trezesc ca imi lipsesc nuj cate perechi..

Postat pe 17 August 2008 00:34
Daca ar avea vreun motiv intemeiat cum ar fi un deces in familie ori vreo imbolnavire neasteptata atunci cred ca ar putea sa fie de inteles. Insa daca nu ofera o explicatie plauzibila atunci ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare: cat de prieteni iti sunt?
oda_tzac
Postat pe 17 August 2008 16:25
Motivele sunt in numar de doua:
1.banii - au avut o perioada mai prosta la inceputul anului dar de cateva luni castiga aprox. 4000 de ron pe luna
2. mandria - nu vor sa se intalneasca cu alte persoane pe care nu le mai agreaza
fantome
Postat pe 18 August 2008 09:15
a doua chestie care ai puso cu mandria....faza e...tu vii la nunta mea nu la nuj care ....oki...deci daca nu vii din asemenea motive inseamna ca putin iti pasa de prietenii tai...ca nui vb...de ziua de nastere care e in fiecare an...ci de nunta...nu tolerez asa ceva...mie sa mi se spuna vin sau nu...nu vreau sa am surprize

Postat pe 19 August 2008 10:25
Asa consideram si eu, Kentutza. De aceea, daca nu vor veni, ii voi scoate din lista de prieteni si ii voi trece in lista de cunostinte. Ma gandeam ca poate exagerez, dar m-ai convins ca nu. Am o prietena care vine tocmai din Viena (crede-ma ca nu aveam nici o pretentie sa vina, si-a facut cerere de concediu inca de la inceputul anului).
Daca pentru ei mandria este mai presus decat prietenia, atunci cu mandria sa ramana ca demonstreaza clar ca de prietenia mea nu au nevoie.
O sa va spun daca vor veni sau nu, mai e putin...
fantome
Postat pe 19 August 2008 13:37
Azi i-am sunat pe cei despre care va spuneam cand am deschis acest subiect. Nu mi-au dat raspunsul, desi sustine ea, chiar se gandeau sa ne sune. I-am rugat ca pana miercuri seara sa-mi dea un raspuns. Sunt tare curioasa....
fantome
Postat pe 9 Septembrie 2008 14:57
nu bagati mana in foc k vin cei care au confirmat.mie mi-au zis pana in ultima zi k vin si atunci m-am trezit asteptand degeaba.nici macar nu au sunat.sunt tare curioasa sa vad dk au curaj sa dea ochii cu mine.

Postat pe 9 Septembrie 2008 15:22
eu am niste foste colege de facultate care mi-au zis din martie ca de-abia asteapta sa vina la nunta.

acum, inainte de nunta, imi spun ca ele pleaca in Grecia...

ce oameni!
dragonela
Postat pe 10 Septembrie 2008 07:20
Ei bine, perechea de prieteni de care vorbeam au confirmat aseara ca participa la nunta. Vor veni la mine acasa si vor merge impreuna cu noi la cununia civila si religioasa si apoi la restaurant.
Ma bucur mult ca nu m-au dezamagit.
fantome
Postat pe 10 Septembrie 2008 08:51
Dar ce faceti fetelor, cand viitorul mire nu-ti prea agreeaza prietenii? Si ar mai vrea sa reduca din ei la nunta? BIne, e o situatie un pic mai delicata...eu am avut o relatie cu prietenul asta al meu, dar acum e si el insurat, chiar asteapta un copil de la sotia lui...este un bun prieten si a fost mereu alaturi de mine...pot sa-i zic sa nu vina la nunta mea, pentru k nu-l suporta iubitul meu? Si e vorba si de o alta "prietena", fost colega de facultate...nici pe ea n-o suporta...Ce sa fac? Cum sa le spun sa nu vina la nunta?
cookie-tatata
Postat pe 10 Septembrie 2008 10:25
Intradevar, delicata situatia... Eu tot i-as chema, prietenii fac parte din bagajul cu care vii intr-o relatie.
fantome
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:14
De la: cookie, la data 2008-09-10 10:25:22Dar ce faceti fetelor, cand viitorul mire nu-ti prea agreeaza prietenii? Si ar mai vrea sa reduca din ei la nunta? BIne, e o situatie un pic mai delicata...eu am avut o relatie cu prietenul asta al meu, dar acum e si el insurat, chiar asteapta un copil de la sotia lui...este un bun prieten si a fost mereu alaturi de mine...pot sa-i zic sa nu vina la nunta mea, pentru k nu-l suporta iubitul meu? Si e vorba si de o alta "prietena", fost colega de facultate...nici pe ea n-o suporta...Ce sa fac? Cum sa le spun sa nu vina la nunta?



eu zic ca...atunci cand sa hotarat sa inceapa o relatie cu tine sti ce prieten ai din ce familie vii...asa ca sa taca si sa inghita...nici eu nui prea agreez pe prietenii lui ocean...pt ca stiu ca sunt cu doau afetze dar daca el vrea ca ei sa vina la nunta...sa vina...nu-mi stau in cap...nu vreau sa-i vad...ma port politicos...dar ma distrez cu personele la care tin...asta e..sa nu uitam ca nu exista nunta la care sa nu participe si vreun bagator in seama..ca re face tot posibilul sa te streseze..dar...tre sa te abtzii...asta e

Postat pe 10 Septembrie 2008 22:47
hmm...sar la bataie normal glumesc..nu stiu de ce si in ziua de azi lumea inca mai gandeste ca bunica. foarte multa lume priveste nunta ca pe o afacere...sau dca nu vine x la nunta trebuie sa scot eu bani din buzunar pt tacam...si multe altele.....oameni buni eu nu am facut nunta dar credeti-ma ca nu o sa o fac in stilul asta:daca nu vine toata lumea??? x-ulescu nu vreau sa vina ca mi-a tras-o cand eram mai tanara si se supara sotu....nush ce prietena nu vine ca nush ce s-a mai intamplat ... si cu prieteniile astea nu stiu daca chiar mai exista in ziua de azi.....eu o sa fac nunta pt ca iubesc foarte mult persoana cu care o sa ma casatoresc,o sa fac nunta pt ca si eu ca majoritatea fetelor ma visez mireasa ....si multe alte motive ....deci nunta nu o fac doar ca trebuie....sau poate scoatem niste bani....sau asa ma piseaza socrii sau parintii la cap....o fac pt ca pur si simplu vreau sa imi arat fericirea si iubirea alaturi de persoana draga.
di_cristina
Postat pe 12 Septembrie 2008 03:38
toti prietenii au fost invitati si acum astept confirmarile care se lasa asteptate... exista posibilitatea clara sa apara diferite "motive" asa ca nu ma mai agit...
in ritmul asta iubi nu mai are cu cine sa se ia peste o luna...
va pupic
AndreeaNita
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:37
Andreea, nu te ingrijora. Vor exista cativa care vor avea sau vor inventa motive, dar vor fi putini. Exista posibilitatea sa confirme si sa nu apara, dar astia se pot numara pe degetele de la o mana. Ia partea buna a lucrurilor: inca un eveniment in urma caruia poti tria piertenii in prieteni adevarati si in amici.
fantome
Postat pe 13 Octombrie 2008 14:18
sa stii fantome ca ai dreptate...noi ne-am modificat listele de prieteni si cunostinte cu ocazia nuntii si kiar mi-a prins bine o actualizare de liste...
caurea_grace
Postat pe 15 Octombrie 2008 15:31
fantome
Postat pe 16 Octombrie 2008 14:18
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:21
Stiati ca …

Devenind Reprezentant Avon poti obtine un discount de pana la 30% pentru produsele comandate? Si in plus beneficiezi de produse promotionale si poti primi regulat cadouri sau castiga diverse premii?
Lucrezi pe cont propriu si iti faci programul dupa cum doresti!
AVON este compania numarul 1 pe piata de cosmetice din Romania, potrivit studiului Euromonitor?
In calitatea de Reprezentant poti plasa comanda cu un singur click, de pe site-ul nostru sau chiar de pe telefonul mobil?
Imediat dupa lansarea comenzii vei primi un SMS cu informatii despre procesarea acesteia?
Produsele ti le livram in maxim doua zile lucratoare, la orice adresa din tara doresti?
Termenul de plata este flexibil, iar factura o poti achita la birourile CitiBank, BCR, CEC, Postei Romane, Bancii Transilvania sau prin transfer bancar in contul firmei AVON?
Daca doresti ai oportunitatea de a te dezvlota personal si profesional intr-o firma de mare succes, beneficiind de cursuri gratuite si primind sustinere de la intreaga echipa?
Cum ti s-ar parea daca ti-as spune ca Avon iti ofera acum sansa sa beneficiezi de toate aceste avantaje? Daca vrei sa incerci si tu, suna la 0766.295.312 sau solicita sa devi Reprezentant Avon printr-un mail trimis la statache_alina@yahoo.com si un coordonator Avon te va indruma in pasii care trebuie sa-i urmezi pentru a deveni chiar a doua zi Reprezentant Avon!
Hotaraste-te acum! Ai doar de castigat si nimic de pierdut!
• Produse pentru tine si intreaga familie cu reducere consistenta!
• Ba chiar si pentru prietenele tale, facand astfel un ban in plus pentru mofturile tale!
• Te poti achita elegant de unele obligatii facand cadou, produse de calitate!
• Le poti avea in 48 de ore chiar la tine acasa, sau de ce nu, chiar si in concediu, pe unde te duci!
• Le platesti lejer dupa ce le primesti, in ce mod vrei tu!


Postat pe 18 Decembrie 2008 23:23
jeje!!!....adevarul e ca nu mai stiu ce sa mai cred... si la noi au fost cateva persoane care aproape ca ma plictiseau spunandu-mi ce bine o sa se distreze la nunta...ma intrebau de 10 ori data ca sa fie siguri ca nu uita,... cu cine-i pun la masa...cine mai vine...ce-am mai pregatit...tot interesati si pan la urma n-au mai aparut ...nici n-au mai dat un telefon sa ne ureze casa de piatra macar....sau sa mai vb ca inainte pe mess.....nici salut macar....un alt ¨prieten¨ de-al sotului a zis ca nu vine ca trebuie a mearga la un curs pe la bucuresti weekendul ala si pana la urma am aflat ca a fost la o cabana cu niste colegi de-ai lui ... dar e bine cum spuneati si voi...asa mai cunosti o parte din oameni.......
am avut si surprize placute... o prietena chiar m-a surprins....stiam ca are o gramada de cheltuieli cu facultatea, examene, mancare tot ce cheltui la sute de km de casa si a venit la nunta....nu ma asteptam si nici nu m-as fi suparat daca nu ar fi venit dar a facut tot posibilil si a fost alaturi de mine....m-am bucurat f mult.....un alt var care mi-a spus cu un an inainte ca nu poate veni la nunta ca are prietenul cel mai bun nunta in aceeasi zi dar a venit de la brasov la suceava de joi pana vineri sa ne ureze casa de piatra si sa ne dea o ¨atentie¨ ...un gest extraordinar de frumos tinand cont ca mama si sora lui au participat la nunta si ar fi putut trimite un plic prin ele fara sa mai piarda timpul prin gara cu schimbatul trenurilor

eu nu inteleg de ce trebuie sa minta si sa se mai faca si foarte interesati de nunta ta daca nici nu-i intereseaza.....ar putea sa zica frumos imi pare rau dar nu pot participa din motive personale...nu vreau sa te incurc si sa zic ca vin cand sunt 70 % sanse sa nu vin.....
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:59
foarte adevarat proverbul ¨prietenul la nevoie se cunoaste¨
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 03:00
ni s-a intamplat si noua...2 perechi nu au venit...pt ca...EL..nu merge la nunti...nu-i place, nu stie sa danseze...
dar..macar au avut bunul simt sa ne anunte dianinte ca nu vin si ...am trecut peste...si acum ink ne vorbim
byanka_2009
Postat pe 31 Martie 2009 15:42
este penibila situatia atat pt ei kt si pt tine care te pregatesti sa-ti primesti invitatii ... care se lasa asteptati ...
sunt de parere k prezenta invitatilor se tine strans de mana cu atitudinea mirilor ... ceea ce vreau sa spun este faptul k dc mirii refuza participarea lor la nuntile la care sunt invitati , la randul lor se vor lovi de acelasi raspuns ...
asa au patit niste prieteni de familie care isi maritau fata : s-au pregatit pt o nunta cu 200 invitati (cu confirmare) si au venit 120 , doar 3 perechi din partea miresei ...
paullyss
Postat pe 17 Mai 2009 01:30
neata...la noi acum incep emotiile...si vom vedea cine ne sunt adevaratii prieteni..pana pe 15 iuni am pus data de confirmare pe invitatii..oricum nimeni nu o sa sune....dar abia asteptam...si la noi multi spun..venim..venim...si poate atunci o sa avem ceva surprize...cine stie de la cine...noi avem nunta pe 4 iulie...emotii mari...k ne dorim sa iasa bine...cine nu-si doreste asta?...sucees fetelor..o duminica frumoasa!
hanamaria2k
Postat pe 17 Mai 2009 08:27
De la: paullyss, la data 2009-05-17 01:30:25este penibila situatia atat pt ei kt si pt tine care te pregatesti sa-ti primesti invitatii ... care se lasa asteptati ...
sunt de parere k prezenta invitatilor se tine strans de mana cu atitudinea mirilor ... ceea ce vreau sa spun este faptul k dc mirii refuza participarea lor la nuntile la care sunt invitati , la randul lor se vor lovi de acelasi raspuns ...
asa au patit niste prieteni de familie care isi maritau fata : s-au pregatit pt o nunta cu 200 invitati (cu confirmare) si au venit 120 , doar 3 perechi din partea miresei ...



aia 3 sigur erau buncii, si 2 unchi cu sotia
e acceptabil sa nu-ti vina 1 pereche 2-3 hai 5 perechi... chiar 10..... da chiar toti pe care i-ai invitat... chiar ca nu as mai vorbi cu nimeni ...... ma duc in lumea mea.... decat cu prieteni de astia mai bine singur si o iau de la zero......
rocsanyk3
Postat pe 18 Mai 2009 22:42
Buna :D Imi dai si mie un click pls ;;) http://www.iabada.ro/Nycky_127.html Ms :*>:D
Nycky9
Postat pe 12 Iulie 2009 19:55
cred ca ar fi bine sa nu pui la suflet si sa fi disimulata cind te vei intilni cu ei in viitor ,iar daca te vor invita cindva, ve- face la fel, dindule senzatia de fapt ca ve_i onora solicitarea.
grace003710
Postat pe 24 Iulie 2009 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Restaurant Cununie Civila Constanta 1 De la: m0n1 14 Iunie 2015 17:00
Am fugit de la propria nunta ! 11 De la: Barbie30_ 6 Iunie 2011 01:51
Cand se transforma prietenii in dusmani? 9 De la: degetica86 21 Mai 2009 15:45
buna 3 De la: lauramaria 2 Iulie 2009 08:07
Tinute de zi, rochii de seara, rochii de mireasa la comanda si de inchiriat 1 De la: kudika_6992 9 Mai 2012 17:51