Setari Cookie-uri

masina miresei

Initial as fi optat pentru o trasura, dar costurile si autorizatiile necesare mi-au taiat tot elanul. A doua optiune a fost o limuzina alba, dar 400 de euro pentru 3 ore mi se pare enorm.
Obser in ultimul timp ca masinile mireselor s-au transformat in niste bolizi 4X4, cat mai mari, cu nume cat mai sonor (BMW, Audi, Toyota).
Eu una nu imi doresc o masina mai mica, mai "finuta". Si inca nu m-am hotarat ce sa pun pe masina: flori naturale cu ventuza (250-300 ron) sau o funda mare, alba (asta nu stiu cat costa, va spun cand aflu).
Voi ce parere aveti?
fantome
Postat pe 18 August 2008 15:59
ei bine, unele visam la trasuri, altele la limuzine in vreme ce o seama dintre noise gandesc la o masina de rand...fiecare dupa buget...pe masina mi-as fi dorit flori naturale, sunt adepta naturaletii, a simplitatii si bunului gust, detestand si evitand pe cat posibil imitatiile, dar...uneori suntem constransi sa facem compromisuri...In concluzie, orice ai alege pentru nunta ta, e bine sa fie de bun gust si sa te defineasca. Sa fii iubita.

Postat pe 24 August 2008 15:49
Multumesc, Nina.
fantome
Postat pe 25 August 2008 09:12
cand eram mica vedeam merteu masini cu cate o papusa imbracata in mireasa pe capota....eu asa as vrea dar mirelui i se pare caraghios...

Postat pe 25 August 2008 22:39
Da, tin minte... Erau niste papusi imbracate in rochie de mireasa. Sincer, mie mai nimic nu mi se pare careghios pentru ca e normal sa avem gusturi diferite, va vedem aceleasi lucruri cu alti ochi. Ajungeti voi la un consens astfel incat sa fiti multumiti amandoi...
fantome
Postat pe 26 August 2008 08:40
fetelor o sa radeti...eu vreau sa imi pun papusa pe masina
o papusa barbie
imbracata exact dupa modelul rochiei mele si care sa si semene in limita posibilului cu mine
stiu k sunt nebuna...insa am o fixatie...am optat pentru o astfel de papausa, pentru ca Barbie sunt preferatele mele.am o slabiciune pentru ele.dc as avea suficienti bani le-as cumpara pe toate.am zic k dc voi avea o fetita cu siguranta ii voi cumpara toata colectia.numai sa ii placa.apoi la restaurant o o voi lua si o voi pune pe masa.
ca si masina imi doresc una de epoca decapotabila.e visul meu si sper sa mi-l indeplinesc.decoratiile vreau sa fie cu tulle, am vz eu un model frumos insa nu as stii sa vi-l redau cu exactitate si multe flori.as vrea sa asortez folrile de la aranj florale rest, arcada, lumanari si masina.sa fie toate la fel
va doresc si voua o nunta k in povesti
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 10:54
la nunta mea am avut o masina inchiriata neagra, iar la pret am negociat cu cel de la inchirieri.Si eu mi-am dorit o papusa pe masina si am si avut-o dar daca optati pentru papusa aveti grija cum o puteti si incercati sa-i prindeti rochita de masina pentru ca altfel de ca curenti va sta cu rochita in cap, si cu picioarele in sus cum am patit eu.
mariangel
Postat pe 27 August 2008 12:47

Foarte tare...
fantome
Postat pe 27 August 2008 13:40
De la: nina84, la data 2008-08-24 15:49:28ei bine, unele visam la trasuri, altele la limuzine in vreme ce o seama dintre noise gandesc la o masina de rand...fiecare dupa buget...pe masina mi-as fi dorit flori naturale, sunt adepta naturaletii, a simplitatii si bunului gust, detestand si evitand pe cat posibil imitatiile, dar...uneori suntem constransi sa facem compromisuri...In concluzie, orice ai alege pentru nunta ta, e bine sa fie de bun gust si sa te defineasca. Sa fii iubita.


si eu as fi vrut flori naturale,dar mi-au zis de la florarie ca pt astfel de ornamente trebuie sa circuli cu viteza redusa. acum ma gandesc si la o funda mare din saten alb,desi daca ma gandesc mai bine n-o sa gonim ca nebunii prin oras. am vrut gardenii dar sunt sensibile.poate aleg altceva. mai propuneti va rog.
aly_b
Postat pe 27 August 2008 14:24
De la: iulika_flore, la data 2008-08-27 10:54:37fetelor o sa radeti...eu vreau sa imi pun papusa pe masina
o papusa barbie
imbracata exact dupa modelul rochiei mele si care sa si semene in limita posibilului cu mine
stiu k sunt nebuna...insa am o fixatie...am optat pentru o astfel de papausa, pentru ca Barbie sunt preferatele mele.am o slabiciune pentru ele.dc as avea suficienti bani le-as cumpara pe toate.am zic k dc voi avea o fetita cu siguranta ii voi cumpara toata colectia.numai sa ii placa.apoi la restaurant o o voi lua si o voi pune pe masa.
ca si masina imi doresc una de epoca decapotabila.e visul meu si sper sa mi-l indeplinesc.decoratiile vreau sa fie cu tulle, am vz eu un model frumos insa nu as stii sa vi-l redau cu exactitate si multe flori.as vrea sa asortez folrile de la aranj florale rest, arcada, lumanari si masina.sa fie toate la fel
va doresc si voua o nunta k in povesti

am mai vazut eu ceva,tot cu barbie,dar sunt un el si o ea,asezati pe o inimioara imbracata cu saten alb si este magnetica.se fixeaza bine pe capota masinii.
aly_b
Postat pe 27 August 2008 14:27
eu am gasit limuzina la 300 de euro,4 ore si jumatate. desi un bolid negru ar fi mai pe placul meu
aly_b
Postat pe 27 August 2008 14:29
EU PAPUSICA O SA O CIMPAR DIN MAG SI O SA II CROIESC PERSONAL ROCHITZA
AM TALENT SI MA PRICEP.CHIAR DC NU O VOI PRINDE PE MASINA TOT O VOI PUNE LA RESTAURANT PE MASA.DAR NU VREAU SA RENUNT LA PAPUSA CHIAR DC UNII AR CREDE POATE CA ESTE UN OBICEI MULT PREA INVECHIT
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 15:22
Noi ne-am hotarat sa punem flori, un buchet imens cu ventuza pe care apoi il vom pune pe masa.
fantome
Postat pe 27 August 2008 15:28
tare chestia asta cu ventuza.nu am mai auzit
sigut nu cade
as vrea si io
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 23:56
Servus, Iulika.
Ventuze de genul se gasesc in magazinele care vand articole de decor si in florarii. Se practica sistemul de vreo 2 ani, e foarte sigur. Nu exista posibilitatea sa se dezlipeasca si sa cada.
fantome
Postat pe 28 August 2008 09:41
eu ink nu m-am gandit...astept sa vad cu ce idei venitzivoi oricum biserica e la 2 minute de hotel(unde o sa fac nunta)ma gandeam sa inchiriez o limuzina alba...da nuj daca are sens....la urma urmei no folosesc deloc.... nuj ca sa zic....cat de trasura...nuj genu....dar e super idee pt cele mult mai romantice...
pupishori la fetitze

Postat pe 28 August 2008 10:48
De la: iulika_flore, la data 2008-08-27 15:22:04EU PAPUSICA O SA O CIMPAR DIN MAG SI O SA II CROIESC PERSONAL ROCHITZA
AM TALENT SI MA PRICEP.CHIAR DC NU O VOI PRINDE PE MASINA TOT O VOI PUNE LA RESTAURANT PE MASA.DAR NU VREAU SA RENUNT LA PAPUSA CHIAR DC UNII AR CREDE POATE CA ESTE UN OBICEI MULT PREA INVECHIT

nunta e a ta si o organizezi cum vrei. daca vrei sa-ti pui baloane-n par,fix treaba ta,de ce te-ar interesa ce zic unii? oamenilor sa le dai de mancat si de baut,muzica buna si n-o sa-ti aiba nimeni baiul,eventual invidioasele(daca o sa ai de-alea) care te-ar manca cu tot cu papusa. e draguta ideea cu papusa. permite-mi sa-ti dau un sfat: se poarta foarte mult naturalul in toate,si ca sa nu renunti la papusica(si cum ai imaginatie),"incorporeaz-o"intr-o fusta imensa din trandafiri sau alte flori albe si da-i cat volum si ce forma vrei tu,iar in partea de sus,pastreaza-i supletea. descrie cu imaginatia ta o printesa din povesti,sau o barbie in ziua nuntii. cu siguranta vei fi originala! nicidecum invechita! nu cred c-ai mai vazut asa ceva,nu? spor la treaba.
aly_b
Postat pe 28 August 2008 15:46
De la: aly_b, la data 2008-08-28 15:46:44
De la: iulika_flore, la data 2008-08-27 15:22:04EU PAPUSICA O SA O CIMPAR DIN MAG SI O SA II CROIESC PERSONAL ROCHITZA
AM TALENT SI MA PRICEP.CHIAR DC NU O VOI PRINDE PE MASINA TOT O VOI PUNE LA RESTAURANT PE MASA.DAR NU VREAU SA RENUNT LA PAPUSA CHIAR DC UNII AR CREDE POATE CA ESTE UN OBICEI MULT PREA INVECHIT

nunta e a ta si o organizezi cum vrei. daca vrei sa-ti pui baloane-n par,fix treaba ta,de ce te-ar interesa ce zic unii? oamenilor sa le dai de mancat si de baut,muzica buna si n-o sa-ti aiba nimeni baiul,eventual invidioasele(daca o sa ai de-alea) care te-ar manca cu tot cu papusa. e draguta ideea cu papusa. permite-mi sa-ti dau un sfat: se poarta foarte mult naturalul in toate,si ca sa nu renunti la papusica(si cum ai imaginatie),"incorporeaz-o"intr-o fusta imensa din trandafiri sau alte flori albe si da-i cat volum si ce forma vrei tu,iar in partea de sus,pastreaza-i supletea. descrie cu imaginatia ta o printesa din povesti,sau o barbie in ziua nuntii. cu siguranta vei fi originala! nicidecum invechita! nu cred c-ai mai vazut asa ceva,nu? spor la treaba.




superrrr ideee......stai calma...nu fur...sa stii....doar ma inspir si eu

Postat pe 28 August 2008 22:56
multumesc fetelor
nu-i probl
dc va pot ajuta cu idei nu-i nimic
doar nu facem nunta in aceeasi zi
asadar spor la idei cat mai originale
iulik_flore
Postat pe 29 August 2008 15:37
Aseara am cumparat funde mari de cadouri pentru a le lega la oglinzile masinilor in loc de baloane. Vom pune astfel de funde si in bradul de la intrarea in scara blocului. Am luat si vreo 50 de baoane colorate. Vom combina flori, funde si baloane la masini si la intrarile in scarile de bloc (la mine, la el si la nasi).
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:18
Salut! Eu la nunta mea am mers cu Loganul nostru in 7 locuri, care parca e troleu :)) Dar e masina noastra,muncim luna de luna pentru dansa si o iubim,ca e primul nostru bun comun. Am avut o nunta super,ne-am distrat extraordinar si tot ce-a contat e ca ne iubim. Nu masina e importanta,ca nu e aia amintirea cu care ramai. V-am pupat!
andreeadascalu
Postat pe 4 Septembrie 2008 12:39
Foarte frumos, Andreea. Raspunsul tau e unul din motivele pentru care am deschis aceasta discutie.
fantome
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:51
frumos intr-adevar
sora mea a avut la nunta scara impodobita cu gregute de bradut. funde, baloane...toti vecinii au ramas masca
a fost ceva deosebita
iulik_flore
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:47
fetelor!!! voua va plac baloanele???legate pe te miri unde?
aly_b
Postat pe 5 Septembrie 2008 18:10
Eu nu ma omor dupa baloane. O sa folosesc doar cateva, in rest ma voi folosi de fundite si flori.
fantome
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:50
sincer nu ma omor dupa baloane

pe scara blocului nu m-ar deranja

si poate nici pe masina

insa ptr restul aranajamentelor...prefer fara

aaaa si bineinteles nici masina miresei

aceasta va trebui sa aiba doar tulle(dar nu este obligatiur),dc masina este prea frumoasa fara si un aranjament superb de flori
iulik_flore
Postat pe 8 Septembrie 2008 15:43
De la: aly_b, la data 2008-09-05 18:10:51fetelor!!! voua va plac baloanele???legate pe te miri unde?



eu ador baloanele...eu m-am gandit ca balostrada de la scara...de la etaj de la mine pana jos so impodobesc cu voal alb si cu baloane bleu....ador baloanele

Postat pe 8 Septembrie 2008 21:50
referitor la dorinta ta te-as putea ajuta cu o masinutza de epoca fff cocheta si acceseibila ca pret :) pentru poze si informatii contacteaza-ma pe adresa banzytza@yahoo.com .
banzytza
Postat pe 9 Septembrie 2008 03:12
mesajul meu era pentru iulika_florea dar si pentru restul fetelor interesate si pasionate de masinile de epoca unicat. sper sa o puteti vedea pe siteul asta, nu sunt f multe poze dar va puteti face o idee generala :) http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=795756675&albumId=114914254&ownerId=9619401

va urez sa aveti parte de nunta perfecta!!
banzytza
Postat pe 9 Septembrie 2008 03:46
eu am ales masina unui prieten pentru ca e modificata dupa cum imi place mie si plus de asta are geamuri fumurii si neoane pe dedesupt Eu o sa o ornez cu tiul in V si un buchet mare de flori.
nec_simi
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DJ NUNTA,BOTEZ 2 De la: kudika_5526 21 August 2012 20:29
ce poti sa faci cand isi baga altii coada? 24 De la: grace006966 19 Ianuarie 2010 15:16
Cu dusmanii la nunta? 59 De la: mihaelaonu 4 Mai 2010 17:12
vand sau inchiriez rochie mireasa- MERITA VAZUTA 1 De la: grace009724 7 Iunie 2011 12:18
cat costa in medie filmarea si fotografiile la o nunta? 2 De la: babuica_ramona 18 Iulie 2011 12:42