Setari Cookie-uri

povestioare cu talc

mi-ar placea sa invatam din mici povestioare cu talc sau din experienta celorlalte mirese... de ce sa ne ferim si de ce nu, cum sa trecem cu bine peste momente dificile...
amalia79_healthy
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:52
Hmmm!
Foarte simplu: te feresti de oamenii care-s laudati ca nu se tin de cuvant, de fotografii care-ti iau la o nunta peste 15 mil lei vechi si trimit numai o persoana la filmat si una la fotografiat si dau un clic pe pozitie, de "sfaturile" f bune ale soacrei, de oemenii care zic ca se ocupa de nunti dar nu au timp de tine si de floraresele care iti recomanda insistent alt tip de buchet de mireasa decat ai vrea tu!
Numai bine!
diasb
Postat pe 29 Octombrie 2008 08:32
De la: diasb, la data 2008-10-29 08:32:34Hmmm!
Foarte simplu: te feresti de oamenii care-s laudati ca nu se tin de cuvant, de fotografii care-ti iau la o nunta peste 15 mil lei vechi si trimit numai o persoana la filmat si una la fotografiat si dau un clic pe pozitie, de "sfaturile" f bune ale soacrei, de oemenii care zic ca se ocupa de nunti dar nu au timp de tine si de floraresele care iti recomanda insistent alt tip de buchet de mireasa decat ai vrea tu!
Numai bine!

Ar mai fi de adaugat sa faci neaparat o proba la coafor si machiaj si sa nu crezi cand machioza (de care ai fost multumita) iti sice k va fi in concediu dar se va ocupa de tine colega ei care-i la fel de buna.(in cazul meu colega ei s-a dovedit a fi un dezastru si a trebuit sa remediez eu ce se mai putea k era si asa tarziu si nu aveam timp sa-l mai fac de la capat)
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aranjamente florale la jumatate de pret! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:09
cate perechi au venit la nunta voastra? 46 De la: grace009279 16 Iunie 2010 17:27
decoratiunile pentru sala 40 De la: marry 11 Aprilie 2010 16:34
Machiaj profesional la domiciliu, oriunde in tara. 1 De la: petramakeup 21 Ianuarie 2010 17:39
Cum sa pui soacra la punct! 419 De la: babalica 26 Octombrie 2016 11:07