Setari Cookie-uri

machiajul profesional se vede urat in realitate

http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:33
Makeup4U !!!

Oferim servicii de machiaj profesional la domiciliu, machiaj mireasa/nunta, make-up corector, pentru sedinte foto, fashion, TV, realizat cu produse profesionale de make-up. La cerere putem asigura hairstylist si fotograf.

Legat de partea cum ca machiajul profesional se vede urat in realitate, trebuie sa precizez ca a aparut o tehnica noua de aplicare a fondului de ten. Se numeste AirBrush. Efectul este extraordinar de natural, insa totodata de efect. Am precizat acest lucru, deoarece eu folosesc aerograful in cadrul machiajului. Pe internet puteti gai diferite testimoniale legate de aceasta tehnica pt a putea intelege mai bine.

Pt cine este interesat, numele meu este Roxana Dumitru si reprezint firma MakeUp4U.
makeup4u
Postat pe 12 August 2009 19:42
tarot_healthy
Postat pe 18 August 2009 20:57
eu mi-am facut singura machiajul a rezistat pana a doua zi inclusiv rujul care era rezistent la transfer format din doua parti unul ruj altul gloss , toate le-am luat rezistente la transfer si calitate buna, nu stiu daca toti cei care se ocupa de machiaj au truse calitative.sau nu sunt vechi etc, asa le-am pastrat si pt luna de miere... si m-am machiat cum am vrut eu nu cum vor altii..
elenutza666
Postat pe 21 Septembrie 2009 07:13
Aaaa inka ceva nu am folosit fond de ten ci pudra cu particule, mi-am ingrijit tenul foarte bine cu multe saptamani inainte de nunta sa nu apara nimic impuritati,si totul a fost perfect.
elenutza666
Postat pe 21 Septembrie 2009 07:20
De la: elenutza666, la data 2009-09-21 07:20:26Aaaa inka ceva nu am folosit fond de ten ci pudra cu particule, mi-am ingrijit tenul foarte bine cu multe saptamani inainte de nunta sa nu apara nimic impuritati,si totul a fost perfect.


bravo tie! cred ca ai procedat cel mai bine.......si eu am o problema cu produsele aduse de altcineva....nu stiu cat sunt de proaspete....or fi calitative si scumpe, dar daca sunt expirate, vai de fata mea......
buna ideea ta!
.....................................................................
www.exposhop.ro - premii la expozitia timpului liber!
adika_healthy
Postat pe 21 Septembrie 2009 08:59
da si tu un click :p http://www.premii.joo.ro/adinafrumusika.html
grace005876
Postat pe 16 Octombrie 2009 05:55
Buna fetelor!

Dupa cum am mai scris si pe alt topic, v-o recomand cu caldura pe Roxana Dumitru pentru un machiaj profi! Are experienta, a facut machiaj de film si televiziune, iar la toate nuntile la care am lucrat cu ea miresele au fost foarte multumite! Puteti intra pe site-ul ei sa-i vedeti munca : www.makeup4u.ro!
Lilly_s
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:59
si mie mi-a rezistat machiajul 18 ore intact , dar apoi m-am demachiat.
grace000836
Postat pe 18 Octombrie 2009 06:30
De la: allyy, la data 2008-10-24 16:28:55machiajul profesional din cate am vazut eu e facut ca sa arate bine mireasa pe caseta si in poze, ca daca te uiti de aproape la fata ei ai impresia ca si-a aplicat o masca... stratul de fonduri de ten (ca-s mai multe) este gros, rujul se ia cu timpul si apare o discordanta... ufff... si machiajul oricat de rezistent ar fi se intinde de la lacrimi, caldura si transpiratie...


Buna.Cu siguranta acel machiaj "profesional" nu era realizat de un profesionist. Un profesionist nu iti va incarca fata . E adevarat ca sunt anumiote trucuri de corectie pentru a iesi bine in foto insa stand de vorba cu mireasa si intreband-o daca vrea bine in poza sau in realitate mai mult, stii ce ai de facut.Insa oricum ar fi, un makeup artist profesionist nu iti va incarca fata.
Perfumado
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:14
De la: beatrice_rr, la data 2008-12-14 12:04:17pt. caurea
te rog sa mi recomanzi un fond de ten , sau 3 in 1 care acopera bine impperfectiunile. Nu am inteles daca Bobbi Brown Shimmer brick compact e pudra cu particule stralucitoare sau baza care acopera!? Ieri mi am cumparat din Bucuresti , fond Clinigue, sunt f dezamagita de el!beatrice_rr@yahoo.com
Daca se pot cumpara machiaje profesionale on line , va rog scrieti mi! Multumesc


De ce esti dezamagita de fondul de ten Clinique mai exact?
Intreb asta pentru ca multe femei cauta fondul de ten minune, ca si crema minune, samponul minune etc. In cazul fondului de ten , e f important si cum il aplici. Daca il aplici cu degetele ca pe o crema de fata atunci nu te astepta sa gasesti curand un fond de ten bun. Ia incearca cu un buretel de fdt putin pulverizat cu apa sau apa termala, umezit , si aplica prin tapotare, prin tamponare.
Asa il aplicam si eu inainte pana am ajuns sa fiu modelul unui Make-up Artist boboc. Ea mi-a vandut diverse trucuri care va spun sincer ca functioneaza. Parca e alta viata.
A..si apropode de aceasta Make-up Artist boboc..M-am uitat pe portofoliul ei si desi nu are experienta, a facut 6 luni de makeup, parerea mea este ca e mai buna decat multi makeup artisti celebri din zilele de azi..
Perfumado
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:21
sunt de acord, depinde la ce make-up artist nimeresti, si eu o sa apelez la un machiaj profesional. e totusi o ocazie speciala, nu ma pot machia ca in fiecare zi.
getfit_miki
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:14
sunt de acord, depinde la ce make-up artist nimeresti, si eu o sa apelez la un machiaj profesional. e totusi o ocazie speciala, nu ma pot machia ca in fiecare zi.
getfit_miki
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:18





Vino mireasa,
da-mi mana sa vezi cum e sa fii libera
La nunta ta,
in clipa cea mai stralucitoare
Cand doar tu si el visati la infinit
Iar cerul va e suprema nemarginire.
Vino mireasa, iesi din incorsetarile rigide,
Ia-ti iubitul si vino pe camp
Acolo langa sura
Si descatuseaza-ti zambetul sublim
Amestecata si imbaiata cu paiele verii
Si fluturi albi prin plete-ti dansnd.

Iata si acolo, un rau cu cristale
Te cheama pe tine, mireasa cu nuri
Sa-i patrunzi limpezimea
Scufundandu-te si alergand prin albastru-i minunat.
Nu te uita la rochie, las-o incolo,
Caci azi e ziua zambetului tau divin
Si doar lumina, sublim si absolut
Sa-ti ramana in amintire.

Vino mireasa, te joaca pe creste
Unde arcasii, mai demult,
Aparau cetatea si fecioarele de-al cruntii atac.
Priveste la piatra tarzie
Cata istorie, cate oftaturi si saruturi in dansa se ascund...
Ia-o cu tine in amitire
Si incoroneaza-te in cetatea istoriei
Cu iubitu-ti la trena sezand.

O, vina copila,
Si alearga desculta spre satra de tigani
Unde copile inca timide te-or privi razand
In timp ce tiganca batrana
Cu ghiocul ti-o urzi de fericire.
Nu te sfii mireasa, fii stapana acestei zile
Regina luminii si consanzeana de demult.

Vino la izvorul din padure
Cum zeitele din povesti
Si pune-ti iubitul sa-ti spuna poezia luminii
Ingenunchiat precum Cavalerul Furtunii
La picioarele zeitei ce-a fost si azi doar tu esti.

Trash The Dress…


Dragos Popescu photography – Bucuresti - Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com sau eunescu09@yahoo.com
Ne puteti gasi pe http://dragospopescuphotography.blogspot.com
energiccom_grace
Postat pe 28 Februarie 2010 08:19

Ma alatur multitudinii de make-up artisti existenti pe piata dintre care voi aveti libertatea de a alege...
Frumusetea unei femeii poate fi descrisa in diverse moduri,acest lucru devenind chiar un cliseu,de exemplu, ”orice femeie are frumusetea ei” sau “frumusetea vine din interior” si multe alte afirmatii asemanatoare.Dar totusi,mireasa e mireasa si evident, doreste sa fie admirata de catre cei din jur,sa i se spuna cat e de frumoasa si sa se simta o regina.Si aici intervine machiajul,care,daca este corect realizat,are puterea de a accentua frumusetea naturala a chipului sau corecta imperfectiunile acestuia atunci cand este cazul.
Calitatea produselor cu care lucrez(MAC,Makeup Forever,Artdeco,Max Factor),la care se adauga talentul, creativitatea si un pret rezonabil,va pot garanta machiajul si imaginea pe care o visati.
Va astept cu drag!
0722646284
perfectlook.gabriela@gmail.com
perfectlook
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:26
Pentru ca vrei sa fi cea mai frumoasa mireasa, pentru ca vrei ca la nunta ta sa fi perfecta, ajutorul unui machiaj profesional al unui make-up artist ce iti accentueaza frumusetea naturala este cea mai buna alegere.
Nu exista greseli in machiaj doar posibilitati infinite.... Creativitatea si experienta mea sunt cele mai bune recomandari in a va conginge sa apelati la serviciile mele.
Fie ca lucrez cu o persoana publica pentru o sedinta foto sau cu o tanara mireasa emotionata pentru mine machiajul ramane o provocare.
Machiajul nu inseamna numai experinta si pasiune inseamna si produse de top care vor transforma o persoana frumoasa intr-o persoana si mai frumoasa!!!! Lucrez cu produse Chanel, Lancome, Dior, MAC, Estee Lauder, Clinique si Make-up Forever.
Daca doriti sa va convingeti de serviciile mele va rog contactati-ma la adresa de e-mail irenne_p@yahoo.ca.
inna_grace
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:26
Eu consider ca produsele care sunt folosite fac ca acel machiaj sa se vada "urat". Si dupa cum mai zicea o fata mai sus, machiajul de televiziune este foarte diferit fata de cel pe care ti l-ai face pentru o nunta sau pentru o seara in oras.. Asa ca daca vezi o vedeta de televiziune machiata la lumina zilei e normal sa arate "urat".. Asa ca fetelor folositi produse de calitate si veti avea parte de un machiaj pe cinste
monica_s23
Postat pe 28 Mai 2010 10:24
Pentru ca vrei sa fi cea mai frumoasa mireasa, pentru ca vrei ca la nunta ta sa fi perfecta, ajutorul unui machiaj profesional al unui make-up artist ce iti accentueaza frumusetea naturala este cea mai buna alegere.
Nu exista greseli in machiaj doar posibilitati infinite.... Creativitatea si experienta mea sunt cele mai bune recomandari in a va conginge sa apelati la serviciile mele.
Fie ca lucrez cu o persoana publica pentru o sedinta foto sau cu o tanara mireasa emotionata pentru mine machiajul ramane o provocare.
Machiajul nu inseamna numai experinta si pasiune inseamna si produse de top care vor transforma o persoana frumoasa intr-o persoana si mai frumoasa!!!! Lucrez cu produse Chanel, Lancome, Dior, MAC, Estee Lauder, Clinique si Make-up Forever.
Daca doriti sa va convingeti de serviciile mele va rog contactati-ma la adresa de e-mail irenne_p@yahoo.ca, va trimit poze cu machiaje realizate de mine si bineinteles ma deplasez oriunde are nevoie clientul fie ca e sau nu in Bucuresti
inna_grace
Postat pe 8 Iunie 2010 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Proba machiaj gratis!!! 3 De la: INVIZIBILUL2011 27 Decembrie 2011 18:14
Recomandare Make-up Artisit :D 1 De la: kudika378665 25 Martie 2011 11:34
Extensii unghii gel Brasov 6 De la: pisicutzafotin 5 Aprilie 2011 18:10
Professional makeup by Iuliana Stefan 4 De la: kudika180900 10 Aprilie 2012 17:13
Lectii de dans pt miri in Oradea 1 De la: CristiApatean 19 Ianuarie 2015 01:55