Setari Cookie-uri

fantana de ciocolata

de unde o putem achizitiona?

Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:02
O gasesti in oferta fiecarei agentii de nunti. De obicei, pretul este calculat pe persoana.
fantome
Postat pe 11 Noiembrie 2008 08:26
De la: laila, la data 2008-11-10 18:02:14de unde o putem achizitiona?


online shopping, unde poti cumpara fantani mici de ciocolata, MICI, dar dragute, cu 300 RON aprox. Asta doar de decor, sa fie putina ciocolata langa fructe. le si poti inchiria cu 1500 RON din alea ca lumea de la agentii...dar nu se merita. Nu cheltui atat! Daca le mai gasesc va scriu adresa.
machiajoradea
Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:25
eu nu ii prea vad utilitatea la fantana asta in afara faptului ca este de spectacol...
caurea_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:53
fetelor uitati-va aici

eu una de aici m-am decis sa o iau

magia unei nunti.ro

costa 400 ron si e suficienta pentru o nunta cu aproape 200 de pers

pana acum e cea mai avantajoasa pe care am gasit-o
iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:24
De la: caurea, la data 2008-12-03 16:53:15eu nu ii prea vad utilitatea la fantana asta in afara faptului ca este de spectacol...


Intr-adevar de decor arata super si face impresie, dar oamenii nu prea se inghesuie sa serveasca din ea pt k le e teama sa nu se faca numai ciocolata pana peste cap. Eu nu m-am putut abtine, de altfel mireasa fiind trebuia sa vad ce le dau oamenilor acolo , sa gust eu intai dak era otravita ! si era buna ciocolata aia de as fi mancat toata noaptea !
bastiuta
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:16


de decor, de decor

dar faci senzatie cu ea!

chiar dc oamenii nu vor manca, totusi toti vor zice dupa aceea "x a avut fantana de ciololata la nunta"

cert este ca eu la cate nunti am fost am vz numai la una singura
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:57
La cate nunti am fost eu fantana de ciocolata ...chiar nu a reprezentat nimic...adica sa dai de la 400 ron in sus...pt asa ceva ... dar fiecare cum doreste....Aici unde stau eu ...se pun pe masa caserole cu prajituri, omul si le ia acasa la plecare daca nu le-a mancat...de asta ce mai ziceti? ca mie mi se pare o tampenie.....
Cypcip
Postat pe 3 Februarie 2009 16:21
mda...am mai auzit sa isi ia la pachet


dar cu caserola, ce face, se bat toti pe o ele?


si fiecare ia cate o parte ???
iulik_flore
Postat pe 4 Februarie 2009 10:37
Nu....se pune cate o caserola de prajituri fiecarei perechi....caserola tre sa aiba macar 5 feluri de prajituri si cate 2 din fiecare fel....nu se bate nimeni! Eu ma refeream ca e o cheltuiala in plus...si nu mi se pare .....asa ok....da ma rog....ALTA SOL NU PREA E ...
Cypcip
Postat pe 4 Februarie 2009 10:50
mda...asa e...pe de o parte e o idee buna

insa exact! este o cheltuiala in plus, offf ce greu eu, toate sunt scumpe si mai suntem si in aceste vremuri de recesiune.
iulik_flore
Postat pe 4 Februarie 2009 10:54
De la: Cypcip, la data 2009-02-03 16:21:28La cate nunti am fost eu fantana de ciocolata ...chiar nu a reprezentat nimic...adica sa dai de la 400 ron in sus...pt asa ceva ... dar fiecare cum doreste....Aici unde stau eu ...se pun pe masa caserole cu prajituri, omul si le ia acasa la plecare daca nu le-a mancat...de asta ce mai ziceti? ca mie mi se pare o tampenie.....


de unde esti ca si la mine in Oradea tot asta e obiceiul, doar ca aici este super apreciat gestul, avand in vedere ca nimeni nu mai mananca praji dupa atata mancare si a 2 a zi toata lumea pofteste praji de la nunta. :P
diana_princessa
Postat pe 4 Februarie 2009 19:59
Cred ca noi suntem influentate de nuntile vedetelor. Sunt intradevar frumoase, pline de flori, de fantani cu ciocolata, de fantani cu sampanie, sculpturi de gheata si altele. Au rochii de mii de euro, bijuterii facute de case celebre, o armata de oameni care se ocupa de organizare. Dar toate astea nu garanteaza o nunta frumoasa.
Fetelor, luati-va ca exemplu cea mai frumoasa nunta la care ati participat voi. Eliminati ce nu va placut, aduceti inbunatatiri unde este cazul si puneti amprenta voastra pe tot ceea ce faceti. Nu uitati sa va distrati, sa ii faceti pe cei din jur sa se distreze. Voi trebuie sa fiti motorul intregii nunti.
fantome
Postat pe 6 Februarie 2009 08:34
poti sa o cumperi din kaufland la noi in craiova e 70 de lei si e destul de maricica ma gandeam sa imi cumpar si eu
mica_creatza87
Postat pe 8 Februarie 2009 23:11
http://www.fantanacuciocolata.ro/index.html
rivanovici
Postat pe 9 Februarie 2009 10:34
INCHIRIERI FANTANA DE CIOCOLATA.WWW.FANTANICUCIOCOLATA.RO
dream_chocolate_serv
Postat pe 11 Februarie 2009 00:12
Buna, as dori sa stiu si eu cat costa sa inchiriez o fantana de ciocolata?
berbecutza22
Postat pe 11 Februarie 2009 12:10
pai ti-am zis, eu am gasit cu 400 ron la

magia unei nunti

iulik_flore
Postat pe 11 Februarie 2009 12:17
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:35
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:10
De la: Cypcip, la data 2009-02-04 10:50:38Nu....se pune cate o caserola de prajituri fiecarei perechi....caserola tre sa aiba macar 5 feluri de prajituri si cate 2 din fiecare fel....nu se bate nimeni! Eu ma refeream ca e o cheltuiala in plus...si nu mi se pare .....asa ok....da ma rog....ALTA SOL NU PREA E ...

Suna cam ca la o pomana treaba asta cu caserola de luat acasa, dar daca asa s face......
Ma amuza teribil in schimb faptul ca exista numar fix de feluri pe care trebuie sa le contina
bastiuta
Postat pe 9 August 2009 22:57
Noi am avut fantana de ciocolata la nunta si pe langa faptul ca a facut senzatie pt ca era delicioasa...arata incredibil. au fost doua fantani: una cu ciocolata alba si cealalata cu cioco neagra.
Te scuteste si de achizitionarea de fructe separat...nu mai trebuie sa le cumperi separat si sortimentul de fructe cu care vine fantana e mult mai diversificat decat ceea ce se pune pe masa in mod obisnuit : capsuni, pierici, struguri, ananas,pepene galben... etc...
Si au mai fost si niste mini eclere delicioase.
Nu va faceti griji ca se murdaresc invitatii, pt ca nu e asa, exita un reprezentant al firmei cu fantana...care va serveste.
Eu zic ca a meritat din plin sa dam cativa roni in plus.
Pentru nunta de 350 de pers am platit 2200 de roni totul ,iar cantitatile au ajuns pe parcursul a 5 ore de nunta, adica de la inceput si pana la momentul tortului. Practic pe toata perioada nuntii asiguri "ceva dulce" invitatilor.

pofta buna !!! :)
grace004145
Postat pe 10 August 2009 10:51
De la: grace004145, la data 2009-08-10 10:51:42Noi am avut fantana de ciocolata la nunta si pe langa faptul ca a facut senzatie pt ca era delicioasa...arata incredibil. au fost doua fantani: una cu ciocolata alba si cealalata cu cioco neagra.
Te scuteste si de achizitionarea de fructe separat...nu mai trebuie sa le cumperi separat si sortimentul de fructe cu care vine fantana e mult mai diversificat decat ceea ce se pune pe masa in mod obisnuit : capsuni, pierici, struguri, ananas,pepene galben... etc...
Si au mai fost si niste mini eclere delicioase.
Nu va faceti griji ca se murdaresc invitatii, pt ca nu e asa, exita un reprezentant al firmei cu fantana...care va serveste.
Eu zic ca a meritat din plin sa dam cativa roni in plus.
Pentru nunta de 350 de pers am platit 2200 de roni totul ,iar cantitatile au ajuns pe parcursul a 5 ore de nunta, adica de la inceput si pana la momentul tortului. Practic pe toata perioada nuntii asiguri "ceva dulce" invitatilor.

pofta buna !!! :)


Buna,
de unde ai inchiriat-o?
din Bucuresti?
sunt interesata..

........................................................
parfumul tau Coco Chanel cadou - http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=2&art=32
adika_healthy
Postat pe 10 August 2009 12:27
Eu din Tg Mures, cofetaria MAGIC.
sunt convinsa ca sunt siin bucuresti, gasesti pe net.
pup
grace004145
Postat pe 10 August 2009 16:10
De la: grace004145, la data 2009-08-10 16:10:53Eu din Tg Mures, cofetaria MAGIC.
sunt convinsa ca sunt siin bucuresti, gasesti pe net.
pup


multumesc frumos.ok.
adika_healthy
Postat pe 11 August 2009 17:36
eu am gasito la 20 de lire si cred ca ajunge pt o nunta cu circa o suat si ceva de invitati si o sa o cumpar ,e super si economisesc si o gramada de bani care ar trebui sa ai dau agentiea
dorina1984
Postat pe 10 Noiembrie 2009 22:53
www.paradisulnuntilor.ro
Cele mei inedite accesorii nunta!!!
redroxace
Postat pe 10 Noiembrie 2009 23:08
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tablouri de nunta pe panza - personalizate 3 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:45
Decoratiuni -REDUCERI PANA LA 20% 1 De la: magic_angels 23 Iunie 2010 16:47
Cine ma conduce la altar..daca parintii au murit?:( 22 De la: alinabubulina0506 26 Mai 2010 09:56
machiaje 9 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:23
PREGATIRI DE NUNTA 9 De la: flowerpower 16 Decembrie 2009 10:16