Setari Cookie-uri

vreau un sfat!!!

buna!!!eu sunt putin asa mai noua si am vazut discutiile de pe forum si as vrea sa va cer si eu parerea la un lucru, care eu zic ca este o problema. am o prietena care a suferit f mult, a avut o relatie de 4 ani cu un baiat si a ajuns sa sufere din cauza lui, ajungand la despartire...a trecut f greu peste acel moment...acum e cu un alt baiat care se presupunea ca o va ajuta sa treaca peste suferinta care a avuto, si-a deschis f greu sufletul si increderea din nou intr-un baiat. s-au casatorit la starea civila si urmeaza sa aiba nunta in iulie, in ultimul timp, mai exact de cand s-au mutat ei doi impreuna nu am mai vb numai noi doua, asa ca intre prietene, o discutie si nu am condamnat-o, am zis ca poate nu are timp, de cate ori veneau la prietenul meu acs veneau impreuna si ii vedeam foarte fericiti, dar de curand am fost cu ea sa isi ia rochia de mireasa, eu crezand ca e foarte fericita, urmand sa isi ia rochia pentru ziua cea mare, el nu a venit cu noi si atunci am avut ocazia sa vb...si sa aflu ca ea sufera foarte mult...mai mult decat a suferit cu celalat, si mai rau acesta o si bate, a batut-o nu o data ci de foarte multe ori, de prea multe ori. eu si prietenul meu, care este si verisorul ei,am observat ca ceva nu e in regula, am observat ca el e cam gelos, dar nu am crezut ca e asa de grav, am intrebat-o de ce nu mi-a zis mai devreme si mi-a zis ca nu avea cum pt ca o controleaza, ii ia telefonul, o urmareste tot timpul si nu poate face nici o miscare fara ca el sa afle... am incercat sa o conving sa nu mai faca pasul pe care eu il consider cel mai important, si anume casatoria religioasa, sa renunte, pentru ca daca de acum o bate in halul acesta, nu stiu ce va urma mai incolo. parea ca am convins-o dar in momentul in care a probat rchia de mireasa si a dat un acont s-a razgandit si a zis ca nu poate sa mai treaca prin inca o despartire, ca nu ar mai rezista. in momentul in care am ajuns acasa la ea dupa ce a fost sa isi probeze rochia am asistat si eu la o criza de gelozie a lui, acuzand-o ca ea de fapt nu a fost numai sa probeze rochia, ci si in alta parte, va dati seama unde...imi era frica sa plec de la ea, sa o las acolo, sa nu dea din nou in ea, nu stiu nici ce sa ii zic pt ca totusi e viata ei si ea ia o decizie in final, dar nu vreau sa o mai vad cum sufera...va rog dati-mi un sfat... ce sa ii zic? sa insist sa se desparta de el sau... ce sa fac?
alina_gabriela2009
Postat pe 21 Februarie 2009 01:40
pai sper sa te pot ajuta macar un pic...sunt un om ca ceilalti si am trecut prin o soarta asemanatoare si crede-ma ca nu e tocmai usor.o inteleg pe prietena ta pt ca in acele momente simti ca iubesti si speri mereu ca o sa se schimbe,ca tu esti vinovata si ca se poate sa il schimbi ca ai puterea asta.insa nu e asa.cel care da o palma va da multe altele.mai am o prietena care a facut pasul pe care il va face si prietena ta si a pierdut doi copii in casnicie,unul chiar in mana ei,pt ca din cauza batailor a pierdut sarcina.ceea ce urmeaza in casnicia prietenei tale e faptul ca o s-o insele si pt vinovatia lui tot pe ea o va bate...asa ca fa-o sa renunte....e in pouterea ta....in mainile lui nu e fericirea ei.dupa clipele de cosmar prin care am trecut si eu a urmat soarele...si eu ma temeam sa plec dar viata mi-a aratat fericirea....mi-a aratat ca dupa ploaie vine si soarele.dupa cosmar mi-am intalnit sotul...un om bun care ma iubeste si pe care il iubesc enorm.stiu acum ce e iubirea si cum e sa fii iubita.inainte credeam ca fara fostul nu exista contiunuare ,ca voi deveni ca o leguma si atunci Dumnezeu mi-a trimis sufletul meu pereche.iar ceea ce trebuie s amia stie prietena ta e ca viata nu inseamna neaparat un barbat si mai ales unul care o bate ...viata e ea...ea e cea mai imp...pt ea se invarte pamnantul si trebuie sa invete sa fie puternica...ai grija de tine
stefania_ralucuta
Postat pe 6 Martie 2009 16:04
Buna! E oribil ce i se intampla prietenei tale..nu trebuie sa continuie aceasta relatie!!!Trebuie sa o ajuti sa constienteze viata pe care o a duce alaturi de el..Cum a spus si altcineva mai jos daca a dat o palma..vor urma multe altele..si nu a fost decat o palma..au fost batai..:( Daca ii esti prietena trebuie sa faci tot posibilul sa o scoti din chinul asta..Pentru fiecare dintre noi exista Acela!!Acela care te face sa simti fericirea pana in varful degetelor..:) si eu am prietene care erau in relatii serioase..de cativa ani..si nu erau fericite..stiau ca pot avea mai mult de la viata..au pus piciorul in prag si au zis GATA..chiar daca o perioada au suferit (suferi 1-2 luni dar esti fericit o viata) ..dar pana la urma a fost cum nici macar nu visau..au intalnit persoane cu care simt intr-adevar fericirea..Nu conteaza ca a mai trecut o data printr-o despartire..daca a reusit atunci sa puna punct va reusi si acum!Trebuie sa aibe incredere in ea in primul rand..nici nu stiu ce sa mai spun pt ca nu pot sa accept asa ceva..nu suntem animale fetelor!!!Mai stiu ca e usor sa dai sfaturi dar e greu sa le pui in practica..Incearca din rasputeri sa o ajuti pt ca nu merita asa ceva..Va urez tot binele din lume..si fiti optimiste!!!
anamaria_vsl
Postat pe 7 Martie 2009 06:21
Incearca sa faci tot ce iti sta in putinta ca sa o determini sa faca o asemenea greseala.S-a gandit cum va fi viata ei, daca dupa casatorie, sotul o va bate in continuare? Daca ii va lua cardul cu salariul si ea va ramane si fara bani si cu 1 sau 2 copii acsa? Osa isi planga de singura mila dar va fi prea tarziu atunci.Cel mai bine (din punctul meu de vedere) este sa rupa relatia acum, iar acest lucru il spun, deoarece sunt concinsa ca daca o bate acum, nu se va opri dupa cununia religioasa sau civila, din contra.VA considera ca si-a "achizitionat" un "obiect" de care poate dispune cand are el chef. Sincer, eu cred ca cel mai bine ar fi sa puna punct relatiei acum, chiar daca i se pare greu, decat sa se vada pusa in situatia de a divorta si sa fie si cu copilasi dupa ea.Multa bafta si noroc, cred ca are nevoie multa.
alice_cornelia
Postat pe 29 Martie 2009 06:33
Buna,

Este groaznic sa treaca prin asa ceva. Asa cum spunea cineva mai sus depinde de tine si de puterea ta de a o convinge.Trebuie sa il rogi si pe verisorul ei sa discute cu ea sau sa discutati impreuna pentru a o face sa inteleaga ce o asteapta linga un asemenea om.

Daca nu reusiti cred ca ar trebui sa vorbiti si cu parintii ei si sa le spune-ti prin ce trece. Probabil o sa le fie greu cand vor afla ce se intampla, dar cu siguranta vor avea mai multa influenta asupra ei si poate o vor convinge sa renunte la aceea relatie.

Face-ti tot ce pute-ti ca o ajutati si chiar daca acum se v-a supara , voi continuati pentru ca nu isi da seama ce face, dar daca veti reusi sa o aduce-ti pe linia de plutire v-a fi foarte fericita atat ea cat si voi si v-a vedea ce prieteni minunati are. Multa bafta!
laura_luciana
Postat pe 29 Martie 2009 07:59
Asa incepe totul,cu o palma,apoi urmeaza alta,pana se ajunge la adevarate tragedii.Incearca sa comunici cu prietena ta,sa intelegi de ce continua si nu vrea sa renunt si doar asa o vei putea ajuta.
In nicio relatie bazata pe iubire si respect nu are ce cauta umilinta,violenta,nepasarea... Dragostea te face fericit!
miyrelusha
Postat pe 29 Martie 2009 14:02
Parerea mea e ca nu poti face nimic. Ea trebuie sa vada cu cine se incurca si sa rupa legatura IMEDIAT
lucica04
Postat pe 29 Martie 2009 14:27
intr-adevar nu se pot face prea multe intr-o astfel de situatie,si de obicei ajungi sa fii considrata tu dusman daca o sfatuiesti sa se desparta iar intre timp sotul o surprinde cu ceva placut si se impaca.Singurul lucru care poate ii va deschide ochii,sa o pui sa isi imagineze viata viitorilor ei copii alaturi de un astfel de om,trauma care o vor suferi si chinurile sufletesti si poate fizice le care ii va supune.daca nu ii este mila de ea ,sa ii fie macar de copii ei ne nascuti.ea este adulta si niciodata nu am copatimit o femeie care nu a reactionat in momentul in care sotul o bate.da totusi in viitor pot apare acei ingerasi carora le va fi distrus viitorul.incearaca sa ii deschizi ochii nu va fi usor dar sper sa reusesti.multa bafta.
mihaelaonu
Postat pe 29 Martie 2009 14:37
parerea mea este sa vb cu parintii ei sa-i spui ce se intampla ,poate la randul lor acestia vb cu parintii baiatului ,chiar daca nu se rezolva problema dintre ei macar ai incercat ,poate te va condamna k te-ai bagat dar nici nu o poti lasa asa,pp k se casatoreste din disperare insa daca a aceptat de la inceput bataia asa va fii mereu iar cu un tip foarteeeeeeee gelos alaturi nu se va ajunge decat la bataie ,poate vb prietenul tau cu sotul ei (am inteles k sunt rude)si poate faceti o intrunire de familie cu parintii amandurora si vedeti ce se intampla ,iti dai seama k poate o vei gasi lata in casa ?si eu as fii totodata de parerea sa nu te bagi ,insa nici nu o poti lasa asa,vb tu cu parintii ei vezi daca stiu k aceasta mananca frecvent bataie ,eu zic k niste parinti normali la cap nu ar accepta asa ceva si mai ales tatal ei .....eu zic sa mergi putin cu lucrurile mai departe ,ea s-a inchis in ea si prefera sa nu vb cu tine dearece stie poate ce fericita esti tu si nu vrea sa-ti impartaseasca disperarea ei.......stiu k noi ne dam cu parerea aici insa lucrurile nu pot ramane asa....
mihamedlife
Postat pe 29 Martie 2009 14:39
Sunt de aceeasi parere cu tine, mihamedlife. Cred ca trebuie sa vorbeasca ma intai cu parintii ei. Ei stiu prin ce trece ea? cunosc situatia? daca nu pune punct acum, cat mai are timp.. o sa ii fie mai greu mai tarziu. despartirea e grea..poate ca ea il iubeste, poate ca s-a obisnuit cu el, poate ca spera intr-o schimbare. Fii alaturi de ea, alina_gabriela2009!
indiferent daca tu ai sa te certi cu ea ACUM, ca te bagi... ca bineinteles..o sa existe discutii si pregateste-te sa fii invinovatita! poate chiar de prietena ta!
insa mai tarziu.. FII CONVINSA ca iti va multumi.
lady_me
Postat pe 29 Martie 2009 15:00
spune-i sa se desparta de el cat mai repede cu putinta.
gelozia este o boala incurabila.
nu o lasa sa faca aceasta greseala daca ii esti prietena cu adevarat.
gari_aurelia
Postat pe 29 Martie 2009 15:09
Buna!
Este groaznic, incearca sa-i explici ca nu se v-a schimba niciodata sotul ei si mai tarziu vor aparea copii, care vor avea de suferit si o sa fie mai greu atunci.
Convinge-o ca nu este om , ci animal. Cel mai josnic pentru un barbat atunci cand nu poate dovedi ca este barbat, recurge la metoda bataie.
Trebuie sa gandeasca ca are o viata, nu mai multe si viata este frumoasa atunci cand sti sa o traiesti.
Bafta!
florinaN
Postat pe 29 Martie 2009 15:35
nu se stie niciodata ce ne asteapta in viitor ... toate ne maritam incantate si fericite cu alegerea facuta ... ne simtim iubite si respectate ... dar cateodata roata se schimba si unele ajung sa fie inselate, maltratate si injosite de barbatii lor ... cand am facut pasul ne asteptam sa fie numai lapte si miere dar se ajunge la asa ceva ...
prietena ta ar trebui sa se gandeasca ca daca acum este batuta si nerespectata ... ce viitor poate avea... asa isi imagineaza viata ei de acum inainte? asta doreste de la viata? ar trebui sa-si puna intrebarea asta ... pot trai o viata langa omul asta? am puterea suficienta pentru a suporta crizele de gelozie si comportamentul brutal? merit sa ma inchid in casa fara sa mai ies in lume pentru a incerca sa-l fac pe el fericit? sau pot sa fiu fericita fara el? ma bazez pe serviciul meu sau voi gasi unul si nu voi depinde de nimeni ... sunt o femeie frumoasa, desteapta si pot gasi un barbat care sa ma respecte ... pot fi fericita in viata asta... stiu ca pot ... trebuie doar sa am curajul sa merg pana la capat si o voi face ... spune-i ca orice s-ar intampla tu ii vei fi alaturi indiferent de situatie si nu o vei lasa singura, sa nu o intereseze ce va zice lumea, binica, matusa sau vecina ... importanta este numai ea si fericirea ei pentru ca nu va sta ¨lumea ¨ cu el ci ea va avea de suferit o viata
rocsanyk3
Postat pe 29 Martie 2009 16:37
daca ceva nu merge de la inceput nu va merge ...de ce sa isi inceapa viata tragand la ,,o caruta" reparata cand daupa ce e asa de scurta...tu draga mea insa nu poti face nimic. ea trebuie sa fie aceea care sa vada ce ,,viitor" ii rezerva aceasta casnicie. Incearca totusi si discuta cu ea cand sunteti numai voi doua dar nu spera la prea mult.daca va continua asa mai devreme sau mai tarziu tot nu va mai putea suporta suferinta si atunci poate va exista si un copil si alte complicatii. Mai bine sa rupa capul pisicii de la inceput.Toate avem dreptul la fericire.
curaj si succes.
maria_doina
Postat pe 29 Martie 2009 19:29
este de necrezut ca mai exista femei ata de proaste. nu as vrea sa jignesc pe nimeni, dar asta e realitatea. barbatii fac astfel de gesturi ingrozitoare fara sa aiba remuscari pt ca si femeile permit si iarta la nesfarsit. cred ca si eu as incerca sa-mi sfatuiesc o prietena care ar trece printr-o situatie asemanatoare sa rupa relatia, insa dupa cum bine stim, fiecare face pana la urma cel taie capul.
eu am un exemplu clar de gelozie care s-a transformat de-a lungul anilor intr-o obsesie chinuitoare. este cazul parintilor mei. mama a fost batuta ingrozitor, dar dupa nunta, cand deja venise pe lume fratele meu. tatal meu actualmente are 58 ani si credeti-ma ca n-are rusine de noi, copiii lui si nici macar de persoane straine. a luat-o razna din cauza geloziei. a renuntat de f mult timp, de cand ne-am marit noi, la batai, insa credeti-ma ca merge cu mama absolut peste tot, n-o scapa din priviri, mereu speriat de ideea ca il inseala. asta deja e nebunie, insa refuza sa apeleze la ajutorul unui psihiatru. noi i-am spus ca o sa-l internam la nebuni, dar o tine tot asa. povestea e lunga si traumatizanta pt toti memnbrii familiei, asa ca dragele mele, incercati sa invatati din experienta altora si intelegeti o data, ca un astfel de om nu se schimba niciodata in bine, din contra, lucrurile se agraveaza odata cu trecerea timpului. Mama mi-a zis ca regreta enorm ca s-a complacut in situatia asta si ca-a facut si pe noi sa suferim! prea tarziu pt regrete, iar anii cei mai frumosi din viata ei s-au dus. si pt ce? s-a sacrificat pt ca noi sa crestem cu tata. eu zic ca a venit vremea ca femeile sa-si schimbe mentalitatea si sa constientizeze ca se pot descurca f bine si singure, si ca mai devreme sau mai tarziu sufletul pereche o sa-si faca aparitia.
eu nu concep cum poti sa iubesti un barbat care-ti inspira frica?!
el iti rupe oasele iar tu plangi ca il iubesti si nu-ti imaginezi viata fara el? treziti-va fetelor si imaginati-va pt o secunda cum ar fi sa duceti o viata linistita, alaturi de un barbat care va merita.
raly_uca
Postat pe 30 Martie 2009 08:58
Alina nici nu poate fi vorba de alta solutie decat de divort. Omul asta o s-o omoare pur si simplu in bataie, ea nu realizeaza asta? Spune-i asta si convinge-o sa divorteze, altfel mi se pare o mare prostie. Eu sunt jurist, iti pot recomanda un avocat bun. N-are de ce sa continue.
dana_lacatusu
Postat pe 30 Martie 2009 10:15
Groaznic.
Nu poti vorbi cu intraga ei familie sa o ajute sa se rupa de acest individ? Consider ca familia si prietenii sunt cei mai in masura sa o poata ajuta.
Sa auim de bine!
fantome
Postat pe 30 Martie 2009 10:50
De la: fantome, la data 2009-03-30 10:50:56Groaznic.
Nu poti vorbi cu intraga ei familie sa o ajute sa se rupa de acest individ? Consider ca familia si prietenii sunt cei mai in masura sa o poata ajuta.
Sa auim de bine!
iulik_flore
Postat pe 30 Martie 2009 12:38
Eu consider ca e o situatie foarte delicata. In plus psihologia unei femei e paradoxala uneori si oricat ai incerca tu sa o convingi sa renunte, daca ea nu e convinsa ca asta vrea probabil ca nu o va face. Mai ales ca deja e casatorita cu el, e greu sa te desparti de un om cand nu exista niciun act, cand acesta exista e si mai dificil.
Eu zic sa incerci sa discuti cu ea, sa-i explici ca orice decizie ar lua tu esti langa ea (pp ca si sotul tau, de vreme ce e verisorul ei, parca asa ai spus...) si treptat sa o faceti sa inteleaga ca e pe drumul gresit. Poate reusesti sa o vizitezi mai des, cred ca are nevoie sa nu fie singura. Cel mai important e sa o faci sa aiba incredere in ea, sa stie ca merita mai mult, iar faptul ca pana acum a avut experiente negative nu inseamna ca nu va fi fericita niciodata. E foarte important sa nu se simta singura! Eventual te poti interesa si la un avocat care este procedura si incet-incet sa-i prezinti informatiile, poate ii dai curaj sa faca pasul...
Bafta multa!
lif3_dr3am
Postat pe 30 Martie 2009 13:27
Intreaba-ti prietena daca isi iubeste sotul!!!! Sigur iti va raspunde ca da!!! Dar, ca sa incerci macar sa o faci constienta de situatie, intreab-o si ce iubeste la el... Gelozia lui??? Bataile pe care i le administreaza?? Frica pe care o simte atunci cand se apropie ora venirii lui acasa?? Incearca sa o determini pe ea sa gaseasca raspunsurile pe care vrei sa i le dai tu!!! Si, sa te ajute Dumnezeu sa o faci sa fie constienta ca, daca il da la o parte, ea nu pierde !!!!!! CASTIGA!!!!!!!!!! Va doresc multa noroc si fericire la amndoua!!!!
yanna_grace
Postat pe 30 Martie 2009 15:13
daca ea are internet acasa intra o data pe pagina asta si arata-i ce ai gasit din ¨greseala¨ si cititi amandoua parerile .... dar ai grija sa stergi din istorial pagina de net ca sigur o sa intre curiosul sa vada ce pagini a vizitat ea cat a lipsit el .... daca e posibil invit-o acasa la tine si vorbiti despre asta...
rocsanyk3
Postat pe 30 Martie 2009 17:31
Daca nu se desparte acum de el, va lua bataie toata viata!
lucica04
Postat pe 30 Martie 2009 18:11
Aoleuu!E delicata tare aceasta problema!Mergi cu curaj la parintii ei si spunele!Sigur vor lua o atitudine urgenta!Ma alatur celor ce au postat mai sus si te rog explicai ce o va astepta pe ea si pe copii ei si apoi..nu se stie..ce face animalul la nervi.Curaj si BAFTA!
ioanacuna
Postat pe 30 Martie 2009 21:33
multumesc mult pentru sfaturi tuturor. imi cer scuze ca nu am mai raspuns dar chiar nu am mai avut cand, am intrat mereu si am citit mesajele si sfaturile voastre. s-au intamplat mai multe intre timp... eu si prietenul meu, bineinteles ca am facut tot posibilul sa o facem sa isi deschida ochii, sa nu mai accepte ce i se intampla, dar in momentul cand ea a luat decizia sa isi ia rochia de mireasa mi-am dat seama ca desi ea oarecum si-a dat seama si a devenit constienta din ce am reusit noi sa ii deschidem ochii.. ca prietenul ei, viitorul sot nu o sa renunte niciodata la acest lucru ingrozitor, chiar daca in unele momente para sa faca asta, ea tot o sa faca pasul acesta si lucrul acesta m-a durut f mult pt ca din exterior se vad alfel lucrurile si stiu ca va avea de suferit mai incolo. parintii ei au aflat intre timp ce face viitorul ei sot cu ea si au vorbit sincer cu el, cu amandoi si ea zice ca el a inteles mesajul si ca nu o mai bate...dar eu nu o prea cred pt ca ea a facut prostia si i-a zis lui ca mie si prietenului meu ne-a povestit tot si ca ce am sfatuit-o noi...de atunci el, desi nu prea arata si-a schimbat oarecum comportamentul fata de noi...si sunt constienta ca acum si sa o mai bata nu o sa ne mai zica...prietenul mau tine foarte mult la ea, pt el nu e doar verisoara lui, ii e ca o sora si l-a durut f mult ca i-a zis prietenului ei ce am sfatuit-o noi...in consecinta ea va avea cununia religioasa pe 4 iulie anul acesta, noi am vb doar cu ea si i-am zis ca noi nu o sa putem sa fim martori la cum isi nenoroceste viata, dar a insistat f mult si o sa treb sa mergem pt ca indiferent de decizia pe care ea a ales-o noi o sa fim alaturi de ea, acum si mereu, cand va avea nevoie pt ca, nu stiu de ce dar eu nu am incredere in prietenul ei, sau pot sa ii zic sot...dar nu pot face mai multe pt ca ea ne-a inchis orice poarta pe care noi am deschis-o pt a o ajuta...de acum incolo nu putem decat sa fim alaturi de ea cand va avea nevoie...
alina_gabriela2009
Postat pe 31 Martie 2009 17:20
in legatura cu parintii ei...prietena mea are 27 de ani...la varsta asta ei tot ce au putut sa faca sau sa o ajute a fost doar cu un sfat dat din inima, ca de la un parinte copilului sau, au vb sincer si cu el, i-au expl ca ceea ce face el nu e bine, au apelat si la noi si ne-au rugat sa fim alaturi de ea cand va avea nevoie, pana si ei si-au dat seama ca nu mai au ce face si va dati seama ca pe ei ii doare mult mai mult decat pe noi, pt ca in felul in care sufera un parinte in momentul in care vede ca copilul lor nu e fericit nu poate fi comparat cu nici o alta suferinta...nu stiu...am ajuns la conluzia ca chiar nu mai avem ce face, i-am zis si sa divorteze de el , mai bine acum, decat mai, tarziu cand o sa apara un copil si o sa sufere si ea si copilu, si el chiar e un suflet nevinovat, dar chiar si asa nu am reusit sa o convingem, am incercat totul dar...ea tot nu a renuntat...din cate mi-am dat eu seama din primele noastre discutii ei ii este f frica de el, de ce va face el daca ea va lua decizia sa il paraseasca...chiar daca mai tarz mi-a spus ca a fost doar o teama de moment eu nu stiu ce sa zic...noi i-am zis ca nu o putem ajuta daca ea nu vrea sa se lase ajutata...aveam nevoie de la ea doar de un singur cuvant RENUNT si era suficient, mai departe rezolvasem deja totul, unde sa stea, cu bagajele, cu tot, dar ea a spus MERG MAI DEPARTE, MAI INCERC, POATE SE SCHIMBA, DEJA A INCEPUT SA SE SCHIMBE... din momentul acela nu am mai avut ce sa facem...decat sa ii acceptam decizia. dupa cateva zile dupa toate lucrurile astea mi-a zis: vezi, ce bine ca nu am plecat, ca m-am gandit mai mult si ca am ramas...mi-a zis ca nu prea era de acord cu ce am sfatuit-o, ca nici asa nu e bine, sa fuga de el, derelatia lor, ca ea il iubeste si ca indiferent de ce se va intampla ea simte ca alaturi de el ii este locul...
alina_gabriela2009
Postat pe 31 Martie 2009 17:42
chiar ca nu mai ai ce face ... bine ca ai incercat ... dar la faza ca i-a spus lui ce ai sfatuit-o tu chiar e fraiera... e disperata dupa el asta e ... daca poate suporta bataile sa stea asa o viata sa-si piarda anii si fericirea ...tu nu mai ai ce face. Sa dea Domnul sa fie bine si sa se schimbe cu adevarat prietenul ei si sa devina un sot model... desi nu prea cred ...
rocsanyk3
Postat pe 31 Martie 2009 18:07
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:47
Nu e vorba ca ar fi fraiera rocsanyk3... Era de asteptat ca ea sa reactioneze asa... Toata lumea a sfatuit-o sa renunte la el, iar prihologia inversa ne spune ca atunci cand toata lumea iti spune ceva, ai tendinta de a te opune si de a face inversul. Daca mai luam in calcul si faptul ca il iubeste pe nemernic...
Important e sa fiti langa ea si sa nu-i mai repetati la infinit ca trebuie sa renunte la el, ar trebuie sa-i dati exemplu de cum poate fi intr-o relatie normala, sa-i povestesti cum se poarta prietenul tau cu tine... sa o faci sa inteleaga ca se poate si altfel!
Insa cel mai important lucru e sa stie ca sunteti langa ea orice ar fi si mai ales ca nu o lasati singura. In final daca are 27 de ani, clar trebuie sa-i respectati decizia. Nimeni nu poate sa o oblige sa faca ceva.
In plus cam toate femeile au impresia ca pot schimba major un barbat si ca-si pot asuma apoi meritul ca ele l-au facut mai bun... ceea ce e total neadevarat pt ca Lupul isi schimba parul, dar naravul ba ...
Daca ati putea sa o convingeti sa amane pt un timp cununia religioasa ar fi o mare reusita ... in final el ar trebui sa se chinuie mai mult sa-i demonstreze ca s-a schimbat, nu?

Toate cele bune!
lif3_dr3am
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:27
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:09
sa il lase naibii ca nu meerita,, daca o bate de acuma v-a fi vai si amar de capul ei..barbati sunt o gramada...
micki23
Postat pe 15 Mai 2009 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cedez restaurant nunta 3 De la: Dementa_grace 4 Octombrie 2010 22:38
corectari poze 6 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:51
nunta la cort 5 De la: criss855 21 Aprilie 2010 17:11
rochie de mireasa deosebita 3 De la: marry 29 Martie 2010 18:48
organizare 14 De la: club_4dj 28 Noiembrie 2015 13:02