Setari Cookie-uri

despre musulmanii care vin in Romania si se casatoresc islamic cu 2-3 femei ce parere aveti?

despre musulmanii care vin in Romania si se "casatoresc" islamic cu 2-3 femei ce parere aveti?,in tara lor au o sotie legitima ,de regula,iar aici se casatoresc de mai multe dintre fem noastre... eu n-as accepta, o viata am, merit sa fiu doar eu iubita de un barbat , nu sa "impart " dragostea...
sotto
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:00
Nu prea vad cum se poate intampla asta, legea romana nu permite decat o singura relatie de casatorie. Bigamia este pedepsita cu inchisoarea. Odata aflati pe teritoriul tarii noastre se supun legii locului.
fantome
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:27
De la: sotoo, la data 2008-11-13 14:00:22despre musulmanii care vin in Romania si se "casatoresc" islamic cu 2-3 femei ce parere aveti?,in tara lor au o sotie legitima ,de regula,iar aici se casatoresc de mai multe dintre fem noastre... eu n-as accepta, o viata am, merit sa fiu doar eu iubita de un barbat , nu sa "impart " dragostea...


De ce intrebi, a incercat vreunul sa te abureasca? e interesant subiectul, dar nu prea vad kum ar fi posibil sa faca acest lucru intr-o tara unde bigamia= inchisoare. Dak stie cineva despre asemenea cazuri ar fi bine sa ne spuna si noua, eu una sunt foarte curioasa
simona_grace
Postat pe 5 Decembrie 2008 22:04
Despre ei nu am nici o parere insa despre ele...sunt niste proaste!! Bine le face!
Gaby211081_grace
Postat pe 6 Decembrie 2008 09:01
De la: Gaby211081, la data 2008-12-06 09:01:06Despre ei nu am nici o parere insa despre ele...sunt niste proaste!! Bine le face!

Desi e putin cam dur exprimata ideea, trebuie sa recunosc ca mi-a trecut prin minte cam acelasi lucru!
bastiuta
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:01
De la: sotoo, la data 2008-11-13 14:00:22despre musulmanii care vin in Romania si se "casatoresc" islamic cu 2-3 femei ce parere aveti?,in tara lor au o sotie legitima ,de regula,iar aici se casatoresc de mai multe dintre fem noastre... eu n-as accepta, o viata am, merit sa fiu doar eu iubita de un barbat , nu sa "impart " dragostea...

Dat fiind faptul k la noi bigamia se pedepseste, ei probabil nu se casatoresc oficial cu toate ci doar traiesc cu ele, de altfel am si vazut la tv un caz de asta. Pe ei ii inteleg k asa-s obisnuiti si oricum sunt in mare parte niste afemeiati, despre pe ele nu pot decat sa cred k sunt lipsite de respect de sine si innebunite dupa bani.
N-as accepta never asa ceva !
bastiuta
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:05
ele sunt de vina daca accepta.....ei incearca...daca se poate...insa nu la noi...din cate stiu...nu au voie
AlinaStoichiciu
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:41
Faza e ca pt musulmani casatoria civla nu prea are importanta..ei se considera casatoriti in momentul in care se casatoresc religios. De asta multi dintre ei nu sunt casatoriti cu acte ci numai religios.

Despre fetele care se casatoresc cu ei stiind ca pot avea mai multe neveste sau ca poate mai au deja in tara lor si ele nu stiu...ce sa zic...daca att considera ele ca merita de la viata asta, daca inca nu realizeaza ca viata inseamna a alege,ca poti avea o lume intreaga la picioare si trebuie numai sa te servesti tacticos, eu sincer le spum: va sunt superioara!!!
caurea_grace
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:00
Daca musulmanul rezista la 2-3 femei e bine , eu la a doua obosesc !
Tycu
Postat pe 30 Decembrie 2008 17:42
exista asa ceva la noi in Romania?
stiu ca legea tarii noastre nu permite

poate acolo la el in tara insuarat cu mai multe femei

si aici cu una

iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:01
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-30 17:42:19Daca musulmanul rezista la 2-3 femei e bine , eu la a doua obosesc !

N-ai citit k ei isi rezerva cate o seara pt fiecare sotie? Stai linistit k nu rezista la toate odata ci se duc la ele alternativ.
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:05
Gaby211081_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:06
De la: Gaby211081, la data 2009-01-12 15:06:19

Sory !
bastiuta
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:18
Grace_grace
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:53
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_frumoase_diademe_si_voalete_pentru_mirese.html

uitati-va aici

superbbb
iulik_flore
Postat pe 24 Martie 2009 12:38
depinde ce religie are fata.daca e tot musulmanca(ca si la noi sunt fete musulmance chiar daca sunt romance)are voie sa se mai insoare.ei au voie sa aiba maxim 4 neveste.daca e de alta religie,au voie sa se insoare cu ea in romania iar in tara lor sa aibe alta nevasta.dar asta depinde si de sotie,daca vrea.adica daca prima lui sotie e de acord el poate sa se mai insoare.dar trebuie sa fie mai instarit sa le intretina.depinde si de femeie.prietenul meu e turc,deci musulman.la ei nu prea se mai practica treaba cu insuratul cu 2-3 neveste.dar am vorbit de la inceput despre asta.sa nu am surprize pe viitor,nu de alta.sper ca ti-am raspuns la intrebare.daca mai ai intrebari posteaza-le.daca stiu sa raspund o voi face cu placere.va pup pe toate.
eutoteu2399
Postat pe 25 Martie 2009 18:12
Din cate stiu ei, musulmanii isi iau atatea sotii cate pot sa intretina. Asa ca, daca fata vrea sa fie intretinuta, care ar fi marea diferenta intre a fi una dintre sotiile unui musulman sau a fi a nu stiu cata amanta sau a nu stiu cata sotie (dupa ce resectivul a tot divortat din diferite cauze) a unui roman?
addah
Postat pe 26 Martie 2009 10:06
De la: sotoo, la data 2008-11-13 14:00:22despre musulmanii care vin in Romania si se "casatoresc" islamic cu 2-3 femei ce parere aveti?,in tara lor au o sotie legitima ,de regula,iar aici se casatoresc de mai multe dintre fem noastre... eu n-as accepta, o viata am, merit sa fiu doar eu iubita de un barbat , nu sa "impart " dragostea...

borbim de bigamie atunci cand se incheie mai mult de o casatorie legala adica cu primarie,acte etc.daca se face doar slujba din moschee poate sa se casatoreasca cu cate femei vrea religia lui ii permite iar daca ea stie sau nu de celelalte neveste e irelevant,deci nu e pedepsit pt.bigamie decat daca incheie mai multe casatori legale cu mai multe sotii.daca are nevasta in alta parte tot la fel luata doar religios(si la ei asa se face in general nu merg la starea civila pt.ca nu cred in asta) nu ai pt.ce sa ii tragi la raspundere
kudika007717
Postat pe 21 Mai 2009 07:54
De la: alina_hahuie, la data 2008-12-06 17:05:11
De la: sotoo, la data 2008-11-13 14:00:22despre musulmanii care vin in Romania si se "casatoresc" islamic cu 2-3 femei ce parere aveti?,in tara lor au o sotie legitima ,de regula,iar aici se casatoresc de mai multe dintre fem noastre... eu n-as accepta, o viata am, merit sa fiu doar eu iubita de un barbat , nu sa "impart " dragostea...

Dat fiind faptul k la noi bigamia se pedepseste, ei probabil nu se casatoresc oficial cu toate ci doar traiesc cu ele, de altfel am si vazut la tv un caz de asta. Pe ei ii inteleg k asa-s obisnuiti si oricum sunt in mare parte niste afemeiati, despre pe ele nu pot decat sa cred k sunt lipsite de respect de sine si innebunite dupa bani.
N-as accepta never asa ceva !

sunt mai multe femei pacalite de ei decat iti imaginezi majoritatea nici nu banuiesc ca au pe altele...cand afla daca afla unele pleaca altele raman nu sunt eu in masura sa spun de ce raman.oricum ami tragic e cand pleaca in tari musulmane
kudika007717
Postat pe 21 Mai 2009 07:56
cmplicat si dureri de cap cu femeile astea!
De la: mitica_mitaru, la data 2008-12-30 17:42:19Daca musulmanul rezista la 2-3 femei e bine , eu la a doua obosesc !
oanii
Postat pe 10 Iulie 2009 13:57
buna fetelor, dupa mine , iubirea nu are margini,insa noi romincele nu cunoastem aceasta religie,din cauza asta nearuncam intr_o relatie cu capul inainte,consecincele sint cutremuretoare dupa. ar trebui ca mas media sa ne ajute mai mult,iar noi sa fim foarte cerebrale.
grace003710
Postat pe 24 Iulie 2009 09:46
Din pacate am vazut cum multe fete naive sunt pacalite ,ademenite , si trecute in religia musulmana .. rezultatul ? marfa de harem, cand nu mai sunt folositoare,sunt vandute ca sclave la ei in tara . ! Musulmanii, cand pun ochii pe o romanca, de obicei platesc pe cineva sa se intereseze de ea , apoi urmeaza mici atentii, cadouri, promisiuni desarte, si asa ajung in harem . religia si legea islamica este foarte drastica. Fete naive parasesc familia, credinta crestina ,pe Dumnezeu. Cum imparte ea pe omul iubit cu colegele de harem ? ce o sa zica cand sotul ei se va impartii intre neveste ? cand va fi obligata sa se imbrace in stilul lor, adio distractii,ce va spune atunci ?
Tycu
Postat pe 24 Iulie 2009 15:24
nu inteleg care e supararea..daca aceste femei nu au nimic impotriva sa-si imparta sotul..cred ca noi nu avem nimic de spus..in plus ei chiar se casatiresc cu toate( sunt f stricti in privinta asta....nu fac ca romanii, o duc pe fata in balci , o baga in boscheti si a doua zi trece pe langa ea fara sa o salute)

eu nu am nimic impotriva..eu nu cred ca as face-o dar cine stie...in plus acei barbati sunt obligati sa-si faca datoria de barbati cu fiecare din ele...si nu ma ferer neaprat la pat...

cate femei musulmance le vezi tu muncind vanzand ziare sau la confectie????sau cati barbati musulmani intretinuti de sotii ati vazut????...acum mai ganditiva si puneti in balanta aceste "mici" amanunte...
BarbieGirl_grace
Postat pe 4 August 2009 22:18
De la: sirena, la data 2009-08-04 22:18:41nu inteleg care e supararea..daca aceste femei nu au nimic impotriva sa-si imparta sotul..cred ca noi nu avem nimic de spus..in plus ei chiar se casatiresc cu toate( sunt f stricti in privinta asta....nu fac ca romanii, o duc pe fata in balci , o baga in boscheti si a doua zi trece pe langa ea fara sa o salute)

eu nu am nimic impotriva..eu nu cred ca as face-o dar cine stie...in plus acei barbati sunt obligati sa-si faca datoria de barbati cu fiecare din ele...si nu ma ferer neaprat la pat...

cate femei musulmance le vezi tu muncind vanzand ziare sau la confectie????sau cati barbati musulmani intretinuti de sotii ati vazut????...acum mai ganditiva si puneti in balanta aceste "mici" amanunte...








Nu e chiar asa, si musulmanii practica metoda cu balciul si boschetul, ei cand vad o fata pe care o vrea , platesc pe cineva sa se intereseze de ea,vine cu diferite cadouri, promisiuni desarte si apoi gata ea ajunge o piesa in harem , in lumea araba , daca ea nu mai corespunde , e vanduta la el in tara ca sclava ![la ei inca se mai practica sclavia !!!}Au casatoria din interes, nu se poate ca o femeie , care-si iubeste sotul sa-l imparta cu altele! La ei barbatul e considerat stapan.! Ca nu vezi femeile vanzand ziare ? pai cum sa le vezi , cand ele daca in piata se duc, obligatoriu trebuie sa fie de acord tot haremul si sa fie insotite de o ruda in varsta de-a stapanului. !fete naive,mai bine in boschet cu romani , decat in harem musulman.
Tycu
Postat pe 5 August 2009 13:17
problema cea mai grava e cand se ia de tine cate un turc/arab de 40-50 de ani pe strada si insista..... Eu am patit-o de f multe ori si pana l-a urma ca sa ma lase in pace mut un inel pe mana stanga si le zic k sunt casatorita si doar asa scap. Bine k am un inel care pare inel de logodna .

Sunt f periculosi arabii, foarte. Pana si turcii ii ocolesc. Eu am un fin turc si pana si el ne spune ca sunt periculosi si de fiecare data cand se i-a de mine vre'un arab iau nr de inmatriculare ii spun finului si are el grija mai departe sa ii faca sa inteleaga sa ma lase in pace.

agny
Postat pe 6 August 2009 14:28
De la: aaggnnyy, la data 2009-08-06 14:28:44problema cea mai grava e cand se ia de tine cate un turc/arab de 40-50 de ani pe strada si insista..... Eu am patit-o de f multe ori si pana l-a urma ca sa ma lase in pace mut un inel pe mana stanga si le zic k sunt casatorita si doar asa scap. Bine k am un inel care pare inel de logodna .

Sunt f periculosi arabii, foarte. Pana si turcii ii ocolesc. Eu am un fin turc si pana si el ne spune ca sunt periculosi si de fiecare data cand se i-a de mine vre'un arab iau nr de inmatriculare ii spun finului si are el grija mai departe sa ii faca sa inteleaga sa ma lase in pace.












Asa este, ai dreptate, asa se poarta ei.!
Tycu
Postat pe 6 August 2009 15:46
Dar ce parere aveti de casatoria cu un evreu, israelian sau din Romania. Merge?
grace005191
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:18
De la: grace005191, la data 2009-11-22 11:18:10Dar ce parere aveti de casatoria cu un evreu, israelian sau din Romania. Merge?








Merge, ca e tot crestin,mai ales cununia in biserica se poate face, dar cu musulmani, e mai complicat , e fara viitor, e o cununie absurda !
Tycu
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:37
Evreii nu sunt crestini. Ei se opresc la vechiul testament. Si cununia in biserica se face doar daca e botezat ortodox ceea ce el nu accepta . E vb de ramas cu cununia civila. Eu intreb daca sunt soti buni si daca poti face casa buna cu ei
grace005191
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:41
De la: grace005191, la data 2009-11-22 19:41:22Evreii nu sunt crestini. Ei se opresc la vechiul testament. Si cununia in biserica se face doar daca e botezat ortodox ceea ce el nu accepta . E vb de ramas cu cununia civila. Eu intreb daca sunt soti buni si daca poti face casa buna cu ei


depinde, de chestia asta nu are cum sa te asigure nimeni.
eu am o cunostinta care este casatorita cu un evreu ( roman) si este absolut ok. deci nu ii compara pe acestia cu musulmanii...sunt doua chestii total diferite.

din cate stiu eu, ea s-a cununat la ei, in sinagoga, dar si-a pastrat religia ei. am inteles insa, ca copiii ( scz ptr cacofonie), asemeni musulmanilor, se vor naste in religia tatalui. ea nu a fost insa obligata sa adopte religia lui.

insa stai linistita, crestin, evreu sau musulman, tot om este si totul depinde de el ca persoana. nu toti sunt practicanti.
iulik_flore
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai originala invitatie de nunta 5 De la: serpico_ 11 Martie 2013 19:26
buna 4 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:59
locatie nunta 1 De la: grace004978 10 Noiembrie 2009 11:34
nunta la indigo vs nunta care nu seamana a nunta 21 De la: elena8820 5 Martie 2010 21:22
Formatii muzica in Timisoara 4 De la: busyasta 12 Decembrie 2009 05:28